منابع کنکوری

بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور

سلام بر کنکوری‌های پرانرژی و فعال. ما میدونیم که استرس، نزدیک‌های کنکور به اوج خودش میرسه. اما باید بدونید که این استرس بی‌دلیله و شما قراره بهترین نتیجه‌ی خودتون رو بگیرید. اینجا قراره بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور رو بهتون معرفی کنیم تا با تست زدن نزدیک‌های کنکور، هم درس‌هاتون رو جمع بدی کنید و هم استرستون رو کنترل کنید.
در این مطلب قراره با کتاب‌ های شبیه ساز چند کنکور خیلی سبز، دور دنیا در چهار ساعت گاج، کنکوریوم مهروماه، ۱۰ کنکور زرد قلمچی و ۲۰ کنکور خوشخوان، به صورت اجمالی آشنا بشید. اگر شک دارید که کدوم این کتاب‌ها بهترن و بیشتر به کار شما میان، حتما مطلب زیر رو دنبال کنید تا بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید.

چند کنکور خیلی سبز

حتما با انتشارات خیلی سبز آشنایی دارید. کتاب‌های جامع خیلی سبز، جزو بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور محسوب میشن. کتاب‌های جامع کنکور خیلی سبز که به اسم چند کنکور شناخته میشن، شامل جزوه‌های تست اختصاصی و عمومی کنکور برای هر رشته و یک جلد مفصل پاسخنامه هستند.

هر رشته، ۱۲ تا کنکور سراسری داره. ۶ کنکور داخلی و ۶ کنکور خارجی. این کنکورها از سال ۹۶ تا ۱۴۰۱ قرار گرفتن.

همونطور که می‌دونید، از سال ۹۸، کنکور با توجه به نظام آموزشی جدید، تغییراتی براش ایجاد شده. انتشارات خیلی سبز، کنکورهای داخلی و خارجی سال‌های ۹۶ تا ۹۷ رو با کتاب‌های نظام جدید تطابق داده و سوالات نامناسب رو تغییر داده. کنکورهای ۹۸ تا ۱۴۰۱ هم بدون تغییر آورده شدن.

شکل ظاهری چند کنکور خیلی سبز:

انتشارات خیلی سبز، تلاش کرده که ظاهردفترچه‌های خودش رو کاملا شبیه کنکور سراسری طراحی کنه. یعنی هر بسته شامل ۱۲ کنکور اختصاصی، به صورت چند دفترچه‌ای هست. دقیقا با همون صفحه‌بندی و فونت. اما کیفیت عکس‌ها و نمودارها از دفترچه کنکور بهتر شدن.

غیر از این داخل هر بسته، ۱۲ پاسخبرگ سفید قرار داده شده تا دقیقا فضایی مشابه کنکور ایجاد بشه. همچنین یک دفترچه پاسخنامه کلیدی با سایز A5 هم داخل هر بسته گذاشته شده تا بتونید به راحتی آزمونتون رو تصحیح کنید.

شکل ظاهری چند کنکور خیلی سبز

پاسخنامه تشریحی خیلی سبز:

همونطور که گفتیم، پاسخنامه تشریحی سوالات به صورت یک جلد جدا قرار داده شده. این پاسخنامه کاملا تحلیلی و مفیده و در کنار پاسخ سوالات، نکات آموزشی مهمی هم درج شده. ویژگی خوب خیلی سبز اینه که شماره صفحات کتاب درسی هم در کنار توضیح بعضی از سوالات گذاشته شده تا اگر لازم به مطالعه دوباره بود، بتونید به راحتی مبحث مربوطه رو پیدا کنید.

در پاسخنامه خیلی سبز تلاش شده تا جایی که شدنی بوده، گزینه‌های نادرست هم بررسی بشن و علت درستی و نادرستی گزینه‌ها برای داوطلب جا انداخته بشه. همچنین کنار هر سوال دقیقا مشخص شده که با توجه به تغییرات نظام آموزشی، جایگزین شده و تالیفی هست یا از خود کنکور برداشته شده.

پاسخنامه تشریحی خیلی سبز

اپلیکیشن خیلی سبز:

انتشارات خیلی سبز، در کنار بسته جامع خودش، اپلیکیشنی هم طراحی کرده که میتونید در کنار کتاب اون رو هم نصب و استفاده کنید. با استفاده از این نرم افزار می‌تونید پاسخبرگتون رو آپلود کنید و کارنامه آزمونتون رو به صورت جامع ببینید. با این کار دیگه وقت و زحمت اضافه‌ای برای تصحیح آزمون و درصدگیری انجام نمیدید.

علاوه بر این، میتونید رتبه‌ی خودتون رو در کنکور سراسری تخمین بزنید. همچنین برای هر آزمونی که انجام دادید، محتوای اختصاصی راهنما و توضیحات هر سوال هم داخل اپلیکیشن قابل دسترسیه.

خلاصه معرفی کتاب چند کنکور خیلی سبز:

 • ۱۱ کنکور سراسری ۹۶ تا ۱۴۰۱ داخل و خارج از کشور
 • تطبیق داده شده با نظام آموزشی جدید
 • طراحی شبیه به کنکور سراسری
 • دارای ۱۲ عدد پاسخبرگ سفید
 • پاسخنامه تشریحی جداگانه
 • دارای اپلیکیشن درصدگیری و صدور کارنامه

کنکوریوم مهر و ماه

انتشارات مهر و ماه با ابتکارات و نوآوری‌هایی که داره معروفه. بسته شبیه ساز کنکوریوم مهر و ماه هم به عنوان یکی از بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور شناخته میشه. کنکوریوم مهروماه، درسنامه نداره و فقط شامل تست‌های کنکور به اضافه‌ی پاسخنامه مفصل تشریحیه.

مهر و ماه سه تا بسته‌ی جامع کنکور برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی طراحی کرده. داخل هرکدوم از این بسته‌ها، سوالات کنکور سراسری به صورت چند دفترچه‌ای، با همون شکل ظاهری و فونت کنکور، پاسخنامه تشریحی، ۱۲ برگه پاسخنامه سفید برای ایجاد تشابه بیشتر با کنکور، دفترچه پاسخنامه کلیدی آزمون‌ها، دفترچه کتابچه استراتژی کنکور و بروشور راهنمای اپلیکیشن کنکوریوم قرار داده شده.

همچنین سه دوره آزمون آنلاین برای هر رشته طراحی شده. یک کارت هم داخل هر بسته قرار داده شده که روی اون، کد ورود به باشگاه مهر و ماه قرار داره. در باشگاه مهر و ماه می‌تونید از خدماتی مثل آزمون شبیه‌ساز کنکور و هشت همایش جمع بندی استفاده کنید.

کنکوریوم مهر و ماه شامل ۱۲ کنکور سراسری از سال ۹۴ تا ۱۴۰۱ هست که به صورت چند دفترچه‌ای برای هر رشته قرار داده شده. در کنکورهای سال‌های ۹۴ تا ۹۷، تغییراتی مطابق با نظام آموزشی جدید ایجاد شده و تست‌های قدیمی جایگزین یا شبیه‌سازی شدن. کنکورهای ۹۸ تا ۱۴۰۱ هم به همون صورت قرار داده شدن.

پاسخنامه تشریحی کنکوریوم مهر و ماه:

پاسخنامه تشریحی کنکوریوم مهر و ماه، کتاب تحلیلی و آموزنده بسیار جامعی هست که نکات آموزشی خوبی هم در داخل اون قرار داده شده. 

در پاسخنامه تشریحی مهروماه، گزینه‌های درست و غلط بررسی شدن. همچنین کنار هر تست، تغییرات ایجاد شده، با عبارت شبیه‌سازی شده، مشخص شدن. علاوه بر این، کنار پاسخ مربوط به هر تست، مبحث و درس مرتبط با اون هم نوشته شده.

پاسخنامه تشریحی مهر و ماه

کتابچه استراتژی کنکور کنکوریوم مهر و ماه:

این کتابچه، تمایز انتشارات مهر و ماه با باقی کتاب‌های جامع کنکوره. داخل این کتابچه، آنالیز و تحلیل جامعی از تست‌های کنکور ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ قرار داده شده. آنالیز مباحث شامل نکاتیه مثل اینکه چه میزان تست از شکل‌های کتاب، نمودارها، بیشتر بدانید و جدول‌های کتاب درسی اومده. تعداد مسائل محاسباتی و تعداد تست‌های جا خالی چقدره.

همچنین نکاتی مثل رمزگشایی از چالش تست‌های هر درس، بودجه‌بندی تیپ سوالات و اولویت بندی‌های بودجه‌بندی سوالات در درس‌های مختلف و فصل‌های مختلف، آنالیز محتوا و فرم تست‌ها در این کتابچه قرار داده شده. علاوه بر این، میزان تغییرات مباحث و مطالب کتاب درسی هم در این کتابچه بررسی شده.

اما قسمت مهم این کتابچه، پیشبینی کنکور ۱۴۰۲ براساس آنالیز کنکورهای قبله. هرچند بهتره به این بخش چندان اطمینان نکنید. ویژگی مهم کنکور، غیر قابل پیشبینی بودن اونه. پس اعتماد زیادی کردن به این تحلیل‌ها و آنالیزها و رها کردن بخش‌های دیگه‌ی کتاب به هوای مباحث پرتکرار کنکورهای گذشته، میتونه پیامدهای پرزیانی براتون داشته باشه.

کتابچه استراتژی کنکور مهر و ماه

اپلیکیشن کنکوریوم مهر و ماه:

داخل بسته، بروشور راهنمای اپلیکیشن کنکوریوم مهروماه قرار داده شده. از همونجا نحوه‌ی نصب این نرم‌افزار و کار با اون رو کامل می‌تونید مطالعه کنید. اما ویژگی مهم این نرم‌افزار، صدور کارنامه و درصدگیری آزمونه که با عکس گرفتن از پاسخنامه آزمونتون و آپلود کردنش داخل سایت، می‌تونید به راحتی انجامش بدید.

خلاصه معرفی کتاب کنکوریوم مهر و ماه:

 • ۶ + ۱۲ کنکور اختصاصی ۹۴ تا ۱۴۰۱ داخل و خارج از کشور
 • تطبیق داده شده با نظام آموزشی جدید
 • طراحی شبیه به کنکور سراسری
 • دارای ۲۴ عدد پاسخبرگ تفکیکی
 • پاسخنامه تشریحی مفصل
 • دارای اپلیکیشن درصدگیری و صدور کارنامه
 • دارای کتابچه استراتژی کنکور

دور دنیا در 4 ساعت گاج

دور دنیا در ۴ ساعت گاج رشته تجربی جلد اول

یکی دیگه از بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور که اینجا قصد داریم بهتون معرفی کنیم، گاجه. انتشارات گاج، انتشارات بزرگیه. کتاب دور دنیا در ۴ ساعت هم یکی از کتاب‌های جمع بندی مهم کنکور محسوب می‌شه که دو جلد تست و پاسخنامه تشریحی داره. کتاب تست شامل ۹ دوره کنکور سال‌های اخیر به سبک کنکور دی ماهه.

تست‌های کنکور ۹۵ تا ۹۷ با نظام جدید تطابق داده شدن و سوالات مربوط به نظام قدیم جایگزین شدن. تست‌های کنکور ۹۸ تا ۱۴۰۱ هم به همون شکل قرار داده شدن.

پاسخنامه تشریحی دور دنیا در ۴ ساعت گاج:

در کنار هر تست، تالیفی بودن یا نبودن سوال مشخص شده تا تفاوت نظام جدید و قدیم معلوم باشه. اما پاسخنامه گاج، نکات درسی اضافه‌تری نداره و فقط پاسخ سوالات داده شده.

ویژگی متفاوت دور دنیا در ۴ ساعت، مقدمه‌ای هست که در ابتدای هر آزمون درباره‌ی تغییرات و سبک و سیاق سوالات کنکور و روش برخورد صحیح با سوالات نوشته شده.

نمونه پاسخنامه دور دنیا در ۴ ساعت گاج

خلاصه معرفی کتاب دور دنیا در ۴ ساعت گاج:

 • 9 دوره کنکورهای داخل و خارج از کشور در دو دفترچه به سبک کنکور دی ماه 1401
 • تطبیق داده شده با نظام آموزشی جدید
 • 202 آزمون پشتیبان در قالب 2 کتاب برای هر دفترچه کنکور
 • 240 ساعت فیلم پشتیبان نکته و تست به صورت QR Code در سایت دکتر آی کیو
 • پاسخنامه تشریحی جداگانه
قلمچی

۱۲ کنکور زرد قلمچی:

۱۲ کنکور زرد تجربی

قلمچی، یک موسسه و انتشارات کنکوری بسیار باسابقه محسوب میشه، از این جهت کتاب‌های جمع بندی کنکور اون از بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور محسوب میشه. دوازده کنکور زرد قلمچی هم مثل باقی کتاب‌های جمع بندی، شامل دو کتاب تست و پاسخ تشریحیه.

۱۲ کنکور زرد قلمچی، سه کتاب مجزا برای رشته‌ی انسانی، تجربی و ریاضی داره که در هرکدوم ۸ کنکور داخلی و خارجی سال‌های اخیر، با اعمال تغییراتی مطابق با کتاب‌های جدید نظام آموزشی قرار داده شده. همچنین سه کنکور اخیر سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ هم بدون تغییرات آورده شده. این ۱۲ کنکور شامل دفترچه‌ی عمومی و اختصاصی هر رشته‌ست.

علاوه بر این، ۶ دوره آزمون گزینش‌شده از کنکورهای گذشته و آزمون‌های کانون هم در این کتاب آورده شده تا به مرور و جمع بندی داوطلب، کمک بیشتری کرده باشه.

ویژگی‌های کتاب ۱۲ کنکور زرد قلمچی:

ویژگی مهم کتاب‌های جمع بندی قلمچی، ابتکاریه که برای رشته‌های ریاضی و تجربی به خرج داده. همونطور که می‌دونید، رشته‌های ریاضی و تجربی در درس‌های عمومی و شیمی کاملا مشترکن. در درس‌های ریاضی و فیزیک هم اشتراکات زیادی بین این دو رشته هست. به همین دلیل خوندن و تست زدن اشتراکات کنکور ریاضی برای بچه‌های تجربی و کنکور تجربی برای بچه‌های ریاضی، کمک زیادی بهشون می‌کنه.

قلمچی این اشتراکات رو در کتاب‌هاش میاره. یعنی ۱۲ کنکور زرد قلمچی رشته‌ی ریاضی، علاوه بر ۶ دوره کنکور داخلی و خارجی رشته‌ی خودش، ۶ دوره کنکور داخلی و خارجی رشته‌ی تجربی هم، در درس‌های عمومی، شیمی و اشتراکات فیزیک و ریاضی تجربی، در این کتاب آورده شده. همینطور برای رشته‌ی تجربی که برعکسش انجام شده.

علاوه بر این‌ها، در ابتدای هر بخش کتاب‌های ۱۲ کنکور زرد قلمچی، خلاصه درسی هم قرار داده شده که جزوه‌ی جامعی از نکات مهم درس‌های اختصاصی به شمار میاد. هچنین قرار دادن تکنیک زمان‌های نقصانی و زمان‌بندی پیشنهادی برای درس‌های عمومی و اختصاصی هم یکی دیگه از ویژگی‌های مثبت این سری کتاب‌های زرد قلمچیه.

البته باید به این نکته هم توجه کرد که قلمچی در طراحی ظاهری صفحات و سوالات کنکوری کتاب‌های خودش، اهمیت چندانی به شباهت و نزدیکی ظاهر اون با ظاهر دفترچه‌ی کنکور و مدل تست‌های کنکوری نداده. پس اگر این نکته خیلی براتون مهمه، این کتاب‌ها زیاد از این جهت مناسب شما نیستن.

پاسخنامه تشریحی ۱۲ کنکور زرد قلمچی:

جلد دوم زرد قلمچی یا همون پاسخنامه‌ی تشریحی، برای هر تست توضیحات کامل و جامعی ارائه داده و سعی کرده علاوه بر پاسخ و توضیح علت درستی جواب یک تست، پاسخ دوم اون تست رو هم مشخص کنه و نکات کنکوری مربوط بهش رو ذکر کنه.

یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب اینه که تلاش شده تا کنار هر جواب، آدرس دقیق اون مبحث در کتاب درسی هم گفته بشه. تا جایی که برای سوالات ترکیبی هم محل دقیق اون سوال‌ها و مبحث مربوط بهشون در کتاب درسی آورده شده. این عمل، کار داوطلب رو برای جمع بندی و مرور مطالبی که در اون‌ها مشکل داره، خیلی راحت‌تر میکنه.

قسمتی از ۱۲ کنکور قلمچی

اپلیکیشن کانونی‌ها:

قلمچی هم در کنار کتاب‌های زرد جامع کنکورش، اپلیکیشنی طراحی کرده برای صدور کارنامه دهکی به داوطلبانی که آزمون‌های کتاب‌ها رو انجام میدن. این اپلیکیشن‌ها در صرفه‌جویی وقت و انرژی شما تاثیر مثبتی دارن و بسیار در ارزیابی عملکردتون، بهتون کمک می‌کنن.

خلاصه معرفی کتاب ۱۲ کنکور زرد قلمچی:

 • ۱۲ دوره کنکور عمومی داخل و خارج از کشور + ۶ دوره کنکور اختصاصی داخل و خارج از کشور ۹۸ تا ۱۴۰۰ + ۶ دوره آزمون اختصاصی شبیه سازی شده منطبق با بودجه کنکور سراسری [مخصوص رشته انسانی]
 • ۶ دوره کنکور داخل و خارج از کشور اختصاصی ۹۸ تا ۱۴۰۰ + ۶ دوره کنکور داخل و خارج از کشور در درس‌های عمومی، فیزیک و شیمی + ۶ دوره آزمون منتخب از کنکورهای گذشته و آزمون‌های کانون [مخصوص رشته‌های تجربی و ریاضی]
 • تطبیق داده شده با نظام آموزشی جدید
 • عدم طراحی ظاهری شبیه به کنکور سراسری
 • پاسخنامه تشریحی جداگانه
 • خلاصه کتاب در ابتدای هر بخش
خوشخوان

۲۰ کنکور تا کنکور خوشخوان:

20 کنکور تا کنکور خوشخوان

انتشارات خوشخوان، کتاب جمع بندی کنکور خودش رو تحت عنوان ۲۰ کنکور تا کنکور برای رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی، در دو جلد تست و پاسخ تشریحی، منتشر کرده. در انتهای آزمون‌های کتاب هم پاسخنامه کلیدی تست‌ها آورده شده.

ویژگی این کتاب اینه که ترکیبیه از آزمون‌های تالیفی و کنکورهای سال‌های گذشته. همونطور که از نام این کتاب پیداست، ۲۰ آزمون در اون قرار داره که ۱۵ تا از این آزمون‌ها، تالیفی و ۵ تای آخر آن، از کنکورهای سال‌های گذشته ست که البته با نظام جدید آموزشی تطبیق داده شده. البته این تغییرات در هیچ نقطه‌ای از کتاب گفته نشده و تفاوت تست‌های اصلی کنکور با تست‌های تغییر کرده، مشخص نیست.

این ۱۵ آزمون تالیفی هم دو بخش دارند. ۵ آزمون اول، آزمون‌های ساده و راحتی‌ان که مستقیما از تمرین‌های کتاب‌های درسی آورده شدن و باعث میشن داوطلب برای ورود به آزمون‌های بعدی، آمادگی بیشتری کسب کنه و مرور کوتاهی بر مطالب داشته باشه. غیر از این، ۵ آزمون اول این کتاب، برای امتحانات تشریحی نهایی پایه‌ی دوازدهم هم مفیده. اما ۱۰ آزمون بعدی سطح دشوارتری دارند. به گفته‌ی مقدمه‌ی خود کتاب، سعی شده تا این آزمون‌ها تا جای ممکن به کنکور سراسری شبیه باشن.

ویژگی‌های 20 کنکور تا کنکور خوشخوان:

۲۰ کنکور تا کنکور خوشخوان، یک مقدمه‌ی مفصل هم در ابتدای کتاب‌های مربوط به هر رشته قرار داده. در این مقدمه، علاوه بر توضیحاتی اجمالی درباره‌ی تست‌ها و ویژگی‌های آزمون‌های کتاب، نکات مشاوره‌ای مهمی درباره‌ی نحوه‌ی درس خواندن و آزمون دادن بیان شده.

ظاهر این کتاب هم چندان شباهتی به کنکور سراسری نداره. البته در مقدمه گفته شده که ظاهر اون به دفترچه کنکور شباهت داره اما از نظر فونت و صفحه‌بندی چندان شباهتی در اون‌ها دیده نمیشه.

تفاوت مهم این کتاب با سایر بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور اینه که در این کتاب، فقط آزمون‌های اختصاصی آورده شده و آزمون‌های عمومی هر رشته، به صورت جداگانه در یک کتاب ۲۰ کنکور تا کنکور عمومی خوشخوان آورده شده.  

پاسخنامه 20 کنکور تا کنکور خوشخوان:

جلد دوم این سری کتاب‌ها، به پاسخ‌های تشریحی تست‌ها اختصاص داده شده. پاسخ‌های تشریحی این کتاب هم نه چندان مفصل و طولانی‌ان و نه کوتاه و مختصر و سعی شده حالت میانه‌ای حفظ بشه و تا جای ممکن به تمام گزینه‌های یک تست پرداخته بشه. اما در بعضی مباحث، نکته‌های درسی مهمی آورده شده که برای مرور بسیار مفیدن.

 

قسمتی از ۲۰ کنکور تا کنکور خوشخوان

خلاصه معرفی کتاب ۱۲ کنکور زرد قلمچی:

 • ۱۵ آزمون تالیفی خوشخوان
 • ۵ کنکور سراسری سال‌های گذشته، فقط دفترچه تخصصی
 • تطبیق داده شده با نظام آموزشی جدید
 • عدم طراحی ظاهری شبیه به کنکور سراسری
 • پاسخنامه تشریحی جداگانه
 • مقدمه مفصل در ابتدای هر کتاب درباره‌ی ویژگی‌های آزمون‌ها و نکات آموزشی

فیلم معرفی بهترین کتاب‌ های شبیه‌ ساز

سوالات متداول

در این مقاله تمام کتاب‌های مطرح شبیه ساز کنکور، با جزئیات کامل و به همراه نمونه pdf بررسی و مقایسه شدن. با این توضیحات، کتاب مناسبت رو انتخاب کن و از همین‌جا سفارش بده. 

تمرین کردن آزمون‌های مشابه کنکور و سنجیدن خودت در ماه‌های پایانی کنکور قطعا می‌تونه آمادگیت رو بالا ببره تا نتیجه‌ی بهتری کسب کنی.

4.3/5 - (11 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.