نحوه مطالعه صحیح درس هندسه۲ سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس هندسه۲ سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

درس هندسه از دیدگاه خیلی از دانش آموزان سخت ترین درس سال سوم هست اما واقعا اینطور نیست . این درس میتواند بسیار جذاب تر باشد! حل مسئله هندسه زمان زیادی میبرد بنابراین شما نیاز به حوصله دارید اگر در هندسه صرفا قضایا را حفظ کنید مطالب سریعا از ذهن شما پاک خواهد شد پس سعی کنید همه قضایا را به طور کامل و دقیق اثبات کنید بهترین راهِ آن است که به طور کامل مطالب کتاب درسی را مطالعه کنید و مباحث را یاد بگیرید و سپس قضیه را در ذهن خود و روی کاغذ مرور کنید سعی کنید با اثبات مرحله به مرحله قضایا آشنا باشید همانطور که گفتم توفیق در درس هندسه حوصله زیادی میطلبد بنابراین دوستان من صبر زیادی باید داشته باشید.

نحوه مطالعه صحیح درس هندسه2 سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

فصل شناسی هندسه

فصل اول{ استدلال در هندسه}

این فصل با انواع استدلال و راه حل مسائل آن آغاز میگردد که با درس جبر و احتمال مشترک هست شما با حل نمونه سوالات امتحانی در این بخش میتوانید نمره خوبی کسب کنید در ضمن حتما تمارین کتاب را هم حل کنید.

فصل دوم { مبحث دایره}

این فصل مهم ترین فصل کتاب هندسه میباشد تسلط بر این فصل در پیش دانشگاهی نیز به درد شما خواهد خورد چون که مباحث آن زنجیر وار با سال چهارم عمل میکنند در ضمن از آن در کنکور سراسری هم زیاد مطرح میشود سعی کنید خلاصه نویسی در این بخش را فراموش نکنید.

برای مطالعه نحوه صحیح مطالعه درس جبر و احتمال برای آمادگی در امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

فصل سوم{تبدیل ها}

انتقال،بازتاب،دوران،تجانس از انواع تبدیل هایی هست که در این فصل با آن ها سر وکار دارید ساده ترین فصل هندسه ۲ همین فصل است.

فصل چهارم{هندسه در فضا}

این بخش حاوی مسائل بسیار زیادی در کتاب درسی است و مباحث زیادی را در بر میگیرد و در ضمن یکی از پر پیچ و خم ترین دروس هندسه هم هست بنابراین دانش آموزان عزیز باید در ابتدا قضایا و اثبات این قضایا را به درستی و به صورت کامل بررسی کرده و آن هارا تمرین کنید بعد سراغ حل نمونه سوالات نهایی بروید.

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس فیزیک سوم تجربی و ریاضی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

 

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *