آزمون‌های آزمایشی

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1403

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1403

سلام‌ دوستای ‌خوبم، امیدوارم ‌در‌بهترین ‌روزهای ‌زندگیتون باشین. خب قراره آزمون‌های آزمایشی رو به لحاظ هزینه، سطح سوالات، بودجه‌ بندی، فاصله بین دو آزمون متوالی، تعداد شرکت‌کننده‌ها و ثبت نام از طریق سایت رو معرفی کنیم و به شما کمک کنیم تا بهترین آزمون آزمایشی رو بشناسید. اول‌ به چندتا سوال رایج شما در این زمینه ‌جواب‌‌‌ میدم.  

چرا باید در آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟

اول ‌از‌ همه‌ یه‌ توضیح ‌‌کوتاه‌ درمورد ‌اینکه‌ اصلا ‌چرا باید‌ در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنیم؟ وضعیت داوطلبی که آزمون نمیده همیشه تیره و تاره چون تا یک جامعه آماری نباشه که بتونی خودت رو با اون بسنجی، تو همیشه نفر اول هستی، اما در مقایسه با خودت! آزمون‌ها شبیه‌ساز کنکور هستند که کمک زیادی می‌کنند تا از وضعیت خودتون و سطح ‌سوالات، با خبر باشین. آزمون‌های ‌آزمایشی ‌به‌ داوطلب ‌این امکان رو میده که در طول یک سال، بارها خودش رو در شرایط یک آزمون مثل کنکور قرار بده. با شرکت کردن در این آزمون‌ها، این فرصت فراهم می‌شه تا نحوه برخورد با سوالات سخت و ساده رو یاد بگیرید و همچنین به این درک برسید که اگر سوالی پیچیده به نظر میاد، برای رقبا هم همینطور سخت خواهد بود. با شرکت در آزمون‌های آزمایشی، به نظر می‌رسه فرد، دائم در حال کنکور دادنه.

اگر توانایی‌ شرکت ‌در آزمون رو نداشته باشیم دیگه موفق ‌نمیشیم؟

یک سری از بچه‌ها، به هر دلیلی، توانایی شرکت در آزمون‌های آزمایشی رو ندارن ولی اصلا مشکلی نداره، فکر نکنید که دیگه نمی‌تونید موفق بشین. اصلا این طور نیست. شما تو خونه هم میتونین در آزمون شرکت کنید. گاهی اوقات برخی موسسات، یک سری آزمون رایگان به عنوان هدیه روی سایتشون قرار میدن یا بعضی‌ها اعلام می‌کنن ما رضایت داریم که بچه‌ها دفترچه رو دانلود کنند. یک روش دیگه‌ای هم هست که شما روز قبل آزمون، یک سری تست رو گلچین شده انتخاب کنید و بعد سر زمان آزمون، اون‌ها رو طبق زمان بندی اجرا کنید. بهتره که این تست‌ها حل شده و زیاد آسون نباشن. بعدا راحت با نرم افزار محاسبه درصد تست، درصد تست‌هاتون روهم حساب کنید و خودتون رو بسنجید. چیزی که مهمه اینه که ما اشکالات خودمون رو بفهمیم و برای اونا راهکار پیدا کنیم، اون موقعه که پیشرفت اتفاق میفته.

بهترین آزمون های آزمایشی

خب آزمون هارو به ترتیب شروع به بررسی می‌کنیم:

قلمچی

آزمون آزمایشی قلمچی

توی لیست معرفی بهترین آزمون آزمایشی، ابتدا آزمون‌های قلمچی رو که جزو معروف‌ترین آزمون‌های آزمایشیه، بررسی می‌کنیم. 

هزینه آزمون قلمچی

هزینه و قیمت آزمون‌های قلمچی ثابت و معین نیست و در هر شهر و استانی متفاوته؛ اما در کل میشه گفت نسبت به دیگر آزمون‌ها هزینه بیشتری داره و چیزی حدود 4 میلیون و 600 هزارتومان (درسال تحصیلی 1402-1403) به طور سالانه هزینشه. رقمی که ممکنه برای خیلی از خانواده‌ها قابل پرداخت نباشه. خصوصا که قلم‌چی امکان ثبت‌نام مرحله‌ای نداره و فقط برای دو آزمون جامع این فرصت رو به داوطلبا میده و بقیه آزمون‌‍ها امکان ثبت‌نام مرحله‌ای ندارن.

سوالات آزمون آزمایشی قلمچی

از نظر سطح سوالات، ثابت شده که سطح بالاتری از کنکورسراسری داره و خود این موضوع که سطح سوالات خیلی سخت یا خیلی آسون باشن، آزمون رو از شرایط استانداردش خارج می‌کنه. 

بودجه‌بندی

بودجه‌بندی قلمچی این طوریه که تا نیمه اول سال، یعنی بهمن، نیمه دوازدهم رو به همراه دهم، جمع‌بندی می‌کنه و پیشروی‌ معقولی رو طی می‌کنه. 

که البته سال گذشته و امسال بودجه‌بندی قلم‌چی متناسب با تغییرات کنکور، انعطاف داشته و شما با آزمون قلم‌چی میتونید برای کنکور اردیبهشت هم آمادگی کامل رو پیدا کنید.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

بین دو آزمون متوالی قلمچی، دو هفته فاصله‌ست که خود این مورد و داشتن ایستگاه جبرانی، یکی دیگه از مزایای این آزمونه. چراکه بعضی از داوطلبان ممکنه نتونن خودشون رو به برنامه آزمون برسونن و دچار استرس ناشی از این موضوع بشن.

جامعه آماری

 مهم‌ترین مورد در انتخاب آزمون آزمایشی، تعداد شرکت‌کننده‌ها و جامعه آماری اونه. قلمچی از قدیمی‌ترین موسسات برگزارکننده آزمون‌های آزمایشی به شمار میره که جامعه آماری بالایی داره و تعداد شرکت‌کننده‌های اون، به طور تقریبی یکصد هزار نفره. از دلایل این جامعه آماری بالا، سابقه‌ی زیاد این موسسه و عمل بورسیه کردن دانش آموزان مستعد و محرومه که قلمچی انجام میده. دلیل دیگه‌ای که برای این مقبولیت وجود داره اینه که قلمچی، حدودا ۵ الی ۷ ساعت بعد آزمون، چند کارنامه و پاسخنامه تشریحی به نسبت کاملی رو در پنل کاربری هرشخص قرار می‌ده و این امکان رو برای داوطلبان فراهم می‌کنه تا سوالاتی که اشتباه جواب دادن رو تحلیل کنن. 

نحوه ثبت نام آزمون آزمایشی قلمچی

 اگر قصد ثبت نام در آزمون‌های قلمچی رو دارید، می‌تونید به سایت www.kanoon.ir  برید و بعد از پر کردن فرم، به پشتیبان وصل بشین و ثبت نام خودتون رو تکمیل کنید.

سنجش

آزمون آزمایشی سنجش

یکی از اشتباهاتی که بچه‌ها می‌کنن این تصوره که مولف آزمون‌های آزمایشی سنجش، همون تعاونی‌ سنجش کنکوره؛ در صورتی که این طور نیست. 

هزینه آزمون آزمایشی سنجش

آزمون سنجش به لحاظ هزینه، قیمت کمتری از دیگر آزمون‌ها داره و حتی شرکت در چهار آزمون جامع آخر اون، به شدت به صرفه و توصیه‌شده‌ست.

هزینه‌ی هر آزمون تک مرحله‌ای سنجش، 60 تا 90 هزار تومان هست و هزینه‌ی هر آزمون جامع سنجش 85 تا 130 هزار تومان هست. هزینه‌ی کل آزمون‌های آزمایشی سنجش کنکور 403، بین 700 هزار تومان تا 1 میلیون و 200 هزار تومان هست.

سوالات آزمون آزمایشی سنجش

از نظر سطح سوالات، آزمون سنجش به دو گروه تقسیم میشه: آزمون‌های جامع و آزمون‌های غیر جامع (طی سال).

در آزمون‌هایی که سنجش طی سال برگزار می‌کنه، سوالات سطح متوسطی داره، اما به طور کلی بعد از عید و در آزمون‌های جامع، از آزمون سنجش استقبال بیشتری میشه و سطح سوالات اون در این آزمون‌ها، رو به بالا و استاندارد می‌شه.

بودجه‌بندی

بودجه‌بندی سنجش، کاملا نامنظم و غیر اصولیه و یکی از ضعف‌های آزمون سنجش محسوب میشه. توی این آزمون، تا نیمه اول بهمن، نیمه دوازدهم همراه با دهم بسته میشه. آزمون‌های سنجش معمولا شامل 8 آزمون مرحله‌ای و 2 آزمون جامع هست.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

فاصله بین دو آزمون متوالی سنجش، به طور ماهانه‌ست. 

جامعه آماری

آزمون‌های طول سال سنجش، از نظر جامعه آماری و تعداد شرکت‌کننده‌ها، وضعیت خوبی ندارن اما چهار آزمون آزمایشی جامع سنجش، تقریبا کامل‌ترین جامعه آماری رو داره. توصیه ما به شما اینه که حتی اگر در طی سال، آزمون آزمایشی دیگه‌ای رو انتخاب کردین، آزمون‌های جامع بعد از عید سنجش رو از دست ندین، چراکه این آزمون، تو جمع‌بندی برای کنکور هم حرف اول رو می‌زنه. 

ثبت نام آزمون آزمایشی سنجش

برای ثبت نام می‌تونین به آدرس sanjeshserv.ir برید و از زمان آزمون‌ها مطلع بشین.

گزینه 2

آزمون آزمایشی گزینه دو

هزینه آزمون آزمایشی گزینه دو

هزینه‌ی آزمون‌های گزینه دو معمولا توی شهرها و استان‌های مختلف ثابته و امکان ثبت‌نام تک مرحله‌ای و سالانه برای آزمون‌های سنجش هست. هزینه‌ی هر مرحله آزمون گزینه دو 109 هزار تومان و هزینه‌ی بیست مرحله آزمون، 2 میلیون و 180 هزار تومان هست. هزینه‌ی آزمون‌های گزینه دو نسبت به بقیه‌ی آزمون‌های آزمایشی، معمولا حد وسط هست.

سوالات آزمون آزمایشی گزینه دو

آزمون‌های آزمایشی گزینه دو، استانداردترین سوالات رو دارن. این موسسه به واسطه سال‌ها فعالیت کنکوری، تونسته به سبک و روش سوالات کنکور نزدیک بشه.

بودجه‌بندی

آزمون‌های گزینه دو از لحاظ بودجه‌بندی پیش‌روی‌ آهسته‌ای داره و مخصوص داوطلبان سطح پایینه. این یکی از نقاط ضعف این موسسه‌ست. اگرچه داوطلب زمان کافی براي رسيدن به بودجه‌بندی داره، اما به دلیل ناهماهنگی و حجم زیاد در هر آزمون، این قضیه موجب ضعف اون شده. از نقاط قوت گزینه دو هم باید از انتشار چند نوع کارنامه برای هر داوطلب و پاسخنامه بسیار جامعش نام برد.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

این آزمون هر سه هفته یکبار، برگزار میشه.

جامعه آماری

گزینه دو، جامعه آماری و تعداد شرکت‌کننده‌های متوسط رو به پایینی داره و در رتبه سوم نسبت به قلمچی و گاج قرار می‌گیره. یکی از نکات ویژه‌ی اون هم خدمات پس از آزمون و سایت فوق‌العادشه.

ثبت نام آزمون آزمایشی گزینه دو

برای شرکت در آزمون‌های آزمایشی، باید به صورت اینترنتی در سایت www.gozine2.ir یا به صورت حضوری در نمایندگی گزینه دو در شهر خودتون، ثبت نام کنید.

آزمون آزمایشی خیلی سبز

آزمون آزمایشی خیلی سبز

هزینه آزمون آزمایشی خیلی سبز

آزمون‌های خیلی سبز به دو صورت حضوری و آنلاین از سال تحصیلی 1401-1402 شروع شدن و معمولا بازه زمانی بین آزمون‌ها هر دو هفته هست. هزینه‌ی آزمون‌های خیلی سبز از گزینه دو و قلم‌چی پایین تر هست و جامعه آماری پایین‌تری هم داره. یکی از ویژگی‌هایی که آزمون خیلی سبز نسبت به آزمون‌های دیگه داره، آزمون تک درس هست. به این صورت که برای هر یه درس آزمون جدا دارن و افراد میتونن فقط تو درس موردنظرشون آزمون بدن.

سوالات آزمون آزمایشی خیلی سبز

سوالات آزمون آزمایشی خیلی سبز سطح‌بندی شده هستن و پاسخنامه‌ی تشریحی مفید و مناسب هم دارن. توی پاسخنامه، یه راهنمایی مشاوره‌ای کوتاه برای پاسخگویی به سوال وجود داره و بعد درسنامه‌ی مربوط به اون تست توی پاسخنامه قرار گرفته که می‌تونه بهتون کمک کنه که اون سوال یا قسمتی که اشتباه جواب دادین یا جواب ندادین رو،  کامل بررسی کنید.

بودجه‌بندی

بودجه‌بندی و برنامه راهبردی آزمون‌های خیلی سبز، کاملا منظم و مشخص در اختیار شما قرار میگیره و بودجه‌بندی نسبتا منطقی داره.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

معمولا آزمون‌های خیلی سبز هر دو هفته یکبار برگزار میشه، آزمون‌های آنلاین چهارشنبه و پنجشنبه برگزار میشن و آزمون‌های حضوری، معمولا جمعه‌ها برگزار میشه.

جامعه آماری

جامعه آماری آزمون‌های خیلی سبز از آزمون‌های قلم‌چی و گزینه دو خیلی پایین تر هست که دلیل اصلی این موضوع، نوپا بودن این آزمون هست که از این نظر، مسیر طولانی داره تا رسیدن به قلم‌چی و گزینه دو.

ثبت نام آزمون آزمایشی خیلی سبز

ثبت‌نام آزمون‌های خیلی سبز هم از طریق سایت خیلی سبز امکان‌پذیره و هم از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی شهرتون.

گاج

آزمون گاج

هزینه آزمون گاج

آزمون ‌گاج هم میشه گفت هزینه نسبتا کمی داره و کسانی که با هزینه آزمون‌های دیگه مشکل دارن، این بهترین گزینه براشون محسوب میشه. هزینه کل ثبت‌نام برای پایه دوازدهم و کنکوری‌ها 2 میلیون و 500 هزار تومان هست. برای این آزمون هم امکان ثبت‌نام تک مرحله‌ای وجود نداره و ثبت‌نام این آزمون به صورت کلی هست.

سوالات آزمون گاج

سطح سوالات گاج، پیشرفت خوبی داشته و استاندارده. این آزمون کمی راحت‌تر از قلمچیه.

بودجه‌بندی

از لحاظ بودجه بندی، آزمون آزمایشی گاج، دهم رو به همراه نیمه دوازدهم تا بهمن جمع‌بندی می‌کنه‌. طبق آخرین بودجه بندی گاج برای سال تحصیلی 1402-1403، تا آخرین آزمون مرحله‌ای که 28 اردیبهشت برگزار میشه، کتابا کامل تموم نمیشن، پس اگه هدف اصلی‌تون کنکور اردیبهشت هست، باید این مورد رو درنظر داشته باشید و خودتون مطالب رو جوری مدیریت کنید که بتونید برای کنکور اردیبهشت هم مطالب رو تکمیل کنید و هم مرور کنید.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

 فاصله بین دو آزمون متوالی به صورت دو هفته یک باره و داوطلب میتونه به خوبی خودش رو برای آزمون آماده کنه.

جامعه آماری

جامعه آماری این موسسه، در سطح متوسط رو به پایین قرار می‌گیره، گرچه پاسخنامه نسبتا کاملی برای همه سطح‌ها داره. یکی ازنکات ویژه آزمون‌های گاج، خدمات پس از آزمون و کیفیت بالای کارنامه‌ست.

نحوه ثبت نام آزمون گاج

برای ثبت نام آزمون آزمایشی گاج می‌تونید به آدرس azmoon.Gaj.ir  سر بزنید و از شرایط اون مطلع بشید. 

آزمون آزمایشی ماز

موسسه ماز، از جدیدترین موسسات، در انتخاب آزمون آزمایشی هست و آزمون‌های اون فقط به صورت آنلاین برگزار میشه. همچنین آزمون‌های آنلاین کشوری زیست و سایر درس‌های تخصصی رو هم به صورت آنلاین برگزار می‌کنه. شرکت در این آزمون‌ها به صورت ثبت نام تک درس یا تمام دروس امکان پذیره.

هزینه آزمون ماز

هزینه ثبت نام این آزمون نسبت به بقیه کمتره، با این وجود، دائما هم تخفیف قرار میدن.

سوالات آزمون ماز

تنوع تست‌های این آزمون بالاست و بیشترین شباهت رو در درس زیست به کنکور داره. پاسخنامه‌ی اون هم به نسبت برای اکثر دانش‌آموزان قابل درکه.

بودجه‌بندی

 بودجه بندی ماز، قابل قبول و کمی منطبق با قلمچیه.

فاصله بین دو آزمون متوالی 

دو آزمون متوالی ماز به صورت دو هفته یکبار برگزار می‌شه .

جامعه آماری

جامعه آماری این موسسه در آزمون‌های جامع، بسیار پایینه. علاوه بر این از نقاط ضعف دیگر ماز، میشه به کیفیت پایین کارنامه‌ها، رقابت محدود، سابقه کم در برگزاری آزمون و وجود سوالات اشتباه در درس‌های محاسباتی اشاره کرد‌. 

ثبت نام آزمون ماز

برای ثبت نام هم می‌تونین در آدرس biomaze.ir اطلاعات به دست بیارین. 

 

آزمون کوییز 24

اما یکی دیگه از لیست بهترین آزمون آزمایشی که بهتون معرفی کنیم، آزمون کوییز 24 هست که شاید کمتر اسمش به گوشتون خورده باشه.

هزینه آزمون کوییز 24

هزینه زیادی برای ثبت نام نیاز نیست اما به طور کلی این موسسه به خاطر سوالات تشریحی، خدمات کلاس مجازی و وبینار دو طرفه‌ش، بیشتر برای متوسطه اول توصیه میشه.

سوالات آزمون کوییز 24

سطح سوالات اون آنچنان سطح بالا نیستن اما از بانک سوالات بسیار خوبی برخورداره. کوییز24 جامعه آماری بسیار پایینی داره. همچنین بانک سوالات تستی تشریحی و درسنامه‌های آموزشی رو برای دبیران، مشاوران و دانش‌آموزان، فراهم کرده. 

نحوه ثبت نام کوییز 24

به سایت quiz24.ir مراجعه کنید.

آزمون آزمایشی منتا

تابحال درباره‌ی آزمون ساز منتا چیزی شنیدین؟ با این موسسه آشنایی دارین؟ 

منتا یکی از موسساتیه که برای ارزیابی دانش‌آموزها آزمون‌های آنلاین برگزار می‌کنه. منتا از نرم‌افزار یا سامانه‌ای برای ایجاد و مدیریت آزمون‌هاش استفاده می‌کنه که «آزمون‌ساز منتا» نام داره. این آزمون‌ساز هم برای استفاده‌ی خود دانش‌آموز و هم برای معلمان و آموزشگاه‌ها طراحی شده و بهشون کمک می‌کنه تا سوالات آزمون رو طراحی کنن، نتایجش رو تجزیه و تحلیل کنن و تقلب هم نتونن انجام بدن.

هزینه آزمون

این وبسایت یک سامانه‌ی آنلاینه که با استفاده از اون آزمون مورد نیاز خودتون رو براساس سطح و سختی سوالات و مبحث مورد نظرتون سفارش میدید. هزینه‌ی این آزمون بخاطر آماده بودن سوالاتش مناسب محسوب میشه. 

سطح سوالات

سوالات این آزمون ساز توی سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی شده و برای هر دانش آموز آزمون مخصوص خودش رو ارائه میده. 

نحوه ثبت نام

به سایت monta.ir مراجعه کنید.

آزمون ساز پلکان

آزمون ساز پلکان هم مثل منتا، یک نرم‌افزار و سامانه‌ی آنلاینه که به مدیران آموزشگاه‌ها و مدارس، معلم‌ها و حتی خود دانش‌آموزها این امکان رو میده تا سوالات آزمونشون رو طراحی کنن و آزمون‌ها رو مدیریت کنن. 

هزینه آزمون

ثبت نام توی وبسایت این موسسه رایگانه و بعد می‌تونید پکیج‌های مختلفشون که شامل تمرین‌های مختلف، آزمون‌ساز، برنامه‌ی درسی و چیزهای دیگه‌ست رو با قیمت مناسب خریداری کنید. 

سطح سوالات

این موسسه هم از سطح پایه تا پیشرفته برای دانش‌آموزهای مختلف سوال طراحی کرده و محدود به سطح خاصی نیست. 

نحوه ثبت نام

به سایت peleyad.com مراجعه کنید.

درصد مهم‌تره یا تراز آزمون؟

خیلی از بچه‌ها درگیر تراز آزمون میشن و درصد رو فراموش می‌کنن، اما چیزی که مهمه، درصده‌ نه تراز.

تراز، سختی و آسونی‌ سوالات رو مشخص می‌کنه. ممکنه بعضی از بچه‌ها، توی اون آزمون خوب خونده باشن و تراز بالایی بگیرن اما شما نه! چون عملکرد سایر بچه‌ها، روی تراز شما تاثیر می‌ذاره و عملکرد شما رو به صورت خالص نشون نمیده. اما درصد، دقیقا عملکرد شما‌‌ رو نشون میده. ضمنا تراز شما ممکنه با کنکورتون فرق داشته باشه چون جامعه آماری و سختی سوالات، با هم فرق دارن؛ اما درصد شما  چه توی کنکور باشین، چه آزمون آزمایشی، همونه و فرقی نداره. پس بیاین روی درصد دروس کار کنین نه تراز.

آیا تراز آزمون با تراز کنکور برابر خواهد بود؟

بعضی از بچه‌ها میگن خب من الان ترازم‌ بد شد تو کنکور هم همینطور میشه؟ پس دیگه نمیخونم اصلا…

اتفاقا ما وقتی آزمون رو بد میدیم، باید خوشحال باشیم چون از اون آزمون باید چیزهای جدیدی یاد بگیریم که قبلا بلد نبودیم.

‌‌موفقیت در آزمون‌های آزمایشی

هر آزمون باید به دو جهت بررسی شود:  از نظر علمی و مهارت آزمون دادن.

از جهت علمی باید بررسی بشه که کجاها رو‌ درست زدید و کجاها‌ غلط تا یاد بگیرید برای آزمون بعد دیگه اون اشتباهات رو تکرار نکنید. مثلا قرابت رو به کل خراب کردید، پس بیاید هر شب چند بیت رو بررسی کنید.

از جهت مهارت آزمون دادن هم بررسی بشه که دلیل بد آزمون دادنتون چی بوده و چطور باید جبران کنید. از نظر مشکلاتی مثل استرس، کمبود زمان، عجله کردن و … .

این میشه هدف گذاری! یک هدف انتخاب کن و خودت رو به اون هدف برسون. شروع کن به تلاش کردن، قوی کردن خودت در اون درس و دیگه اشتباهاتت رو تکرار نکن.  اگر شک داری روی هر سوالی جواب نده، اگر بین دو گزینه شک داری، بیین آیا شکت بیشتر روی کدوم گزینه‌ست؟ میتونی از بین ببری یا نه؟

پس اگر الان ترازت‌ پایینه، قرار نیست تو کنکور هم تکرار بشه، نه تراز بالا نه تراز پایین. هیچکدوم در کنکور ادامه پیدا نمیکنه، مگر با عملکرد ضعیف خودت. کسی که تا کنکور قوی پیش بره، ترازش هم همینطور قوی می‌مونه اما کسی که ول می‌کنه، قطعا پیشرفتی هم نمی‌کنه. 

بهترین آزمون آزمایشی برای رشته انسانی

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی بسته به رشته متفاوت نیست، بلکه میشه آزمون‌ها رو از نظر ملاک‍‌های دیگه‌ای مثل جامعه آماری، کیفیت و سطح سوالات، محاسبه تراز و نمره کل آزمون، برنامه‌ی آزمون و … بررسی کرد. مثلا جامعه آماری افراد شرکت کننده تو آزمون، قلم‌چی نسبت به بقیه آزمونا بیشتره. از نظر سطح و کیفیت سوالا هم همین‌طور، قلم‌چی تو سطح بهتریه. از نظر نحوه محاسبه تراز و نمره کل، آزمون سنجش و گزینه دو شرایط بهتری دارن.

از طرفی گذشته از این موارد، هر فردی باید بررسی کنه که چه آزمونی براش مناسبه. بازه زمانی بین دو آزمون متوالی، بودجه‌بندی آزمون و موارد دیگه، ممکنه هر کدوم با توجه به ویژگی‌های فردی میتونه برای بعضی افراد بهتر از بقیه باشن.

آزمون آزمایشی آنلاین

در کنار آزمون‌های حضوری، آزمون‌های آزمایشی آنلاین هم چندسالی هست که برگزار میشن. یه سری موسسات کلا آزمون آنلاین دارن فقط و بعضی موسسات هم آزمون آنلاین دارن و هم حضوری. آزمون‌های آنلاین، تفاوت‌هایی با آزمون‌های حضوری دارن. از نظر هزینه و تایمی که برای رفت و آمد به محل آزمون‌های حضوری میشه، آزمون‌های آنلاین به صرفه‌تر هستن. چون کنکور در حال حاضر حضوری هست، شرایط و فضای آزمون‌های حضوری بیشتر روز کنکور رو شبیه سازی میکنن. آزمون‌های آنلاین از نظر هزینه به‌صرفه‌تر هستن.

هردوی این نوع آزمون‌ها، مزایا و معایب خودشون رو دارن و با توجه به شرایط و ویژگی‌های افراد انتخاب آزمون مناسب برای هر کسی متفاوته.

کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟

در اینجا انواع آزمون های آزمایشی کنکور رو در یک جدول به صورت خلاصه معرفی کردیم. می‌تونید این جدول رو سیو کنید تا بهتر بتونید تصمیم بگیرید که در کدوم آزمون آزمایشی شرکت کنید. 

4.7/5 - (8 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.