ضرایب کنکور هنر 1402

سلام کنکوری جان! امروز قراره درمورد ضرایب کنکور هنر حرف بزنیم. پس باهامون تا انتها همراه شو تا نکات کلیدی و مهمی رو واست بگیم.

همونطور که میدونی، کنکور هنر همیشه دو بخش عمومی و تخصصی داشت که برای بخش عمومی، چهار درس عربی، فارسی، انگلیسی و دین و زندگی، در دفترچه‌ای جداگانه طرح میشد. اما با حذف دروس عمومی از کنکور، فقط بخش تخصصی کنکور هنر باقی مونده.  در بخش تخصصی، با سه ماده امتحانی شامل عناوین درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی فیزیک و خلاقیت تصویری و تجسمی، مواجه هستیم. در ادامه‌ی مطلب ضرایب کنکور هنر، این موضوعات رو بررسی کردیم. با ما همراه باش. 

ضرایب کنکور هنر

همونطور که میدونی، از کنکور 1402 زیرگروه‌ها از همه‌ی گروه‌های آزمایشی حذف شدن و ضریب دروس برای همه‌ی رشته‌ها یکسان شدن. به همین دلیل دیگه فرقی نداره که قراره چه رشته‌ای رو توی دانشگاه بخونی و ضریب دروس برای هر رشته‌ای که قصد انتخابش رو داری، یک عدد ثابته. اما دونستن ضریب هر درس کمک میکنه که بتونی رتبه‌ی بهتری کسب کنی و موفق‌تر باشی.  

مطلب پیشنهادی: منابع کنکور هنر 1401

ضرایب آزمون عملی

حتما تا حالا فهمیدی که کنکور هنر، در برخی رشته‌ها دارای دو مرحله آزمونه. یکی بخش کنکور سراسری که به صورت تستیه و بخش دوم که آزمون عملیه. در کنکور هنر، چیزی که بسیار اهمیت داره، آزمون عملیه. توی این بخش، برای شرکت کننده‌ها، ضریب بالایی رو در بخش عملی در نظر می‌گیرن که باید مورد اهمیت قرار بگیره. آزمون عملی کنکور هنر فقط یکبار در سال برگزار میشه و هر داوطلب امکان شرکت در دو مجموعه آزمون عملی رو داره. برای شرکت توی این آزمون هم باید موقع انتخاب رشته، کارت ورود به جلسه‌ی آزمون عملی اون رشته رو هم خریداری کنی.

ضریب آزمون عملی به عنوان درس تخصصی، ۱۲ هست که اصلا عدد کمی نیست. پس حتما به این نکته توجه کن که همون اندازه که آزمون سراسری کنکور هنر قابل اهمیته، آزمون عملی هم از اهمیت زیادی برخورداره و باید براش فرصت کافی بذاری اما این نکته رو در نظر بگیر که لازم نیست تا قبل از آزمون سراسری، برای آزمون عملی، مطالعه یا تمرین کنی. حالا رشته‌هایی که آزمون عملی دارن رو در اینجا لیست کردیم:

نقاشی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس، آموزش هنر، کنکور عملی گرافیک، طراحی صنعتی، ادبیات نمایشی،‌مجسمه‌سازی، نوازندگی موسیقی ایرانی، کتابت نگارگری، آهنگسازی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، عکاسی، کنکور عملی سینما

مطلب پیشنهادی: بودجه بندی کنکور هنر

5/5 - (4 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیر را حتما بخوانید ...