سایت در حال بارگذاری است ...

برنامه ۳ ماهه کنکور

برنامه ریزی برای سه ماه مانده به کنکور

برنامه 3 ماهه کنکور
برنامه ۳ ماهه کنکور

برنامه ۳ ماهه کنکور

با سلام خدمت کنکوریای عزیز، تو این مطلب میخوایم در مورد مطالعه و جمع بندی تمام مطالب کنکور در مدت سه ماه توضیح بدیم.

اصلا آیا شدنی هست که تمام مطالب سه پایه ی کنکور  رو از صفر تا صد بخونیم؟ خب اگه بخوایم منطقی باشیم، این قضیه تقریبا نشدنی هستش. اگه شدنی بود همه بی خیال میشستن و هیچکس قبل از سال آخر شروع به کنکوری خوندن نمیکرد. ما اینجا نیستیم تا شعار تبلیغاتی بدیم و بگیم در سه ماه همه چیو صد بزنید و این حرفا، شما هم بیاید تصمیم بگیرید و خودتون رو گول نزنید، بهتره واقع بین باشیم تا بهترین نتیجه رو بگیریم.

خب پس چی کار کنیم؟ دست رو دست بذاریم که این سه ماه هم بگذره؟ خیر، ما گفتیم نشدنیه،اما چی نشدنیه؟ اینکه کل کنکور رو بخوایم از صفر بخونیم و صد بشیم نشدنیه. اما بالاخره تا یه حد خوبی که میشه خوند، نمیشه؟؟ ما همواره میتونیم در حال پیشرفت باشیم و اوضاعمون رو بهتر کنیم. کامپیوتر نیستیم که بگیم یا صفر میشیم یا صد. نمیتونیم مثلا ۵۰ بشیم؟

نمیتونیم سی بشیم؟ چرا قطعا شدنیه. باید سطح هر دانش آموز مشخص بشه تا بتونیم بگیم هر شخص طی سه ماه، چه نتیجه ای میتونه بگیره. قطعا کسی که سطحش در حد ۱۰۰ هزار باشه نمیتونه با برنامه سه ماهه کنکور زیر هزار بشه. اما طبق بررسی هایی که داشتیم، طی سه ما، روزانه ۸ الی ۱۲ ساعت مطالعه، تقریبا ۹۰۰ ساعت تایم برای مطالعه وجود داره که به راحتی میشه نتایج  زیر رو کسب کرد :

  • افرادی که سطحشون در حد رتبه ی ۱۰۰ هزاره :

میتونن با مطالعه ی اصولی در این تایم، رتبه ی خودشون رو بکشونن زیر ۲۰ هزار.

  • افرادی که سطحشون در حد رتبه ی ۵۰ هزاره :

میتونن با مطالعه ی اصولی در این تایم، رتبه ی خودشون رو بکشونن زیر ۱۰ هزار.

  • افرادی که سطحشون در حد رتبه ی ۲۰ هزاره :

تو این بازه دیگه نم نم رقابت فشرده میشه، اما بازهم میشه با مطالعه ی مناسب به زیر ۷ هزار فکر کرد.

  • افرادی که سطحشون در حد رتبه ی ۱۰ هزاره

تو این بازه دیگه نم نم رقابت فشرده میشه، اما بازهم میشه با مطالعه ی مناسب به زیر ۵ هزار فکر کرد.

برنامه ۳ ماهه کنکور

  • و اما افرادی که در حال حاضر در حد ۵ هزار هستن :

دیگه رقابت خیلی فشرده شده، اما با جمع بندی و مطالعه ی مناسب، بدون شک میشه به رتبه ی زیر ۲ هزار رسید.

این تحلیل ما بود که  حاصل تجربه ی ۱۰ سالمون در مشاوره و برنامه ریزی کنکوره. امیدواریم به دور از هر گونه شعار زدگی و جو زدگی، این تحلیل منطقی باشه و شما هم قبول داشته باشید.

برنامه سه ماهه کنکور سراسری

برنامه سه ماهه کنکور
برنامه سه ماهه کنکور

و اما در این ۹۰۰ ساعت، چی میشه خوند و چجوری میشه خوند؟؟؟ پاسخ به این سوال هم بستگی به سطح دانش آموز و علایق دانش آموز داره. اگر در دروس تخصصی صفر مطلق هستید و لای کتابهارو باز نکردید، توصیه نمیکنیم تایم زیادی از این ۹۰۰ ساعت رو روی دروس تخصصی بذارید. برای این افراد توصیه ی اکیدمون مطالعه ی کامل دروس عمومی هست. اگه دیدید استرس اجازه نمیده و حتما میخواید اختصاصی هم بخونید. نهایتا یکی از دروس اختصاصی رو انتخاب کنید و هدفگذاری کنید برای درصد ۳۰ -۴۰ در اون درس.

اگر دنبال یه پکیج خیلی خوب واسه مطالعه دروس عمومی هستین میتونین از پکیج ناجی استفاده کنید . که توسط خود آقای مهندس جمالی طراحی شده و پکیج اختصاصی واسه دروس عمومی هستش اگر دوست دارید در رابطه با اجزه و شرایط تهیه این پکیج بیشتر بدونید ، به شماره ۰۹۰۳۲۱۰۱۰۴۸ در تلگرام پیام بدید .

برنامه 3 ماهه کنکور
برنامه ۳ ماهه کنکور

اما دروس عمومی رو میتونید با مطالعه ی خوب و کامل، ۷۰ هم بزنید. و در مورد سایر دانش آموزان که تا الان یه چیزایی خوندن و میخوان حرفه ای تر و محکم تر پیش برن، از این ۹۰۰ ساعت، یک چهارمش رو به دروس عمومی اختصاص بدید و سه چهارمش رو به دروس اختصاصی اختصاص بدید. علت این حرف ما، ضرایب دروس اختصاصیه، ضرایب دروس اختصاصی بیشتر از دروس عمومی هستش، و طبیعتا باید بیشتر مطالعه بشن، اما نه اینکه همش اختصاصی بخونیم. بهتره یه هدفگذاری خوب بکنید، و دروس عمومی رو به سطح ۴۰-۵۰ برسونید، بعدش بیاید رو دروس اختصاصی فوکوس کنید و به ۴۰ برسونیدشون.

حالا اگه جز این دسته از دانش آموزان هستید که میخواید هم دروس عمومی و هم دروس اختصاصی رو باهم مطالعه کنید میتونید از پکیج برنامه ریزی استارتر استفاده کنید ؛ که این پکیج هم توسط مهندس جمالی تهیه شده و در واقع یک پکیج جامع برای برنامه ریزی کنکوره ، که لینکش رو براتون داخل دکمه زیر قرار میدم میتونید کلیک کنید و بیشتر با این پکیج آشنا بشید .

استارتر
استارتر

برنامه سه ماهه کنکور

هر وقت بخوای شروع به مطالعه کنی دیر نیست حتی از ماه اسفند یا بعد از عید اگر نمیدونی تو مدت کم چجوری درس بخونی کلیک کن .

با امتیاز دهی ما را در کیفیت مطالب یاری کنید

مهندس جمالی

235 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...