منابع کنکوری

منابع کنکور هنر 1403

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

منابع کنکور هنر 1403

سلام دوست کنکوری! ممنون که برای مطالعه این مقاله وقت میذاری. در اینجا قراره درمورد منابع کنکور هنر 1402 صحبت کنیم.
همونطور که میدونی، کنکور هنر، از مواردیه که طرفدار زیاد داره. ولی یه نکته خیلی مهم هست که نباید فراموش بشه؛ این کنکور اصلا اون چیزی نیست که همیشه از بیرون به نظر میرسه؛ منابع گسترده ای داره که فقط بخشی از اون منابع توسط سازمان سنجش معرفی میشه و مابقی منابع آزادی هستن که در کنکور هنر ازشون سوال طرح میشه.

مواد امتحانی کنکور هنر

در دفترچه سوالات کنکور هنر، ما با سه ماده امتحانی مواجهیم که در ادامه بازگو میکنیم. این سه مورد، هر کدوم به تنهایی شامل منابع درسی رسمی و آزاد هستند که مطالعه اونها به شدت در کنکور تاثیرگزاره. باید بدونی که تسلط کامل روی کتاب های درسی میتونه مفید باشه ولی کافی نیست. در عین حال هم نیازی به مطالعه تمام منابع آزاد نیست. پس حتما برنامه ریزی منسجمی برای مطالعه داشته باش که هم بتونی منابع مهم و مفید رو مطالعه کنی و هم زمان برای مرور و آمادگی آزمون، داشته باشی.

1)درک عمومی هنر

2)درک عمومی ریاضی-فیزیک

3)خلاقیت تصویری و تجسمی

منابع درسی کنکور هنر

برای مطالعه منابع کنکور 1402، باید بدونی که منابع شامل دو بخش وزارتی و آزاد هست. منابع وزارتی کنکور هنر، مواردی هستند که توسط سازمان سنجش، مستقیما اعلام میشه و مبنای اصلی کنکوره. این منابع رو توی جدول زیر به تفکیک پایه نوشتیم:

منابع آزاد کنکور هنر

اما باید بدونی که سوالات فقط از اون منابع طرح نمیشن و یکسری منابع آزاد هم وجود دارن که سازمان سنجش معرفی نکرده ولی باید مطالعه‌شون کنی.

درک عمومی هنر

تاریخ هنر: جنسن

منابع آزاد کنکور هنر

تاریخ هنر: گامبریج

منابع کنکور هنر

هنر در گذر زمان: هلن گاردنر

هنر مدرن: نوربرت لینکن

دایره المعارف هنر: رویین پاکباز

فرهنگ اصطلاحات هنرهای تجسمی

درک عمومی ریاضی-فیزیک

ریاضی 1 و 2 ریاضی فیزیک

فیزیک 1 و 2 ریاضی فیزیک

کتاب فیزیک 1 دهم ریاضی

هندسه 1 و 2 ریاضی فیزیک

کتاب هندسه 1 دهم ریاضی

خلاقیت تصویری و تجسمی

مبانی هنرهای تجسمی: نامی

مبانی هنرهای تجسمی: حلیمی

مبانی هنرهای تجسمی: هافمن

مبادی سواد بصری: دانیس

مبادی سواد بصری

زبان تصویر: جئورگی کپس

مبانی هنرهای تجسمی: هافمن

طرح و فرم: ایتن

برنامه ریزی برای مطالعه منابع کنکور هنر

نکته مهمی که باید برای شرکت در کنکور هنر بدونی اینه که لازم نیست تمام منابع کنکور هنر رو حفظ کنی یا بخونی چون این کار تقریبا غیرممکنه و اصلا اون اندازه زمان کافی هم براش نداری. حتی یکسری از منابع، فرهنگ‌نامه یا دانشنامه‌ان که امکان حفظ فرهنگنامه واقعا وجود نداره. اما باید بدونی که با یه برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و با یه انگیزه خوب، می‌تونی به نحوی پیش بری که برای کنکور هنر، کاملا آماده باشی و بتونی رتبه خوبی بگیری.

نکته مهم بعدی اینه که باید دقت کنی برای چه زیرگروهی میخوای آزمون بدی و حواست به ضرایب دروس باشه. اینجوری بهتر می‌تونی تصمیم بگیری که روی کدوم منابع تمرکز بیشتری بذاری و کدوم منابع رو کمتر مطالعه کنی یا حتی فقط به مطالعه منابع درسی بسنده کنی. برای دریافت اطلاع درمورد زیرگروه ها و ضرایب کنکور هنر 1401، وارد شو. همچنین مقاله بودجه بندی کنکور هنر 1401، رو مطالعه کن.

بهترین کتاب‌های کمک درسی کنکور هنر

در اینجا تلاش ما بر اینه که کتاب‌های مناسبی که برای مطالعه منابع وزارتی و منابع آزاد کنکور هنر کمک‌کننده هستن رو معرفی کنیم تا با انتخاب و مطالعه‌شون، اطلاعات مورد نیازت رو به دست بیاری. نشرهایی که در زمینه کنکور هنر به صورت تخصصی کار می‌کنن، شامل نشر هنگام هنر، نشر کارنامه کتاب، راه اندیشه و نشر اتود هست که در این بین نشرهایی مثل کلک معلم یا قلمچی هم کتاب‌هایی منتشر کردن. در ادامه منابع کمک درسی رو برای دو دسته از کنکوری‌ها معرفی می‌کنیم. دسته اول افراد ضعیف که شامل افرادیه که هنوز شروع به مطالعه نکردن و بیشتر از تست به درسنامه قوی نیاز دارن. دسته دوم افراد متوسط و قوی که قبلا مباحث رو مطالعه کردن، در درسنامه موفقن و دنبال منبع مناسب برای مرور و تست زنی هستن. با ما همراه شو و متناسب با نیاز خودت کتاب مورد نظرت رو پیدا کن.

بهترین کتاب‌های کنکور هنر برای سطح ضعیف

درک عمومی هنر

۱) درک عمومی هنر سبز قلمچی

مناسب برای کنکوری‌هایی که در ابتدای مطالعه هستن. درسنامه محوره و تمام نکات با شکل و جدول و تصویر توضیح داده میشه. همچنین مبحث‌به‌مبحث جلو میره. البته این کتاب به عنوان یک منبع مستقل کافی نیست و باید در کنارش به منابع دیگه هم مراجعه کنی اما برای شروع مناسبه.

درک عمومی هنر سبز قلمچی
درک عمومی هنر نشر هنگام هنر

۲) درک عمومی هنر نشر هنگام هنر

مناسب برای شروع مطالعه. این کتاب واقعا جامعه و تمامی نکاتی که برای کنکور ممکنه نیاز بشه رو در خودش داره. مبحث به مبحث جلو میره و میشه توی طول سه ماه با مطالعه روزی 5 یا 6 صفحه، روی این کتاب مسلط بشی. بعد از هر مبحث برای یادگیری بیشتر تست داره و آخر کتاب هم چند آزمون جامع با پاسخنامه کلیدی موجوده.

۳) تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان نشر کلک معلم (دو جلد)

این کتاب در دو جلد، تاریخ هنر ایران و جهان رو با توضیحات کامل شرح میده. درسنامه محوره و برای مطالعه منبع بسیار خوبیه. در انتهای کتاب هم چند سری از سوالات آزمون سراسری با پاسخنامه کلیدی قرار داره که برای مرور مناسبه.

 

مجموعه پرسش های تاریخ هنر ایران و جهان

۴) مجموعه پرسش‌های تاریخ هنر ایران و جهان

این کتاب شامل درسنامه و تسته که هر دو بخش بسیار عالی کار شده. البته باید گفت بیشتر در تست قویه اما درسنامه‌ای که داره برای شروع خیلی کمک کننده‌ست. می‌تونی از این کتاب همزمان با یه منبع دیگه یا صرفا برای شروع مطالعه استفاده کنی.

درک عمومی ریاضی و فیزیک

۱) درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر هنگام هنر

این کتاب درسنامه جامعی از مباحث ریاضی و فیزیکه که سریع‌ترین راه حل‌های دستیابی به جواب رو ارائه می‌کنه. مباحث کتاب دسته‌بندی هستن و بیشتر بر اساس میزان توجه طراحان کنکور به مباحث، مطالب در این کتاب قرار دارن. از تصویر و جدول و نمودار به وفور استفاده شده و به صورت تمرینی و کارگاهی مباحث رو جلو می‌بره. این کتاب برای کسایی که نیاز دارن از صفر مباحث رو شروع کنن، بسیار عالیه.

درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر هنگام هنر
درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

۲) درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

این کتاب درسنامه نسبتا جامعی داره و تست‌های طبقه‌بندی شده مناسبی هم از درسنامه ارائه می‌کنه. در نتیجه هم برای شروع مطالعه و هم برای تثبیتش منبع بسیار خوبیه.

۳) درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

این کتاب درسنامه جامعی از مباحث ریاضی و فیزیکه که سریع‌ترین راه حل‌های دستیابی به جواب رو ارائه می‌کنه. مباحث کتاب دسته‌بندی هستن و بیشتر بر اساس میزان توجه طراحان کنکور به مباحث، مطالب در این کتاب قرار دارن. از تصویر و جدول و نمودار به وفور استفاده شده و به صورت تمرینی و کارگاهی مباحث رو جلو می‌بره. این کتاب برای کسایی که نیاز دارن از صفر مباحث رو شروع کنن، بسیار عالیه.

درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

خلاقیت تصویری و تجسمی

خلاقیت تصویری و تجسمی نشر هنگام هنر

۱) خلاقیت تصویری و تجسمی نشر هنگام هنر

این کتاب درسنامه محوره و مباحث بسیار جامع و خوبی داره. مباحث فصل‌بندی هستن و در انتهای هر فصل هم تست‌هایی برای ارزیابی کل فصل قرار داره. این کتاب برای شروع منبع مناسبیه.

۲) اصول و مبانی هنر های تجسمی، زبان. بیان. تمرین

کتاب مشتمل بر درسنامه‌های مفید و قابل فهمه و برای شروع منبع بسیار خوبیه. در طول درسنامه از تصویر و شکل و جدول به وفور استفاده میشه. مطالب مبحث‌بندی هستن و به ذهن ترتیب خوبی میدن.

خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلمچی

۳) خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلمچی

در این کتاب درباره چهار مبحث زیبایی شناسی، درک تصویر، مبانی هنرهای تجسمی و مفاهیم کلی گرافیک صحبت میشه. از تمام کتاب‌های درسی و کمک درسی رشته گرافیک که برای این مباحث موجوده، مطلب جمع‌آوری شده و در این کتاب ارائه میشه. درسنامه خوب و نکته‌ایه و به صورت موضوعی طبقه‌بندی شده. همچنین تعدادی تست هم در این کتاب موجوده که برای تثبیت مطالب بسیار موثره.

بهترین کتاب های کنکور هنر برای سطح متوسط و قوی

درک عمومی هنر

۱) الفبای کنکور هنر نشر کارنامه کتاب

این کتاب شامل سوالات 15سال اخیر کنکور سراسریه. پاسخنامه تشریحی این سوالات در انتهای کتاب هست که برای مرور نکات کلیدی، بسیار خوبه. در انتهای کتاب یکسری جدول هست که پراکندگی مباحث موجود در این درس در آزمون سراسری رو بررسی می‌کنه. حل این کتاب رو برای مرور و جمع بندی پیشنهاد می‌کنیم.

الفبای کنکور هنر نشر کارنامه کتاب
درک عمومی هنر آبی قلمچی

۲) درک عمومی هنر آبی قلمچی

این کتاب فقط مشتمل بر تسته و شامل سوالات تالیفی و سراسری میشه. سوالات طبقه‌بندی هستن و این مطلب در تست زنی بسیار حائز اهمیته. پاسخنامه تشریحی سوالات هم برای مرور بسیار عالیه.

۳) مجموعه پرسش‌های تاریخ هنر ایران و جهان نشر کارنامه کتاب

از اونجایی که 70 درصد از سوالات این درس به مباحث تاریخ هنری ایران و جهان اختصاص داره، این کتاب به کمک تست، به افزایش اطلاعات در این درس کمک می‌کنه. سوالات از متوسط تا دشوار سطح‌بندی هستن و کل سوالات بر اساس دوره‌های تاریخی پیش میرن. مزیت این ترتیب ایجاد نظم ذهنی در مطالعه سیر تاریخه. این کتاب پاسخنامه تشریحی خوبی داره و حدود 20 آزمون هم در انتهای کتاب قرار داره.

مجموعه پرسش های تاریخ هنر ایران و جهان
درک عمومی هنر نشر راه اندیشه

۴) درک عمومی هنر نشر راه اندیشه

این کتاب مبنی بر آموزش و تسته اما بیشتر در تست عملکرد مناسبی داره. سوالات طبقه‌بندی و مبحث‌بندی هستن و از ایران پیش از تاریخ تا هنر اسلامی رو شامل میشن. تست‌ها بعد از هر درسنامه قرار دارن و فقط سوالات سراسری هستن.

۵) درک عمومی هنر نشر اتود

این کتاب شامل سوالات سازمان سنجش در 6 سال اخیره. تست‌ها مبحث‌بندی هستن و مبحث‌به‌مبحث پیش میرن. همچنین پاسخنامه تشریحی تست‌ها بسیار کاربردی و مناسبه.

 

درک عمومی هنر نشر اتود

درک عمومی ریاضی و فیزیک

۱) درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

این کتاب مبتنی بر درسنامه و تسته که برای دانش‌آموزای قوی، تست‌های خوبی داره. سوالات طبقه‌بندی و مبحث‌بندی هستن و بر اساس مباحث جلو میرن. پاسخنامه سوالات به صورت تشریحیه و برای مطالعه و مرور عالیه.

درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر راه اندیشه

۲) درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر اتود

این کتاب صرفا تسته و درسنامه‌ای نداره. آزمون‌های سراسری 6 سال اخیر در این کتاب بررسی میشه اما مزیت این سوالات در اینه که تست‌ها بر اساس مبحث دسته‌بندی شدن و به ترتیب مبحث جلو میرن. درواقع سوالات بر اساس سرفصل‌های آزمون سراسری پیش میره. پاسخنامه تشریحی سوالات هم برای بررسی سوالات و مرور، بسیار جامع و خوبه.

۳) کتاب تمرین درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

تست‌های این کتاب سطح قوی و استانداردی دارن و تعداد زیادی تست رو شامل میشن که برای مرور و جمع‌بندی، منبع با ارزش و مهمیه. درسنامه این کتاب رو هم به صورت یک منبع جداگانه برای سطح ضعیف معرفی کردیم. این کتاب پاسخنامه تشریحی کلیدی و مهمی داره که لزوم تحلیل تست‌ها بر اساس پاسخ‌ها رو به همراه داره.

درک عمومی ریاضی و فیزیک نشر کارنامه کتاب

خلاقیت تصویری و تجسمی

خلاقیت تصویری  و تجسمی آبی قلمچی

۱) خلاقیت تصویری  و تجسمی آبی قلمچی

این کتاب فصل‌بندی شده‌ست و درسنامه نداره. تنها در ابتدای هر فصل یک درخت دانش ترسیم کرده و تست‌ها غالبا سراسریه. پاسخنامه تشریحی هم داره که برای مرور نکات کلیدی یا تحلیل تست‌ها مناسبه.

۲) خلاقیت تصویری و تجسمی راه اندیشه

این کتاب فقط تست‌محوره و تست‌ها غالبا تالیفی‌ان. برای مرور و جمع‌بندی کتاب مناسبیه و پاسخنامه تشریحی هم داره که به خوبی نکات رو توضیح میده.

خلاقیت تصویری و تجسمی راه اندیشه
خلاقیت تصویری و تجسمی نشر اتود

۳) خلاقیت تصویری و تجسمی نشر اتود

این کتاب فقط تست‌های سراسری و سنجش رو شامل میشه و پاسخنامه تشریحی بسیار خوبی داره. تست‌ها دسته‌بندی هستن و مبحث‌به‌مبحث جلو میرن.

4.5/5 - (8 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 19 =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.