منابع کنکوری

بهترین کتاب هندسه کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب هندسه کنکور

سلام دوست کنکوری. به مقاله بهترین کتاب هندسه کنکور خوش اومدی. امروز توی این مقاله قراره درمورد بهترین کتاب های هندسه که در حال حاضر در بازار موجوده و جایگاه بالایی هم از نظر سطح مطالب و سوالات داره، صحبت کنیم. در ادامه به تفکیک پایه، به معرفی کتاب‌ها می‌پردازیم. توجه کن که همه کتاب‌ها طی توضیحاتی که ارائه میدیم، سطح بندی هستن و بهتره که با دقت جستجو کنی تا بتونی کتاب مورد نظرت رو پیدا کنی.

بهترین کتاب هندسه جامع

در این بخش ابتدا به معرفی کتاب‌های آموزشی و تستی هندسه که به صورت جامع هر سه پایه رو دربرمی‌گیره، می‌پردازیم. اگر دانش‌آموز سال دوازدهم هستی یا قصد شرکت مجدد در کنکور رو داری، میتونی از این بخش کتاب مورد نظرت رو انتخاب کنی. همچنین اگر به اینکه همه مطالب هندسه رو در یک کتاب به صورت جامع و کامل همراه با سوالات تستی و نکات کلیدی و پاسخنامه داشته باشی نیاز داری، این بخش کاملا برای تو مناسبه.

هندسه کامل کنکور میکرو طلایی گاج

سوالات تستی

در معرفی بهترین کتاب هندسه کنکور باید در اولین قدم به کتاب میکرو طلایی گاج پرداخت. این کتاب که رویکردی کاملا تستی داره، پوشیده از سوالات تستی میکرو طبقه بندیه که برای کنکور کاملا مناسبه. کتاب در قالب ده فصل مطابق با درسنامه‌ست و ترتیب سوالات بر مبنای پایه دوازدهم، دهم و یازدهمه. سوالات با علامت ستاره در کنار هر سوال سطح بندی میشن. یعنی اگر یه ستاره توخالی در کنار سوال باشه، یعنی سوال مهمیه و میتونه برای مرور مناسب باشه. سوالات با ستاره‌های تو پر، سطح دشواری دارن و سوالات بدون ستاره، به نسبت دو مورد قبل، ساده‌تر هستن اما در سطح کنکورن. این سطح بندی باعث شده که همه دانش آموزان ضعیف تا قوی بتونن از کتاب استفاده کنن.

در انتهای هر فصل، آزمون‌های جامع قرار داره که به درک کلی محتوای فصل‌ها کمک میکنه. بعد از هر فصل، پاسخنامه این سوالات به صورت تشریحی قرار داره. تمامی مراحل سوالات به صورت کامل و شفاف توضیح داده میشه و راه حل‌های مختلفی برای سوالات وجود داره. در برخی از بخش‌ها، در بین پاسخ‌ها هم کادرهای طوسی رنگی قرار داره که نکات کلیدی و مهمی در اون‌ها مطرح میشه.

این کتاب در مجموع 1537 تست داره که توضیح تست‌ها در بخش‌های مختلف کاملا متناسبه.

درسنامه

در انتهای این کتاب درسنامه‌ای جامع قرار گرفته شده. کتاب در 10 فصل طبقه بندی شده و به ترتیب از پایه دوازدهم، دهم و سپس یازدهم، مطالب رو عنوان میکنه. سطح مطالب کاملا مناسبه. تقریبا میشه گفت در سطح کتاب درسی و اندکی فراتر، مطالب رو شرح میده. این کتاب به دلیل درسنامه جامع و کاملی که داره، برای افراد ضعیف تا قوی عالیه. البته ممکنه سطح مطالب درسنامه، برای دانش اموزان قوی، اندکی خسته کننده باشه که در این صورت بهت پیشنهاد میکنیم سراغ منابع سطح بالاتری بری.

هندسه جامع کنکور میکرو گاج

این کتاب در دو جلد بانک تست هندسه جامع کنکور میکرو گاج (جلد اول) و درسنامه هندسه جامع میکرو گاج (جلد دوم) موجوده. این دو کتاب مکمل هم هستن چرا که جلد اول به سوالات تستی همراه با پاسخ‌های تشریحی و کلیدی اختصاص داره و جلد دوم فقط درسنامه‌ای جامع و کامل از مباحث درسی هندسه‌ست. از ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه کتاب، استفاده از رنگ‌های جذاب برای بیان مطالب و سوالاته که باعث کمتر خسته شدن چشم و ذهن میشه. در ادامه به تفکیک، هر جلد رو بررسی می‌کنیم.

سوالات تستی

این کتاب در ده فصل به ارائه سوالات تستی از مباحث کتاب‌های درسی پرداخته و به ترتیب از پایه دوازدهم شروع، سپس پایه یازدهم و در انتها به پایه دهم پرداخته. کتاب جامع میکرو بر خلاف کتاب‌های کامل میکروطلایی، صرفا با هدف آموزش درست فکر کردن و برداشت کامل از مسائل طراحی شده. در جلد اول این کتاب، به طرح سوالات برای افزایش خلاقیت و استفاده درست از استدلال و ایجاد پیوند درست بین مفاهیم پرداخته.

در ابتدای هر فصل، به درسنامه خلاصه‌ای از مطالب هر درس اکتفا کرده و سپس به سوالات تستی هر فصل می‌پردازه. این جلد از کتاب، آموزشی نیست اما در بخش درسنامه‌ای که داره، به بیان نکات مهم کلیدی و تستی می‌پردازه. اکثر این مطالب، مفاهیمی خارج از سطح کتاب درسی هستن و برای یادگیری بیشتر و توجه به نکات تستی طراحی شدن. همچنین سوالات مبحث به مبحث جلو میرن و در کنار هر بخش از سوال، مبحث مربوطه به سوال رو در کتاب درسی، عنوان میکنه.

پاسخنامه تشریحی این سوالات تستی، در انتهای کتاب موجوده و به شرح کامل پاسخ می‌پردازه. تعداد سوالات در کل 1633 سواله که توزیع مناسبی هم داره. سطح سوالات متوسط و سخته و سوالات کنکور، مشخص هستن. این جلد کتاب برای دانش آموزهای متوسط و قوی که نیازمند منبع بالاتری از سطح کنکورن و مطالب پایه و اساسی رو کاملا یاد گرفتن، مناسبه. 

درسنامه

کتاب بر اساس مطالب و درس‌های کتاب درسی هندسه متوسطه پیش میره و به ترتیب شامل پایه دوازدهم، یازدهم و دهمه. هر درس، به صورت مبحثی جلو میره و در کنار هر مبحث، مشخصه که از کدوم بخش کتاب درسیه. مطالب این جلد، مبتنی بر مطالب کتاب درسی اما واضح‌تر، روشن‌تر و کامل‌تره. همچنین متن حاوی نکات مهمیه که با سه رنگ سبز، زرد و بنفش مشخص شده. این رنگ‌ها، به ترتیب نشانگر نکات مهم برای همه افراد، نکات مهم ریز و ضروری و نکاتی که برای مطالب پر چالشه، هست.

تمامی تمرینات، اشکال، نمودارها و نکات مهم کتاب درسی در این کتاب همراه با پاسخ و توضیح، موجوده. از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب، علاوه بر طراحی مطالب جذاب و رنگی که داره، استفاده و آموزش راه‌های میان‌بر در حل مسئله و نکات مهمه که برای کنکور بسیار ارزشمنده. همچنین در تدریس مطالب، علاوه بر محتوای کتاب درسی، از نمونه سوال و اشکال و تصاویر مرتبط و مهم که در یادگیری موثره هم استفاده شده. این کتاب برای همه دانش آموزان با سطح ضعیف، متوسط و قوی مناسبه. چرا که تمامی نکات به گونه‌ای بیان شده که هر سه سطح رو پوشش بده.

کتاب جامع هندسه کنکور نشر الگو

این کتاب که چاپ نشر الگو هست، در دو جلد جامع هندسه (جلد اول) و پاسخنامه جامع هندسه (جلد دوم) موجوده. در جلد اول درسنامه و آزمون‌های مبحثی و جامع قرار داره. درواقع جلد اول بدون داشتن پاسخنامه تشریحی، هم درسنامه و هم تست‌ها رو شامل میشه. اما در جلد دوم، پاسخ تشریحی تمامی تست‌ها با نکات کلیدی و شرح تک‌تک سوالات قرار داره. توجه داشته باش که جلد اول دارای بارکده و میتونی پاسخنامه رو به صورت رایگان از طریق اسکن کد، داشته باشی. در ادامه به بررسی این دو جلد می‌پردازیم.

سوالات تستی

این جلد کتاب در 13 فصل ارائه میشه که چهار فصل ابتدایی آن مربوط به هندسه دهم، سه فصل بعدی هندسه یازدهم و سه فصل بعدی هندسه دوازدهمه. دو فصل پایانی کتاب به آزمون‌های جامع و پاسخنامه کلیدی می‌پردازه. نکته قابل توجه در این کتاب اینه که درسنامه‌های این جلد، به طور کامل و جامع نیست و بیشتر برای دانش آموزان متوسط و قوی مناسبه. اگر دنبال کتابی برای خلاصه یا مرور مطالب یا یادگیری مطالب جدید هستی، این کتاب میتونه برات مناسب باشه. البته تمام توضیحات درسنامه کاملا بر مبنای کنکوره و شیوه تدریس بر مبنای آموزش حل تست‌ها و نمونه سوالات پیش میره.

سوالات تستی در این کتاب، حجم وسیعی از داده‌های مهم کنکوری رو پوشش میده. درواقع این کتاب از نظر مباحث تستی فوق‌العاده قویه و میتونه منبع مناسبی برای یادگیری باشه. سوالات در چند بخش هستن. اولین سمت به نام ایستگاه یادگیری بعد از درسنامه قرار داره. در انتها آزمون‌ها قرار دارن که هر آزمون حاوی 10 سواله و به تفکیک دروس و پایه، طبقه‌بندی شدن. در پایان هر فصل هم یک آزمون جامع از کل مباحث درس قرار داره. فصل یازدهم کتاب هم شامل چند آزمون جامع کنکوریه که سوالاتی کاملا هم سطح کنکور داره. در کل این کتاب حاوی  1079 تست طبقه بندی شده و متناسب با کنکوره.

پاسخنامه

کتاب پاسخنامه جامع هندسه که درواقع پاسخ تمامی سوالات تستی جلد اوله، هم به صورت آنلاین و رایگان و هم به صورت چاپی موجوده. این پاسخنامه بر اساس فصل‌های جلد اوله و به ترتیب به تک‌تک سوالات تستی به صورت تشریحی، پاسخ میده. به همین دلایله که این کتاب رو در لیست بهترین کتاب هندسه کنکور قرار دادیم.

هندسه جامع مهر و ماه

این کتاب از جمله بهترین کتاب هندسه کنکور موجود در سطح بازاره. مشتمل بر درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحیه و به ترتیب بر اساس هندسه دوازدهم، یازدهم و دهمه. سطح درسنامه بسیار کامل و مفصله و لحنی رسمی داره. نکته مثبت درسنامه‌های این کتاب اینه که متناسب با هر سطحیه. یعنی برای دانش آموزان ضعیف و حتی متوسط، درسنامه مفصل و جامعی داره. همینطور برای دانش آموزان قوی نکات مهم فراتر از مباحث درسی داره که به درک بیشتر مطالب کنکور و یادگیری دقیق‌‌تر کمک میکنه. تمامی مطالب درسنامه با شرح تست و نمونه سوال و مسئله، یادگیری رو عمیق‌تر کرده.

سوالات تستی

سوالات تستی در انتهای هر فصله و به صورت مبحثی دسته بندی شده که این موضوع به انسجام مطالب و بهبود یادگیری کمک میکنه. سوالات کنکور‌های سال‌های قبل هم در بین سوالات تستی قرار داره. در کل کتاب 1328 تست داره که به اندازه کافی متناسب و کامله.

پاسخنامه

بخش پاسخنامه هم به اندازه سایر بخش‌های کتاب، قوی و کامله و به شرح جزئی سوالات پرداخته. همچنین در بین توضیح شرح سوالات، کادرهایی برای بیان نکته داره که مطالبی مرتبط به موضوع و برای فهم بیشتر در اون‌ها قرار داره.

کتاب هندسه جامع منتشران

درسنامه و سوالات تستی

این کتاب در قالب درسنامه، تست و پاسخنامه‌ست. ترتیب کتاب بر اساس پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهمه. درسنامه کتاب هندسه کاملا جامع و مفصله و نکات بسیار دقیقی رو بیان میکنه. این درسنامه برای دانش آموزان متوسط و ضعیف بسیار کاربردیه چرا که مباحث کتاب درسی رو به صورت کامل تشریح میکنه. سوالات تستی کتاب بعد از درسنامه هر درس ارائه میشه. از مزایای این سوالات، دسته بندی بر اساس مباحث درسنامه‌ست. این کار به درک بهتر مباحث درسنامه و تثبیت بیشتر مطالب کمک میکنه. همچنین سوالات، نمونه سوالات کنکور و آزمون‌های قلمچی رو پوشش میده.

پاسخنامه

در بخش پاسخنامه با پاسخ تشریحی تمام سوالات به صورت جامع و کاربردی مواجهیم. برخی سوالات که دارای نکته‌هایی خاص هستن هم در پاسخنامه در کادرهای طوسی رنگ، نوشته شدن.

هندسه جامع کنکور خیلی سبز

این کتاب که در قالب درسنامه و تسته، به شرح مطالب دقیق متون درسی پرداخته. درسنامه‌ها با مثال‌ها و جداول کاملا مناسب، برای آموزش و یادگیری بهتر قرار دارن. این امر به سهولت در یادگیری مطالب دشوار کمک میکنه. همچنین این کتاب شامل تست‌های طبقه‌بندیه که از ساده به سخت دسته‌بندی شده. پاسخنامه جامع این سوالات تستی به صورت پاسخ‌هایی تشریحی و مفصل بیان میشه که خود این بخش به نوعی به یادگیری کمک میکنه. البته نکته قابل توجه اینجاست که درسنامه‌های این کتاب به اندازه‌ای که لازمه، کامل نیست. در نتیجه اگر سطح ضعیفی داری یا نیاز داری که مطالب رو از پایه شروع کنی، بهتره سراغ کتاب دیگه‌ای بری. اما از نظر سوالات تستی، این کتاب جزو بهترین کتاب‌های تست هندسه موجود در بازار محسوب میشه.

بهترین کتاب هندسه پایه

در این بخش که شامل کتاب هندسه دهم و یازدهم میشه، یکسری از کتاب‌‌های موجود در سطح بازار رو که در یک جلد، هر دو کتاب دهم و یازدهم رو قرار دادن، بررسی می‌کنیم. این کتاب‌ها بهترین کتاب هندسه کنکور در سطح پایه هستن. در ادامه و بعد از معرفی و تحلیل این کتاب‌ها، به سراغ معرفی کتاب هندسه کنکور برای هر پایه به صورت جداگانه میریم.

فصل آزمون هندسه پایه خیلی سبز

این کتاب فقط به بررسی مباحث هندسه 1 و 2 یعنی هندسه پایه‌های دهم و یازدهم می‌پردازه. این کتاب درسنامه نداره و فقط شامل تست و آزمونه. در نتیجه اگر سطح ضعیف و متوسط داری، این کتاب برای الانت مناسب نیست. بیشتر این کتاب برای افراد قوی و یا کنکوری‌هایی که در ماه‌های پایانی مطالعه هستن مناسبه. همچنین برای افرادی که علاقه دارن مبحث به مبحث مطالب رو تثبیت کنن هم بسیار عالیه. چون کتاب در 7 فصل، مبحث به مبحث جلو میره.

سوالات تستی

در این کتاب، از هر درس، یک آزمون 10 سوالی، از هر فصل یک آزمون 15 سوالی و در پایان کتاب هم سه آزمون جامع قرار داره. سطح سوالات متناسب با کنکوره و از نقاط مثبت این کتاب، وجود تنوع زیاد در سوالات و در عین حال استداندارد بودنشونه. در کل این کتاب 340 سوال تستی استاندارد داره که برای مرور و تثبیت مطالب بسیار عالیه.

پاسخنامه

پاسخنامه تشریحی این سوالات در کتاب موجوده و به صورت کامل به شرح پرسش‌ها می‌پردازه. البته در برخی موارد، به پاسخ‌های اختصارگونه اکتفا کرده که این مورد از ضعف‌های این کتاب محسوب میشه. در کل میتونیم این کتاب رو در دسته‌ی بهترین کتاب هندسه کنکور معرفی کنیم که در زمینه تست بسیار قویه. البته این کتاب رو برای سطح قوی پیشنهاد میکنیم.

هندسه پایه خیلی سبز

سوالات تستی

این کتاب 895 تست داره که همگی کاملا مرتبط با درسنامه هستن و تنوعشون بسیار خوبه. البته برای دانش آموزان قوی ممکنه سوالات کمی ساده به نظر برسه که در این صورت بهتره به سایر منابع موجود مراجعه کنن. پاسخنامه تشریحی این سوالات هم در انتهای کتاب موجوده که به صورت قوی و مفصل به شرح پاسخ هر سوال می‌پردازه. همینطور تمام گزینه‌های سوالات بررسی میشن و نکات مهمی در پاسخنامه بیان میشه. این کتاب آزمون‌های جامع نداره.

درسنامه

این کتاب بر خلاف فصل آزمون هندسه، علاوه بر تست، درسنامه هم داره. در قالب 7 فصل، مطالب به ترتیب درس‌های کتاب درسی هندسه، قرار دارن. لحن کتاب رسمیه و مطالب بیشتر در قالب حل نمونه سوال تست و مثال، توضیح دارن. هر درس به صورت مبحثی جلو میره و این به انسجام یادگیری مطالب کمک میکنه. از مزایای درسنامه، قابل فهم بودن و در چارچوب مطالب درسی حرکت کردنه.

درسنامه این کتاب برای دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم و همینطور کنکوری‌هایی که قصد مطالعه مطالب درسی از پایه رو دارن بسیار مناسبه. ضمن این که مطالب مختصر و کامل هستن و پیچیده گویی ندارن. البته به دلیل اختصار در مطالب و اینکه چیزی خارج از کتاب درسی بیان نمیشه، دانش آموزان با سطح قوی بهتره که از منابع دیگه‌ای استفاده کنن.

هندسه پایه نشر الگو

در معرفی بهترین کتاب هندسه کنکور باید به کتاب هندسه نشر الگو بپردازیم که از جمله کتاب‌هاییه که درسنامه کامل و دقیقا مطابق با کتاب درسی داره. این کتاب در هفت فصل به توضیح مطالب کتاب‌های درسی هندسه 1 و 2 می‌پردازه و تعداد کمی تست داره. بیشرین مخاطبانی که میتونن مناسب این کتاب باشن، کنکوری‌های ضعیف یا متوسطی هستن که نیاز دارن مطالب رو از ابتدا و پایه شروع کنن و در کنارش برای تثبیت تست بزنن. درسنامه کامل و ساده‌ست اما لحنی رسمی داره. مطالب با استفاده از مثال و حل تست، به خوبی آموزش داده میشن و هر درس به صورت مبحثی و مطابق کتاب درسی جلو میره.

سوالات تستی در قالب آزمون‌هایی بعد از هر درس قرار دارن. سوالات محدود و در راستای متن درسنامه هستن. درنتیجه برای دانش‌آموزان قوی ممکنه ساده باشن. پاسخنامه تشریحی تمام سوالات در انتهای کتاب به صورت کامل به توضیح مطالب می‌پردازه. همینطور در انتهای کتاب، آزمون‌های جامع قرار داره و این کتاب شامل 330 سوال تستیه. در کل این کتاب برای کنکوری‌های ضعیف و متوسط مناسبه.

هندسه پایه دهم و یازدهم مبتکران

این کتاب بر مبنای آموزش و تسته و در هفت فصل مطالب درسی رو مطابق با کتاب درسی توضیح میده. درسنامه کوتاهه و بیشتر به بیان نکات مهم هر درس می‌پردازه. سوالات تستی هم بعد از هر درس قرار دارن و تعدادشون خیلی زیاد نیست.  سطح کتاب برای دانش آموزان متوسط و قوی مناسبه چرا که سطح سوالات قوی و درسنامه مختصره. پاسخنامه تمامی سوالات به صورت تشریحی موجوده و به طور کامل به توضیح نکات سوالات می‌پردازه.

بهترین کتاب هندسه دهم

هندسه دهم سه بعدی نشر الگو

این کتاب از مجموعه کتاب‌های سه بعدی نشر الگو محسوب میشه. سطح درسنامه این کتاب بالاتر از کتاب درسیه و برای دانش آموزان قوی و یا متوسط مناسبه. این منبع برای کنکور بسیار مناسبه اما قبل از مراجعه، بهتره مباحث هندسه درسی رو کامل مسلط باشی. مطالب بسیار دقیق و کامل هستن و برای یادگیری بهتر از شکل و نمودار هم استفاده میشه. لحن مطالب رسمی و جدیه اما یادگیری این کتاب بسیار راحته.

در بخش سوالات، 346 تست متنوع قرار داره. این تست‌ها غالبا تالیفی‌ان اما برای کنکور بسیار مناسبن. این کتاب هم از نظر تست و هم از نظر درسنامه، برای کنکور بسیار مناسبه.

هندسه دهم میکرو گاج

یکی دیگه از کتاب‌های کمک درسی هندسه در لیست بهترین کتاب هندسه کنکور، هندسه دهم میکرو گاجه. کتاب بر اساس فصل‌های کتاب درسی جلو میره اما درسنامه کاملا خلاصه‌ست. پس بهتره اگر سطح قوی یا متوسط داری یا به مباحث تسلط کافی داری، سراغ این کتاب بری. این کتاب کاملا تستیه و برای کنکوری‌ها مناسبه. تعداد 607 تست طبقه بندی در این کتاب موجوده که برای درک بهتر مطالب این مقدار واقعا عالیه. سطح تست‌ها متناسب با کنکوره و حتی سوالات کنکور هم در داخل تست‌ها دیده میشه.  در کل این کتاب رو به کنکوری‌ها و دهمی‌هایی که از همون ابتدا به دنبال مطالعه برای  کنکور هستن، توصیه می‌کنیم.

آموزش و کتاب کار هندسه 1 خوشخوان

با این که این کتاب هیچ نوع سوال تستی رو پوشش نمیده، اما برای دانش آموزان ضعیف و متوسط در این پایه یا کنکوری‌هایی که قصد دارن از پایه و صفر آموزش ببینن، بسیار مناسبه. درسنامه این کتاب حتی برای افراد قوی هم مناسبه چون به مباحث مهم کنکوری و حتی المپیادی پرداخته. این کتاب به طور کلی 896 سوال تشریحی داره که برای تثبیت و یادگیری مطالب بسیار مناسبه.

بهترین کتاب هندسه یازدهم

آموزش شگفت انگیز هندسه 2 خیلی سبز

این کتاب از جمله منابعیه که هم برای دانش آموزان این پایه و هم برای کنکوری‌هایی که نیاز دارن هر پایه رو به صورت مجزا و از ابتدا بخونن، بسیار عالیه. کتاب درسنامه قوی و مطابق با کتاب درسی هندسه داره. علاوه بر سوالات تستی، تعداد زیادی سوال تشریحی هم در این کتاب هست که برای تمرین و تکرار مطالب عالیه. از ویژگی‌های مثبت درسنامه، استفاده از مثال‌های زیاد و حل مکرر نمونه تست‌ها برای یادگیری عمیق‌تره. در مجموع کتاب 232 تست داره که برای افراد قوی یا ماه‌های پایانی کنکور مناسب نیست. اما سوالات در حد کنکوره و برای افراد ضعیف و متوسط کاملا مناسبه.

هندسه 2 تست خیلی سبز

این کتاب بر خلاف آموزش شگفت انگیز هندسه، کاملا تست محوره و درسنامه، اطلاعات مختصری از هر فصل رو پوشش میده. نکته قابل توجه این کتاب، تست‌های متعدد و کاملا در سطح کنکورشه که برای کنکوری‌هایی که نیاز به منبع مناسب کنکور برای تست زنی و مرور به صورت پایه‌ای هستن، مناسبه. از بین بهترین کتاب هندسه کنکور، این کتاب رو به کنکوری‌هایی که در ماه‌های پایانی مطالعه هستن و افراد قوی، توصیه میکنیم چرا که حل تست‌های این کتاب، کاملا مناسب و ایده‌آل کنکوره. این کتاب در مجموع 654 تست داره و پاسخنامه تشریحی، تمامی این سوالات رو به صورت مفصل و دقیق پاسخ میده.

هندسه یازدهم سیر تا پیاز گاج

این کتاب از اون دسته کتاب‌هاییه که هم برای دانش‌آموزان این پایه مناسبه و هم برای افراد کنکوری. چرا که مطالب بسیار جامع و کامل توضیح داده میشن و مطابق با کتاب درسی هستن. همینطور علاوه بر سوالات تستی، این کتاب از سوالات تشریحی هم برخورداره که برای تثبیت مطالب و همینطور امتحانات کاملا مناسبه. درسنامه به دلیل پایه‌ای بودن، برای افراد ضعیف و متوسط عالیه اما ممکنه برای افراد قوی کمی کسل کننده به نظر برسه. حدود 415 سوال تستی در این کتاب وجود داره که برای شروع بسیار مناسب و کافیه.

بهترین کتاب هندسه دوازدهم

سیر تا پیاز هندسه دوازدهم گاج

کتاب سیرتاپیاز هندسه دوازدهم، به سیاق سری کتاب‌های سیر تا پیاز، برای نیازهای مختلف دانش‌آموزان دوازدهم، اعم از امتحانات مدرسه و کنکور طراحی شده. به همین دلیل توی این کتاب، سه بخش درسنامه، سوالات تشریحی و سوالات تستی قرار داره. درسنامه‌ی کتاب نکته‌واره و چندان به توضیحات مفصل مطالب نپرداخته. حجم درسنامه قابل قبوله و در خلال اون، به بیان نکات تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی هم پرداخته شده. 

سطح تست‌های کتاب در سطح کنکوره و از اون فراتر نرفته. همچنین تست‌هایی که اهمیت بیشتری دارن و تست‌های دشوارتر علامت گذاری شدن. در پاسخ‌های هم روش‌های مختلف حل سوال گفته شده و همه‌ی گزینه‌ها بررسی شدن. نکات مهم و درسی هم لابلای پاسخنامه برای یادآوری آورده شده. فصل آخر کتاب هم سوالات تشریحی‌ان که به هدف آمادگی بچه‌ها برای امتحانات نهایی آورده شدن. 

هندسه دوازدهم تست خیلی سبز

یکی دیگه از کتاب‌ها در لیست بهترین کتاب هندسه کنکور کتاب کتاب هندسه دوازدهم خیلی سبزه. روند این کتاب، شروع هر فصل با درسنامه و بعد سوالات تستیه. اما درسنامه کتاب تست دوازدهم خیلی سبز، چندان به شرح و بسط نپرداخته و کوتاه و گذرا بررسی کرده. درواقع درسنامه‌ی هر فصل بیشتر برای آمادگی برای زدن تست‌های همون فصل مناسبه. سطح مطالب درسنامه، درحد کتاب درسیه به همین دلیل برای دانش‌آموزان ضعیف‌تر، یادگیری رو آسون‌تر کرده. اما دانش‌آموزان قوی، با مطالب جدید روبرو نمیشن. اما استفاده از مثال‌های متنوع، اشکال مختلف و بیان نکاتی درباره‌ی تکنیک‌های تست‌زنی، از ویژگی مثبت درسنامه‌ی کتابه.

سوالات تستی این کتاب، شامل 4 دسته سوال تستی سوالات چهارگزینه‌ای، آزمونک، سوالات سری Z و آزمون‌های جامعه. این سوالات بر اساس سختی و آسونی دسته بندی شدن. آزمون‌های جامع هم در انتهای هر فصل قرار داده شدن. اما پایان کتاب، پاسخ‌های تشریحی سوالات آورده شده که در اون‌ها روش‌های مختلف حل سوالات و نکات مهم درسی هم بیان شدن. 

آموزش شگفت انگیز هندسه دوازدهم خیلی سبز

کتاب سه فصل داره. در هر فصل بعد از توضیح مطالب درسی در درسنامه، سوالات تشریحی قرار داده شده که با یادگیری بهتر مطالب کمک می‌کنه. بعد از اون سوالات تستی آورده شده که با وجود کم بودن تعدادشون، سعی شده همه‌ی نکات رو دربربگیره. سوالات تستی با پاسخ‌های تشریحی جواب داده شدن.

هندسه دوازدهم نردبام خیلی سبز

درسنامه‌ی این کتاب سطح بالاتری از کتاب درسی داره و همراه با مثال‌های متنوع، به صورت درس به درس پیش میره. بعد از درسنامه‌ی کتاب، تست‌های چهار گزینه‌ای قرار داره که دربرگیرنده‌ی نکات بیان شده توی درسنامه‌ست. این تست‌ها از دشوار به آسون طبقه‌بندی شدن و برای هر سطحی مناسبن. داخل پاسخ‌های تشریحی هم نکات درسی آورده شده. 

هندسه دوازدهم نشر الگو

کتاب تست دوازدهم نشر الگو، کتابی مشتمل بر تست و درسنامه‌ست. درسنامه‌ی این کتاب از کامل‌ترین کتاب‌های کمک درسی در هندسه دوازدهم به حساب میاد و با زبانی روان و کامل، همه‌ی نکات مهم درسی رو در ابتدای هر فصل بیان کرده. بعد از اون تعدادی تست در درسنامه آورده شده و بعد از هر فصل هم آزمون‌های چهارگزینه‌ای قرار داره. تست‌های کتاب شامل تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته، آزمون‌های آزمایشی و تالیفی هست. در انتها هم پاسخ‌های تشریحی تست‌ها قرار داده شده. و این آخرین کتابی بود که در بهترین کتاب هندسه کنکور بهتون معرفی کردیم. 

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.