تعداد سوالات کنکور از هر مبحث
تعداد سوالات کنکور از هر مبحث

تعداد سوالات کنکور از هر مبحث

تعداد سوالات کنکور

سلام بچه ها، به سایت کنکوری خودتون خوش اومدید، تو این مطلب اطلاعات آماری مورد نیاز شمارو بیان میکنیم، و به صورت کامل دفترچه ی کنکور رو آنالیز میکنیم. ابتدا اجازه بدید تعداد سوالات کنکور رو برای هر رشته بیان کنیم، و بعدش برای تمام رشته ها و دروس بریم سراغ تعداد سوالات کنکور از هر مبحث.  تعداد سوالات کنکور برای هر رشته به شرح زیره :

 

ابتدا تعداد سوالات دروس عمومی رو بررسی میکنیم که برای همه ی رشته ها مثل همه :

در کنکور ، ابتدا یک دفترچه به شما داده میشه که به ترتیب شامل دروس ادبیات عربی دینی و زبان هستش، برای تمام رشته ها دفترچه همین شکلیه و از هر درس ۲۵ سوال مطرح میشه. همه یک ساعت و ربع وقت دارن تا به سوالات عمومی پاسخ بدن، بعدش دفترچه عمومی رو ازتون میگیرن و دفترچه های اختصاصی پخش میشه که در زیر توضیح دادیم تعداد سوالات کنکور در دروس اختصاصی چندتاست و ترتیبش چجوریه :

تعداد سوالات کنکور تجربی :

 

تعداد سوالات کنکور انسانی :

 

تعداد سوالات کنکور ریاضی :

 

تعداد سوالات کنکور هنر :

 

تعداد سوالات کنکور زبان تخصصی :

 

تعداد سوالات کنکور از هر مبحث

در این مطلب تعداد سوالات کنکور از هر کتاب و هر مبحث رو بررسی میکنیم. توجه داشته باشید که سازمان سنجش هیچوقت تعداد سوالات هر مبحث رو مشخص نمیکنه، بلکه فقط منابع کنکور رو اعلام میکنه و میگه از این کتابها سوال میاد. مثلا برای ادبیات، سازمان سنجش میگه ادبیات سال دوم، سوم ، پیش (دهم یازدهم دوازدهم)، منبع ادبیات کنکوره، اما دیگه اعلام نمیکنه از فلان درس ادبیات ۲ تا سوال میدیم، از این یکی مبحثش ۵ تا سوال میدیم و…

اما نکته ای که قابل توجه، اینه که تعداد سوالات کنکور در هر درس همواره تعداد ثابتی هستش. یعنی همیشه از ۳۰ سال پیش، دروس عمومی هر کدوم ۲۵ تا سوال داشتن. و نکته ی بعدی که نکته ی مهمی هستش، اینه که در طراحی سوالات هر درس ، سازمان سنجش عموما رفتار یکسانی داشته و میشه از روی کنکور های ۱۰ سال اخیر، به راحتی تعداد سوالات کنکور از هر مبحث رو تخمین زد.توجه داشته باشید که تخمین تعداد سوالات یک درس، در دروسی مثل دینی و ادبیات ممکن نیست،اما تخمین تعداد سوالات از یک مبحث در ادبیات ممکنه. مثلا ممکنه یک کتاب ادبیات ۲۵ تا درس داشته باشه، و سازمان سنجش از اون کتاب کلا قراره ۸ تا تست بده. خب طبیعیه که هر سال از یه درس متفاوت تست مطرح میکنه و نمیشه به صورت ثابت بگیم از فلان درس یه تست میاد. اما به طور مثال میشه بگیم از مبحث قرابت معنای در ادبیات، ۸-۹ تا تست مطرح میشه. تازه تعداد دقیق طرح تست از هر مبحث هم به صورت دقیق دقیق مشخص نیست، اما با احتمال ۹۰ درصد میشه تخمین زد. منبع تخمین ها هم سوالات کنکور ۱۰ سال اخیره. مشاورین و مدرسین دپارتمان msbook این موارد رو به صورت دقیق آنالیز کرده و تخمین زدن، میتونید با اطمینان کامل به این موارد تکیه کنید و در مطالعه ی کنکوریتون لحاظ کنید.

تعداد سوالات هر درس در کنکور تجربی

در کنکور تجربی دوتا دفترچه داریم، دفترچه عمومی و اختصاصی. اول دفترچه ی عمومی پخش میشه و یک ساعت و ربع فرصت دارید به ۴ درس عمومی پاسخ بدید.

دروس ادبیات، عربی ، دینی، زبان به ترتیب دروس عمومی هستند و در هر درس، ۲۵ سوال مطرح میشه. تعداد سوالات به صورت جزیی تر به شرح زیر هستن :

ادبیات

عربی

دینی

زبان انگلیسی

تعداد سوالات هر درس در کنکور تجربی,تعداد سوالات هر درس در کنکور ریاضی,تعداد سوالات کنکور از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور از هر کتاب,تعداد سوالات کنکور ریاضی از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور انسانی از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور تجربی از هر فصل,تعداد سوالات کنکور تجربی از هر مبحث,تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور تجربی,تعداد سوالات هر فصل فیزیک در کنکور تجربی,تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور,تعداد سوالات دینی در کنکور,

تعداد سوالات کنکور از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور تجربی ۹۶,تعداد سوالات کنکور از هر کتاب,تعداد سوالات کنکور انسانی از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور تجربی از هر فصل,تعداد سوالات کنکور تجربی ۹۵,تعداد سوالات هر درس در کنکور ریاضی,تعداد سوالات هر درس در کنکور تجربی,از هر درس چند سوال درکنکور می اید,تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور,تعداد سوالات هر فصل فیزیک در کنکور تجربی,تعداد سوالات کنکور ریاضی از هر مبحث,تعداد سوالات کنکور تجربی از هر مبحث,کنکور تجربی چند سوال دارد,از هر درس چند سوال در کنکور می اید,تعداد سوالات هر مبحث در کنکور سراسری ریاضی,تعداد سوالات هر کتاب در کنکور انسانی,تعداد سوالات هر مبحث در کنکور سراسری تجربی,تعداد سوالات زیست از هر فصل در کنکور,

درباره مهندس جمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *