منابع کنکور زبان تخصصی

سلام دوست کنکوری. به مقاله منابع کنکور زبان تخصصی خوش اومدی. امروز توی این مقاله قراره تو رو با انواع منابعی که میتونی برای کنکور زبان تخصصی بخونی، آشنا کنیم. پس اگر داوطلب این گروه آزمایش هستی و قصد داری در همین گروه، انتخاب رشته کنی، این مقاله رو تا انتها بخون.

 

کنکور زبان تخصصی

تعداد سوالات کنکور زبان در دفترچه تخصصی شامل ۷۰ سواله که در مدت زمان ۱۰۵ دقیقه فرصت پاسخگویی بهشون رو داری. مباحث در ۶ دسته واژگان، گرامر، کاربرد زبان، ترتیب واژه، کلوز تست و ریدینگ تقسیم میشه و از این بین مبحث ریدینگ بیشترین تعداد سوال و ترتیب واژه کمترین میزان رو به خودشون اختصاص میدن. تمامی این ۶ مبحث در هر سه رشته زبان خارجی یعنی انگلیسی، آلمانی و فرانسوی، یکسانه و همین مقدار سوال رو هم به خودش اختصاص میده.

 

منابع کنکور زبان تخصصی

از اونجایی که هیچ سالی، سازمان سنجش برای کنکور زبان تخصصی، منبعی رو معرفی نمیکنه، باعث سر در گم شدن داوطلب های این گروه ازمایشی میشه. معمولا بچه ها نمیدونن بهتره از چه کتابی استفاده کنن و یا از کدوم بخش شروع کنن.

ما در این مقاله سعی کردیم لیستی از کتاب هایی که نزدیک ترین سبک رو به کنکور زبان داره، جمع آوری کنیم. این عناوین رو در چند دسته تقسیم بندی کردیم که در ادامه معرفیشون میکنیم.

 

منابع واژگان

– لغات دوره های ۱۰٫۱۱ و ۱۲ متوسطه

– کتاب ۵۰۴

– Essential words for TOEFL

– فهرست ۵۰۰۰ واژگان پر تکرار ۱۰ سال اخیر زبان تخصصی و ازمون های ارشد زبان و آیلتس تالیف حسام زمانی

– bridging the gap

– vocab in use

– ۴۰۰ must have word for Tofel

 

منابع گرامر کنکور زبان تخصصی

– Grammar in use

– Grammar digest

– گرامر انفجاری در ۳۰ روز تالیف حسام زمانی

 

منابع درک مطلب کنکور زبان تخصصی

– ۱۳ مهارت انفجاری تالیف حسام زمانی

– کاربرد های زبانی language functions

– جزوه فانکشن های پرکاربرد function of American English  و فانکشن های پرتکرار ۱۰ سال اخیر کنکور زبان تخصصی سراسری و ارشد و فانکشن های پرکاربرد در آیلتس تالیف حسام زمانی

 

منابع کلوز تست

– ۱۵ مهارت انفجاری تالیف حسام زمانی

 

نکات پایانی

– برای شرکت در آزمون های آزمایشی زبان تخصصی، میتونی در آزمون های قلمچی شرکت کنی. همچنین سه آزمون پایانی جامع سنجش هم محل مناسبی برای محک زدن و ارزیابی خودته. پس ازش غافل نشو.

– حتما کتابهای داستان انگلیسی بخون و فیلم و سریال زبان انگلیسی زیاد ببین. چون هم روی دامنه لغاتتون کار میکنه و هم شمارو به تسلط میرسونه.

– همچنین میتونین از دفترچه لغت هایی که توی بازار موجوده تهیه کنین و به ترتیب حروف الفبا، لغات رو بنویسید و هر شب اونارو دوره کنین. این دفترچه لغت ها به ذهن شما نظم میده و حفظ کردن لغات رو براتون ساده میکنه!

– برای اطلاع از نحوه بودجه بندی و ضریب های این گروه آزمایشی در کنکور، مقاله بودجه بندی و ضرایب زبان تخصصی رو مطالعه کن.

منابع کنکور زبان تخصصی 1400

 

4.5/5 - (6 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...