برنامه 4 ماهه کنکور مطالعه ی تمام دروس در چهار ماه تضمینی
برنامه 4 ماهه کنکور مطالعه ی تمام دروس در چهار ماه تضمینی

برنامه ۴ ماهه کنکور ۱۴۰۰

برنامه ریزی ۴ ماهه برای کنکور ۱۴۰۰ برای همه رشته ها

برنامه 4 ماهه کنکور
برنامه ۴ ماهه کنکور

برنامه ۴ ماهه کنکور ۱۴۰۰

با سلام خدمت دوستای عزیز کنکوری.

در این مطلب به صورت کامل توضیح میدیم که در طی ۴ ماه چه کارهایی میشه کرد و چقدر مطلب برای کنکور میشه خوند. حتما تا آخر همراه ما باشید تا به بودجه بندی مطالعاتی ۴ ماهه تسلط کامل پیدا کنید.

نکته ی جالب اینجاست که خیلی از کنکوریا نمیدونن میشه تو ۴ ماه با یه (ساعت مطالعه ی نرمال) تمام مطالب کنکور رو حتی دوبار خوند و دوره کرد. اما باید بدونید که این کار کاملا ممکن هست و شدنیه، تجربه و آمار دانش آموزان ما در دپارتمان MSBOOK نشون داده که چهار ماه نه تنها کم نیست، بلکه فرصت برای تغییرات بسیاری هست. ولی بیاید کمی منطقی باشیم و شعار تبلیغاتی ندیم، میخوایم این قضیه رو از بُعد منطقی تحلیل کنیم که تو ۴ ماه چه کارهایی میشه کرد؟

درسته که ما میگیم همه چیز رو میشه خوند، اما یکی میخونه و زیر هزار میشه، یکی دیگه میخونه و ۲۰ هزار میشه. به همین خاطر ما ترجیح دادیم به جای صحبتهای هیجانی و شعار دادن ، یه تحلیل آماری انجام بدیم، این تحلیل نشون داد که طی ۴ ماه میشه اکثر مطالب کنکوری رو حداقل یک بار خوند و یک بار دوره کرد، اما نتیجه گیری دانش آموزان از این میزان مطالعه، بستگی زیادی به سطح کنونی دانش آموز داره. از این رو به دسته بندی زیر رسیدیم :

  1. افرادی که در حال حاضر در محدوده ی رتبه ی ۱۰۰ هزار قرار دارن، میتونن طی ۴ ماه و با ساعت مطالعه ی روزانه ۶-۷ ساعت. خودشون رو به رتبه ی زیر سی هزار برسونن، و اگه ساعت مطالعه رو بیشتر کنن و به ۹ ساعت برسونن و در عین حال کیفیت مطالعه و منابع مطالعه اصولی باشن، میشه به رتبه های زیر ۲۰ و ۱۵ هزار هم فکر کرد. با رتبه ی زیر ۱۵ هزار و ۲۰ هزار، دسترسی به رشته های پیرا پزشکی آزاد و پردیس بین الملل برای بچه های تجربی ممکنه. بچه های ریاضی و انسانی هم میتونن رشته های خاصی رو در دانشگاههای سراسری بخونن.
  2. افرادی که در حال حاضر در محدوده ی رتبه ی ۵۰ هزار قرار دارن، میتونن با ساعت مطالعه ی ۷-۸ ساعت در روزی، طی ۴ ماه، به رتبه ی زیر ۱۰ هزار فکر کنن. توجه داشته باشید که هرچی محدوده ی رتبه ها بهتر میشه، رقابت کمی فشرده تر میشه.تجربه ی ما نشون داده که رتبه ی زیر ده هزار موقع اعلام نتایج کنکور آرزوی خیلیاس ، پس به جای نشستن و دست روی دست گذاشتن،تلاش کنید تا اوضاعتون رو بهبود ببخشید.
  3. افرادی که سطح علمیشون در حال حاضر در محدوده ی رتبه ی ۲۰ هزار هستش، میتونن طی ۴ ماه، خودشون رو به رتبه ی زیر ۷ هزار نزدیک کنن، البته باید اراده ی قوی و برنامه ریزی اصولی پشت این قضیه باشه.
  4. افرادی که در حال حاضر در محدوده ی رتبه ی ۱۰ هزار قرار دارن، میتونن طی این ۴ ماه رتبشون رو به  3-4 هزار نزدیک کنن و احتمال قبولیشون رو در رشته های تاپ افزایش بدن. آخرین قبولی های دارو، دندون و پزشکی آزاد و سراسری پولی، در همین محدوده ی ۳ هزار هستش.
  5. و سر انجام افرادی که در حال حاضر رتبه ی نزدیک ۵ هزار دارن، قطعا میتونن با جمع بندی مناسب و دوره ی مطالبی که مطالعه کردن، به رتبه ی زیر ۲ هزار و زیر ۱۰۰۰ فکر کنن تا وارد رشته های تاپ دانشگاههای سراسری بشن.

امیدواریم این طبقه بندی براتون منطقی بوده باشه، چون طبق داده های آماری دانش آموزامون در سالهای اخیر استخراج شده.

سعی کنید خودتون رو تو یه دسته بندی خاصی قرار بدین و بر اون اساس برنامه ریزی لازم برای مطالعه رو استارت بزنید .

برنامه خلاصه دروس کنکور

برنامه 4 ماهه کنکور
برنامه ۴ ماهه کنکور

خب، حالا بریم سراغ اینکه در ۴ ماه چجوری میشه مطالب رو خوند و دوره کرد؟

تجربه ی ما نشون داده که بهتره دانش آموزان به جای مطالعه ی ۰ تا ۱۰۰ تمام فصول و مطالب ، ۷۰ درصد با اهمیت تر مطالب رو بخونن که به اصطلاح ارزش سرمایه گذاری بیشتری داره.

مباحثی که میشه راحت تر یادگرفتشون و راحت تر بهشون پاسخ داد. مثلا چه لزومی داره ما بریم ۵۰ ساعت دینامیک بخونیم که آخرشم تستاش سخت باشن و نشه زد؟ البته حذف مطالب به هیچ وجه توصیه نمیشه، اما برخی سرفصلها و مطالب هستن که فقط باید مفاهیمشون رو بلد بود، در حد یکی دو ساعت مطالعه، که اگه احیانا تو کنکور سوال ساده ای ازشون مطرح شد بشه جواب داد.مثلا همین دینامیک رو به جای اینکه ۵۰ ساعت بخونیم باید در حد یکی دو ساعت بخونیم که اگه سوال ساده ازش اومد بزنیم. این الگوریتم رو باید در مورد تک تک سر فصلها، مباحث و دروس رعایت کنیم.

یعنی در نهایت باید ۷۰ درصد مباحث کنکوری با اهمیت تر و با ارزش تر در نظر گرفته بشن و خوب خونده بشن، و ۳۰ درصد سرفصلها و مطالب رو کمتر بخونیم(در حد هر مبحث یکی دو ساعت).به این متد میگن متد مباحث قابل سرمایه گذاری ، که با استفاده از این متد و برنامه های موسسه ما میتونین یه جمع بندی عالی داشته باشین .

برنامه ریزی ۴ ماهه اینستا کنکوری

برنامه 4 ماهه کنکور
برنامه ۴ ماهه کنکور

بچه های گل اینستا کنکوری ، اگه دوس دارید برنامه ریزی ۴ ماهه مناسبی براتون انجام بشه ؛ میتونید از پکیج استارتر استفاده کنید که این پکیج جامع برنامه ریزی توسط مهندس جمالی تهیه شده و شامل یک برنامه جامع ۴ ماهه برای سه پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم هستش علاوه بر اون شامل دفترچه پلنر و دفترچه پاسخبرگ و همچنین سوالات کنکور نظام جدید هستش . که میتونید از طریق لینک زیر با این پکیج بیشتر آشنا بشید .

موفق باشید .

برنامه ۴ ماهه کنکور   10

برنامه ۴ ماهه کنکور تجربی   10

برنامه ۴ ماهه کنکور تجربی ۱۴۰۰   

برنامه ۴ ماهه تا کنکور    30

درباره مهندس جمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *