روش خلاصه نویسی برای کنکور

اهمیت خلاصه نویسی در کنکور

روش خلاصه نویسی برای کنکور

با سلام خدمت کنکوری های عزیز می خوام که توی این مقاله راجب سه رکن اصلی مطالعه کنکوری توضیح بدم؛ که خیلی از افراد تو این قضیه مشکل دارن.

در مورد این که کی تست بزنیم ؟ کی مطالعه کنیم ؟ و کی خلاصه برداری کنیم ؟

بعضی از بچه ها فکر می کنند که این سه فرایند از هم جدا هستند مثلا میگن امروز بریم یه درسی رو بخونیم، دو روز بعد خلاصه برداری کنیم، سه روز بعد تستشو بزنیم، در این صورته که ما می تونیم خودمون رو محک بزنیم. حواستون به یک نکته خیلی مهم باشه موقعی که شما میخواید یک درسی رو توی خونه یاد بگیرید قرار نیست خودتون رو محک بزنین شما سر آزمون های آزمایشی یا هر دو هفته یک بار تو خونه آزمون هارو دانلود می کنین و اونجا خودتون رو محک می زنین. وظیفه شما تو خونه فقط یادیگیری و مطالعه حرفه ای است.

سه رکن اصلی مطالعه برای کنکور:

  1. مطالعه ، یادگیری و آموزش دیدن مبحث
  2.  تست زنی
  3. خلاصه برداری

روش مطالعه دروس کنکور

این سه رکن از هم جدا نیستند و ترجیحا با اختلاف فاز نباید انجام بشن. یعنی وقتی شما میاید یک پاراگراف رو در یک درسی انتخاب می کنید و می خونید همزمان برید پنج یا ده تا  تست آموزشی درست و حسابی در مورد اون موضوع بزنید و تست ها رو تحلیل کنید. دقت کنید که حتما تست ها رو تحلیل کنید نه این که سرعتی بزنید که تعداد تستتون بره بالا. مثلا یک موضوع رو می خونید همزمان که دارید می خونید ده تا تست رو هم نگاه بندازید و روی تست ها وقت بذارید حتی اگر شده ده دقیقه یا یک ربع وقت بذارید و آنالیز کنید. در مجموع چیز هایی که از این مطالعه و از تست ها یاد گرفتید رو وارد خلاصه برداریتون کنید. یعنی توی یکی دو ساعت مطالعه ای که دارید انجام می دید برای یک مبحث این مدلی باید درس بخونین. این سه رکن رو باهم پیش ببرید.

وقتی به درصد ۴۰-۵۰ رسیدید اونجا تازه این فاز های مختلف ایجاد میشه مثلا حالا که به درصد ۴۰-۵۰ رسیدید باید وارد فاز تست زنی سرعتی بشید.

روش مطالعه دروس مختلف یک سری تفاوت هایی دارن

نحوه مطالعه عربی کنکور نظام جدید

روش خلاصه نویسی برای کنکور
روش خلاصه نویسی برای کنکور

ماهیت درس عربی تسته مطالعه در درس عربی خیلی معنای خاصی نداره شما بیشتر باید با تست زدن این درس رو یاد بگیرید. البته تست سرعتی نه ! بلکه تست تحلیلی و آموزشی

روش خواندن درس فیزیک برای کنکور

روش خلاصه نویسی برای کنکور
روش خلاصه نویسی برای کنکور

همینطور در دروس محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک شما وقتی می خواید یک درس محاسباتی رو بخونید باید با انواع تیپ های تست آشنا بشید.پس در دروس محاسباتی تکیه ی اصلی ما بر روی تست است.

روش صحیح مطالعه دین و زندگی برای کنکور

روش خلاصه نویسی برای کنکور
روش خلاصه نویسی برای کنکور

در دروسی مثل دین و زندگی تست کمک زیادی به ما نمی کند دینی رو فقط باید حفظ کنید و خوب یاد بگیرید و خلاصه برداری کنید، یعنی تکیه ی مطالعه ی دین و زندگی روی خواندن و حفظ کردن و کلید وازه تعریف کردن و رمز گردانی و روش های مختلف خلاصه برداری است.

روش مطالعه زیست نظام جدید

روش خلاصه نویسی برای کنکور
روش خلاصه نویسی برای کنکور

درس زیست هم تقریبا مشابه روش دین و زندگی است. در درس زیست تست را باید در کنار پارگرافی که مطالعه می کنید به همراه داشته باشید و تست رو خوب تحلیل کنید و از استنباط هاتون خلاصه برداری کنید.

پس در دروس تحلیلی مثل عربی و زیست تست و مطالعه با هم دیگه هم پوشانی دارند و باید به همراه هم دیگه پیش بروند.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

جدیدترین محصولات

%10
تخفیف
اقتصاد کنکور iQ گاج

اقتصاد کنکور iQ گاج

203 هزار تومان
0
%10
تخفیف
لقمه ریاضی تجربی یازدهم مهر و ماه

لقمه ریاضی یازدهم تجربی مهر و ماه

36 هزار تومان
0