نحوه مطالعه فلسفه منطق
نحوه مطالعه فلسفه منطق

نحوه مطالعه صحیح درس فلسفه و منطق

نحوه مطالعه صحیح درس فلسفه و منطق انسانی برای آمادگی در امتحانات نهایی

فلسفه و منطق یک درس حفظی تحلیلی هست و برای همین با یک بار خوندن خیلی از مفاهیم و اصطلاحات یادمون میره و نیاز به مرور داریم . اما مرور کل کتاب برای پیدا کردن نکات کلیدی سخته و وقت زیادی ازمون می گیره . برای همین موقع مرور کردن کلمات ، مفهیم و اصطلاحات و تعاریفشون رو با یک رنگ به خصوص هایلایت کنید تا بتونید با ورق زدن سریع کتاب همه مفاهیم رو توی ذهنتون تداعی و سازمان بندی کنید.

فلسفه 2
فلسفه ۲
کتاب منطق
کتاب منطق

دو درس فلسفه و منطق دارای تعاریف زیادی هستند و امتحانتون چیزی جز به یاد آوردن این مفاهیم و تعریف ها نیست . برای اینکه این تعریف ها بهتر یادتون بمونه ؛ به خصوص در درس منطق ، بهتره که اون ها رو با مثال های مهم و معروفی که توی کتاب وجود داره یا معلمتون بهتون گفته یاد بگیرید تا یک مفهوم تداعی کننده ی یک مثال و این مثال بیانگر تعریف اون مطلب باشه.

برای خواندن نحوه مطالعه درس جغرافیای دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

درس های منطق به هم ارتباط دارند و پیوسته هستند و نخوندن درس قبل کار شما رو برای خوندن درس بعد سخت و دشوار می کنه . پس برای اینکه مطالب توی ذهنتون بهتر طبقه بندی شه و بهتر بتونید مطالب رو بفهمید بهتره منطق رو به همون ترتیب فصل بندی کتاب بخونید و پیش برید . منطق یک درس با دسته بندی های گوناگون هست و نیاز به تحلیل قوی تر داره . پس علاوه بر حفظ کردن مفاهیم برای درک عمیق تر به صورت تحلیلی هم یادشون بگیرید.

برای خواندن نحوه مطالعه درس جامعه شناسی دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

بخش دوم کتاب فلسفه نثر ساده و داستان گونه ای داره که ممکنه شما رو مجذوب خودش بکنه نتونید نکات متنشو خوب و ریز یاد بگیرید و با توجه به اینکه طراحا بیشتر دنبال نکات ریزند تا اصل مطلب می تونه توی امتحانتون تاثیر بدی داشته باشه . برای اینکه گرفتار این مشکل نشید بهتره که پس خوندن یک قسمت یا یک پاراگراف به بررسی ریز همون قسمت بپردازید تا بتونید نکات مخفیشو کشف کنید.

فقط یه نکته ای که بهش توجه کنید اینه که امتحان منطق نهایی نیست و ما اینجا صرفا برای آشنایی شما و به دلیل ارتباطی که با فلسفه داره ، راجع بهش توضیح مختصری دادیم.

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *