روز کنکور

لباس مناسب و نوع پوشش در روز کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

لباس مناسب و نوع پوشش در روز کنکور

لباس و پوشش مناسب روز کنکور یکی از دغدغه‌های کنکوری‌هاست. چی بپوشم که مناسب باشه؟ شال سر کنم یا مقنعه؟ چه کفشی پام کنم؟ توی این مطلب کلیاتی درباره‌ی پوشش مناسب روز کنکور براتون بیان کردیم که می‌تونه براتون کمک‌کننده باشه. پس تا انتها همراه ما باشید. 

پوشش کنکور

مهم‌ترین نکته در پوشش مناسب روز کنکور، پوشیدن لباس راحته. لباس راحتی که با نشستن طولانی روی صندلی جلسه، براتون مشکل به وجود نیاره. همچنین باتوجه به برگزاری مرحله دوم کنکور توی تابستون و وسط گرما، حتما لباس خنک بپوشید. لباس‌های نخی و نازک شما رو از کلافگی گرمای تیر در امون نگه میداره. 

کفش کتونی، خنک و راحت پا کنید. کفشی که پای شما رو اذیت نکنه یا زیاد گشاد نباشه که تمرکز شما رو از بین ببره. به طور کلی اما بهتره روز کنکور مطابق عرف لباس بپوشید. پسرها، پیرهن و شلوار خنک و ساده و دخترها، مانتو، مقنعه و شلوار راحت و گشاد. لباس پوشیدن مطلابق عرف باعث میشه تمرکز از روی شما برداشته بشه و بدون توجه به نگاه‌های مزاحم بقیه، آزمونتون رو بدید. 

لباس تنگ نپوشید. تنگ بودن لباس باعث میشه جریان خون سخت‌تر توی بدنتون بچرخه و راحتی شما از بین بره. اینو توی ذهنتون داشته باشید که روز کنکور، روز زیبا بودن نیست، پس شلوار راحتی بپوشید و حتی اگر خواستید با دمپایی به جلسه برید. 

مطلب پیشنهادی: قوانین جلسه کنکور

مانتو روز کنکور

روز کنکور مانتوی گشاد و خنک بپوشید. بهتره از مانتوهای تنگ یا خلاف عرف امتناع کنید تا با آرامش خاطر آزمون بدید. در سال‌های قبل سابقه‌ی جلوگیری از ورود با چادر به جلسه‌ی کنکور وجود داشته، معلوم نیست امسال هم این اتفاق میفته یا نه ولی ترجیحاٌ بدون چادر به جلسه کنکور برید. 

مانتو جلو باز در کنکور

قانونی وجود نداره که پوشیدن مانتو جلو باز در جلسه کنکور ممنوع باشه. بچه‌هایی که با مانتو جلو باز رفتن هم خاطره‌ای از گیر دادن جلوی در تعریف نمی‌کنن. پس احتمالا براتون مشکل پیش نمیاد و می‌تونید مانتوی جلو باز بپوشید. اما ترجیحا لباس زیر مانتو رو هم یه لباس گشاد و راحت انتخاب کنید و لباس تنگ یا تو چشم نپوشید.

لاک در کنکور

جایی نوشته نشده که لاک داشتن در روز کنکور ایراد داره و ممنوعه، بچه‌هایی هم که با لاک رفتن سر جلسه، غالباً مشکلی براشون بوجود نیومده.

پس ما هم نمیگیم که حتماً باید لاکتون رو قبل از کنکور پاک کنید و به جلسه برید اما همچنان تاکید داریم که هرکاری که ممکنه حواستون رو پرت کنه یا تمرکزتون رو مختل کنه رو رها کنید. 

مطلب پیشنهادی: خستگی جلسه کنکور

نوع پوشش در کنکور

مواردی که بالاتر گفتیم رو به طور خلاصه یه بار دیگه نام می‌بریم که چیزی رو فراموش نکنید:

  • راحتی بپوشید
  • خنک بپوشید
  • طبق عرف بپوشید
  • کفش راحت پا کنید
  • ترجیحاً چادر نپوشید

مطلب پیشنهادی: ماشین حساب در کنکور

4.3/5 - (6 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.