بهترین کتاب های کمک درسی

بهترین کتاب تاریخ کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب تاریخ کنکور

بهترین منابع تاریخ کنکور

همونطور که میدونی درس تاریخ یکی از دروس حفظی رشته انسانیه که غالبا به دلیل تعدد تاریخ و حوادثی که داره، داوطلب‌های کنکوری از این درس فاصله می‌گیرن و اصلا مطالعه‌ش نمیکنن یا نهایتا سه چهار تست بیشتر از این درس نمیزنن. در اینجا ما قراره تعدادی از کتاب‌های کمک درسی رو معرفی کنیم. این کتاب‌ها منابع بسیار ارزشمندی برای مطالعه، تست و جمع بندی در تاریخه. در ادامه درمورد این کتاب‌ها و نحوه چیدمان اطلاعات کتاب، صحبت می‌کنیم.

کتاب تاریخ جامع کنکور مشاوران آموزش

این کتابی که از انتشارات مشاوران آموزش به دست ما رسیده، شامل درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحیه. از اونجایی که این انتشارات به طور تخصصی برای دروس انسانی فعالیت می‌کنه، غالبا برای بیشتر دروس، کتاب‌های این انتشارات، در اولویت قرار میگیره. در ادامه این کتاب رو بررسی می‌کنیم.

درسنامه: کتاب، بر اساس پایه‌های تحصیلی و درس به درس، پیش میره. در ابتدای کتاب، درسنامه‌ی هر درس رو می‌بینیم. این درسنامه شامل شکل، نمودار و خلاصه‌ای از مطالب درسیه. درسنامه کتاب کامله اما بهتره در ابتدا، کتاب درسی رو خونده باشی و بعد به سراغ متن درسنامه این کتاب بری.

تست‌ و پاسخنامه تشریحی: تست های این کتاب 1800 تاست و دارای پاسخنامه کاملا تشریحی و جامعه. میتونی به راحتی از داخل پاسخنامه تشریحی، نکات زیادی رو یاد بگیری. همچنین این پاسخنامه علاوه بر توضیحات، ارجاع هم داره که ما رو به متن و درس و صفحه کتاب درسی، ارجاع میده.

کتاب تاریخ جامع رشته انسانی انتشارات خیلی سبز

این کتاب که جزو بهترین کتاب تاریخ کنکور هست، میتونه برات منبع بسیار ارزشمندی برای مطالعه و مرور و حل تست باشه. ما در این کتاب سه بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحی تست‌ها رو می‌بینیم. در ادامه به بررسی این کتاب می‌پردازیم.

درسنامه: در درسنامه‌ای که در ابتدای کتاب هست، ترتیب دروس به صورت پایه به پایه و درس به درس رو مشاهده می‌کنیم. این کتاب کامل‌ترین درسنامه رو بین کتاب‌های کمک درسی داره. همچنین درسنامه‌ای که در این کتاب می‌بینیم، شامل مرور و جمع بندی، تصاویر، شکل و نمودار و جدوله. باید بگیم که میتونی به سادگی برای یادگیری بیشتر از این جدول‌ها استفاده کنی.

تست و پاسخنامه تشریحی: در بخش تست، ما شاهد 1700 تست طبقه‌بندی شده هستیم. همچنین 20 آزمون جامع همراه با پاسخ تشریحی در این کتاب می‌بینیم که میتونه برای ارزیابی بهتر مطالبی که خوندی، بسیار کمکت کنه.

کتاب تاریخ جامع کنکور انسانی میکرو طبقه بندی گاج

این کتاب در سطح متوسط قرار داره و میتونی ازش به عنوان یک منبع عالی برای تثبیت مطالب و قوی‌تر شدن اطلاعاتت، استفاده کنی. این کتاب شامل سه بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحیه.

درسنامه: در این قسمت، آموزش کامل مفاهیم و نکات کتاب رو به صورت طبقه بندی و درس به درس میبینیم. یکی از مزیت‌های این کتاب نسبت به سایر کتاب‌های کمک آموزشی، توالی رویدادها ست. توالی رویدادها و حوادثی که قرار گرفته، بهت به درک بیشتر اتفاقات کمک میکنه. از این درسنامه میتونی در کنار کتاب درسیت استفاده کنی. همچنین از جداول و نمودارهای این کتاب هم میتونی برای مرور و جمع بندی بهره ببری.

تست: بانک تست این کتاب، شامل 2300 تست آموزشی و تالیفیه که مقدار واقعا خوبیه. همچنین سوالات تستی سراسری هم در این کتاب هست که در نهایت میتونی با مراجعه به بخش پاسخنامه کلیدی، از پاسخت به سوالات، مطمئن بشی. تنها مشکلی که این کتاب داره این هست که پاسخنامه تشریحی نداره و به پاسخنامه کلیدی اکتفا کرده. البته چون کتاب در سطح متوسط طراحی شده، مخصوص زمانیه که تو کاملا روی مطالب تسلط داری؛ در این صورت اگر که پاسخی رو اشتباه جواب بدی میتونی با مراجعه به کتاب درسی، پاسخ صحیحش رو پیدا کنی.

منابع تاریخ کنکور برای مرور و جمع بندی

در بین کتاب‌های کمک آموزشی، یکسری از منابع هستن که خلاصه‌های جامع و خوبی برای مرور و جمع بندی دارن. ضمن این که تست‌های قوی و معتبری هم به همراهشون می‌بینیم که برای ارزیابی اطلاعاتی که داری، کاملا مناسبه. در ادامه دو تا از بهترین کتاب تاریخ کنکور برای مرور و جمع بندی رو معرفی می‌کنیم.

1) کتاب جامع کنکور انسانی خط ویژه

این کتاب تالیف انتشارات گاجه که برای جمع بندی مطالب درسی که مطالعه کردی، واقعا مناسبه. این کتاب رو برای ماه‌های پایانی کنکورت توصیه می‌کنیم. درست زمانی که مطالعه‌ت به پایان رسید، وقت جمع بندی و تست زنیه. این کتاب، تست‌های قوی‌ای داره و پیشنهاد ما به تو اینه که تا زمانی که به طور کامل بر روی مطالب کتاب مسلط نشدی، سراغ این کتاب نرو.

2) کتاب لقمه طلایی

مجموعه کتاب‌های لقمه طلایی از جمله منابع بسیار خوب برای مرور و جمع بندی و تست زنیه که می‌تونی در این راه ازشون استفاده کنی. تست‌های این کتاب به شدت قوی و استاندارده و بهتره فقط زمانی که از اطلاعات درسی که مطالعه کردی مطمئن بودی، به سراغ این کتاب بری. همچنین این کتاب برای جمع بندی و مرور مطالبی که خوندی، بسیار مناسبه. پس سعی کن در برنامه درسیت مطالعه این کتاب رو قرار بدی.

بهترین کتاب تاریخ کنکور در یک نگاه

نکته پایانی درمورد منابع تاریخ کنکور

کتاب‌هایی که در این مقاله برای درس تاریخ معرفی کردیم، از بهترین کتاب‌های موجود در سطح بازار هستن. لازم نیست همه این منابع رو مطالعه کنی. ما هم نمی‌تونیم دقیق بگیم کدوم یکی از این کتاب‌ها بهترینه و الزاما باید کدوم رو تهیه کنی. نکته‌ای که در اینجا اهمیت داره اینه که همیشه اون کتابی بهترین منبعه که تو باهاش احساس راحت‌تری داشته باشی و بتونی ارتباط بیشتری برقرار کنی. همچنین لازمه که برای تهیه کتاب به سطح مطالعه‌ت هم توجه کنی. می‌تونی دوباره برگردی و کتاب‌هایی که معرفی کردیم رو بررسی کنی و اون کتابی که مناسبت هست رو انتخاب کنی.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.