کنکور

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

جدیدترین مطالب سایت

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

روش خواندن شیمی برای کنکور 1401

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

یکی از بهترین راه ها واسه پیشرفت استفاده از تجربیات دیگران هستش . چون خیلی از شما با دروس مختلف آشنایی دارید به خصوص شیمی و مشکلتون اینه چرا با وجود مطالعه زیاد نمیتونید اون درصد لازم رو کسب کنید و نمیدونید کجای کار میلنگه ؟ این مقاله راه حل شماست که بررسی کنید ببنید رتبه برتر ها چجوری درساشونو میخونن و شما چقدر کار دارید تا به اینا برسید . ما تو این مقاله مصاحبه ده تا از رتبه برتر هارو گذاشتیم .

آقای امیررضا براتی (رتبه 1 منطقه 2 کنکور تجربی ۹۷)

درصد شیمی : 92

برای پاسخ دادن به بخش حفظیات شیمی سعی کردم به کتاب درسی مسلط بشم . برای بخش محاسباتی هم با تمرین زیاد، محاسباتم قوی شد و تسلط پیدا کردم. سری دیگه از سوال‌های شیمی اون هایی هستند که نه حفظی محسوب می شوند و نه محاسباتی در واقع به نوعی مفهومی هستن؛ روش مطالعه مناسب برای پاسخ دادن به این سوال‌ها اینه که باید مفاهیم دروس شیمی‌ رو کاملاً درک کرد و متوجه بود که هدف از طرح این مطلب در کتاب درسی چیست و چه فایده‌ای دارد. مثلاً من در ذهنم تجسم می کردم وقتی یک مولکول با مولکول دیگه برخورد می‌کنه چه اتفاقی می‌افته و با این روش مطالعه شیمی ، راحت‌تر سوال ها رو درک می کردم و میتونستم بخشای مفهومیو جواب بدم
برای شیمی ، بعد از زیست‌شناسی، بیشترین وقت رو صرف می کردم. روزهای تعطیل ، نزدیک به 10 ساعت در هفته و در دوران مدرسه هم 6 یا 7 ساعت در هفته شیمی می خوندم.

علی مهران زاده (رتبه 27 منطقه 1 کنکور تجربی ۹۷)

درصد شیمی :84

روش مطالعه من به این صورت بود که اول کتاب درسیو میخوندم و بعد جزوه اساتیدو ودر نهایت برای فهم مطالب دشوار کتاب سراغ درسنامه کتاب های کمک آموزشی میرفتم و مطالب مهم رو به صورت نکته وار وارد کتاب درسیم میکردم و در نهایت تست میزدم .

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

مریم علی کرمی (رتبه 243 منطقه 1 کنکور ریاضی ۹۷)

درصد شیمی : 80

من قبل از شروع کلاس مطالب رو پیشخونی میکردم که خیلی بهم کمک میکرد و مطالب شیمی رو به دو بخش حفظی و محاسباتی تقسیم کردم و برای هرکدوم جداگانه وقت میزاشتم. علاوه بر اون بعد از تدریس جزوه استاد و کتاب درسیو مطالعه میکردم و مطالب مهم رو در قالب خلاصه وار یادداشت میکردم و بعد سراغ تست های کنکور و سپس تالیفی میرفتم اما رمز موفقیتم رو مطالعه منظم و روزانه شیمی میدونم .

روزبه امین تفرشی (رتبه 3 منطقه 1 کنکور ریاضی ۹۷)

درصد شیمی : 100

من تو درس شیمی خیلی ضعیف بودم بخاطر همین از مطالعه منظم و روزانه استفاده کردم و همین باعث موفقیتم شد و به نظرم بهترین منبع درسی هم همون کتاب درسیه .

فیروزه حاتمی (رتبه 176 منطقه 2 کنکور ریاضی 94)

درصد شیمی: 68

روش مطالعه من این بود که بعد از تسلط به درس شروع به زدن تست میکردم بدون توجه به زمان و حتما حتما پاسخنامه تشریحیو مطالعه میکردم و کلی نکات خوب ازش یاد میگرفتم و بعد مطالب مهم و سوالات مهم رو علامت دار میکردم و دوباره مرورشون میکردم.

محمد اکبری مقدم (رتبه 40 منطقه 1 کنکور تجربی ۹۵)

دصد شیمی : 100

روش من این بود که بعد از مطالعه کتاب سراغ تست میرفتم و نکات مهم همه تست هارو یادداشت میکردم و انقد مرور میکردم که با مشاهده تستها جواب سوال سریع میومد تو ذهنم و به نظرم بهترین راه حلی که تست های شیمی رو راحت میکنه و میشه تو زمان کمی بهش جواب داد همین مرور و تست زنی زیاده .

سهند سروری (رتبه 7 منطقه 2 کنکور ریاضی ۹۲)

درصد شیمی : 100

درصد شیمی همون طور که میدونید دو بخش حفظی و تمرینی داره که من واسه بخش اول کتاب رو مثل درس دینی خوب مطالعه کردم ینی هیچ عکس یا فعالیت یا نکته ای رو جا ننداختم و به نظرم بهترین روش مطالعه حفظی اینه که اول یه دور کتاب رو بخونید و بعد تستارو نگاه کنید تا متوجه بشید کجاهارو جا انداختید و برای بار دوم کتاب رو مطالعه کنید و مباحث مهم رو هایلات کنید . من علاوه بر این کار مطالب و فرمول های مهم رو هم برای خودم مینوشتم و تو کتابم میزاشتم و دوباره مرور میکردم .

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

محمد امین روان بخش (رتبه 1 منطقه 2 کنکور تجربی ۹۵)

درصد شیمی : 97

روش مطالعه من مثل زیست بود ینی همه چیو تو کتاب جمع کردم اینجوری که اول جزورو میخوندم و فرمول ها و مطالب مهم رو وارد کتاب میکردم و اینجوری همه مطالبم یجا جمع بود .

فائزه قائم دوست (رتبه 2 منطقه 2 کنکور تجربی ۹۴)

درصد شیمی : 100

ول متن کتاب درسی را مطالعه میکردم ، مطالب حفظی را حفظ می‌کردم بعد از خوندن متن کتاب ، جزوه معلم رو مطالعه می‌کردم. درمورد کتاب های تست ، اول درس نامه اون ها رو مرور می‌کردم، بعد تست می‌زدم. اول تست آموزشی می‌زدم؛ یعنی سؤال‌ها رو یکی یکی بررسی می‌کردم و بعد در دفعات بعدی امتحانی تست می‌زدم؛ یعنی ۵۰ تست رو یک‌جا حل می‌کردم.
نباید بدون مطالعه و تسلط روی کتاب درسی سراغ تست رفت. چون در سؤالات تستی نکته دار به مشکل برمی خوریم. من روی مفاهیم کتاب درسی مسلط بودم.
بعضی از نکات مهم رو در کتاب درسی حاشیه‌ نویسی می کردم و برای مرور هم اول کتاب درسی و نوشته‌های خودم رو می خوندم و بعد سراغ تست های علامت دار می رفتم.

احمد نیک بخت (رتبه 25 منطقه 3 کنکور ریاضی 93)

درصد شیمی : 88

درس شیمی سه نوع سوال داره که هرکدوم روش خاص خودشو واسه مطاله داره :

  • سوالات حفظی : من در این نوع سوالات ابتدا خود متن کتاب رو می‌خوندم و تمام نکات حفظی اون رو بررسی و سپس حفظ می‌کردم. بعد سوالات تالیفی و کنکور مربوط به اون مبحث رو حل می‌کردم و اگه نکته‌ی خاصی بود اون رو یادداشت می‌کردم.
  • سوالات مفهومی : این نوع سوالات رابطه کمی با کتاب درسی دارند و روش مطالعه من این طور بود که قسمت‌های مربوط به کتاب درسی رو می‌خوندم و سپس مطالب کتاب های کمک درسی مختلف که کامل‌تر از کتاب درسی بود رو مطالعه می‌کردم و بعد به دقت تست‌های مختلف تالیفی و کنکور رو حل می‌کردم.
  • سوالات مسئله دار : این سوالات طوری هستند که با خوندن کتاب درسی نمی‌ شه اون ها رو حل کرد و بیشتر باید با حل تست و کسب تجربه در این تیپ سوالات به تسلط کافی رسید؛ یک روش هم اینه که تست‌های مختلف بسازید تا به تسلط بیشتری برسید.

برای اطلاع از بودجه بندی دقیق شیمی کنکور کلیک کنید .

روش مطالعه شیمی رتبه های برتر

با امتیاز دهی ما را در کیفیت مطالب یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 7 =

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.