نحوه مطالعه صحیح درس تاریخ دوازدهم
نحوه مطالعه صحیح درس تاریخ دوازدهم

نحوه مطالعه صحیح درس تاریخ دوازدهم

نحوه مطالعه صحیح درس تاریخ ایران و جهان معاصر دوازدهم انسانی برای آمادگی در امتحانات نهایی

کتاب تاریخ ایران جهان معاصر تقریبا به سه قسمت تقسیم میشود در بخش اول ما با تاریخ اروپا روبرو هستیم در بخش دوم به بررسی تاریخ ایران در زمان صفویان،قاجار و … میپردازیم و در انتها هم به تاریخ معاصر ایران میپردازیم نکته مهم این هست که برای کسب نمره خوب سعی کنید همه کتاب را بخوانید و خط به خط کتاب را حفظ باشید اما این را هم بدانید که قسمت های انتهائی کتاب خیلی مهم تر هستند بنابراین این کار اشتباهی هست که از اول شروع به مطالعه کنید و در انتها وقتی کم آوردید مباحث پر نمره را رها کنید.

کتاب تاریخ ایران وجهان معاصر3
کتاب تاریخ ایران وجهان معاصر ۳

سعی کنید از آخر به اول شروع به مطالعه بکنید و روی درس هایی که مخصوصا مربوط به سیر انقلاب هست توجه ویژه ای داشته باشید اما مشکلی که میتواند گریبان گیر شما شود این هست که کتاب شما بی سوال باشد ، در واقع شما عادت کردید فقط قسمت هایی را بخوانید که معلم شما از آن قسمت ها سوال طرح میکند که این مورد بسیار اشتباه است و طراح ممکن است از قسمت هایی سوال طرح کند که معلم شما سوال نگفته بنابراین باید یک منبع داشته باشید که از خط به خط آن سوال طرح شده باشد برای این کار میتوانید یک کتاب از دانش آموزان سال قبل بگیرید که خط به خط پر سوال باشد یا میتوانید از کتاب گل واژه هم استفاده کنید با مطالعه کتاب گل واژه تا حد زیادی مشکل شما برای نمره تاریختان رفع میشود.

برای خواندن نحوه مطالعه درس فلسفه و منطق برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

نکات زیر را هم جدی بگیرید:

یه قسمت هایی رو نباید بخونی:

بخش بیشتر بدانیم و یک توضیح به همراه جداول ، عکس ها و نقشه ها و پاورقی ها برای مطالعه عمقی تر ما توی کتاب اومدن و ازشون توی امتحان نهایی سوالی طرح نمیشه پس خوندنشون براتون لازم نیست .

برای خواندن نحوه مطالعه درس جامعه شناسی دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

مطالب رو برای مرور هایلایت کن:

توی مطالعتون بیشتر به زمینه ها ، علت ها ، دلایل ، آثار ، نتایج و پیامد های حوادث و تحولات تاریخی توجه کنید ؛ تاریخ یکی از درس های حجیم رشته انسانی هست و نیاز دارید که هنگام مطالعه نکات مهم رو هایلایت کنید تا هنگامی که برای مرور برمیگردید بتونید خیلی سریع نکات مهم رو پیدا کنید ومرور کنید . نکات مهمی که باید دنبالشون بگردید در دسته های بالا خلاصه میشن . بهتره زیر این قسمت ها خط بکشید تا سرعت مرورتون افزایش پیدا کنه .

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *