تاثیر زمین شناسی در رتبه کنکور
تاثیر زمین شناسی در رتبه کنکور

اهمیت زمین شناسی در کنکور سراسری

تاثیر زمین شناسی در رتبه کنکور

تاثیر زمین شناسی برای قبولی داروسازی: در كنكور سال های اخیر (دهه ی ٩٠) تعداد داوطلبان كنكور سراسری تجربی پا به افزایش گذاشته و هر سال به تعداد آن افزوده می شود.

داوطلبان رشته تجربی در كنكور های اخیر به دلیل ازدیاد شركت كنندگان در این گروه آموزشی متضرر شده و بعضی از داوطلبان با درصد های خوب و قابل قبول نمی توانند به ۳ رشته پر طرفدار دسترسی پیدا كنند. رشته های پزشكی،دندان پزشكی،داروسازی، ۳ رشته ی پر طرفدار گروه علوم تجربی هستند كه رشته های پزشكی،دندان پزشكی، و رشته های پیرا پزشكی در زیر گروه ١ و رشته ی داروسازی در زیر گروه ٢ قرار دارند. شما میتونید مطلب مربوط به ضرایب دروس رو به صورت کامل در این مقاله بررسی بفرمایید : ضرایب دروس کنکور تجربی

درس هایی كه در كنكور سراسری از آن ها سوال مطرح می شوند دارای ضرایبی هستند كه در بعضی زیر گروه ها، درسی مثل زمین شناسی ضریب متفاوتی دارد.

در زیر گروه شماره ١ كه شامل رشته های پر طرفداری هستند درس زمین شناسی ضریب صفر دارد و اثری برای قبولی رشته های موجود در این زیر گروه ندارد.

اما در زیر گروه شماره ٢ كه رشته ی داروسازی در این زیر گروه قرار دارد ضریب زمین شناسی ٣ می باشد به اندازه ی درس دین و زندگی در این زیر گروه تأثیر می گذارد.

اما نكته ای كه اكثر داوطلبان از آن بی خبرند  تأثیر عجیب و شگفتی آور زمین شناسی بر روی زیرگروه ٢ می باشد.

با توجه به اینكه اكثر داوطلبان این درس را صفر میزنند تاثیرش به مراتب بیشتر از تأثیر دینی خواهد بود، درصد ٥٠ در آن تقریبا فاصله ی زیادی بین زیر گروه ١ و ٢ ایجاد میکند.

با توجه به اینكه اكثر داوطلبان در فكر قبولی رشته های پزشكی،دندان پزشكی هستند داوطلب باهوش كنكور با جدی گرفتن زمین شناسی و وقت گذاشتن بر روی آن می توانند بقیه داوطلبان را دور بزند و به اصطلاح از میان بر استفاده كند و به رشته ی داروسازی دست پیدا كند.

 

ضریب زمین شناسی در کنکور ۹۸

توجه داشته باشید که ضریب زمین شناسی در تمام سالهای کنکور، یکسان هستش و تغییری نمیکنه. ضریب زمین شناسی در زیر گروه دو از قدیم الایام ۳ بوده و خواهد ماند.

ضریب زمین شناسی در زیر گروه ۱ صفر هستش. این به این معنیه که اگر شما قصد رشته های زیر گروه یک را دارید، نیازی به مظالعه درس زمین نیست. اما قصصد داشتن یک بحثه و پتانسیل قبول شدن یه بحث دیگه اس.

شما باید به سطح و ویژگیهای خودتون رجوع کنید ببینید پتانسیل رتبه ی زیر هزار دارید یا خیر. اگر پتانسیل زیر هزار دارید، نیازی به مطالعه ی زمین نیست، و این تایم رو روی فیزیک بذارید.

اما اگر فکر میکنید سطحتون نزدیک ۳-۴ هزاره و تو فیزیک زیاد قوی نیستید، توصیه میکنیم زمین شناسی رو جایگزین فیزیک کنید. چون ضریب زمین برای دارو سازی ۳ هستش، یعنی اندازه ی دینی.

همونفدری که به دینی اهمیت میدید میتونید به زمین هم اهمیت بدید.

 

 

 

ضریب زمین شناسی برای داروسازی

 

حتما ببینید

شروع مطالعه برای کنکور

شروع برای کنکور

شروع کنکور شروع مطالعه برای کنکور   شروع برای کنکور از عید شروع از فروردین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *