محاسبه میانگین درصد

ابزار آنلاین میانگین درصد

با استفاده از ابزار زیر، در کمتر از یک دقیقه، میانگین درصد کنکور خودتون رو بدست بیارید. کافیه رشته‌ی تحصیلی‌ رو انتخاب کنید، بعد در باکس‌های هر درس، درصد اون درس رو وارد کنید. در نهایت سه تا عدد بهتون داده میشه که یکی میانگین درصد عمومی، یکی میانگین درصد اختصاصی و در آخر میانگین درصد کل آزمونتون هست. 

میانگین درصد چیست؟

میانگین درصد کنکور، یعنی میانگین کل درصدهایی که تک به تک از هر درس به دست آوردید. این عدد یک برآورد کلی از نتیجه‌ی آزمونتون بهتون میده که میتونه توی انتخاب رشته هم بهتون کمک کنه. درواقع با کمک این عدد، می‌تونید تخمین رتبه انجام بدید و به طور حدودی حدس بزنید که برای انتخاب رشته چه گزینه‌هایی دارید. برای این کار هم می‌تونید از طریق نرم افزار تخمین رتبه قبولی که در همین سایت گذاشتیم، اقدام کنید. 

روش محاسبه میانگین درصد کنکور

هر درسی در کنکور رشته‌ی خودش، ضریب مخصوصی داره. برای محاسبه‌ میانگین درصد کنکور، باید درصد هر درس رو در ضریب اون درس، ضرب کنید، بعد نتیجه رو با درس‌های دیگه جمع کنید و تقسیم بر مجموع ضرایب کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که ضریب هر درس اختصاصی باید در عدد ۳ هم ضرب شود. برای مثال ضریب درس زیست شناسی باید ۱۲ وارد شود. 

 

مثلا اگر درس زیست شناسی رو ۲۰٪ زدید، اون رو ضرب در ۱۲ که ضریب درس زیست در کنکور هست می‌کنید. با بقیه‌ی درس‌ها هم همین ضرب رو انجام می‌دید. نهایتا تمام عددها رو با هم جمع می‌کنید و مثل فرمول زیر، میانگین درصد کنکورتون رو به دست میارید.

میانگین درصد کنکور

آموزش محاسبه میانگین درصد

4.6/5 - (31 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

184 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...

جدیدترین محصولات

%10
تخفیف
اقتصاد کنکور iQ گاج

اقتصاد کنکور iQ گاج

203 هزار تومان
0
%10
تخفیف
لقمه ریاضی تجربی یازدهم مهر و ماه

لقمه ریاضی یازدهم تجربی مهر و ماه

36 هزار تومان
0