نحوه مطالعه درس دین و زندگی 3 ریاضی و تجربی
نحوه مطالعه درس دین و زندگی 3 ریاضی و تجربی

نحوه مطالعه صحیح درس دینی

نحوه مطالعه صحیح درس دین و زندگی دوازدهم برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس دینی

درس دین و زندگی (۳) یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. درس دین و زندگی جزء درس‌هایی است که نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد. می‌توانید با یک برنامه‌ریزی خوب و پیوسته این درس را جزء نقاط قوت پایدار خود کنید و مانند سکوی پرتابی از آن برای افزایش معدل نهایی‌تان استفاده کنید. ابتدا باید بدانید که خود درس دین و زندگی به دو دسته‌ی اصلی

۱٫ آیات و روایات، ترجمه‌ها و احادیث و

۲٫ متن درس تقسیم می‌شود.

دین وزندگی 3
دین و زندگی ۳

برای به دست آوردن نمره‌ی مطلوب در این درس بهتر است توصیه‌های زیر را به‌دقت انجام دهید:
* برای خواندن آیات ابتدا باید موضوع اصلي آيه و ترجمه‌‌ی آن را به‌خوبی یاد گرفته باشید و سپس با توجه به متن درس پیام آیات مربوط به آن را استخراج کرده و آن را به‌خوبی فرا بگیرید.

نحوه مطالعه صحیح درس دینی

اگه نمیدونی زبان انگلیسی و چجوری باید بخونی کلیک کن .

* هنگام مطالعه‌ی آیات و احادیث کلمات کليدي آن‌ها را پیدا کرده و تجزیه و تحلیلشان کنید. دقت کنید که آیات و احادیث از زبان چه کسي یا چه کساني، درباره‌ی چه کسي یا چه کساني، خطاب به چه کسي یا چه کساني و برای چه زمانی است.
* به آیاتی که داخل متن کتاب آمده‌اند توجه ویژه‌ای کنید و پاراگراف بالا یا پايين آن را که با آيه ارتباط دارد به طور کامل حفظ کنید.
* آیاتی که ترجمه‌ی آن‌ها نوشته نشده است از نظر ترجمه اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌شود حتماً ترجمه‌ی آن را به دقت بیاموزید.
* آیاتی را که با علامت مشخص شده است حتماً باید حفظ کنید.
* از جمله قسمت‌های مهم دیگر، بخش اندیشه و تحقیق است که باید در امتحانات نهایی مورد توجه قرار بگیرد.

برای اطلاع از چگونگی مطالعه درس ادبیات کلیک کنید.

نحوه مطالعه صحیح درس دینی

* با توجه به این‌که محور اصلی سؤالات در امتحانات نهایی، متن کتاب درسی است، باید هنگام مطالعه، خط به خط کتاب درسی را طوری دقیق بخوانيد که تمام کلمات کليدي، سرتيترها و عنوان‌ها و تاريخ‌ها و اسامی پیامبران، امامان، کتاب‌ها و… را حفظ شوید و بتوانيد تصویری کامل از کتاب را در ذهن خود داشته باشيد.
* لازم به ذکر است که مهم‌ترین منبع برای مطالعه و دوره‌ی این درس، کتاب درسی است. باید سؤالات مجموعه‌ی اندیشه‌ی نهایی را در کتاب خود بنویسید و از روی آن شروع به حفظ کردن مطالب کنید.

* برای مطالعه‌ی درس دین و زندگی زمان طولانی نیاز است؛ زیرا این درس پیوستگی خاصی دارد. از طرفی چون درس دین و زندگی یک درس حفظی است، انتظار می‌رود که در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و متوالی مرور شود.

موفق باشید…

نحوه مطالعه صحیح درس دینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *