• 5

ثبت نام جاماندگان کنکور

سلام کنکوری‌های عزیز؛ همونطور که خبر دارید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ تموم شده. هرکس قراره امسال کنکور بده باید تاحالا اسم و مشخصاتش رو وارد سایت کرده باشه. و شماره‌ی داوطلبیش رو دریافت کرده باشه. اما اگر شما این کارو نکردید، نگران نباشید. ما اینجاییم تا شما رو با ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری آشنا کنیم.

سازمان سنجش هرسال برای اون دسته از دانش‌آموزانی که فراموش کردن توی مهلت تعیین شده، ثبت نام کنن، فرصت دوباره‌ای قرار میده. فرصتی به نام ثبت نام جاماندگان کنکور. 

تاریخ ثبت نام جاماندگان کنکور

مهلت ثبت نام اصلی کنکور، معمولا توی بهمن ماهه. این مهلت حتی چندین بار هم تمدید میشه. تا کسی از ثبت‌نام کنکور جا نمونه. اما اگر توی این مهلت هم ثبت نام نکردید، هنوز فرصت به طور کامل از دست نرفته. سازمان سنجش، یکماه بعد یه فرصت دوباره بهتون میده. یعنی معمولا تاریخ ثبت نام جاماندگان کنکور، اسفند ماهه.

این تاریخ اغلب یکم تا چهارم اسفند تعیین میشه. بعد از اون هم باز تمدید میشه و معمولا تا ششم یا هشتم اسفند بهتون مهلت داده میشه. 

تاریخ ثبت نام جاماندگان کنکور

مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان کنکور سراسری

خبر خوب برای داوطلبانی که اطلاعاتشون رو اشتباه وارد کردند. اگر زمان ثبت نام کنکور، اطلاعاتی رو به غلط وارد کردید، نگران نباشید. سازمان سنجش فرصت دوباره‌ای برای ویرایش اطلاعات شما قرار داده. درواقع در همون تاریخ ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری، فرصتی برای ویرایش داوطلبانی که قبلا ثبت نام کردند هم باز میشه.

شما میتونید با ورود به سایت سازمان سنجش و وارد کردن شماره ملی و شماره داوطلبی خودتون، به اکانت ساخته شده برای شما وارد بشید. در اونجا، قسمتی برای ویرایش اطلاعات وجود داره. وارد اون قسمت بشید و اطلاعاتی که اشتباه زدید رو ویرایش کنید.

این فرصت ویرایش یکبار دیگه هم در موقع گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور بهتون داده میشه. اما در اون زمان احتمالا روند این کار کمی سخت‌تر باشه. یکسری از اطلاعات رو در زمان گرفتن کارت، می‌تونید از طریق سایت ویرایش کنید. اما یکسری از اطلاعاتتون هم هستند که نمیشه از طریق سایت اصلاحشون کرد.

درواقع شما ویرایش اطلاعاتتون رو از چند طریق می‌تونید انجام بدید:

۱ . مهلت تعیین شده در زمان ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری، از طریق سایت

۲ . در زمان گرفتن کارت ورود به جلسه

اما مورد دوم بسته به نوع اطلاعات نیاز به ویرایش شما، از سه طریق قابل ویرایشه: «سایت سازمان سنجش» ؛ «مراجعه به باجه‌های رفع نقص» ؛ «مراجعه به آموزش و پروش منطقه‌ی شما»

اینکه کدوم اطلاعات رو از چه طریقی میشه اصلاح کرد رو در مقاله‌ی ثبت نام کنکور سراسری بخونید.

«به ‌اطلاع‌ متقاضيان‌ ثبت‌‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال ۱۴۰۱ در دوره‌هاي‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و همچنين رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه در مهلت تعيين شده (از تاريخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ لغايت ۱۴۰۰/۱۱/۲۰) موفق به دريافت كدسوابق تحصيلي نگرديده يا به هر دليل ديگر نتوانستند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمايند می‌رساند، مهلت مجدد براي ثبت‌نام‌ از روز يکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ تا روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ در نظر گرفته شده كه متقاضيان مي‌توانند منحصراً از طريق درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش در اين خصوص اقدام نمايند.

ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.»

 

آخرین فرصت ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری

اگر به مهلت ثبت نام جاماندگان کنکور در اسفند هم نرسیدیم، چه باید بکنیم؟

می‌خوایم این خبر خوب رو بهتون بدیم که هنوز برای نگرانی زوده. با وجود اینکه رئیس سازمان سنجش اعلام کرده که فرصت ثبت نام به هیچ عنوان تمدید نمیشه، اما هنوز فرصت دیگه‌ای هست. نزدیک کنکور، تاریخی برای گرفتن کارت ورود به جلسه‌ی کنکور اعلام میشه.

زمان گرفتن کارت ورود به جلسه‌ی کنکور، فرصتی هم برای ویرایش اطلاعاتتون داده میشه. در اون زمان امکان دوباره‌ای هم برای ثبت نام جاماندگان کنکور قرار داده میشه. برای این کار لازمه مدارک خودتون رو بردارید و به صورت حضوری به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنید.

از این طریق می‌تونید همچنان به کنکور برسید. اما با این خبر، ثبت نامتون رو به آخرین لحظه موکول نکنید. اگر به هر دلیلی اجازه‌ی ثبت نام دوباره بهتون داده نشه، یکسال از کنکور عقب میفتید. پس بهتره توی همون تاریخ اعلام شده‌ی سازمان سنجش، در بهمن‌ماه ثبت نام رو انجام بدید. اگر هم اون تاریخ رو از دست دادید، توی تاریخ اعلام شده در اسفند ثبت نام کنید. 

کار امروز رو به فردا نندازید که خیالتون راحت باشه. موفق باشید 🙂

5/5 - (1 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

234 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...