نحوه مطالعه صحیح درس ریاضی
نحوه مطالعه صحیح درس ریاضی

نحوه مطالعه صحیح درس ریاضی و آمار

نحوه مطالعه صحیح درس ریاضی دوازدهم انسانی برای آمادگی در امتحانات نهایی

بچه های گل اگه میخواید که نتایج خوبی تو امتحانات نهایی بگیرید پس حتما متودی که بهتون گفته شده و حاصل سالها تجربس رو به کاربگیرید فقط دقت کنید که این نکات میتونه حتی تو کنکور و موفقیتتون هم تاثیر گذار باشه پس با دقت بیشتری مطالعه کنید :

۱- بدون حل تمرین درس نخوانید

بسیاری از دانش آموزان مطالعه خود را در دروس حلیاتی بدون حل تمرین پشت سر میگذراند که این کاملا اشتباه هست،ماهیت دروسی مثل ریاضی بر پایه تمرین استوار است لذا اگر شما به اندازه کافی برای آن ها تمرین حل نکنید نمیتوانید نتیجه خوبی در آن ها به دست آورید.

ریاضی دوازدهم انسانی
ریاضی دوازدهم انسانی

برای خواندن نحوه مطالعه درس جغرافیای دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

۲- تمرینات کتاب را حتما حل کنید

اکثر شما از روی تمرین های کتاب ساده رد میشوید احساس میکنید که سوالات مهم و استاندارد لا به لای جزوات پر زرق و برق موسسات نهفته شده اما تجربه چندین ساله من در کار مشاوره کنکور و تدریس به من اثبات کرده تنها سوالاتِ استاندارد برای نهایی سوالاتِ خود کتاب و ارشیو نهایی سال های قبل و برای کنکور سوالات خود کنکور هستش، در واقع شما به اندازه کافی به قدرِ ۱۰ سال آرشیو نهایی، و همه تمرین های کتاب را در دست دارید نباید از آن ها بگذرید، بارها مشاهده کردیم که تمرین های آخر کتاب عینا در امتحان نهایی آمده است

۳-کاغذ و قلم را آشتی بدهید

مطالعه دروس حلیاتی با خواندن چشم امری مهال به نظر میرسد متاسفانه اکثر دانش آموزان عادت کرده اند حتی حل تمرین را با چشم انجام بدهند و سر امتحان تعجب میکنند از اینکه چرا مغزشان به اصطلاح قفل شده است! کاغذ و قلم را آشتی دهید اگر جوهری از خودکار روی کاغذ پخش نکنید نمیتوانید مهارت خوبی به دست بیاورید.

برای خواندن نحوه مطالعه درس جامعه شناسی دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

۴-ابتدا ، فصول سخت تر را بخوانید

بهتر است در ابتدای شروع بازه مطالعاتی خودتان فصول سخت تر و نمره بیاور تر را بخوانید و بعد به سراغِ فصول ساده تر بروید

۵-از خود کوئیز بگیرید

اصطلاح کوئیز بیشتر در دانشگاه کاربرد دارد کوئیز به امتحانی اطلاق میشود که استاد پس از تدریس یک بخش یا یک فصل از دانشجویان خود با اطلاع قبلی یا بدون اطلاع قبلی میگیرد شما هم پس از اتمام یک فصل حتما از خود یک کوئیز بگیرید منبع شما برای کوئیز سوالات طبقه بندی شده نهایی باشد

۶-پیش نیاز هارا رعایت کنید

دروسِ حلیاتی به صورت زنجیر وار به هم متصل هستند شاید وقتی یک مبحث را نمیتوانید متوجه شوید باید برگردید و پیش نیازش را مطالعه کنید سعی کنید پیش نیاز هارا رعایت کنید

۷-یک جلسه رفع اشکال برگزار کنید

همیشه به دانش آموزانم توصیه میکنم تا جایی که میتوانند خود کفا باشند اما بهتر است پس از اتمام مطالب کتاب یک جلسه رفع اشکال با یک دوست،همکلاسی یا دبیر خود برگزار کنید تا سوالات خود را رفع کنید گاهی فقط ندانستن یک مرحله کوچک میتواند منجر به عدم حل سوال شود.

به نکات زیر هم توجه کنید:

برای این امتحان باید از اول دست به قلم شید ، کتاب رو باز کنید و مثال ها ، اثبات ها ، تمرین ها و مسائل کتاب رو خط به خط جلو برید و حل کنید و در نهایت سوال های امتحان های نهایی سال های پیش رو بخونید تا با آمادگی کامل سر جلسه حاضر شید . برای این امتحان باید یک چرک نویس کنار دستتون باشه و هر سوالی می بینید رو حل کنید.

درصد پایین ریاضی در انسانی

حتی دانش آموزای خفن انسانی هم ریاضی رو زیاد بالا نمی زنن … این یک فرصت خوبه که شما برای این امتحان خوب بخونین و بیست و پنج درصدش رو بگیرید و اگه ریاضی کنکورتون هم خوب شد یهو یک تراز فوق العاده می گیرید که می تونه کلی شما رو جلو بندازه و یا اثر ترازهای درس های بدتون رو جبران کنه

صد در صد مشابهت

با اینکه سطح امتحانات نهایی امسال نسبت به سال های پیش بالاتر رفته ، اما امتحانات محاسبه ای مثل ریاضی ، جبر ، هندسه ، حسابان و فیزیک هنوز تغییر زیادی نکردند . پس برای موفقیت توی امتحان ریاضی بهتر هست که تمام مسائل و تمرین های داخل کتاب رو حل کنیم و یاد بگیریم و سپس بریم سراغ حل کردن امتحانات نهایی سال های گذشته … این مسئله برای ریاضی انسانی خیلی بیشتر به چشم میاد.

خوشگل نویسی رو تمرین کن

نحوه امتحان دادن هم به اندازه نحوه خوندن مهم هست ؛ برای حل یک مسئله ریاضی تک تک مراحلی که میرید رو توی جوابتون بنویسید ؛ چون هر مرحله بارم مخصوص خودشو داره . برای اینکه برگتون پر از محاسبات در هم نشه و مصحح بتونه راحت تصحیح کنه و جواباتون رو پیدا کنه تا حد امکان سعی کنید تمیز و مرتب و از چپ به راست بنویسید . اگه قاطی و در هم بنویسید ممکنه مصحح حوصله نکنه همه سوال رو بخونه و نمره ای کمتر از نمره واقعیتون برایتون بزاره .

 

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *