سایت در حال بارگذاری است ...

لیست بهترین اساتید شیمی

سلام به شما همراهان همیشگی ام‌اس‌بوک. در این مطلب می‌خواهیم شما را با لیست بهترین اساتید شیمی، روش تدریسشان، موسسات آموزشی و کلاس‌های آنلاین شیمی آشنا کنیم؛ پس تا آخر این مطلب همراهمان باشید.

استاد غلامحسین شیروانی

۱. استاد غلامحسین شیروانی

اولین استاد رو احتمالا بشناسید، استاد اسحاقیان. افتخارات ایشون خیلی زیاده اما چند تا از مهم‌ترین‌هاشو این پایین بهت میگم:

رزومه تحصیلی و کاری

ایشان استادی فوق‌العاده قدر در زمینه تدریس شیمی کنکور هستند. این استاد عالی رتبه یکی از اساتید برجسته و با سابقه موسسه حرف آخر می‌باشند.

در واقع استادی بسیار با تجربه در تدریس شیمی کنکور هستند که با استفاده از روش‌های نوین و مفهومی، باعث آسان‌تر شدن یادگیری در ذهن داوطلبان می‌شوند.

ایشان با کسب مدرک دکترای شیمی آلی از دانشگاه خوارزمی تهران جزء بهترین اساتید کشور به حساب می‌آیند. این استاد با تجربه و متبحر، با افتخارات بسیار، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هم هستند.

کیفیت تدریس

ایشان با تدریس ۱۵ ساله شیمی کنکور، کاملا با تیپ بندی تست‌های آن آشنا می باشند و به همین دلیل، کمک بیشتری به داوطلبان می‌کنند. از جمله سوابق ایشان میتوان به تدریس درس شیمی کنکور در آموزشگاه‌های معتبر کشور از جمله قلم چی و تدریس در تلویزیون در برنامه‌ای با عنوان فرصت برابر اشاره کرد. یکی از ویژگی‌های استاد شیروانی، طراحی کردن نقشه (نقشه راه) برای تدریس درس شیمی است. این روش از به‌روزترین روش‌هایی است که سبب افزایش سرعت عمل دانش‌آموزان در تست زنی هم می‌شود.

تألیفات

استاد شیروانی مولف کتاب پکیج شیمی کنکور حرف آخر هستند، همچنین ایشان بیشتر از ۵۰ مقاله علمی در رابطه با شیمی آلی در مقالات معتبر را به نام خود ثبت کرده است.

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب شیمی کنکور

استاد بهمن بازرگان

۲. استاد بهمن بازرگان

استاد بهمن بازرگان از سال ۱۳۷۰ تدریس شیمی کنکور را آغاز کردند و با گذشت زمان و تدریس خوب توانستند به یکی از برترین دبیران شیمی کشور تبدیل شوند. ایشان با بیش از ۳۰ سال سابقه تدریس از قدیمی‌ترین اساتید در این زمینه هم هستند.

رزومه تحصیلی و کاری

دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی شیمی می‌باشند. از نظر کیفیت تدریس و محتوای ارائه دهنده (خصوصا تالیفات) از بهترین اساتید کشور به حساب می‌آیند.

کیفیت تدریس

با وجود سابقه تدریس طولانی اما استاد بازرگان همچنان سعی دارند از جدیدترین روش‌ها و متدهای آموزشی استفاده کنند که این امر کاملا در نحوه تدریس و تالیفات ایشان مشهود است.
سطح تست‌های مهندس بهمن بازرگان به عنوان یکی از بهترین دبیرهای شیمی کنکور، کاملاً مناسب است و کلاس‌های این دبیر، از معروف‌ترین کلاس‌های موجود در سطح ایران است. از جمله نقاط قوت در کلاس مهندس بهمن بازرگان، می‌توان به انرژی بالای استاد در کلاس موقع تدریس و شوخی‌های به‌جا برای عوض کردن حال و احوال دانش‌آموزان و همینطور کنترل بر نظم کلاس، بیان نسبتا یکنواخت مطالب برای درک راحت داوطلبان و تنوع بسیار بالای تست های آموزشی اشاره کرد.

تألیفات

تالیف کتاب شیمی مبتکران از جمله تالیفات برتر ایشان بوده است.
هر دانش آموزی در هر جایی از کشور با ثبت نام در کلاس‌های آنلاین ایشان در موسسه رایان کلاس می‌تواند از روش تدریس وی بهره‌مند شود.
تالیف کتاب‌های استاد بهمن بازرگان به شرح زیر است:

  • کتاب شیمی مبتکران پایه دهم، یازدهم، دوازدهم و شیمی جامع
  • کتاب شیمی مبتکران جمع بندی فیل شیمی

۳. استاد رضا بابایی

آقای دکتر رضا بابایی متولد سال ۱۳۵۶ است. ایشان در ادامه تحصیلات خود به استعداد و علاقه خود به تدریس پی برد.

رزومه تحصیلی و کاری

امروزه آقای دکتر رضا بابایی با انتخاب حرفه خود در زمینه کنکور و تمرکز بر عرصه تربیت داوطلبان آزمون سراسری، موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده است.
رزومه پر بار و کسب نتایج عالی توسط دانش‌آموزان رضا بابایی پس از ۲۱ سال سابقه تدریس بر این ادعا صحه می‌گذارد. استاد بابایی در دوران تحصیل خود رتبه ۱۱ کنکور سراسری را کسب کرد. سپس در رشته پزشکی دانشگاه تهران به تحصیل مشغول شد.

کیفیت تدریس

ایشان همچنین در آموزشگاه‌های معتبر همچون هدف، پرستو، ماهان و بهارستان کرج تدریس داشته‌اند. همین‌طور در مدارس برتری مانند خرد، مهدوی، ادیب فرزانه، کوشش، نگرش، ابوریحان، خرد و ربانی شاگردانی ممتاز را تحویل جامعه داده‌اند. در بیوگرافی شغلی دکتر رضا بابایی در زمینه کنکور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مدرس ده‌ها رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور
دبیر شیمی برتر برنامه‌های صدا و سیما مانند کنکور۱ و مسیر موفقیت

تألیفات

دکتر رضا بابایی در سال‌های همکاری با مهندس بازرگان، کتاب شیمی پیش دانشگاهی ۱ و ۲ انتشارات مبتکران را برای داوطلبان کنکور تألیف کرد. این کتاب در سال‌های اوج خود به عنوان پرفروش‌ترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور کشور شناخته می‌شد. اما امروزه با توجه به تغییرات در انتشار این منبع شیمی کنکور و شرایط کاری این دو استاد، دکتر بابایی و مهندس بازرگان همکاری خود را قطع کرده و کتاب شیمی مبتکران به نام مهندس بازرگان منتشر ‌می‌شود.

مطلب پیشنهادی: فیلم تحلیل درس شیمی

استاد عارف ربیعیان

۴. استاد عارف ربیعیان

استاد عارف ربیعیان یکی از اساتید برتر شیمی هستند. ایشان متولد سال ۱۳۷۱ در شهر گلپایگان می‌باشند.

رزومه تحصیلی و کاری

وی فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه تهران است و پس از اتمام تحصیلات، کار خود را با ارائه مشاوره و برنامه‌ریزی در موسسات مختلف شروع کرد و در حال حاضر یکی از بهترین دبیران شیمی به حساب می‌آید.

کیفیت تدریس

استاد ربیعیان شیمی را به دو شکل آموزشی و تست زنی در دی‌وی‌دی‌های آموزشی، روش تست زنی و خلاقیت و جمع بندی آموزش می‌دهد.

تألیفات

از جمله تالیفات استاد ربیعیان می‌توان به کتب زیر اشاره کرد:
۱٫ جمع بندی شیمی با طعم سوالات احتمالی
۲٫ روش پاسخگویی به پرسش‌های چهار گزینه‌ای
۳٫ خلاقیت شیمی

استاد پیمان خواجوی

۵. استاد پیمان خواجوی

استاد خواجوی از برترین اساتید در تدریس شیمی کنکور کشور با بیش از ۲۰ سال سابقه می‌باشند.

رزومه تحصیلی و کاری

ایشان مدیریت دپارتمان شیمی کارنامه خرد را نیز بر عهده دارند. استاد خواجوی دارای مدرک دکترای شیمی محض هستند. در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های شیمی دارویی تحصیلات خود را گذراندند.

کیفیت تدریس

استاد بابایی در روش تدریس خود از به‌روزترین روش‌ها استفاده می‌کنند. برای مثال متد جرج پولیا.
تمامی نکات را به صورت جامع آموزش می‌دهند و در کنار تدریس، تست‌های بسیاری نیز حل می‌کنند.

۶. استاد رضا مصلایی

حتماً تا کنون نام استاد مصلایی را در میان بهترین دبیران شیمی کنکور شنیده‌اید.

رزومه تحصیلی و کاری

استاد مصلایی از مدرسین مدارس معتبر تهران از جمله تیزهوشان و فرزانگان هستند. مدرس برنامه کنکور یک و برنامه تلویزیونی مسیر موفقیت و کارنامه بیست در صدا و سیما هستند.

استاد مصلایی دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی هستند و از دانش آموختگان عالی رشته شیمی در دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌باشند.

کیفیت تدریس

روال تدریسی استاد مصلایی بدین شکل است که مباحث اصلی درس را تدریس می‌کنند و سپس در ادامه تدریس به آموزش روش تست زنی می‌پردازد.
بیان رضا مصلایی معمولا پر فراز و نشیب است و با کیفیتی فوق العاده با دانش آموزان ارتباط برقرار می‌کند.
شیوه‌ی بررسی تست‌ها توسط این معلم در تدریس‌های آنلاین خود، کاملا عادی است و نکته‌های تستی که بررسی می‌شوند نیز بیشتر در بسیاری از سوالات، کاربرد گسترده‌ای ندارند.
آموزش در سطح بسیار پایینی انجام می‌شود و بسیاری از نکته‌ها تکراری هستند.
بیشتر نکته‌های بررسی شده سطح ساده دارند با این حال نکات مطرح شده در کنکور نیز توسط این مدرس مورد بررسی قرار می‌گیرند.

تألیفات

از تالیفات استاد مصلایی می‌توان کتاب همایش شیمی نشر دریافت از برترین منابع در شیمی کنکور را نام برد. استاد مصلی از نام‌آورترین اساتید شیمی کنکور در کشور محسوب می‌شوند و دانش‌آموزان او، با استفاده از روش‌های تدریس این استاد عالی‌رتبه، قادر به کسب رتبه‌های تک‌رقمی در کنکور شده‌اند.

۷. استاد امیرحسین کوچکیان فر

از بهترین اساتید در تدریس شیمی کنکور می‌توان استاد کوچیان فر را نام برد.

رزومه تحصیلی و کاری

با ۳۰ سال سابقه تدریس شیمی از باتجربه‌ترین اساتید در زمینه تدریس شیمی به حساب می‌آیند.
از مدرسین مدارس معتبر تهران از جمله مدرسه کوشش و مدرسه ابوعلی سینا می‌باشند.
استاد کوچیان فر همچنین از مدرسان مدارس ندای زینب تهران، علوم تهران، شهید بهشتی تهران، قدس تهران، دکتر حسابی تهران، امام محمد باقر (تیزهوشان) در اصفهان، ایران دخت و دانشگاهیان در بوشهر نیز می‌باشند.

کیفیت تدریس

استاد کوچکیان فر تحلیل تست‌ها را به صورت جزء به جزء انجام می‌دهد و تدریس را مفهومی پیش ‌می‌برد تا جایی که نیاز دانش آموز از هرگونه سوال را برطرف می‌کند.

استاد محمد مرادی

۸. استاد محمد مرادی

رزومه تحصیلی و کاری

ایشان به تدریس شیمی در آموزشگاه‌های معتبر و معروف کشور از جمله آموزشگاه تخته سیاه مشغول هستند. از مدرسین مدرسه فرزانگان ۱ تهران استاد محمد مرادی را نیز می‌توان نام برد.

دکتر مرادی فارغ التحصیل پزشکی از دانشگاه تهران می‌باشند.

کیفیت تدریس

ایشان با تدریس عالی خود توانستند دانش آموزان رتبه برتری را داشته باشند، از جمله رتبه ۵ و ۸ کنکور ۱۴۰۰٫ تمامی دانش آموزان استاد مرادی با تدریس‌ها و روش‌های آموزشی ایشان قادر به کسب درصدهای بالایی در شیمی کنکور می‌باشند.

استاد امید مصلایی

۹. استاد امید مصلایی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد مصلایی از دبیران عالی‌رتبه در شیمی کنکور هستند. ایشان همراه با پدر خود که تا به حال حتماً نامه ایشان به گوشتان خورده است، استاد رضا مصلایی، در موسسه معتبر کلاسینو مشغول به فعالیت هستند.

کیفیت تدریس

استاد امید مصلایی دانش خوبی در درس شیمی دارد و با علاقه و با نشاط به حل تست‌ها می‌پردازد، در نتیجه کلاس ایشان حالت یکنواختی و خشک ندارد. قدرت بیان ایشان در فهماندن مفاهیم خوب هست. برای حل تست‌ها، نگاه تازه‌ای دارد و خیلی حفظی و سریع به حل تست نمی‌پردازد. بلکه آرام آرام برای حل تست اقدام می‌کند.
چگونه خواندن صورت سوال و چگونگی استخراج مطالب مهم رو مرحله‌به‌مرحله به دانش‌آموز درس می‌دهد.
برای کلاس ایشان همانطور که گفته شد چون کلاس نکته تست هست، باید درس را از قبل خوانده باشید.
در حین حل کردن تست، دام‌های آموزشی که طراح ممکن هست داخل صورت سوال و یا گزینه‌ها آورده باشد را بیان می‌کند که این باعث می‌شود داوطلب با نگاه عمیق‌تری به سراغ حل تست رود.

تألیفات

استاد امید مصلایی مولف کتاب شیمی یازدهم انتشارات راه اندیشه می‌باشند و از جمله طراحان سابق آزمون‌های قلم چی نیز بودند.

استاد محمدرضا آقاجانی

۱۰. استاد محمدرضا آقاجانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد آقاجانی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان تدریس شیمی در مدارس و مراکز معتبر، جزء دبیران عالی رتبه کشور محسوب می‌شوند. ایشان همچنین مدیر انتشارات خانه شیمی ایران می‌باشند.

استاد آقاجانی فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی هستند.

کیفیت تدریس

استاد آقاجانی در سال‌های اخیر به علت برگزاری کلاس‌های آنلاین به صورت سراسری بسیار شهرت یافتند؛ همچنین حضور وی در موسسه تاملند سبب سابقه درخشان وی گشته است.
ایشان هر ساله همایش‌های جمع‌بندی شیمی را در تهران، اصفهان، مشهد و شیراز برگزار می‌کنند.

تألیفات

از تألیفات ایشان می‌توان کتاب‌های صفر تا صد شیمی ۲ و ۳ و پیش دانشگاهی از انتشارات بیست و کتاب‌های بسیاری در انتشارات شیمی ایران نام برد.

۱۱. استاد حسن ایزدی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد حسن ایزدی از دیگر اساتید عالی رتبه در تدریس شیمی کنکور هستند. هم اکنون در موسسه ماز مشغول به تدریس می باشند. استاد ایزدی سابقه تدریس در مدارس برتر تهران را نیز دارا هستند.

استاد ایزدی تحصیلات خود را در مقطع دکترای شیمی معدنی گذراندند.

کیفیت تدریس

استاد ایزدی دانش خوبی درمورد شیمی، چه مباحث حفظی و چه مباحث حل‌کردنی دارد.
درس دادن روان و قابل فهمی دارد. از آنجایی که هنگام درس دادن خیلی پرشور و با نشاط هست، دنبال کردن کلاس‌های ایشان برای داوطلبان نه تنها سخت نیست بلکه می‌تواند حتی جذب‌کننده هم باشد.
برای درس دادن، ابتدا درباره موضوع مورد تدریس اطلاعات کاملی ارائه می‌کند. توضیحات این بخش ساده و ابتدایی بوده و سپس پیشرفته‌تر و سخت‌تر می‌شود. در مرحله بعد از جزوه استفاده می‌کند. جزوه از نظر ساختاری و ترتیب مباحث، چینش خیلی خوب و منظمی دارد. در جزوه توضیحی درباره موضوع اما خلاصه‌تر از تدریس آورده شده. بعد از تدریس و بررسی جزوه به سراغ حل چند سوال از مبحث می‌رود. سوالات این بخش ابتدا تستی نیستند بلکه بیشتر حالت تشریحی داشته تا دانش‌آموز بتواند سوال‌ها را حل و فصل کند. بعد از بررسی سوالات و توضیح دادن هر کدام، به سراغ یک سری تست‌های سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌رود.

تألیفات

مولف کتاب‌های کمک آموزشی شیمی انتشارات گاج هستند. از اساتید نام‌آور در شیمی کنکور محسوب می‌شوند و تدریس وی کاملاً اصولی و مطابق با کتاب درسی می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

38 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...