بهترین منابع کنکور ریاضی ۱۴۰۲

سلام به بچه‌های کنکوری رشته‌ی ریاضی. همونطور که خودتون در جریانید، رشته‌ی ریاضی یه رشته‌ی سخت و فهمیدنیه که برای رتبه آوردن باید تست و تمرین زیاد حل کنید. بخاطر همین کتاب‌های کمک درسی توی رشته‌ی ریاضی نقش مهمی دارن و کسی نمیتونه بدون اون‌ها و صرفا با اکتفا به کتاب درسی، رتبه‌ی بالایی بیاره. توی این مطلب قراره بهترین منابع کنکور ریاضی رو بهتون معرفی کنیم تا بین این همه کتاب رنگارنگ کمک درسی، گیج و سردرگم نشید. پس این مطلب رو تا انتها دنبال کنید.

بهترین کتاب‌های کنکور ریاضی بر اساس سطح شما:

چیزی که بچه‌ها همیشه دنبال اون هستن اینه که تا از مشاورینشون میپرسن مثلا بهترین کتاب ریاضی چیه، مشاور سریع یه انتشاراتی رو نام ببره و دانش آموز هم بدون تحقیق و آگاهی شروع به مطالعه کنه. این باعث میشه بعد از یه مدت از خودتون بپرسید چرا پیشرفت نمیکنید؟ یا چرا اون مبحث و درس رو متوجه نمیشید؟

علت اینه که سطحتون رو هنوز بررسی نکردین و اصلا نمیدونید شما جز دانش‌آموزان ضعیف هستید یا قوی و متوسط. اینم به یاد داشته باشید که تعیین و شناسایی سطح واسه دروس مختلف متفاوته. مثلا ممکنه شما تو درس فیزیک ضعیف باشید اما ریاضیتون قوی باشه. پس همه منابعتون رو از یه انتشارات تهیه نکنید.

بهتره تو ابتدا کار با منابع راحت‌تر رو شروع کنید و فرآیند آموزش ویادگیری رو تکمیل کنید و بعد سراغ منابع سخت‌تر از جمله کتاب‌های جامع و طبقه بندی شده برید که بتونید تست بزنید و سطحتون رو قوی کنید.

یه سوالی که خیلی دانش‌آموزها میپرسن اینه که چطوری باید سطحشون رو تعیین کنن؟ در جواب باید گفت: به سادگی! شما به راحتی با شرکت در آزمون‌های آزمایشی یا حتی دانلود آزمون‌های مختلف از اینترنت و تست کردن خودتون توی خونه، از سطحتون با خبر بشید. درصدی که از زدن این آزمون‌ها میارید بهترین ملاک برای فهمیدن سطح شماست. 

بعد از اینکه سطح خودتون رو فهمیدید و از اون مطمئن شدید، روی یکی از دکمه‌هایی که بالا گذاشتیم کلیک کنید و با بهترین منابع کنکور ریاضی آشنا بشید. در ضمن از همونجا میتونید کتابی که انتخاب کردید رو به سبد خریدتون اضافه کنید تا بعدا اون رو درب منزلتون تحویل بگیرید.  

4.9/5 - (7 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...