نحوه مطالعه زبان انگلیسی دوازدهم
نحوه مطالعه زبان انگلیسی دوازدهم

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی دوازدهم برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی

کتاب زبان 3
کتاب زبان ۳
کتاب کار زبان 3
کتاب کار زبان ۳

درس زبان انگلیسی (۳) یکی از درس‌های نهایی با ضریب دو است. مطالب این درس در امتحانات نهایی به صورت زیر طبقه‌بندی‌ می‌شود:

بازنویسی کلمات ناقص به طور کامل (بخش مربوط به املای واژگان)

تکمیل جملات با استفاده از کلمات داده‌شده

تکمیل جملات با استفاده از شکل صحیح کلمات داخل پرانتز

تکمیل جملات با دانش خود

انتخاب پاسخ صحیح از بین گزینه‌های پیشنهادشده

نوشتن جمله‌ی کامل با هر گروه از کلمات

تکمیل جملات ناقص بر اساس جملات داده‌شده

پاسخ به سؤالات با توجه به تصاویر

ایجاد ارتباط بین ستونA و ستون B تلفظ

انتخاب گزینه‌ی صحیح با توجه به معنی جملات

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی

Cloze test

Reading

با توجه به این‌که زبان انگلیسی یک درس فرّار است، بیش از هر درسی نیاز به یک الگوی خاص و مداوم دارد. برای افزایش نمره‌ی نهایی‌ و آشنایی با نحوه‌ی صحیح مطالعه‌ی درس زبان انگلیسی باید الگویی به شکل زیر برای خودتان انتخاب کرده و آن را دنبال کنید:

* در اولین وهله باید توجه ویژه‌ای به کلماتی با املای مهم و با دو حرف تکراری کنار هم در کتاب داشته باشید.
.
.
* یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زبان انگلیسی یادگیری معانی لغات است؛ ولی یادتان باشد که معنی لغات را در داخل جمله و متن یاد بگیرید نه این‌که معانی آنان را به صورت تکی حفظ کنید. شاید هر لغتی در جمله‌ای معنای خاص بدهد.
.
.
* برای این‌که نتیجه‌ی مطلوبی بگیرید فقط به لغات آخر هر درس اكتفا نكنيد. دقت کنید تمام بخش‌هاي كتاب، از جمله لغات داخل متون، سؤالات، جدول‌ها و بخش مکالمه‌ی کتاب و… را به صورت دقیق بخوانيد و معانی آن را از دیکشنری درآوريد. لغت‌هایی را که مشخص کرده‌اید در دفترچه‌ای وارد کنید و در مرورهای مجدد لغت‌های جدید را به آن اضافه کنید.
.
* برای یادگیری سریع و تثبیت مطالب در ذهنتان، لغت‌هاي مترادف و متضاد را در كنار هم بنویسید.

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی

* برای استفاده‌ی درست از زمان و مرور ساده‌تر و جمع‌بندی سریع لغات حتماً فلش‌کارت‌ درست کنید.
.
.
* برای آموزش قسمت گرامر از همان ابتدا سعی کنید مباحث پایه از قبیل تعاریف نقش‌ها (اسم، صفت، فعل، قید و …)، ساختار جملات (خبری، پرسشی، تعجبی و…)، شیوه‌ی سؤالی و منفی کردن جملات و بحث زمان‌ها را به‌دقت بیاموزید.
.
.
* در قسمت گرامر زبان انگلیسی نکات زیادی وجود دارد. ابتدا از جزوه‌ی معلم و سپس از کتاب درسی‌تان نکات گرامری را بخوانید. توصیه می‌کنم دفتری جداگانه برای یادداشت خلاصه‌ی قواعد زبان انتخاب کنید.
.
.
* بهتر است بعد از مطالعه‌ی گرامر هر درس به متن اصلی همان درس مراجعه کنید و نکات گرامری مربوط به آن را در متن اصلی پیدا کنید.
.
.
* برای حل کردن سؤالات Cloze test گام اول تسلط داشتن بر کل متن و خواندن سریع و مفهومی آن است. برای پاسخ‌گویی به این قسمت سعی کنید، هم قبل از جای خالی و هم بعد از آن را به صورت کامل متوجه شوید تا قدرت پاسخ‌گویی شما افزایش یابد. اکثر سؤالاتCloze test نکات گرامری دارند و شما باید یک‌سری نکات ظریف را از قسمت گرامر به خاطر داشته باشید.

میخوای ادبیات دوازدهم و اصولی بخونی پس کلیک کن .

* قسمت Reading نیز یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زبان انگلیسی است. برای کسب مهارت در این قسمت تمرین مستمر لازم است. ابتدای خواندن متن یک عنوان مناسب و هدف کلی متن را برای خود تعیین کنید و سعی کنید در حین مطالعه‌ی هر پاراگراف نیز به ارتباط جملات، مرجع ضمایر قبلی، علائم نشانه‌گذاری و کلمات ربط توجه فراوانی داشته باشید.

موفق باشید…

نحوه مطالعه صحیح درس زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *