• 3.8

نرم افزار تخمین رتبه کنکور با تاثیر معدل

بسیاری از افراد، سوالشون اینه که با درصدهایی که تو کنکور و یا آزمون‌های آزمایشی کسب می‌کنن، چه رتبه‌ای میارن؟ این داوطلبین باید با استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور، حدود رتبه خودشون رو در کنکور به دست بیارند.

نرم افزار تخمین رتبه با تاثیر معدل

برای تخمین رتبه فقط کافیه رشته تحصیلی و سهمیه رو انتخاب کنی، بعد معدل کتبی نهایی و درصدهات رو وارد کنی. به همین سادگی! دقیق‌ترین نرم افزار تخمین رتبه کنکور اینجاست! 

 

دروس تخصصی

برای درآوردن معدل کتبی نهاییت میتونی از ابزار محاسبه معدل کتبی نهایی و ضرایب امتحانات نهایی استفاده کنی.

این نرم افزار، تنها نرم افزاریه که براساس تاثیر معدل قطعی ۴۰ درصدیه و تمام ضرایبش براساس آخرین تغییرات ضرایب، آپدیت شدن. داوطلب وقتی بدونه که حدود رتبه‌ش چیه میتونه زودتر از اعلام نتیجه، تحقیقات خودش رو شروع کنه. در نتیجه زمان بیشتری داره و بنابراین میتونه با اطمینان خاطر بیشتری این کار رو انجام بده. این نرم‌افزار کمک می‌کنه که داوطلب بدونه شانس قبولیش تو کدوم رشته و دانشگاه بالاتره.

همچنین اگر آزمون آزمایشی دادی و قصد داری درصدهات رو محاسبه کنی، میتونی از طریق نرم‌افزار محاسبه درصد تست به راحتی درصدگیری کنی و بعد از طریق این صفحه تخمین رتبه انجام بدی.

مراحل استفاده از نرم افزار تخمین رتبه آکادمی msbook

۱٫ انتخاب رشته تحصیلی داوطلب از بین ۵ رشته‌ی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان

۲٫ انتخاب سهمیه داوطلب از بین سهمیه مناطق سه گانه و یا سهمیه‌های ایثارگران ۵ درصد و ۲۵ درصد

۳٫ وارد کردن درصد پیش‌بینی شده داوطلب در تمام دروس اختصاصی و عمومی

۴٫ در نهایت فشردن “بریم برای محاسبه”

ملاک رتبه دهی توسط سازمان سنجش

سازمان سنجش برای ارزیابی و رتبه‌دهی داوطلب‌ها، فرآیندی رو انجام میده که به ترتیب شامل :

۱٫ محاسبه درصد دروس همه داوطلب‌ها

۲٫ محاسبه میانگین درصد هر درس

۳٫ محاسبه تفاضل درصد هر داوطلب با میانگین درصد

۴٫ تقسیم داده قبلی بر یک پارامتر آماری

۵٫ محاسبه تراز

۶٫ رتبه‌دهی داوطلب‌ها بر اساس تراز بدست اومده

روش تخمین رتبه توسط موسسات کنکوری

نحوه تخمین رتبه موسسات دیگر صرفا از طریق کارنامه‌های کنکورهای سال گذشته است و اون هم به صورت طیف وسیعی از رتبه‌ها است. از اونجایی که هیچ موسسه‌ای دسترسی به تمام کارنامه‌ها و اطلاعات داوطلبین نداره و همچنین سطح سوالات کنکور سال به سال متفاوت است، پس رتبه به‌دست آمده به دلایل گفته شده، دقیق نیست. از طرف دیگه تخمین رتبه بر اساس کنکورهای سال‌های گذشته طراحی شده و اکثر نرم افزارها بر اساس میزان سختی کنکور برگزار شده آپدیت نشده اند. 

اما نرم افزار تخمین رتبه ۱۴۰۲ که در این صفحه در اختیار شما قرار گرفته، بر اساس میانگین درصد و سطح سوالات کنکور ۱۴۰۲ است و لازم نیست که رتبه خود را با سال‌های گذشته تخمین بزنید. 

خطای نرم افزار تخمین رتبه کنکور

 آکادمی MSBOOK، هر سال برای بیش از ۲۰۰۰ دانش‌آموز، انتخاب رشته انجام میده، به همین دلیل بزرگترین و به‌روزترین دیتای انتخاب رشته و کارنامه‌ی کنکور رو داره. همچنین بر اساس سطح سوالات کنکور و تغییرات ضرایب دروس آپدیت میشه، همین موضوع باعث شده که نرم افزار تخمین رتبه‌ی ما، کمترین خطا رو داشته باشه.

حالا میخوایم به طور کلی ایرادات احتمالی دیگر نرم‌افزارها و دلیلشون رو براتون بگیم. 

– به دلیل اینکه درجه سختی و آسونی هر کنکور با کنکور قبلی متفاوته، باید چند درصد، درجه خطا در نظر گرفته بشه. ممکنه با درصدی که وارد نرم افزار کردید، رتبه‌ی خوبی برای شما نشون داده نشه. ولی نتیجه کنکور متفاوت‌تر از اون چیزی باشه که انتظار داشتید. این حالت به این خاطر به وجود میاد که کنکور سال قبل آسون‌تر طراحی شده و میانگین درصد همه‌ی داوطلب‌ها بالا بوده. ولی کنکور شما جزو کنکورهای سخت بوده و اون درصدها به شما رتبه خیلی بهتری میده. این حالت در کنکور ۹۸ و ۹۹ به وجود اومد. چون کنکور ۹۸ جزو کنکورهای آسون بود ولی کنکور ۹۹ جزو کنکورهای سخت به حساب میومد. بر عکس این حالت هم ممکنه اتفاق بیوفته. پس همیشه درصدی خطا رو در نظر بگیرید. اما در نرم افزار تخمین رتبه ما این موضوع لحاظ شده است. 

– نکته بعدی تاثیر سوابق تحصیلیه که تو نرم افزارهای تخمین رتبه، پیش‌بینی نمیشه. از اونجایی که ممکنه هر ساله سازمان سنجش برنامه‌ریزی خاصی برای تاثیر سوابق تحصیلی داشته باشه، باید این مورد حتما در نظر گرفته بشه. درسته که درصد تاثیر درصدهای کنکور خیلی بیشتر از نمرات امتحان نهاییه، ولی نباید از اون چشم‌پوشی کرد.

عوامل موثر بر تخمین رتبه کنکور

سوالات متداول

با انتخاب رشته و سهمیه، فقط کافیه درصدهات رو وارد کنی تا حدود رتبه کنکورت رو ببینی.

نرم افزار تخمین رتبه msbook برای تمامی رشته‌ها و سهمیه‌ها، قابل استفاده است. 

نحوه تخمین رتبه‌ی این نرم افزار، براساس سطح سوالات هر رشته و مقایسه‌ی میانگین درصد است. به جرئت می‌توان گفت نرم افزار تخمین رتبه msbook کمترین خطای ممکن را دارد.

بله؛ تمام ضرایب درسی به روزرسانی شدن و براساس آخرین تغییرات ضرایب دروسن، همچنین تاثیر معدل به صورت ۴۰ درصد قطعیه.

4.4/5 - (117 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

208 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...