نحوه مطالعه صحیح درس جغرافیا دوازدهم
نحوه مطالعه صحیح درس جغرافیا دوازدهم

نحوه مطالعه صحیح درس جغرافیا دوازدهم

نحوه مطالعه صحیح درس جغرافیا دوازدهم انسانی برای آمادگی در امتحانات نهایی

جغرافیای یازدهم تقریبا ماهیتی شبیه جغرافیای دهم دارد این جغرافیای دوازدهم است که تماما با این دو سال متفاوت است در واقع منظور من این هست که شما اگر همان استراتژی که برای سال یازدهم به کار بردید را اگر برای سال دوازدهم هم به کار ببرید شاید منجر به نتیجه مناسبی نشه چون جغرافیای دوازدهم حاوی مسایل کاربردی تر هستش که حتی یه جاهایی باید برای یادگیری بهتر تمرین حل کنید و صرف خوندن مطالب حفظی شاید کفایت نکنه . حالا استراتژی های پیشنهادی سایت مارو در ادامه از قلم نندازید که اگه بکار بگیرید نتایج فوق العاده ای کسب خواهید کرد.

جغرافیای 2
جغرافیای ۲

۱-قسمت های پایانی نمره بیشتری دارند.

قسمت های پایانی یا ترم دوم جغرافیا از اهمیت بیشتری برخوردار هستند بنابراین باید روی ان ها تمرکز بسیار زیادی بکنید مخصوصا قسمت هایی مثل خلیج فارس که به تازگی در چند سال اخیر به کتاب اضافه شده را باید زیاد و با مرور فراوان مطالعه کنید.

برای خواندن نحوه مطالعه درس جامعه شناسی دوازدهم انسانی برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

۲-سوال های خط به خط حل کنید.

باید منبعی داشته باشید که از خط به خط کتاب سوال طرح کرده باشد در واقع بهترین و تنها ترین راه کسب نمره عالی در جغرافیا همین است، میتوانید از کتاب گل واژه استفاده کنید

۳-به تصاویر و نمودار ها توجه بکنید.

در سال های اخیر طراح ها چه در کنکور و چه در امتحان نهایی علاقه بسیار زیادی به طرح سوال از تصاویر دارند بنابراین سعی کنید تصاویر کتاب درسی یا نمودار هارا هم تحلیل کنید و یاد بگیرید.

برای خواندن نحوه مطالعه درس فلسفه و منطق برای امتحانات نهایی اینجا کلیک کنید.

۴-حتما کتاب را دو دور بخوانید.

با یک بار خواندن نمیتوانید به همه ریز جزئیات کتاب تسلط داشته باشید بنابراین حتما باید کتاب درسی را ۲ بار بخوانید.

۵- حا تمرین

تمرینات انتهایی فصل ها و فعالیت های کتاب رو به هیچ وجه از قلم نندازید که احتمال شبیه سازی سوالات امتحان نهایی با این تمرین ها وجود داره .

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *