منابع کنکور هنر ۱۴۰۲

سلام دوست کنکوری! ممنون که برای مطالعه این مقاله وقت میذاری. در اینجا قراره درمورد منابع کنکور هنر ۱۴۰۱ صحبت کنیم.

همونطور که میدونی، کنکور هنر، از مواردیه که طرفدار زیاد داره. ولی یه نکته خیلی مهم هست که نباید فراموش بشه؛ این کنکور اصلا اون چیزی نیست که همیشه از بیرون به نظر میرسه؛ منابع گسترده ای داره که فقط بخشی از اون منابع توسط سازمان سنجش معرفی میشه و مابقی منابع آزادی هستن که در کنکور هنر ازشون سوال طرح میشه.

در دفترچه سوالات کنکور هنر، ما با هفت ماده امتحانی مواجهیم که در ادامه بازگو میکنیم. این هفت مورد، هر کدوم به تنهایی شامل منابع درسی و آزادی هستند که مطالعه اونها به شدت در کنکور تاثیرگزاره. باید بدونی که تسلط کامل روی کتاب های درسی میتونه مفید باشه ولی کافی نیست. در عین حال هم نیازی به مطالعه تمام منابع آزاد نیست. پس حتما برنامه ریزی منسجمی برای مطالعه داشته باش که هم بتونی منابع مهم و مفید رو مطالعه کنی و هم زمان برای مرور و آمادگی آزمون، داشته باشی.

 

مواد امتحانی کنکور هنر

۱)درک عمومی هنر

۲)درک عمومی ریاضی-فیزیک

۳)ترسیم فنی

۴)خلاقیت تصویری و تجسمی

۵)خلاقیت نمایشی

۶)خلاقیت موسیقیایی

۷)خواص مواد

 

منابع کنکور هنر

برای مطالعه منابع کنکور ۱۴۰۱، باید بدونی که منابع شامل دو بخش وزارتی و آزاد هست. منابع وزارتی کنکور هنر، مواردی هستند که توسط سازمان سنجش مستقیم اعلام میشه و مبنای اصلی کنکوره. اما باید بدونی که سوالات فقط از اون منابع طرح نمیشن و یکسری منابع آزادی هم وجود دارن که سازمان سنجش معرفی نکرده ولی باید مطالعه اش کنی.

 

منابع وزارتی کنکور هنر

تاریخ هنر ایران

تاریخ هنر جهان

آشنایی با مکاتب نقاشی

سیر هنر در تاریخ ۱

سیر هنر در تاریخ ۲

آشنایی با بناهای تاریخی

کتاب آشنایی با میراث هنری و فرهنگ ایران

آشنایی با صنایع دستی ایران ۱

کارگاه هنر ۱ و ۲ 

کارگاه هنر ۱ و ۲ (نظام قدیم)

مبانی هنرهای تجسمی

طراحی ۱

طراحی ۲

حجم سازی ۱

خط در گرافیک

ترسیم فنی و نقشه کشی

علم مناظر و مرایا

کارگاه نقاشی

عکاسی ۱

عکاسی ۲

طراحی اندام و لباس

کارگاه طراحی نقوش سنتی۱

مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی

شناخت سازهای ارکستر سمفونیک ۱ (سازهای زهی و آرشه ای)

شناخت سازهای ارکستر سمفونیک ۲ (سازهای بادی و ضربی)

سازشناسی ایرانی

شناخت مواد و مصالح

کاربرد رایانه در نقشه کشی

نقشه برداری

حجم شناسی و ماکت شناسی

حجم سازی ۱

انسان، فضا، طراحی

پایه و اصول صفحه آرایی

مبانی تصویرسازی

اصول و مبانی طراحی صحنه

اصول و مبانی ماسک و گریم

تولید پویانمایی سه بعدی صحنه ای

دانش فنی-تخصصی پویانمایی

دانش فنی-پایه پویانمایی

طراحی فضا و صحنه در پویانمایی

متحرک سازی دو بعدی

طراحی شخصیت در پویانمایی

 

منابع آزاد کنکور هنر

درک عمومی هنر

تاریخ هنر: جنسن

تاریخ هنر: گامبریج

هنر در گذر زمان: هلن گاردنر

هنر مدرن: نوربرت لینکن

دایره المعارف هنر: رویین پاکباز

فرهنگ اصطلاحات هنرهای تجسمی: روئین پاکباز

 

درک عمومی ریاضی-فیزیک

ریاضی ۱ و ۲ رشته ریاضی فیزیک

فیزیک۱ و ۲ رشته ریاضی فیزیک

هندسه ۱ و ۲ رشته ریاضی فیزیک

 

خلاقیت تصویری

کتاب مبانی هنرهای تجسمی: غلام حسین نامی

مبانی هنرهای تجسمی: حسین حلیمی

کتاب مبانی هنرهای تجسمی: آرمین هافمن

مبادی سواد بصری

اصول فرم و طرح: ووسیوس وونگ

زبان تصویر: جئورگی کپس

طرح و فرم: ایتن

 

خلاقیت نمایشی

نمایش در ایران: بهرام بیضایی

 

خلاقیت موسیقیایی کنکور هنر

تاریخ موسیقی غرب: ری بنت

درک و دریافت موسیقی: راجر کیمی ین

 

خواص مواد

شناخت و خواص مواد (کتاب هنرستان رشته ساخت و تولید)

 

نکته مهمی که باید برای شرکت در کنکور هنر بدونی اینه که لازم نیست تمام منابع کنکور هنر رو حفظ کنی یا بخونی چون این کار تقریبا غیرممکنه و اصلا اون اندازه زمان کافی هم براش نداری. حتی یکسری از منابع، فرهنگ نامه یا دانشنامه هستن که امکان حفظ فرهنگنامه واقعا وجود نداره. اما باید بدونی که با یه برنامه ریزی دقیق و منسجم و با یه انگیزه خوب، میتونی به نحوی پیش بری که برای کنکور هنر، کاملا آماده باشی و بتونی رتبه خوبی بگیری.

نکته مهم بعدی اینه که باید دقت کنی برای چه زیرگروهی میخوای آزمون بدی و حواست به ضرایب درس ها باشه. اینجوری بهتر میتونی تصمیم بگیری که روی کدوم منابع تمرکز بیشتری بذاری و کدوم منابع رو کمتر مطالعه کنی یا حتی فقط به مطالعه منابع درسی بسنده کنی. برای دریافت اطلاع درمورد زیرگروه ها و ضرایب کنکور هنر ۱۴۰۱، وارد شو. همچنین مقاله بودجه بندی کنکور هنر ۱۴۰۱، رو مطالعه کن.

 

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور هنر

در اینجا تلاش ما بر اینه که کتاب های مناسبی که برای مطالعه منابع وزارتی و منابع آزاد کنکور هنر کمک کننده هستن رو معرفی کنیم تا با انتخاب و مطالعشون، اطلاعات مورد نیازت رو به دست بیاری. نشر هایی که در زمینه کنکور هنر به صورت تخصصی کار میکنن شامل نشر هنگام هنر، نشر کارنامه کتاب، راه اندیشه و نشر اتود هست که در این بین نشرهایی مثل کلک معلم یا قلمچی هم در این زمینه فعالیت کردن. در ادامه منابع کمک درسی رو برای دو دسته از کنکوری های معرفی میکنیم. دسته اول افراد ضعیف هستن که شامل افرادیه که هنوز شروع به مطالعه نکردن و بیشتر از تست به درسنامه قوی نیاز دارن. دسته دوم افراد متوسط و قوی هستن که قبلا مباحث رو مطالعه کردن، در درسنامه موفقن و دنبال منبع مناسب برای مرور و تست زنی هستن. با ما همراه شو و متناسب با نیاز خودت کتاب مورد نظرت رو پیدا کن.

 

بهترین کتاب های کنکور هنر برای سطح ضعیف

درک عمومی هنر

۱)درک عمومی هنر سبز قلمچی

مناسب برای کنکوری هایی که در ابتدای مطالعه هستن. درسنامه محوره و تمام نکات با شکل و جدول و تصویر توضیح داده میشه. همچنین مبحث به مبحث جلو میره. البته این کتاب به عنوان یک منبع مستقل کافی نیست و باید در کنارش به منابع دیگه هم مراجعه کنی اما برای شروع مناسبه.

 

۲)درک عمومی هنر نشر هنگام هنر

مناسب برای شروع مطالعه. این کتاب واقعا جامعه و تمامی نکاتی که برای کنکور ممکنه نیاز بشه رو در خودش داره. مبحث به مبحث جلو میره و میشه توی طول سه ماه با مطالعه روزی ۵ یا ۶ صفحه، روی این کتاب مسلط بشی. بعد از هر مبحث برای یادگیری بیشتر تست داره و اخر کتاب هم چند آزمون جامع با پاسخنامه کلیدی موجوده.

 

۳)تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان نشر کلک معلم (دو جلد)

این کتاب در دو جلد، تاریخ هنر ایران و جهان رو با توضیحات کامل شرح میده. درسنامه محوره و برای مطالعه منبع بسیار خوبیه. در انتهای کتاب هم چند سری از سوالات آزمون سراسری با پاسخنامه کلیدی قرار داره که برای مرور مناسبه.

 

۴)مجموعه پرسش های تاریخ هنر ایران و جهان

این کتاب شامل درسنامه و تسته که هر دو بخش بسیار عالی کار شده. البته باید گفت بیشتر در تست قویه اما درسنامه ای که داره برای شروع خیلی کمک کننده اس. میتونی از این کتاب همزمان با یه منبع دیگه یا صرفا برای شروع مطالعه استفاده کنی.

 

درک عمومی ریاضی و فیزیک

۱)درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر هنگام هنر

این کتاب درسنامه جامعی از مباحث ریاضی و فیزیکه که سریع ترین راه حل های دستیابی به جواب رو ارائه میکنه. مباحث کتاب دسته بندی هستن و بیشتر بر اساس میزان توجه طراحان کنکور به مباحث، مطالب در این کتاب قرار دارن. از تصویر و جدول و نمودار به وفور استفاده شده و به صورت تمرینی و کارگاهی مباحث رو جلو میبره. این کتاب برای کسایی که نیاز دارن از صفر مباحث رو شروع کنن، بسیار عالیه.

 

۲)درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

این کتاب درسنامه نسبتا جامعی داره و تست های طبقه بندی شده مناسبی هم از درسنامه ارائه میکنه. در نتیجه هم برای شروع مطالعه و هم برای تثبیتش منبع بسیار خوبیه.

 

۳)درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

این کتاب برای افرادی که توی ریاضی بسیار ضعیف هستن بسیار خوبه چون درسنامه رو از پایه شروع میکنه و در طول درس، از سوالات تستی و راه حل هاش برای مثال و یادگیری عمیق تر استفاده میکنه.

 

ترسیم فنی

۱)ترسیم فنی نشر هنگام هنر

مباحث درس های هنرستان و منابع آزاد به صورت جامع در این کتاب جمع آوری شده و به صورت مبحثی در درسنامه ارائه میشه. هر سه دسته تجسم فضایی، مسائل تئوری و هندسه به خوبی در این کتاب شرح دارن و میتونی به عنوان منبع اصلی و حتی تنها منبع برای مطالعه ازاین کتاب استفاده کنی. همچنین تعداد مناسبی تست تالیفی و سراسری در این کتاب موجوده که برای تثبیت مطالب بسیار مناسبه.

 

۲)ترسیم فنی نشر راه اندیشه

این کتاب بر مبنای آموزش و تست جلو میره. بخش درسنامه بسیار جامعه و میتونه یه منبع مناسب برای کسایی باشه که به تازگی شروع به مطالعه کردن. همه بخش های هندسه، مقیاس، اندازه گیری و مباحث مهم دیگه که در رشته معماری حائز اهمیته رو شامل میشه. همچنین این کتاب حدود ۵۰۰ تست تالیفی و سراسری خوبی داره که برای مرور و تثبیت مطالب مناسبه.

 

۳)ترسیم فنی نشر کارنامه کتاب

این کتاب شامل درسنامه ی کامل و کاربردیه که نویسنده تمامی مباحث مورد نیاز رو در این کتاب جمع آوری کرده. برای شروع مطالعه بسیار عالیه و تست نداره. برای حل تست میتونی از کتاب الفبای کنکور هنر ترسیم فنی همین نشر که در ادامه برای سطح متوسط و قوی معرفی میکنیم، استفاده کنی.

 

خلاقیت تصویری و تجسمی

۱)خلاقیت تصویری و تجسمی نشر هنگام هنر

این کتاب درسنامه محوره و مباحث بسیار جامع و خوبی داره. مباحث فصل بندی هستن و در انتهای هر فصل هم تست هایی برای ارزیابی کل فصل قرار داره. این کتاب برای شروع منبع مناسبیه.

 

۲)اصول و مبانی هنر های تجسمی، زبان. بیان. تمرین

کتاب مشتمل بر درسنامه های مفید و قابل فهمه و برای شروع منبع بسیار خوبیه. در طول درسنامه از تصویر و شکل و جدول به وفور استفاده میشه. مطالب مبحث بندی هستن و به ذهن ترتیب خوبی میدن.

 

۳)خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلمچی

در این کتاب درباره چهار مبحث زیبایی شناسی، درک تصویر، مبانی هنرهای تجسمی و مفاهیم کلی گرافیک صحبت میشه. از تمام کتاب های درسی و کمک درسی رشته گرافیک که برای این مباحث موجوده، مطلب جمع آوری شده و در این کتاب ارائه میشه. درسنامه خوب و نکته ایه و به صورت موضوعی طبقه بندی شده. همچنین تعدادی تست هم در این کتاب موجوده که برای تثبیت مطالب بسیار موثره.

 

خلاقیت نمایشی

۱)خلاقیت نمایشی نشر هنگام هنر

این کتاب برای شروع مباحث منبع بسیار خوبیه و میشه حتی گفت نسبت به سایر منابع جامع تره. البته ذکر این نکته قابل توجهه که مطالب چون زیاد و متعددن، ممکنه باعث سردرگمی بشه و نیاز به وقت و حوصله کافی برای مرور و جمع بندی داره. به جز درسنامه، تعدادی تست هم در انتهای هر فصل موجوده.

 

۲)خلاقیت نمایشی نشر راه اندیشه

این کتاب از جمله مواردی هست که مطالب خوبی رو جمع آوری کرده و لحن بسیار راحت و قابل فهمی داره. درسنامه محوره و در انتهای هر فصل هم برای درک بیشتر تست قرار داره.

 

خلاقیت موسیقیایی

۱)خلاقیت موسیقی نشر هنگام هنر

این کتاب درسنامه بسیار جامعی داره که تمام مباحثی که برای این ماده امتحانی مهم هست رو شامل میشه. البته ممکنه جایی به دلیل تعدد نکات، باعث گیج شدن بشه که با مرور قابل حله. همچنین در این کتاب تست های تالیفی و سراسری هم موجوده. نکته مهم اینجاست که اگر از این کتاب برای منبع کمک درسی استفاده میکنی بهتره سراغ منابع دیگه برای مطالعه نری.

 

۲)مبانی موسیقی نشر کارنامه کتاب

مطالب مهم کنکوری در زمینه موسیقی از پایه در این کتاب جمع آوری و طبقه بندی شده و برای شروع مطالعه کنکور مخصوصا افرادی که هیچ آشنایی با کنکور ندارن بسیار عالیه؛ ضمن این که جزو بهترن منابع کنکور هنر محسوب میشه. این کتاب فقط درسنامه محوره و هیچ تست یا تمرینی نداره.

 

۳)تئوری بنیادی موسیقی نشر کارنامه کتاب

این کتاب مباحث حوزه موسیقی رو مبحث به مبحث توضیح میده و برای شروع مطالعه کتاب بسیار خوبیه. مزیت این کتاب در اینه که در انتهای هر فصل تمرین های زیادی برای یادگیری مطالب داره.

 

۴)خلاقیت موسیقی سبز قلمچی

این کتاب بیشتر درسنامه محوره اما تعدادی تست تالیفی هم برای تثبیت مطالب داره. برای مطالعه کتاب مناسبیه اما کافی نیست و بهتره که در کنارش یک منبع دیگه هم مطالعه کنی.

 

۵)خلاقیت موسیقی نشر راه اندیشه

این کتاب شامل هر دو بخش درسنامه و تسته اما درسنامه مباحث کامل و جامع تری داره و برای افرادی که به تازگی شروع به مطالعه میکنن بسیار خوبه. مباحث بخش بندی هستن و در ابتدا درسنامه ارائه میشه و برای تثبیت بیشتر بعد از هر فصل، تست های اون بخش هم قرار داره.

 

خواص مواد

۱)خواص مواد سبز قلمچی

درسنامه این کتاب بسیار جامعه و مبحث به مبحث جلو میره. متن درسنامه با جدول های متناسب و تمرین هایی که به عنوان مثال در متن حل میشن، نوشته شده. در انتهای هر بخش تعدادی تست به همراه پاسخنامه کلیدی و تشریحی وجود داره که به ارزیابی مفاهیمی که خوندی کمک میکنه.

 

۲)خواص مواد جامع نشر راه اندیشه

این کتاب درسنامه بسیار جامعی داره که برای شروع مطالعه واقعا مناسبه. درسنامه محوره و هر نکته ای که لازم باشه در مورد این درس بدونی رو توضیح میده.

 

۳)خواص  مواد نشر مبتکران

این کتاب شامل درسنامه و تسته. برای شروع کتاب خیلی خوبیه اما کافی نیست و در کنارش به یه منبع دوم هم نیاز داری. درسنامه بسیار عالی توضیح میده و تست های طبقه بندی در این کتاب برای مرور مباحث واقعا مناسبه. همچنین پاسخنامه تشریحی تست ها در این کتاب موجوده که پاسخ ها به تنهایی پر از نکات مهم کنکوریه.

 

۴)خواص مواد نشر کارنامه کتاب

این کتاب درس به درس با درسنامه و تست جلو میره. متن درسنامه پر از نکات کلیدی و کنکوریه و زبان کتاب برای مطالعه مناسبه. تست ها سوالات خوبی هستن و برای ارزیابی مطالب بعد از هر درس مناسبه. مزیت درس به درس بودن کتاب در اینه که اگر فردی فقط چند مبحث به خصوص رو نیاز به مطالعه داشته باشه، میتونه از داخل کتاب فقط اون موارد رو بخونه.

 

۵)نکات طلایی خواص مواد نشر راه اندیشه

این کتاب فقط درسنامه اس و نکات کلیدی خیلی مهمی رو بیان میکنه. مباحث بیشتر به صورت نکته ای مطرح میشن و جامع هستن. برای منبع دوم و مرور کتاب بسیار مناسبیه.

 

بهترین کتاب های کنکور هنر برای سطح متوسط و قوی

درک عمومی هنر

۱)الفبای کنکور هنر نشر کارنامه کتاب

این کتاب شامل سوالات ۱۵سال اخیر کنکور سراسریه. پاسخنامه تشریحی این سوالات در انتهای کتاب هست که برای مرور نکات کلیدی، بسیار خوبه. در انتهای کتاب یکسری جدول هایی هست که پراکندگی مباحث موجود در این درس در آزمون سراسری رو بررسی میکنه. حل این کتاب رو برای مرور و جمع بندی پیشنهاد میکنیم.

 

۲)درک عمومی هنر آبی قلمچی

این کتاب فقط مشتمل بر تسته و شامل سوالات تالیفی و سراسری میشه. سوالات طبقه بندی هستن و این مطلب در تست زنی بسیار حائز اهمیته. پاسخنامه تشریحی سوالات هم برای مرور بسیار عالیه.

 

۳)مجموعه پرسش های تاریخ هنر ایران و جهان نشر کارنامه کتاب

از اونجایی که ۷۰ درصد از سوالات این درس به مباحث تاریخ هنری ایران و جهان اختصاص داره، این کتاب به کمک تست، به افزایش اطلاعات در این درس کمک میکنه. سوالات از متوسط تا دشوار سطح بندی هستن و کل سوالات بر اساس دوره های تاریخی پیش میرن. مزیت این ترتیب ایجاد نظم ذهنی در مطالعه سیر تاریخه. این کتاب پاسخنامه تشریحی خوبی داره و حدود ۲۰ آزمون هم در انتهای کتاب قرار داره.

 

۴)درک عمومی هنر نشر راه اندیشه

این کتاب مبنی بر آموزش و تسته اما بیشتر در تست عملکرد مناسبی داره. سوالات طبقه بندی و مبحث بندی هستن و از ایران پیش از تاریخ تا هنر اسلامی رو شامل میشن. تست ها بعد از هر درسنامه قرار دارن و فقط سوالات سراسری هستن.

 

۵)درک عمومی هنر نشر اتود

این کتاب شامل سوالات سازمان سنجش در ۶ سال اخیره. تست ها مبحث بندی هستن و مبحث به مبحث پیش میرن. همچنین پاسخنامه تشریحی تست ها بسیار کاربردی و مناسبه.

 

درک عمومی ریاضی و فیزیک

۱)درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

این کتاب مبتنی بر درسنامه و تسته که برای دانش آموزای قوی، تست های خوبی داره. سوالات طبقه بندی و مبحث بندی هستن و بر اساس مباحث جلو میرن. پاسخنامه سوالات به صورت تشریحیه و برای مطالعه و مرور عالیه.

 

۲)درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر اتود

این کتاب صرفا تسته و درسنامه ای نداره. آزمون های سراسری ۶ سال اخیر رو در این کتاب بررسی میکنه اما مزیت این سوالات در اینه که تست ها بر اساس مبحث دسته بندی شدن و به ترتیب مبحث به جلو میرن. درواقع سوالات بر اساس سرفصل های آزمون سراسری پیش میره. پاسخنامه تشریحی سوالات هم برای بررسی سوالات و مرور، بسیار جامع و خوبه.

 

۳)کتاب تمرین درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

تست های این کتاب سطح قوی و استانداردی دارن و تعداد زیادی تست رو شامل میشن که برای مرور و جمع بندی منبع با ارزش و مهمیه. درسنامه این کتاب رو هم به صورت یک منبع جداگانه برای سطح ضعیف معرفی کردیم. این کتاب پاسخنامه تشریحی کلیدی و مهمی داره که لزوم تحلیل تست ها بر اساس پاسخ ها رو به همراه داره.

 

ترسیم فنی

۱)مجموعه طبقه بندی شده ترسیم فنی آبی قلمچی

تست های این کتاب مبحث به مبحث جلو میره و تعدادش بسیار عالیه. پاسخنامه تشریحی داره که از نظر نکات کلیدی موجود در اون بسیار مورد اهمیته. در انتهای کتاب هم چند آزمون جامع برای ارزیابی کلی قرار داره.

 

۲)ترسیم فنی نشر راه اندیشه

این کتاب مبتنی بر درسنامه و تسته که از نظر تست برای سطح قوی و متوسط منبع خوبیه. حدود ۵۰۰ تست مبحث بندی داره و شامل مباحث اندازه گیری، مجهول یابی، مقیاس و غیره میشه. همچنین تحلیل تشریحی تمامی تست ها در پاسخنامه موجوده.

 

۳)الفبای کنکور هنر ترسیم فنی نشر کارنامه کتاب

برای افرادی که برای رشته های معماری آزمون میدن این کتاب از بهترین منابع کنکور هنر و منبع بسیار قوی برای تست زنیه. سطح تست ها بالاست و پاسخنامه تشریحی تست ها پر از نکات کلیدیه. برای درسنامه هم جلد دیگه ای با همین نام رو در بخش معرفی کتاب های سطح ضعیف، معرفی کردیم.

 

۴)ترسیم فنی نشر اتود

این کتاب مشتمل بر تست های طبقه بندی شده بر اساس سرفصل های ۶ آزمون سراسری اخیره. درسنامه نداره و فقط شامل تسته. پاسخنامه تشریحی تست ها هم منبع بسیار خوبی برای مرور و جمع بندی نکاته.

 

خلاقیت تصویری و تجسمی

۱)خلاقیت تصویری  و تجسمی آبی قلمچی

این کتاب فصل بندی شده اس و درسنامه نداره. تنها در ابتدای هر فصل یک درخت دانش ترسیم کرده و تست ها غالبا سراسریه. پاسخنامه تشریحی هم داره که برای مرور نکات کلیدی یا تحلیل تست ها مناسبه.

 

۲)خلاقیت تصویری و تجسمی راه اندیشه

این کتاب فقط تست محوره و تست ها غالبا تالیفی هستن. برای مرور و جمع بندی کتاب مناسبیه و پاسخنامه تشریحی هم داره که به خوبی نکات رو توضیح میده.

 

۳)خلاقیت تصویری و تجسمی نشر اتود

این کتاب فقط تست های سراسری و سنجش رو شامل میشه و پاسخنامه تشریحی بسیار خوبی داره. تست ها دسته بندی هستن و مبحث به مبحث جلو میرن.

 

خلاقیت نمایشی

۱)خلاقیت نمایشی نشر اتود

شامل تست های آزمون سراسری ۶ سال اخیره که بر اساس سرفصل های آزمون، سوالات رو طبقه بندی کرده. پاسخنامه تشریحی جامعی هم داره که نکات مهمی رو بیان میکنه.

 

۲)خلاقیت نمایش آبی قلمچی

کتاب تست محوره و مبحث به مبحث جلو میره. شامل سوالات سراسری و سوالات آزمون های کانون قلمچیه. تست تالیفی هم داره و تمامی سوالات طبقه بندی هستن. پاسخ تست ها هم به صورت تشریحی در این کتاب موجوده.

 

۳)خلاقیت نمایشی سبز قلمچی

با این که درسنامه در این کتاب هست ولی مختصره و تست هایی که داره برای سطح متوسط و قوی مناسبه. البته میشه گفت بین این کتاب و کتاب آبی قلمچی، برای تست زنی، کتاب آبی سطح بالاتری نسبت به سبز داره اما در کل تست های این کتاب مناسبه و تست های بسیار خوبی داره.

 

۴)مجموعه پرسش های خلاقیت نمایشی نشر کارنامه کتاب

این کتاب فقط تست داره که برای تمرین بیشتر و جمع بندی فوق العاده خوبه. کتاب بر پایه سوالات مهم کنکوره و برای گرفتن درصد بالا در کنکور، بسیار کمک کننده اس. پاسخنامه تشریحی جامع و خوبی هم در این کتاب هست. همچنین تعدادی آزمون جامع برای ارزیابی کلی در انتهای کتاب قرار داره.

 

خلاقیت موسیقیایی

۱)الفبای کنکور هنر خلاقیت موسیقی نشر کارنامه کتاب

در این کتاب مجموعه سوالات ۱۶ سال کنکور هنر به صورت طبقه بندی موضوعی (نه به ترتیب سال) جمع آوری شده و پاسخ های تشریحی مناسبی از این سوالات ارائه میکنه. همچنین در انتهای کتاب جدول پراکندگی مباحث آزمون رو بیان میکنه که مشخص میکنه کدوم مباحث در کنکور مهم تره.

 

۲)خلاقیت موسیقی آبی قلمچی

این کتاب فقط تست محوره و سوالاتش سطح متوسطی داره. پاسخنامه تشریحی سوالات هم در این کتاب موجوده. همچنین نمونه سوالات آزمون های سراسری رو هم داره.

 

۳)خلاقیت موسیقی نشر اتود

این کتاب شامل سوالات آزمون سراسری ۶ سال اخیره. سوالات بر اساس سرفصل های آزمون سراسری طبقه بندی شده ان و پاسخنامه تشریحی هم داره.

 

خواص مواد

۱)خواص مواد آبی قلمچی

این کتاب همچون سایر کتاب های آبی، تست محوره و سطح سوالات متوسط رو به بالاست. مباحث در تست ها طبقه بندی هستن و پاسخ تشریحی هم موجوده.

 

۲)۳۰۰۰ پرسش خواص مواد و صنایع دستی نشر راه اندیشه

این کتاب شامل هزار تست تالیفی در بخش عکاسی و صنایع دستی و دو هزار تست تالیفی برای بخش خواص مواده. سطح سوالات بسیار خوبه و برای جمع بندی و تست زنی منبع بسیار با ارزشیه. این کتاب پاسخنامه تشریحی خوبی هم داره.

 

۳)خواص مواد نشر اتود

شامل سوالات سراسری ۶ سال اخیره که سوالات بر اساس سرفصل های آزمون سراسری طبقه بندی شده ان. همچنین در این کتاب پاسخنامه تشریحی تمامی تست ها موجوده.

 

۴)خواص مواد نشر مبتکران

این کتاب شامل درسنامه و تسته که بخش تست برای سطح متوسط و قوی بسیار خوبه. سطح سوالات نسبتا قویه و برای جمع بندی و مرور مباحث مطالعه شده مناسبه. این کتاب که جزو بهترین منابع کنکور هنر قرار داره، شامل سولات سطح بندیه و از متوسط به سخت دسته بندی شده. همچنین در پاسخنامه تشریحی جامعی که داره مطالب نکته ای مهمی رو بیان میکنه.

 

۵)مجموعه پرسش های خواص مواد نشر کارنامه کتاب

این کتاب حاوی ۱۶۰۰ تست تالیفیه که تست ها بر اساس کتاب درسنامه خواص مواد از همین نشر، فهرست بندی شده. در انتهای کتاب ۵ آزمون جامع برای ارزیابی کلی وجود داره و سطح سوالات قویه. پاسخ تشریحی تمامی سوالات در این کتاب موجوده. این کتاب رو به شدت بهت پیشنهاد میکنیم چون میتونه تو رو تا سطح قوی بالا ببره.

 

لطفا نظرات و سوالاتت رو برای ما بنویس.

موفق باشی!

4.2/5 - (5 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...