سایت در حال بارگذاری است ...

بهترین کتاب شیمی کنکور

دوستان گل اینستا کنکوری حالتون چطوره ؟

امروز یه مطلب براتون تهیه کردیم در رابطه با منابع کمک آموزشی درس شیمی ، همونطور که میدونید شیمی درس مهمی برای کنکور ریاضی و تجربی هستش . و با توجه به روند اخیر سوالات کنکور که سوالات مفهومی سهم بیشتری رو نسبت به سوالات حفظی به خودشون اختصاص دادن ؛ آموزش صرفا از رو کتاب دزرسی سخت شده و شما نیازمند منابع اموزشی قوی هم هستید . که در ادامه ما به طور تخصصی این منابع رو بهتون معرفی میکنیم .

کتاب شیمی انتشارات مبتکران

بهترین کتاب شیمی کنکور
بهترین کتاب شیمی کنکور
بهترین کتاب شیمی کنکور
بهترین کتاب شیمی کنکور
بهترین کتاب شیمی کنکور
بهترین کتاب شیمی کنکور

انتشارات مبتکران برای درس شیمی تالیف آقای مهدی بازرگان هستش. که تقریبا همه شما بچه ها با این انتشارات اشنایی دارید. روند این کتاب به این صورته که تست های هر فصل به صورت مبحثی گذاشته میشه که دانش آموزان بتونن مباحث مورد نیازشون رو راحت تر پیدا کنن و تست بزنن . تقسیم بندی تست ها به صورت زیر هستش :

  • تست های بسیار مهم Very Important Test
  • تست های مربوط به مطالب حفظی کتاب درسی
  • تست های ویژه ی تکرار بیش تر
  • تست های ویژه ی نوادگان مندلیف

شیمی مبتکران به صورت سال به سال هستش . همونطور که تو تصاویر بالا مشخصه ، برای پایه دهم و یازدهم و دوازدهم کتاب های مختلفی تالیف شده .

کتاب های این انتشارات برای بچه ها با هر سطحی مناسبه چون بیان درسنامش روان و ساده است و با مطالعه این کتاب شما میتونید نیاز شیمی تون رو کاملا رفع کنید .

البته تنها نکته منفی که برای این کتاب ها میشه در نظر گرفت حجم خیلی زیادشه که گاها حوصله بچه هارو سر میبره .

بهترین کتاب شیمی کنکور

کتاب شیمی انتشارات خیلی سبز

شیمی خیلی سبز
شیمی خیلی سبز
شیمی خیلی سبز
شیمی خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز از رقبای جدی مبتکران به حساب میاد ، که از نظر آموزشی چیزی از کتاب های مبتکران کم نداره و تست های خیلی سبز به دو صورته :

سری A و Z

(A) سوالات این سری تست های آموزشی هستند که شما را در یادگیری صحیح مفاهیم درسی کمک خواهد کرد.

(Z) تست های این بخش ایده های نو و جدید دارند. با بررسی سوالات این سری می‌توانید به درصدهای بالاتر فکر کنید.

انتشارات خیلی سبز هم مثل مبتکران برای اکثر دانش آموزان مناسبه و به نوعی انتختب بین این دونوع کتاب سلیقه ای هستش و هر دو از نظر درسنامه و تست نیاز شمارو برطرف میکنه .

تنها نقطه منفی این انتشارات اینه که خیلی سبز هنوز برای شیمی دهم کتابی تو بازار نداره و بیشتر تمرکز برای شیمی یازدهم و دوازدهمه و اگر شما قصد دارید که کتاب های شیمیتون رو از یک منبع تهیه کنید ، خیلی سبز انتخاب خوبی نیستش .

کتاب شیمی انتشارات نشر الگو

شیمی نشر الگو
شیمی نشر الگو

انتشارات نشرالگو دقیقا مطابق با نیاز شماست چون خیلی ها از حجم زیاد کتاب های مبتکران گلایه می کنن. اما انتشارت نشر الگو کتاب های کم حجمی رو به دو صورت طراحی کرده که یکی از کتاب ها برای پاییه دهم و یازدهم و نوع دیگش واسه کتاب های دوازدهم هستش .

از این کتاب ها اکثر دوستانی که وقت زیادی واسه مطالعه ندارن میتونن استفاده کنن چون درسنامش به شکل مختصر نکات لازم رو بیان کرده که لازمه در کنارش از کتاب درسی یا جزوه دبیر هم استفاده بشه . تست های این منبع به صورت آزمون واره که میتونید در کنار منابع اموزشی دیگه واسه بررسی سطح علمیتون استفاده کنید .

نکات منفی این منبع اینه که مطالب به صورت خلاصه وار آموزش داده شده و به همین دلیل نمیشه به عنوان یه منبع کاربردی و جامع ازش استفاده کرد .

 


مطلب پیشنهادی: بهترین استاد شیمی


کتاب شیمی انتشارات فار

شیمی دوازدهم فار
شیمی دوازدهم فار

بچه ها این انتشارات فقط در قالب تست و آزمون فعالیت میکنه یعنی درسنامه خاصی نداره و میتونه به عنوان منبع مکمل آموزشی از اواسط سال استفاده بشه . چون تستاش خیلی سخته و برای بچه های ضعیف مناسب نیستش . مثل نشر الگو ۴ تا کتاب داره .

برای اطلاع از منابع کنکور تجربی کلیک کنید .

خوب دوستان امیدواریم که این مطلب براتون مفید باشه . فقط فراموش نکنید که استفاده از چه منبعی وحی منزل نیست و بین حتی رتبه های برترم تو استفاده از منابع اختلاف نظر هستش . چون تقریبا همه انتشارات ها نیاز های بچه هارو استخراج کردن و همه مولفان هم از اساتید برترن . پس انتخاب هر کدوم از این منابع به سلیقه ، هدف و سطح خودتون بستگی داره .

5/5 - (1 امتیاز)

مهندس جمالی

235 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !