خواب در سال کنکور
خواب در سال کنکور

خواب در سال کنکور

خواب دانش آموز کنکوری و نحوه تنظیم آن

خواب در سال کنکور

یک انسان بالغ بطور متوسط روزانه به ۶ الی ۸ ساعت خواب نیاز داره . خیلی از بچه ها توی برهه کنکور خوابشون تنظیم نیست . خیلی از بچه ها خوابشون زمان مشخصی ندارد  و هر وقت دوست داشته باشن میخوابن و هر وقت که بخوان بیدار میشن! برای موفقیت باید خوابتون منظم باشه و زمان مشخصی بخوابید و زمان مشخصی هم بیدار باشید. اگر می خواهید که از لحاظ انرژی در طول روز بهترین حالت رو داشته باشید باید ساعت زیستی بدنتون رو تنظیم کنید.

اهمیت خواب در کنکور
اهمیت خواب در کنکور

تنظیم ساعت خواب کنکوری ها:

برای تنظیم خواب به نکات زیر توجه کنید :

حداقل خواب برای کنکوری ها:

به اندازه کافی بخواب :

بعضی از افراد فکر میکنن که اگر کم بخوابن در طول روز وقتی بیشتری برای رسیدگی  به کارهاشون دارن که کاملا اشتباهه ! اگر میخواید در طول روز بیشترین سطح انرژی رو داشته باشید باید شب یک ساعت مشخص بخوابید و صبح یک ساعت مشخص بیدار بشید. اگر بدنتون به این نظم عادت کنه در طول روز تمرکز، قدرت و انرژی لازم رو دارید و وسط درس خوندن خسته نمی شید.

خواب میان روزی داشته باش :

ظهر ها بخوابید اما نیم ساعت. اینو بدونید که اگر ظهر ۲ ساعت بخوابید ممکنه کسلتون کنه اما با نیم ساعت خوابیدن بیشترین بازدهی رو خواهید داشت. پس خواب ظهر رو به خواب زمستونی تبدیل نکنید.

صبح ها زود بیدار شو :

اگر نمیتونید صبح بیدار بشید دوتا راه حل دارید. اول اینکه به یکی از اعضای خانوادتون یا یکی از دوستاتون که اونم صبح زود بیدار میشه بسپارید تا بیدارتون کنه و دوم اینکه دوتا ساعت زنگدار داشته باشید.یکی رو بذارید وسط اتاق و یکی رو بذارید ته اتاق! اینجوری صبح مجبورید صبح برای خاموش کردنشون کاملا از جاتون بلند بشید و خواب از سرتون بپره!

خواب در سال کنکور

به این نکته هم توجه داشته باشید که این کارها فقط یک هفته لازمه و بعد از اون بدنتون به این نظم عادت میکنه و اتومات بیدار میشید.

افرادی که خواب عمیق ندارن یعنی وسط خواب هی بیدار میشن و دوباره میخوابن برای جلوگیری از این حالت باید خودتون رو خسته کنید یعنی در در طول روز پیاده روی کنید، طناب بزنید یا ورزش کنید تا خسته بشید و خواب عمیق رو تجربه کنید! هرچقدر عمیق تر بخوابید در طول روز انرژی بیشتری دارید.

افرادی هم که خوابشون سبکه و با سرو صدای محیط، زود بیدار میشن، بهتره یک صدای متناوبی مثل تیک تاک ساعت، کنار گوششون بذارن و و سعی کنند که با اون صدا خوابشون ببره. اگر این مشکل رو دارید میتوانید از اپلیکیشن های تولید صدای متناوب هم استفاده کنید.

چقدر بخوابم

بهترین ساعت خواب برای دانش اموزان

خواب ظهر برای کنکوری ها

ساعت خواب یک کنکوری

خواب مناسب برای کنکوری ها

چقدر بخوابم

قرص خواب شب کنکور

کنترل خواب ظهر

برنامه خواب کنکوری ها

چگونه شب کنکور بخوابیم

خواب یک کنکوری

خواب در سال کنکور

درباره مهندس جمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *