بودجه بندی و ضرایب زبان تخصصی

سلام همراه عزیز اینستا کنکوری. به مقاله بودجه بندی و ضرایب زبان تخصصی خوش اومدی. امروز توی این مقاله قراره درمورد بودجه بندی دروس کنکور زبان و همینطور ضرایبشون صحبت کنیم. پس اگر داوطلب این رشته در کنکور هستی یا علاقه داری در این مورد بیشتر بدونی، این مقاله رو تا انتها دنبال کن.

کنکور زبان تخصصی

همونطور که میدونی کنکور زبان از اون دسته از کنکورهای شناوره، دقیقا مثل کنکور هنر. یعنی داوطلب‌های هر سه رشته انسانی، ریاضی و تجربی میتونن در این کنکور ثبت نام و شرکت کنن. این کنکور مشتمل بر ۷۰ سواله که این تعداد سوالات در بخش‌های مختلف متمرکزه.

داوطلبان کنکور زبان ۲ دسته هستن:

۱- کسایی که از ابتدا هدفشون، شرکت در کنکور زبان تخصصی نبوده و داوطلب یکی از سه رشته‌ی دیگه هستن. البته تعداد این دسته خیلی زیاده و معمولا بهشون میگن سیاه لشگر.

۲- کسایی که از ابتدا روی کنکور زبان تخصصی تمرکز کردن و هدفشون اینه که تو همین رشته و زیر شاخه‌ها تحصیل کنن. باید بگیم که تمرکز ما توی این مقاله بیشتر روی داوطلب‌های این دسته در کنکوره.

بودجه بندی زبان تخصصی

این بخش در بودجه بندی و ضرایب زبان تخصصی، شامل سوالات کاملا تخصصی در حوزه زبان خارجه اعم از انگلیسی، فرانسوی و آلمانیه. مشتمل بر ۷۰ سوال تخصصیه که نیاز به دانش بالا و تخصصی در این زمینه داره. در نتیجه خیلی مهمه که برای کسب رتبه خوب و با هدف قبولی در این آزمون، درس‌های مرتبط به این رشته رو مطالعه کنی. در ادامه قسمت‌های مختلف بخش تخصصی کنکور زبان به همراه تعداد سوالاتشون رو آوردیم:

  • ۱۰ سوال بخش اول: گرامر
  • ۱۵ سوال بخش دوم: واژگان
  • ۵ سوال بخش سوم: ترتیب واژه‌ها
  • ۱۰ سوال بخش چهارم: کاربردهای زبانی
  • ۱۰ سوال بخش پنجم: کلوز تست (۶ تا واژگان و ۹ تا گرامر)
  • ۲۰ سوال بخش ششم: ۳ درک مطلب ۵ سوالی

 

 

مبحث

شماره سوال

تعداد سوالات

زمان پاسخگویی 

(دقیقه)

واژگان

۱۰۱ تا ۱۱۵

۱۵

.

گرامر

۱۱۶ تا ۱۲۵

۱۰

.

کاربرد زبان

۱۲۶ تا ۱۳۵

۱۰

.

ترتیب واژه

۱۳۶ تا ۱۴۰

۵

.

کلوز تست

۱۴۱ تا ۱۵۰

۱۰

.

ریدینگ

۱۵۱ تا ۱۷۰

۲۰

.

مجموع

۱۰۱ تا ۱۷۰

۷۰

۱۰۵

 

مطلب پیشنهادی: بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲

ضرایب دروس تخصصی

همونطور که میدونی، کنکور زبان در بخش تخصصی، فقط در سه رشته زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی برگزار میشه. تا سال ۱۴۰۱، این کنکور برای سایر زبان‌ها فقط در قسمت عمومی برگزار میشد. از کنکور دی ماه ۱۴۰۱، بخش عمومی از کنکور حذف شد و فقط کنکور در بخش تخصصی این رشته، برگزار میشه. همچنین با حذف زیرگروه‌ها از کنکور ۱۴۰۲، ضریب این درس در کنکور «یک» هست.

مطلب پیشنهادی: منابع کنکور زبان تخصصی

5/5 - (5 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

دانشجوی کنکوری

دانشجوی کنکوری

1
دقیـقه مطالعه
مشاهده