نحوه مطالعه حسابان 2 برای آمادگی در امتحانات نهایی
نحوه مطالعه حسابان 2 برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس حسابان

نحوه مطالعه صحیح درس حسابان دوازدهم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

درس حسابان یکی از درس‌های نهایی با ضریب چهار است. بی‌شک این درس یکی از مهم‌ترین درس‌های سال دوازدهم دبیرستان است. روش مطالعه‌ی این درس به طور کلی با سایر درس‌ها متفاوت است. توصیه می‌کنم شیوه‌های زیر را هنگام مطالعه به کار گیرند تا بتوانید بهترین نتیجه‌ی ممکن را کسب کنید:

حسابان 2
حسابان ۲

* در گام اول باید گفت ابزارهای آموزشی شما در این درس به ترتیب: كلاس، جزوه‌ی معلم، کتاب درسی و مجموعه‌ی مفید اندیشه‌ی نهایی است.

* بهتر است این درس را از همان اول سال مبحث به مبحث در كلاس خوب فرا بگيرید؛ سپس برای مطالب فرا گرفته‌شده تمرین‌های متنوعی را روی کاغذ، بارها و بارها برای خود حل کنید. با توجه به این‌که رياضيات يک درس زنجيروار است و مباحث آن به صورت حلقه‌های زنجیر به هم متصل‌اند، برای این‌که از هیچ بخش آن عقب نمانید و زنجیر پاره نشود بايد در همه‌ي کلاس‌ها شرکت کنيد و تمام موضوعات درسی را پابه‌پاي معلمتان پیش ببرید. درضمن دقت کنید تا زمانی که نکات و راه‌حل مسائل را درست و مفهومی یاد نگیرید، نمی‏توانید به سؤالات ریاضی پاسخ دهید.

* در این درس دانش‌آموزی موفق است که صبور باشد. سعی کنید تا زمانی که مبحثی را به طور كامل نخوانده‌اید، به حل تمرین نپردازید.
* مثال‌های حل‌شده‌ی داخل متن را بدون نگاه كردن به پاسخ آن‌ها حل كنيد؛ سپس جواب خود را با جواب كتاب مقايسه كنيد.
* مثال‌ها، فعالیت‌ها، تمرين‌ها و مسائل كتاب را تک به تک و بدون نگاه كردن به حل‌المسائل حل کنید.
* چون این درس دریای وسیعی از فرمول‌ها و روش‌هاست، برای حل مسائل سعي نکنيد که فقط از یک روش استفاده کنید.

برای مطالعه درس هندسه ۳ برای آمادگی در امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* برای تثبیت و تسلط مطالب و نكات درسی و نیز بالا رفتن سرعت عملتان، باید سؤالات زیادی حل كنید.
* دفتری را برای یادداشت خلاصه‌تان انتخاب کنید و سعی کنید تمام مطالب و نكات مهم، به‌خصوص فرمول‌ها و راه‌حل‌های مناسب را یادداشت کنید. با داشتن چنین دفتری می‌توانید به‌راحتی مطالب حجیم را در زمان محدود مرور کنید.

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس فیزیک دوازدهم تجربی و ریاضی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* هیچ‌گاه فرمول‌ها و راه‌حل مسائل را حفظ نکنید؛ زیرا به‌زودی آن‌ها را فراموش می‌کنید و هنگام حل مسئله نمی‌توانید تشخیص دهید که از چه فرمولی استفاده کنید.

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *