شیمی

لیست بهترین اساتید شیمی

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

لیست بهترین اساتید شیمی

سلام به شما همراهان همیشگی ام‌اس‌بوک. در این مطلب می‌خوایم شما رو با لیست بهترین اساتید شیمی، روش تدریسشون، موسسات آموزشی و کلاس‌های آنلاین شیمی آشنا کنیم؛ پس تا آخر این مطلب همراهمون باشید.

3,6
Rated 3,6 out of 5
3,6 از 5 (از 20 رای)
3,9
Rated 3,9 out of 5
3,9 از 5 (از 23 رای)
4,4
Rated 4,4 out of 5
4,4 از 5 (از 22 رای)
4,4
Rated 4,4 out of 5
4,4 از 5 (از 46 رای)
3,3
Rated 3,3 out of 5
3,3 از 5 (از 24 رای)
3,9
Rated 3,9 out of 5
3,9 از 5 (از 14 رای)
4,0
Rated 4,0 out of 5
4,0 از 5 (از 23 رای)
3,9
Rated 3,9 out of 5
3,9 از 5 (از 35 رای)
3,4
Rated 3,4 out of 5
3,4 از 5 (از 15 رای)
3,8
Rated 3,8 out of 5
3,8 از 5 (از 22 رای)
4,3
Rated 4,3 out of 5
4,3 از 5 (از 69 رای)
3,7
Rated 3,7 out of 5
3,7 از 5 (از 24 رای)
2,9
Rated 2,9 out of 5
2,9 از 5 (از 12 رای)

بهترین کلاس آنلاین استاد دبیر اساتید دبیران شیمی کنکور

۱. استاد غلامحسین شیروانی

اولین استاد رو احتمالا بشناسید، استاد شیروانی. افتخارات ایشون خیلی زیاده اما چند تا از مهم‌ترین‌هاش رو اینجا آوردیم.

رزومه تحصیلی و کاری

ایشون استادی فوق‌العاده قوی در زمینه تدریس شیمی کنکوره. این استاد عالی رتبه یکی از اساتید برجسته و با سابقه کلاس آنلاین شیمی  موسسه حرف آخره.

در واقع استاد، با تجربه زیاد در تدریس شیمی کنکور و با استفاده از روش‌های نوین و مفهومی، باعث آسون‌تر شدن یادگیری در ذهن داوطلبان می‌شه.

ایشون با کسب مدرک دکترای شیمی آلی از دانشگاه خوارزمی تهران، از جمله بهترین اساتید شیمی کنکور به حساب میاد. این استاد با تجربه و متبحر، با افتخارات بسیار، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هم هست.

نحوه تدریس

استاد با تدریس ۱۵ ساله شیمی کنکور، کاملا با تیپ‌بندی تست‌های اون آشناست و به همین دلیل، کمک بیشتری به داوطلبان می‌کنه. از جمله سوابق ایشون، میشه به تدریس درس شیمی کنکور در آموزشگاه‌های معتبر کشور از جمله قلم چی و تدریس در تلویزیون در برنامه‌ای با عنوان فرصت برابر اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های استاد شیروانی، طراحی کردن نقشه (نقشه راه) برای تدریس درس شیمیه. این روش از به‌روزترین روش‌هاییه که سبب افزایش سرعت عمل دانش‌آموزان در تست زنی هم می‌شه.

تألیفات

استاد شیروانی مولف کتاب پکیج شیمی کنکور حرف آخره، همچنین ایشون بیشتر از ۵۰ مقاله علمی در رابطه با شیمی آلی در مقالات معتبر به نام خودش ثبت کرده.

نمونه تدریس استاد غلامحسین شیروانی

 

۲. استاد بهمن بازرگان

رزومه تحصیلی و کاری

استاد بهمن بازرگان از سال ۱۳۷۰ تدریس شیمی کنکور رو آغاز کرد و با گذشت زمان و تدریس خوب، تونست به یکی از برترین دبیران شیمی کشور تبدیل بشه. ایشون با بیش از ۳۰ سال سابقه تدریس، از قدیمی‌ترین اساتید در این زمینه هم هست. استاد، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی شیمیه. ایشون از نظر کیفیت تدریس و محتوای ارائه دهنده (خصوصا تالیفات)، در گروه بهترین اساتید شیمی کشور جا می‌گیره.

نحوه تدریس

استاد بازرگان با وجود سابقه تدریس طولانی، همچنان سعی داره از جدیدترین روش‌ها و متدهای آموزشی استفاده کنه که این امر کاملا در نحوه تدریس و تالیفات ایشون مشهوده.
سطح تست‌های مهندس بهمن بازرگان به عنوان یکی از بهترین دبیرهای شیمی کنکور، کاملاً مناسبه و کلاس‌های این دبیر، از معروف‌ترین کلاس‌های موجود در سطح ایرانه. از جمله نقاط قوت در کلاس مهندس بهمن بازرگان، میشه به انرژی بالای استاد در کلاس موقع تدریس و شوخی‌های به‌جا برای عوض کردن حال و احوال دانش‌آموزان و همینطور کنترل بر نظم کلاس، بیان نسبتا یکنواخت مطالب برای درک راحت داوطلبان و تنوع بسیار بالای تست‌های آموزشی اشاره کرد.

تألیفات

تالیف کتاب شیمی مبتکران از جمله تالیفات برتر ایشونه.
هر دانش آموزی در هر جایی از کشور با ثبت نام در کلاس‌های آنلاین استاد در موسسه رایان کلاس، می‌تونه از روش تدریس وی بهره‌مند بشه.
تالیف کتاب‌های استاد بهمن بازرگان به شرح زیره:

 • کتاب شیمی مبتکران پایه دهم، یازدهم، دوازدهم و شیمی جامع
 • کتاب شیمی مبتکران جمع بندی فیل شیمی

نمونه تدریس استاد بهمن بازرگان

استاد فولادپور دبیر شیمی

۴. استاد رضا فولاد پور

رزومه تحصیلی و کاری

استاد فولادپور از اساتید با سابقه‌ی شیمی کنکوره که خودش شیمی رو توی کنکور 82 درصد زده! ایشون مهندسی شیمی الیاف داره از دانشگاه صنعتی امیرکبیر. استاد فولادپور در مدارس و موسسات مهم و بزرگی در شهرهای مختلف تهران، بابل، ارومیه، کرمان و … تدریس می‌کنه. از مهم‌ترین مدارس استاد میشه از مدارس انرژی اتمی، علامه طباطبایی، بوعلی، سلام و … نام برد. ایشون همچنین از اساتید شیمی در درسلایو هست.

نحوه تدریس

با کلاس‌های استاد فولادپور هرکسی اعم از دانش‌آموزی که در درس شیمی ضعیفه تا دانش‌آموزی که دانش بالایی داره و به دنبال تقویت دانسته‌هاشه، استفاده‌ی مفیدی می‌کنه و این از نکات مثبت استاده. کلاس‌های ایشون همچنین جو راحت و صمیمانه‌ای داره و دانش‌آموز می‌تونه همه‌ی سوالاتش رو بپرسه. 

تألیفات

تالیفات استاد فولادپور به شرح زیره: 

 • دور دنیا در ۴ ساعت گاج رشته ریاضی
 • کنکوریوم مهروماه
 • هشتگ کنکور انتشارات کاگو
استاد رضا بابایی

۵. استاد رضا بابایی

رزومه تحصیلی و کاری

آقای دکتر رضا بابایی در سال 1356 به دنیا اومد. ایشون در ادامه تحصیلاتش به استعداد و علاقه‌ش به تدریس پی برد و به عنوان دبیر شیمی فعالیتش رو شروع کرد. آقای دکتر رضا بابایی با انتخاب حرفه خودش در زمینه کنکور و تمرکز بر عرصه تربیت داوطلبان آزمون سراسری، موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده. رزومه پر بار و کسب نتایج عالی توسط دانش‌آموزان رضا بابایی پس از 21 سال سابقه تدریس، این ادعا رو تایید میکنه. استاد بابایی در دوران تحصیلش، رتبه 11 کنکور سراسری رو کسب کرد. بعد در رشته پزشکی دانشگاه تهران به تحصیل مشغول شد.

نحوه تدریس

ایشون همچنین در آموزشگاه‌های معتبری مثل هدف، پرستو، ماهان و بهارستان کرج تدریس داشته‌. همین‌طور در مدارس برتری مثل خرد، مهدوی، ادیب فرزانه، کوشش، نگرش، ابوریحان، خرد و ربانی شاگردانی ممتاز رو تحویل جامعه داده‌. در بیوگرافی شغلی دکتر رضا بابایی در زمینه کنکور، می‌شه به موارد زیر اشاره کرد:
مدرس ده‌ها رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور؛
دبیر شیمی برتر برنامه‌های صدا و سیما مثل کنکور1 و مسیر موفقیت.

تألیفات

دکتر رضا بابایی در سال‌های همکاری با مهندس بازرگان، کتاب شیمی پیش دانشگاهی 1 و 2 انتشارات مبتکران رو برای داوطلبان کنکور تألیف کرد. این کتاب در سال‌های اوجش به عنوان پرفروش‌ترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور کشور شناخته می‌شد. اما امروزه با توجه به تغییرات در انتشار این منبع شیمی کنکور و شرایط کاری این دو استاد، دکتر بابایی و مهندس بازرگان همکاریشون رو قطع کرده و کتاب شیمی مبتکران به نام مهندس بازرگان منتشر ‌می‌شه.

نمونه تدریس استاد رضا بابایی

استاد عارف ربیعیان

۶. استاد عارف ربیعیان

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عارف ربیعیان یکی از اساتید برتر شیمی کنکوره. ایشون متولد سال ۱۳۷۱ در شهر گلپایگانه. این استاد شیمی، فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه تهرانه و بعد از تموم شدن تحصیلاتش، کار خودش رو با ارائه مشاوره و برنامه‌ریزی در موسسات مختلف شروع کرده و در حال حاضر یکی از بهترین دبیران شیمی به حساب میاد.

نحوه تدریس

استاد ربیعیان شیمی رو به دو شکل آموزشی و تست زنی در دی‌وی‌دی‌های آموزشی، روش تست زنی و خلاقیت و جمع بندی آموزش می‌ده.

تألیفات

از جمله تالیفات استاد ربیعیان می‌شه به کتب زیر اشاره کرد:
1. جمع بندی شیمی با طعم سوالات احتمالی
2. روش پاسخگویی به پرسش‌های چهار گزینه‌ای
3. خلاقیت شیمی

نمونه تدریس استاد عارف ربیعیان

استاد پیمان خواجوی

۷. استاد پیمان خواجوی

رزومه تحصیلی و کاری

اگر دنبال کلاس آنلاین شیمی می‌گردید باید استاد پیمان خواجوی رو بهتون معرفی کنیم. استاد خواجوی شاید بهترین دبیر شیمی کشور نباشه اما از بهترین‌ها در تدریس شیمی کنکور با بیش از 20 سال سابقه به حساب میاد. ایشون مدیریت دپارتمان شیمی کارنامه خرد رو هم بر عهده داره. استاد خواجوی دارای مدرک دکترای شیمی محضه و در مقطع کارشناسی ارشد، در رشته‌های شیمی دارویی تحصیلاتش رو گذرونده.

نحوه تدریس

استاد خواجوی در روش تدریسش از به‌روزترین روش‌ها استفاده می‌کنه. برای مثال متد جرج پولیا. تمام نکات رو به صورت جامع آموزش می‌ده و در کنار تدریس، تست‌های بسیاری هم حل می‌کنه.

استاد اکبر رضایی بهترین استاد شیمی

۸. استاد اکبر رضایی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد اکبر رضایی، دبیر رسمی و باتجربه شیمی با 22 سال سابقه تدریسه که در دبیرستان‌های مهم تهران و شهرستان‌ها مثل تیزهوشان، علامه حلی‌، شهدای فناوری و … به تدریس کنکور و المپیاد شیمی می‌پردازه. استاد، عضو کمیته نقد سوالات کنکور و… در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشیه و نفر برگزیده جشنواره الگوهای برتر تدریس شده. استاد  رضایی همچنین مدیر گروه آموزش شیمی استان تهران و از اساتید برتر شیمی در موسسه درسلایوه.

نحوه تدریس

شیوه‌ی تدریس استاد اکبر رضایی،  روان و راحته. ارتباط استاد با بچه‌ها موثره و توانایی بالایی در جا انداختن مطالب سخت شیمی داره. ویژگی مثبت استاد اینه که خوب توضیح میده و ریشه‌ای درس میده. در کل اگر در شیمی ضعیف هستید و ریشه‌ی قوی‌ای ندارید، استاد رضایی بهترین انتخاب برای شماست. 

تألیفات

 • مولف انتشارات گلواژه، مهروماه، انتخاب دانشگاه، اندیشه فکور و…
 • مولف چندین کتب کمک آموزشی ویژه امتحان نهایی و کنکور
 • طراح سوالات تشریحی و تستی آزمون‌های آزمایشی
 • مولف کتاب گلبرگ شیمی ویژه نهایی 
 • امتحانیوم مهر و ماه ویژه نهایی 
 • شیمی جامع مهر و ماه ویژه کنکور 
 • کنکوریوم ویژه کنکور 
استاد رضا مصلایی

۹. استاد رضا مصلایی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد مصلایی از مدرسین مدارس معتبر تهران از جمله تیزهوشان و فرزانگانه. همچنین مدرس برنامه کنکور یک و برنامه تلویزیونی مسیر موفقیت و کارنامه بیست در صداوسیماست. استاد مصلایی دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمیه و از دانش آموختگان عالی رشته شیمی در دانشگاه شهید بهشتی تهرانه.

نحوه تدریس

روال تدریس استاد مصلایی اینجوریه که مباحث اصلی درس رو تدریس می‌کنه و در ادامه تدریس، به آموزش روش تست زنی می‌پردازه. بیان رضا مصلایی معمولا پر فراز و نشیبه و با کیفیت مناسبی با دانش آموزان ارتباط برقرار می‌کنه. شیوه‌ی بررسی تست‌ها توسط این معلم در تدریس‌های آنلاینش، کاملا عادیه و نکته‌های تستی که بررسی می‌شن هم بیشتر در بسیاری از سوالات، کاربرد گسترده‌ای ندارن.
آموزش در سطح بسیار پایینی انجام می‌شه و بسیاری از نکته‌ها تکراری‌ان. بیشتر نکته‌های بررسی شده، سطح ساده دارن، با این حال نکات مطرح شده در کنکور هم توسط این مدرس مورد بررسی قرار می‌گیرن.

تألیفات

از تالیفات استاد مصلایی می‌تونیم کتاب همایش شیمی نشر دریافت، از برترین منابع در شیمی کنکور رو نام ببریم. استاد مصلایی از نام‌آورترین اساتید شیمی کنکور در کشور محسوب می‌شه و دانش‌آموزان ایشون، با استفاده از روش‌های تدریس این استاد عالی‌رتبه، قادر به کسب رتبه‌های تک‌رقمی در کنکور شدن.

نمونه تدریس استاد رضا مصلایی 

 

استاد امیرحسین کوچکیان فر

۱۰. استاد امیرحسین کوچکیان فر

رزومه تحصیلی و کاری

ایشون با ۳۰ سال سابقه تدریس شیمی، از بهترین اساتید شیمی به حساب میاد. همچنین از مدرسین مدارس معتبر تهران از جمله مدرسه کوشش و مدرسه ابوعلی سیناست.
استاد کوچیان فر همچنین از مدرسان مدارس ندای زینب تهران، علوم تهران، شهید بهشتی تهران، قدس تهران، دکتر حسابی تهران، امام محمد باقر (تیزهوشان) در اصفهان، ایران دخت و دانشگاهیان در بوشهر هم هست.

نحوه تدریس

استاد کوچکیان فر تحلیل تست‌ها رو به صورت جزءبه‌جزء انجام می‌ده و تدریس رو مفهومی پیش ‌می‌بره تا جایی که نیاز دانش آموز از هرگونه سوال رو برطرف می‌کنه.

نمونه تدریس استاد امیرحسین کوچکیان فر 

استاد محمد مرادی

۱۱. استاد محمد مرادی

رزومه تحصیلی و کاری

از جمله مدرسین برتر مدرسه فرزانگان ۱ تهران، میتونیم از استاد محمد مرادی، دبیر شیمی نام ببریم. دکتر مرادی فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهرانه. ایشون به تدریس شیمی در کلاس آنلاین های معتبر و معروف شیمی از جمله آموزشگاه تخته سیاه هم مشغوله.

نحوه تدریس

استاد با تدریس عالی خودش تونسته دانش آموزان رتبه برتری، از جمله رتبه 5 و 8 کنکور 1400 داشته باشه. همه‌ی دانش آموزان استاد مرادی با تدریس‌ها و روش‌های آموزشی ایشون قادر به کسب درصدهای بالایی در شیمی کنکورن.

نمونه تدریس استاد محمد مرادی

۱۲. استاد امید مصلایی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد مصلایی از دبیران عالی‌رتبه در شیمی کنکوره. ایشون همراه با پدرش، استاد رضا مصلایی که قبل‌تر در معرفی بهترین اساتید شیمی ایشون رو معرفی کردیم، در موسسه معتبر کلاسینو مشغول به فعالیته.

نحوه تدریس

استاد امید مصلایی دانش خوبی در درس شیمی داره و با علاقه و نشاط به حل تست‌ها می‌پردازه، در نتیجه کلاس ایشون حالت یکنواخت و خشکی نداره. قدرت بیان ایشون در فهموندن مفاهیم، خوبه. برای حل تست‌ها، نگاه تازه‌ای داره و خیلی حفظی و سریع به حل تست نمی‌پردازه. بلکه آروم‌آروم برای حل تست اقدام می‌کنه.
چگونه خوندن صورت سوال و چگونگی استخراج مطالب مهم رو مرحله‌به‌مرحله به دانش‌آموز درس می‌ده.
برای کلاس ایشون همونطور که گفته شد، چون کلاس، نکته تست هست، باید درس رو از قبل خونده باشید.
در حین حل کردن تست، دام‌های آموزشی که طراح ممکنه داخل صورت سوال و یا گزینه‌ها آورده باشه رو بیان می‌کنه که این باعث می‌شه داوطلب با نگاه عمیق‌تری به سراغ حل تست بره.

تألیفات

استاد امید مصلایی مولف کتاب شیمی یازدهم انتشارات راه اندیشه‌ست و از جمله طراحان سابق آزمون‌های قلم چی نیز بوده.

نمونه تدریس استاد امید مصلایی

استاد محمدرضا آقاجانی

۱۳. استاد محمدرضا آقاجانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد آقاجانی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان تدریس شیمی در مدارس و مراکز معتبر، جزء دبیران عالی رتبه کشور محسوب می‌شه. ایشون همچنین مدیر انتشارات خانه شیمی ایران هم هست. استاد آقاجانی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمیه.

نحوه تدریس

استاد آقاجانی در سال‌های اخیر بخاطر برگزاری کلاس‌های آنلاین به صورت سراسری بسیار شهرت پیدا کرده، همچنین حضور ایشون در موسسه تاملند سبب سابقه درخشانش شده. ایشون هر سال همایش‌های جمع‌بندی شیمی رو در تهران، اصفهان، مشهد و شیراز برگزار می‌کنه.

تألیفات

از تألیفات ایشون می‌شه کتاب‌های صفر تا صد شیمی ۲ و ۳ و پیش دانشگاهی از انتشارات بیست و کتاب‌های بسیاری در انتشارات شیمی ایران رو نام برد.

نمونه تدریس استاد محمدرضا آقاجانی

استاد حسن ایزدی

۱۴. استاد حسن ایزدی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد حسن ایزدی از بهترین اساتید شیمی کنکوره. این استاد الان در کلاس آنلاین شیمی موسسه ماز مشغول به تدریسه. استاد ایزدی سابقه تدریس در مدارس برتر تهران رو هم داره. استاد ایزدی تحصیلاتش رو در مقطع دکترای شیمی معدنی گذرونده.

نحوه تدریس

استاد ایزدی دانش خوبی درمورد شیمی، چه مباحث حفظی و چه مباحث حل‌کردنی داره. درس دادن روان و قابل فهمی داره. از اونجایی که هنگام درس دادن خیلی پرشور و با نشاطه، دنبال کردن کلاس‌های ایشون برای داوطلبان نه تنها سخت نیست، بلکه می‌تونه حتی جذب‌کننده هم باشه.
برای درس دادن، اول درباره موضوع مورد تدریس اطلاعات کاملی ارائه می‌کنه. توضیحات این بخش ساده و ابتداییه و بعد پیشرفته‌تر و سخت‌تر می‌شه. در مرحله بعد، از جزوه استفاده می‌کنه. جزوه از نظر ساختاری و ترتیب مباحث، چینش خیلی خوب و منظمی داره. در جزوه، توضیحی درباره موضوع اما خلاصه‌تر از تدریس آورده شده. بعد از تدریس و بررسی جزوه، سراغ حل چند سوال از مبحث می‌ره. سوالات این بخش ابتدا تستی نیستن بلکه بیشتر حالت تشریحی دارن تا دانش‌آموز بتونه سوال‌ها رو حل‌وفصل کنه. بعد از بررسی سوالات و توضیح دادن هر کدوم، به سراغ یک سری تست‌های سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌ره.

تألیفات

ایشون مولف کتاب‌های کمک آموزشی شیمی انتشارات گاجه. از اساتید نام‌آور در شیمی کنکور محسوب می‌شه و تدریسش کاملاً اصولی و مطابق با کتاب درسیه.

نمونه تدریس استاد حسن ایزدی 

5/5 - (12 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =

1 دیدگاه در “لیست بهترین اساتید شیمی

 1. ناشناس گفت:

  پس استاد مومن زاده کو؟؟

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.