محاسبه میانگین درصد

ابزار آنلاین میانگین درصد

با استفاده از ابزار زیر، در کمتر از یک دقیقه، میانگین درصد کنکور خودتون رو بدست بیارید. کافیه رشته‌ی تحصیلی‌ رو انتخاب کنید، بعد در هر باکس، درصد اون درس رو وارد کنید. این نرم افزار بر اساس آخرین ضرایب اعلامی سازمان سنجش آپدیت شده است.  

میانگین درصد چیست؟

میانگین درصد کنکور، یعنی میانگین کل درصدهایی که تک به تک از هر درس به دست آوردید. این عدد یک برآورد کلی از نتیجه‌ی آزمونتون بهتون میده که میتونه توی انتخاب رشته هم بهتون کمک کنه. درواقع با کمک این عدد، می‌تونید تخمین رتبه انجام بدید و به طور حدودی حدس بزنید که برای انتخاب رشته چه گزینه‌هایی دارید. برای این کار هم می‌تونید از طریق نرم افزار تخمین رتبه قبولی که در همین سایت گذاشتیم، اقدام کنید. 

ضرایب دروس کنکور ۱۴۰۲

ضرایب دروس در کنکور 1402

روش محاسبه میانگین درصد کنکور

هر درسی در کنکور رشته‌ی خودش، ضریب مخصوصی داره. برای محاسبه‌ میانگین درصد کنکور، باید درصد هر درس رو در ضریب اون درس، ضرب کنید، بعد نتیجه رو با درس‌های دیگه جمع کنید و تقسیم بر مجموع ضرایب کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که ضریب هر درس اختصاصی باید در عدد ۳ هم ضرب شود. برای مثال ضریب درس زیست شناسی باید ۱۲ وارد شود. 

 

مثلا اگر درس زیست شناسی رو ۲۰٪ زدید، اون رو ضرب در ۱۲ که ضریب درس زیست در کنکور هست می‌کنید. با بقیه‌ی درس‌ها هم همین ضرب رو انجام می‌دید. نهایتا تمام عددها رو با هم جمع می‌کنید و مثل فرمول زیر، میانگین درصد کنکورتون رو به دست میارید.

میانگین درصد کنکور

آموزش محاسبه میانگین درصد

4.6/5 - (43 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

234 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...