نحوه مطالعه صحیح درس شیمی دوازدهم (ریاضی و تجربی)
نحوه مطالعه صحیح درس شیمی دوازدهم (ریاضی و تجربی)

نحوه مطالعه صحیح درس شیمی

نحوه مطالعه صحیح درس شیمی دوازدهم برای آمادگی در امتحانات نهایی(ریاضی و تجربی)

نحوه مطالعه صحیح درس شیمی

درس شیمی (۳) و آزمایشگاه یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. این درس یکی از درس‌های ترکیبی ازحفظیات و محاسبات است. برای موفقیت در این درس توصیه می‌کنم ابتدا با یک‌سری روش‌ها و نکات آموزشی که حکم کاتالیزور در وقت و نمره‌ی شما را دارند آشنا شوید؛ سپس شروع به خواندن درس کنید:

شیمی دوازدهم ریاضی و تجربی
شیمی دوازدهم ریاضی و تجربی

* در درس شیمی كتاب درسي بهترین منبع برای امتحانات نهایی است. ابتدا متن کتاب درسي را به صورت کامل و خط به خط بخوانید؛ سپس برای تثبیت مطالب به سراغ جزوه‌ي معلمتان برويد و آن را کامل مطالعه کنيد.

برای خواندن نحوه مطالعه درس ریاضی دوازدهم تجربی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* هنگام مطالعه‌ی کتاب باید به تمام مفاهيم و تعاریف، فرمول‌ها، اعداد، جدول‌ها، نمودارها، تصاوير و حاشیه‌های مهم کتاب توجه ویژه داشته باشید.

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس فیزیک دوازدهم تجربی و ریاضی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* به قسمت‌های خود را بیازمایید، فکر کنید، نمونه‌ی حل‌شده و آزمایش کنید کتاب توجه ویژه‌ای کنید؛ زیرا این قسمت‌ها جزء مواردی هستند که طراحان سؤالات نهایی تمرکز خاصی بر روی آن‌ها دارند.

* از همان ابتدای سال تمام عنصرها و فرمول‌نویسی و موازنه را به صورت کامل یاد بگیرید.
* در شیمی (۳) به‌خصوص در فصل یک، یک‌سری نکات ریز و چالش‌برانگیز وجود دارد که باید هنگام مطالعه در صورتی که قسمتی از آن را متوجه نشدید، آن‌ها را در يک کاغذ بنويسيد و سعي کنيد جواب آن‌ها را پيدا کنيد يا در اولين فرصت از معلم یا دوست‌تان بپرسيد؛ زيرا مطالب زنجیروار به هم پیوسته است و در صورتی که قسمت‌های اولیه را به‌خوبی متوجه نشوید در قسمت‌های بعدی با مشکل مواجه خواهید شد.

نحوه مطالعه صحیح درس شیمی

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس زیست شناسی دوازدهم تجربی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* در اين درس خلاصه‌نويسي مطالب خيلي مهم است. سعی کنید نکات و مفاهیم کلیدی و قسمت‌های، های‌لایت و هر آن‌چه از کلاس درس یا کتاب درسی آموخته‌اید در دفترچه‌ای مخصوص، خلاصه‌نويسي کنيد. بلافاصله بعد از کلاس وقت مناسبي را برای ويرايش و مرور یادداشت‌های خود در نظر بگيريد؛ زيرا اين زمان، بهترين فرصت براي ثبت مطالب و مفاهيمي است که شايد سر کلاس از آن‌ها گذرا رد شده‌اید يا مطالب را ناقص درک کرده‌اید.

* جدول تناوبی و اطلاعات لازم از قبیل عدد اتمی، نماد شیمیایی و جرم اتمی میانگین در آخرین صفحه‌ی سؤالات امتحان نهایی داده می‌شود ولی توصیه می‌کنم برای افزایش سرعت عملتان هنگام پاسخ‌گویی و محاسبات ۱۸ ستون در ۴ ردیف آن را حفظ کنید.

نحوه مطالعه صحیح درس شیمی

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *