کنکور چند ساعت است؟

سلام بچه‌ها. یکی از پر تکرارترین سوالات کنکوری‌ها اینه که کنکور چند ساعت است؟ اینجا قراره این سوال رو با جزئیات کامل برای هر رشته جواب بدیم. پس این مقاله رو از دست ندید.

دسترسی سریع به مطالب این مقاله:

کنکور برای رشته‌های ریاضی و تجربی و انسانی، راس ساعت ۸ونیم صبح شروع میشه اما شما باید راس ۷:۴۵ توی حوزه باشید. جواب دادن به سوالات تا ساعت ۱۱ تا ۱۱ونیم (براساس رشته‌تون)، وقت داره، اما افراد میتونن از ساعت ۱۰ حوزه رو ترک کنن.

زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی انسانی زمان پاسخگویی به ِسوالات تخصصی ریاضی زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی تجربی زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی هنر زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی زبان
۱۵۵ دقیقه ۱۶۰ دقیقه ۱۸۰ دقیقه ۱۶۵ دقیقه ۱۰۵ دقیقه

مطلب پیشنهادی: دانلود سوالات کنکور

زمان پاسخگویی به سوالات عمومی کنکور

تعداد سوال : ۱۰۰ سوال            مدت پاسخگویی : ۷۵ دقیقه

اولین سوال اینه که زمان پاسخگویی به سوالات عمومی کنکور چند ساعت است؟

 بچه‌های کنکوری عزیز همونطور که گفته شد مدت پاسخگویی به ۱۰۰سوال عمومی ۷۵ دقیقه‌س که باید زمانتون رو با دقت تنظیم کنید. یعنی حدود ۴۵ ثانیه برای هر سوال وقت دارید. دفترچه عمومی با درس ادبیات شروع میشه و بعد از اون به ترتیب درس عربی، معارف و در نهایت زبان قرار داره. ترتیب درس‌ها برای همه رشته‌ها یکیه اما دفترچه عمومی بچه‌های انسانی متفاوت از بچه‌های هنر و زبان و ریاضی و تجربیه.

نکته‌ای که در درس‌های عمومی باید بهش توجه کنید اینه که بعد از گذشت ۷۵دقیقه دفترچه عمومی جمع میشه و بعد دفترچه اختصاصی توزیع میشه. پس حتما تا قبل از این زمان باید پاسخنامه‌تون رو پر کنید.

کنکور چند ساعت است

زمان پاسخگویی به سوالات کنکور تجربی

کنکور تجربی چند ساعت است

تعداد سوال : ۱۶۵ سوال            مدت پاسخگویی : ۱۸۰ دقیقه

اگر از رشته تجربی هستید حتما براتون سوال پیش اومده که کنکور چند ساعت است؟ میشه اینجوری گفت که با توجه به تعداد سوالات و زمانی که برای کنکور تخصصی در نظر گرفته شده، میتونید تقریبا برای هرسوال، یک دقیقه وقت بذارید. اما خودتونم خوب میدونید که بعضی از سوالات دشوار به زمانی بیشتر از یک دقیقه برای پاسخگویی نیاز دارن. پس باید از تایم سوالات ساده استفاده کنید و زمانتون رو سیو کنید و درنهایت واسه سوالات مشکل ازش استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ماشین حساب در کنکور

زمان پاسخگویی به سوالات کنکور انسانی

کنکور انسانی چند ساعت است

تعداد سوال : ۱۷۵ سوال            مدت پاسخگویی : ۱۵۵ دقیقه

کنکوری‌های انسانی عزیز، با توجه به جواب سوال «کنکور چند ساعت است» ممکنه این سوال برای خیلی‌هاتون پیش بیاد که چرا وقتی تعداد سوالات کنکور ما از تجربی‌ها و ریاضی‌ها بیشتره، تایممون کمتره؟ خب این مسئله برمیگرده به نوع سوالات شما که اکثرا شامل سوالات دروس حفظیه و میشه کاملا زیر ۳۰ ثانیه بهشون جواب داد. البته به شرطی که خیلی خوب مطالعه کرده باشید. درواقع چون سوالات انسانی زیاد محاسبه‌ای نیست، (البته به جز درس ریاضی و یکمی هم درس اقتصاد) پس با این تفاسیر زمان ارائه شده کاملا استاندارده و میتونید تو این زمان به همه سوالات جواب بدید. حتی اگر بتونید خوب زمان کنکورتون رو مدیریت کنید، وقت اضافه هم میارید.

مطلب پیشنهادی: بودجه بندی کنکور ۱۴۰۲

زمان پاسخگویی به سوالات کنکور ریاضی

کنکور ریاضی چند ساعت است

تعداد سوال : ۱۲۰ سوال            مدت پاسخگویی : ۱۶۰ دقیقه

خب می‌رسیم به جواب سوال کنکور چند ساعت است برای بچه‌های ریاضی. دفترچه اختصاصی بچه‌های ریاضی فقط از ۳ درس ریاضی، فیزیک و شیمی تشکیل میشه. اما تعداد سوالات هر درس زیاده. به خصوص درس ریاضیات که خودش چند بخش داره. بچه‌های ریاضی ممکنه سر جلسه کنکور از محاسبات زیاد خسته بشن اما باید از قبل آمادگی ذهنی خوبی واسه خودشون ایجاد کنن تا سر جلسه کم نیارن. یکی از بهترین کارهایی که برای تمرین این موضوع می‌تونید انجام بدید، زدن کنکورهای گذشته‌ست. توصیه میشه یه کتاب‌ شبیه ساز کنکور تهیه کنید و یکماه مونده به کنکور، هرروز صبح دقیقا با رعایت زمان‌بندی، یکی از اون‌ها رو از خودتون آزمون بگیرید و درصدهاتون رو تحلیل کنید. 

در این متن می‌تونید با بهترین کتاب های شبیه ساز کنکور آشنا بشید.

زمان پاسخگویی به سوالات کنکور هنر

کنکور هنر چند ساعت است

تعداد سوال : ۱۶۰ سوال            مدت پاسخگویی : ۱۶۵ دقیقه

بچه‌های کنکور هنر، زمان خیلی خوبی واسه جواب دادن به سوالات دارن اما مسئله‌ای که هست اینه که شاید خیلی از بچه‌های رشته‌های دیگه هم در کنکور هنر شرکت کنن و این یکم بچه‌های رشته هنر رو نگران میکنه. اما جای نگرانی نیست چون خیلی‌ها نمیتونن از پس آزمون عملیش بربیان و صرفا در کنکور شرکت میکنن و آمار رو بالا میبرن.

زمان پاسخگویی به سوالات کنکور زبان

کنکور زبان چند ساعت است

تعداد سوال : ۷۰ سوال            مدت پاسخگویی : ۱۰۵ دقیقه

 هرسال کلی از بچه‌های رشته‌های دیگه تو کنکور زبان شرکت میکنن. بخاطر همین آمار شرکت‌کننده‌های زبان معمولا از همه رشته‌ها بیشتر میشه. اما سوالات تخصصی زبان سخته و تیپ‌های مختلفی داره که بچه‌هایی که راغبن در این رشته تحصیل کنن، باید انواع مهارت‌های مختلف رو تو خودشون تقویت کنن. بخصوص مهارت‌های ریدینگ و تست‌های سرعتی.

4.3/5 - (11 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...