معرفی رشته هوشبری

معرفی رشته هوشبری

رشته هوشبری چیست

حال حاضر امکان تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور  برای دانشجویان فراهم است. نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در رشته هوشبری از طریق آزمون سراسری و به صورت متمرکز می باشد.دانشجویان در طول دوره تحصیل در رشته هوشبری واحد های تئوری ، عملی و کارآموزی در محیط های درمانی را می گذرانند.این رشته یک تیم درمانی را تکمیل می کند و عملیات بهبود بیمار در اتاق عمل را تسریع می کند و در واقع هدف از این رشته این است که فارغ التحصیلان این رشته بتوانند به عنوان دستیار در کنار متخصصان بیهوشی در اتاق عمل انجام وظیفه نمایند.

همچنین فارغ التحصیلان این رشته توانایی شناسایی دستگاه هایی چون اندازه گیری گاز های موجود در خون افراد و همچنین تنظیم آن ها ،کاربرد دستگاه های بیهوشی و نحوه استفاده از آن و نیز استریل کردن این دستگاه ها را نیز به خوبی آموزش می بینند.

رتبه لازم برای قبولی در رشته هوشبری

رتبه قبولی هوشبری
رتبه قبولی هوشبری

دانشگاه آزاد تهران و مشهد و شاهرود و تبریز و علی آباد کتول هم رشته بیهوشی رو دارن الان. شهریه تر ترم کارشناسی هوشبری دانشگاه آزاد بسته به اینکه ورودی چند و ترم چند باشید و چند واحد بردارید الان بین ۳ تا ۴ میلیون تومانه. به عنوان مثال، شهریه ترم اول دانشگاه آزاد تهران واسه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود.

برای اطلاع دقیق تر و دیدن کارنامه های قبولی هوشبری وارد کانال تلگراممون بشید.

دروس رشته هوشبری

 دروس هوشبری
دروس هوشبری

دانشجویان در طول دوره تحصیل در رشته هوشبری با تجهیزات و وسایل مورد استفاده در مراقبت از بیمار بیهوش در اعمال جراحی عمومی، تخصصی و همچنین بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس ها آشنا می شوند و نحوه مراقبت از بیماران در مراحل مختلف بیهوشی را به صورت نظری و عملی آموزش می بینند.رشته هوشبری در مقطع کارشناسی شامل ۱۳۰ واحد درسی می باشد که ۲۲ واحد آن مربوط به دروس عمومی،۹۲ واحددروس پایه ، اختصاصی و کارآموزی و ۱۶ واحد هم مربوط به کار آموزی در عرصه ۱۶ واحد می باشد.ضمن اینکه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی از جمله آناتومی ،فیزیولوژی ، پرستاری و دیگر زیرشاخه های علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند.فارغ التحصیلان رشته هوشبری می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در مراکز درمانی به فعالیت بپردازند.

بازار کار رشته هوشبری

بازار کار رشته هوشبری
بازار کار رشته هوشبری

“مراکز درمانی” محل کار فارغ التحصیلان رشته هوشبری در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد و با توجه به اینکه اکثر مراکز درمانی برای تکمیل کادر درمانی خود به کارشناس هوشبری نیاز دارند بنابراین فارغ اتحصیلان این رشته می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند و در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار شوند.

ادامه تحصیل در رشته هوشبری

ادامه تحصیل در رشته هوشبری
ادامه تحصیل در رشته هوشبری

رشته هوشبری چیست

واسه ادامه تحصیل رشته ای به نام کارشناسی ارشد هوشبری یا دکتری هوشبری در ایران نداریم و کسانی که فارغ التحصیل کارشناسی هوشبری هستن باید برن رشته های دیگه بخونن مثلا ارشد اتاق عمل، آموزش بهداشت، علوم تغذیه، فیزیولوژی، علوم تشریحی و چند رشته دیگه که مجاز هستن یکیشون شرکت کنن.

5/5 - (1 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

معرفی رشته ادبیات

9
دقیـقه مطالعه
مشاهده