علوم و فنون ادبی

لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی

سلام دوست کنکوری. به مقاله لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی خوش اومدی. توی این مقاله قراره تعدادی از بهترین اساتیدی که در زمینه درس علوم و فنون تدریس میکنن رو بهت معرفی کنیم. پس اگر حس میکنی سطح ضعیف یا متوسطی داری و نیازه که خودت رو قوی کنی یا این که سطح قوی داری و نیاز به استاد برای جمع بندی، مرور و مطالعه حرفه‌ای‌تر داری، این مقاله رو تا انتها دنبال کن.

بهترین کلاس آنلاین استاد دبیر اساتید دبیران علوم و فنون کنکور کدام است؟

علوم و فنون ادبی از منابع مهم و تاثیرگذار کنکور انسانیه. این درس شامل بخش‌هایی نظیر آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات و سبک شناسی، عروض و قافیه و قرابت معناییه. همه این مباحث در کتاب درسی علوم و فنون 1 و 2 و 3 جمع شدن و در کنکور تاثیر بسزایی دارن. در نتیجه نیازه که برای یادگیری دقیق و عمیق‌تر این مباحث، از یه استاد یا دبیر علوم و فنون ادبی کمک بگیری تا بتونی درصد ایده‌آلی در این درس به دست بیاری. در ادامه لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی و کلاس های آنلاین ادبیات رو معرفی می‌کنیم و میتونی با توجه به نیازت، هر کدوم رو خواستی انتخاب کنی.

استاد علی حیات بخش

۱. استاد علی حیات بخش

رزومه تحصیلی و کاری

استاد حیات بخش با مدرک کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، از بهترین اساتید علوم و فنون ادبی مجموعه پرش لایوه. ایشون علاوه بر این موسسه، در برخی از موسسات دیگه و همینطور در دانشگاه پیام نور هم تدریس میکنه. ایشون همچنین دبیر علوم و فنون رسمی آموزش و پرورش هم هست.

نحوه تدریس

کلاس‌های آنلاین استاد حیات بخش، دبیر علوم و فنون ادبی، در مجموعه آموزشی پرش لایو برگزار میشه. این کلاس‌ها دارای جزوه هست که در اون تمرین و آموزش داره. روند کلاس تند نیست و استاد مباحث رو با صبر و آرامش توضیح میده. استاد حیات بخش، از اساتید دانشگاهه اما سطح درس دادنش پیچیده و سخت نیست و بسیار قابل فهمه. علاقه استاد به مباحثی که درس میده، قابل تشخیصه. مباحث تکرار میشن تا جایی که همه یاد بگیرن. همچنین تمرین و حل نمونه مثال برای یادگیری مباحث به وفور استفاده میشه.

این دوره برای دانش آموزانی که سطح ضعیف و متوسط دارن، بسیار مناسبه. چرا که تکرار و مرور مباحث به یادگیری بیشتر کمک میکنه. برای بچه‌هایی که سطح قوی‌تری دارن، ممکنه یکم خسته کننده باشه. هرچند که نکات کنکوری تازه و مهمی بیان میشه.

تألیفات

از تالیفات ایشون میتونیم به مجموعه کتاب‌های کار فارسی گاج برای پایه‌های هفتم تا نهم و همینطور کتاب‌های جامع گاج در همین سه پایه اشاره کنیم. همچنین تالیفاتی هم در زمینه کتاب‌های کمک درسی در مجموعه آموزشی پرش داره.

نمونه تدریس استاد علی حیات بخش

سعید عنبرستانی دبیر علوم و فنون ادبی

۲. استاد سعید عنبرستانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عنبرستانی كارشناس ارشد زبان و ادبيات فارسی و مدرس، مولف و طراح آزمون بسیار باسابقه‌ایه. ایشون که از اساتید برجسته‌ی درسلایوه، از سال 73، در دبیرستان‌ها و آموزشگاه‌های مختلف تدریس میکنه و طراح سوالات آزمون‌های اداره ی کل سنجش و ارزشیابی وزارت آموزش و پرورش هست. ایشون همچنین با آموزشگاه‌ها و موسسات تهران، کرج، اصفهان، اهواز و کیش و… همکاری میکنه.

نحوه تدریس

استاد عنبرستانی برای تدریس، آرامش خاصی داره و با صبر و حوصله همه مباحث رو توضیح میده. کلاس‌های درس ایشون در مجموعه دکتر آی کیو که زیر نظر گاج هست، برگزار میشه. کلاس‌ها به صورت آفلاین و در قالب ویدئوهای از قبل آماده هست. توضیحات بسیار پایه‌ایه و مباحث در چند مجموعه قرار داره. در واقع سری تدریس‌های استاد در چند مجموعه مثل تدریس پایه‌های مختلف به صورت مجزا و همینطور تدریس به صورت جامع یا دوره‌های تست زنی هستن.

از اونجایی که مباحث از پایه بیان میشه و اصلا جو کلاس، کنکوری نیست و بیشتر شبیه کلاس درسه، این دوره برای افراد ضعیف و یا متوسط مناسبه. هر چند برای یادگیری در سطح کنکور نیازه که حتما در یک دوره جمع بندی و تست زنی کنکور هم شرکت کنی. 

تألیفات

  • مجموعه دی‌وی‌دی علوم وفنون ادبی گاج
  • پاورتست فارسی مهروماه 
  • حفظيات علوم و فنون ادبی مهروماه 
  • تاریخ ادبیات ایران و جهان اندیشه فائق
  • آزمون‌های استاندارد نشر الگو
  • مجموعه از مدرسه تا دانشگاه انتشارات مدرسه برهان 

نمونه تدریس استاد سعید عنبرستانی

اصغر بهرامی دبیر علوم و فنون ادبی

۳. استاد اصغر بهرامی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد بهرامی، یکی از بهترین اساتید علوم و فنون ادبی، 23 سال سابقه تدریس در شهرهای مختلف و موسسات آموزشی نظیر گاج، قلمچی، علوی و نسل قلم رو داره. ایشون همچنین مولف کتاب عروض و قافیه نشر تخته سیاهه. از تدریس‌های کنونی ایشون می‌تونیم به کلاس‌های آنلاین سالیانه ادبیات در مجموعه آنلاین آکادمی اشاره کنیم.

نحوه تدریس

کلاس‌های استاد بهرامی دبیر علوم و فنون، به صورت دوره‌های ادبیات سالیانه برگزار میشه. در این دوره‌ها، صفر تا صد دروس علوم و فنون ادبی تدریس میشه. استاد از راه‌های مختلف برای آموزش مباحث مختلف از جمله عروض و قافیه و وزن اشعار استفاده میکنه که این امر به سرعت عمل ببیشتر برای حل تست‌های عروضی کمک میکنه. اما لازمه‌ی حضور دائم در این کلاس‌ها، تمرین و تکرار مستمر و انجام فعالیت‌ها و تمرین‌های مختلفه. در کلاس، تعامل استاد با دانش‌آموزها خوبه و مرتب کلاس با پرسش و پاسخ و انجام تمرین جلو میره. 

کلاس‌های استاد، جزوه داره و بر اساس اون جلو میره. همه مباحث در کلاس بیان میشه. از جمله شیوه‌های جدید استاد در یاددهی عروض و قافیه و وزن اشعار، استفاده از مضراب‌ها به کمک تنبکه. این امر حتی به لذت بخش بودن تدریس هم کمک میکنه. کلاس‌های سالیانه استاد برای دانش آموزان ضعیف و متوسط عالیه. حتی میشه گفت برای افراد قوی هم مناسبه چون نکات کلیدی خوبی رو مطرح میکنن. اما افراد قوی همینطور میتونن در کلاس‌های جمع بندی و تست استاد در همین مجموعه آنلاین آکادمی هم شرکت کنن.

نمونه تدریس استاد اصغر بهرامی

استاد علیرضا بدیع

۴. استاد علیرضا بدیع

رزومه تحصیلی و کاری

یکی از اساتید در معرفی بهترین استاد ادبیات کنکور، استاد بدیع شاعر مطرح کشوره که چند سالیه به تدریس ادبیات روی آورده. این استاد دارای جوایز مختلف از جشنواره فجر در حوزه شعر و ترانه‌ست و همینطور صاحب سبک و مولف چند اثر فاخره.

نحوه تدریس

استاد بدیع در کلاس‌های آنلاین خودش، به تدریس تمام مباحث قرابت، واژه، املا، سبک شناسی، آرایه‌های ادبی و تاریخ ادبیات می‌پردازه. کلاس‌های ایشون به صورت سالیانه برگزار میشه. ارتباط استاد بدیع با دانش‌آموزها خوبه. تعامل استاد در کلاس با مخاطب در جریانه و تمام سوالات در کلاس پرسیده میشه. همچنین تمرین و تکرار و نمونه سوال از مواردی هست که در کلاس بسیار کار میشه و دانش آموزان به سوالات پاسخ میدن.

در بخش‌هایی نظیر عروض و قافیه و همینطور آرایه‌ها، استاد هر بیتی رو معنی میکنه و سپس به بیان آرایه یا وزن شعر می‌پردازه تا مفهوم ابیات توسط دانش آموزان درک بشه. این کلاس برای دانش‌آموزان ضعیف و متوسط و همینطور دانش آموزان قوی مناسبه چرا که نکات کنکوری مهم در کلاس مطرح میشه. البته دانش آموزان ضعیف ممکنه یکم کلاس براشون سخت بشه چرا که یکسری از مباحث پایه‌ای، به صورت خلاصه بیان میشه. ولی میتونن با تکرار و تمرین خودشون رو به کلاس برسونن. 

نمونه تدریس استاد علیرضا بدیع

استاد علیرضا جعفری

۵. استاد علیرضا جعفری

رزومه تحصیلی و کاری

استاد جعفری دبیر علوم و فنون ادبی با رتبه 45 کنکور سراسری، فارغ التحصیل رشته علوم پزشکی دانشگاه شیراز بوده. ایشون سابقه ده سال تدریس ادبیات در حوزه کنکور داره و تعدادی از رتبه‌های برتر از دانش آموزان ایشون بودن. استاد جعفری مولف کتاب آرایه‌های ادبی خیلی سبز (هفت خوان) هست. از جمله فعالیت‌های ایشون در حوزه تالیف هم میتونیم به ویراستاری کتاب‌های گاج اشاره کنیم.

نحوه تدریس

تدریس استاد جعفری از روی جزوه‌های آماده ایشونه. کلاس‌های استاد بسیار منسجم و هدفمنده و هر جلسه به توضیح نکات مهم و بر اساس ترتیبی که خودش در نظر داره، می‌پردازه. تکرار مباحث در کلاس و تمرین‌های زیاد، سبب یادگیری عمیق و دقیق مطالب میشه. تمرین و نمونه تست به وفور سر کلاس حل میشه و تمامی تست‌ها دارای نکته کنکوری هستن. نکات پیرامون درس مثل نحوه تست زنی یا نکات کلیدی در راستای افزایش مهارت مطالعه، در طول کلاس بیان میشه.

کلاس‌های استاد آنلاینه اما تعامل بیشتر یکطرفه‌ست. البته در زمان‌های حل تست، استاد سوال میپرسه و دانش آموزها پاسخ میدن. هر جلسه تعدادی تمرین میدن که به تسلط بیشتر روی درس کمک میکنه. انرژی استاد خوبه و کلاس کاملا در سطح کنکوره. استاد در بخش‌های قرابت معنایی و آرایه‌های ادبی بسیار قوی عمل میکنه. این کلاس برای دانش آموزان ضعیف و متوسط خوبه چرا که مباحث رو از پایه و اصولی به دانش‌آموزان یاد میده. اما به دانش آموزان قوی پیشنهاد نمیکنیم چون مباحث کسالت آور میشه. 

نمونه تدریس استاد علیرضا جعفری

 

شاهین شاهین زاد دبیر علوم و فنون ادبی

۶. استاد شاهین شاهین زاد

رزومه تحصیلی و کاری

استاد شاهین زاد با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، دارای 23 سال سابقه تدریس در آموزشگاه‌ها و مدارس مختلفه. این استاد در حال حاضر استاد کلاس آنلاین مجموعه آنلاین آکادمی و رایان کلاس هست. 

نحوه تدریس

استاد شاهین زاد برای تدریس، از جزوه‌ای که خودش تهیه کرده استفاده میکنه. جزوه بسیار کامله و پر از نمونه سوال و تسته. از ویژگی‌های مثبت کلاس‌های ایشون، مبحثی جلو رفتنه. یعنی در مبحث قرابت معنایی، استاد ابتدا از پایه دهم شروع میکنه و به ترتیب جلو میره تا به پایه دوازدهم برسه و سپس به سراغ سایر مباحث میره. این امر موجب انسجام ذهنی میشه. ویژگی مثبت دیگه این کلاس، استفاده زیاد از نمونه تست و مثال‌های کنکوریه. در کل کلاس استاد بر اساس کنکور و نکات کلیدی کنکوری جلو میره. مباجث از پایه نیستن و هدف، ارتقای دانش آموزان برای کسب رتبه‌های بالاست. 

تعامل استاد با دانش‌آموزان خوبه و در انتهای کلاس هم رفع اشکال انجام میشه. جو کلاس یکنواخت و کسل‌کننده نیست و همین عامل باعث یادگیری بیشتر میشه. این کلاس رو برای دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد میکنیم و مناسب افراد ضعیف نیست چون مباحث به صورت نکته‌ای و کنکوری بیان میشن.

تألیفات

استاد شاهین زاد در حوزه تالیف فعالیت‌های زیادی در نشر تخته سیاه در تالیف کتاب آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات، خواندنی‌های مصور، واژگان مصور و چکیده‌های زبان فارسی مصور داره. از سایر فعالیت‌های ایشون در حوزه تالیف میتونیم به کتاب تیزشیم ادبیات فارسی مشاوران آموزش و قرابت معنایی موضوعی کنکور مشاوران آموزش اشاره کنیم.

نمونه تدریس استاد شاهین شاهین زاد

۷. استاد رضا حسینی یکتا

رزومه تحصیلی و کاری

استاد یکتا، با مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی، در لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی جای داره. ایشون سابقه طولانی تدریس در دانشگاه و برنامه‌هایی مثل فرصت برابر، کارنامه 20 و غیره رو داره. همچنین عضو هیئت تالیف کتب نشر الگو هم هست.

نحوه تدریس

کلاس‌های درس استاد یکتا، اندکی یکنواخت و کسل‌کننده‌ست اما تدریس ایشون برای کنکور بسیار عالیه. نکته مهمی که هست اینه که تدریس استاد از پایه نیست و بهتره قبل از شرکت در این کلاس، مفاهیم پایه‌ای رو به طور کامل یاد بگیری. کلاس با تست‌های تالیفی خود استاد جلو میره و تنوع این تست‌ها زیاده. روش‌های تست‌زنی و نکات مرتبط با هر تست رو بیان میکنن که برای کنکور بسیار عالیه. کلاس دارای جزوه‌های دست‌نویس استاده و تدریس از روی همون‌ها صورت می‌گیره. از معایب کلاس اینه که شیوه تدریس استاد و نمونه سوالات کنکوری ایشون، بیشتر به سبک کنکور نظام قدیم نزدیک‌تره نه نظام جدید. اما در کل، تنوع تست‌ها در یادگیری بسیار موثره.

این کلاس رو به دانش‌آموزان ضعیف توصیه نمیکنیم چون مباحث از پایه بیان نمیشن. این کلاس برای افراد قوی و متوسط که برای مرور و جمع بندی یا مطالعه برای کنکور و بالاتر نیاز به استاد دارن، مناسبه.

نمونه تدریس استاد رضا حسینی یکتا

استاد فراز توکلی

۸. استاد فراز توکلی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد فراز توکلی دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهرانه. این استاد سابقه زیادی در تدریس ادبیات داره و مدت زیادی به عنوان معلم پروازی، تدریس میکرده.

نحوه تدریس

استاد توکلی در لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی در مجموعه کلاسینو قرار داره. این استاد با روحیه شادی که داره باعث میشه روند کلاس خسته کننده نباشه. کلاس جزوه داره و تدریس استاد بر اساس جزوه‌ست. استاد تمام نکات و مباحث رو از پایه توضیح میده و مفاهیم رو به شکلی بیان میکنه که قابل درک باشه. البته کلاس برای افراد با سطح ضعیف، نیاز به تکرار و تمرین بیشتری داره که خود دانش‌آموز باید تمرین کنه. استاد از تمرین و مثال در تدریس غافل نمیشه و حجم وسیعی از توضیحاتش بر اساس تمرینه.

تسلط استاد بر روی مباحث بسیار بالاست و تدریسش کاملا منسجم و یکپارچه‌ست و باعث میشه که مخاطب از موضوع اصلی خارج نشه. البته باید بگیم تعداد سوالات تستی کمتری در کلاس کار میشه و بیشتر، سوالات تشریحی بررسی میشن. اما این مورد خودش سبب یادگیری دقیق‌تر میشه. اما برای افراد قوی که به دنبال تست و تمرین تستی هستن، ممکنه کمی مناسب نباشه. تنها ویژگی منفی کلاس‌های استاد، تعامل بسیار کم استاد با دانش آموزانه و این تعامل بیشتر یکطرفه و از سمت استاده و دانش آموزان نقشی در کلاس از نظر گفتگو و طرح سوال ندارن.

در کل این کلاس برای افراد متوسط مناسبه. دانش آموزان ضعیف هم میتونن در کلاس شرکت کنن به شرط تمرین و تکرار.

نمونه تدریس استاد فراز توکلی

هامون سبطی دبیر علوم و فنون ادبی

۹. استاد هامون سبطی

رزومه تحصیلی و کاری

دکتر هامون سبطی دبیر ادبیات کنکور، با رتبه 33 کنکور سراسری، فارغ التحصیل رشته علوم پزشکی از دانشگاه تهرانه. این استاد سابقه تدریس در شهرهای مختلف و آموزشگاه‌هایی به نام نظیر هدف، تدبیر قزوین، دانشوران کرمان و مواردی از این دست داره. سابقه تدریس استاد در زمینه ادبیات فارسی بسیار چشمگیره.

نحوه تدریس

کلاس‌های استاد سبطی، کاملا کنکور محوره و سطح بالایی داره. در این کلاس مباحث بسیار ظریف و کلیدی بیان میشن و برای یادگیری عمیق‌تر بر مبنای تست و تمرین، کلاس به جلو میره. حل تست توسط استاد به صورت نکته‌یابی در صورت سوال و گزینه‌هاست. تدریس‌ها در این کلاس بیشتر بر پایه مثال جلو میره. البته باید متذکر بشیم که کلاس‌های استاد سبطی همچنان در حال و هوای نظام قدیم جلو میره و ممکنه برای دانش آموزان نظام جدید چندان مناسب نباشه. لحن استاد معمولیه و ممکنه خسته‌کننده باشه. تعامل بین استاد با دانش آموزان برای حل سوالات و تمرین‌ها بسیار خوبه. این کلاس رو به افراد متوسط و قوی پیشنهاد میکنیم. برای افراد ضعیف مناسب نیست چون مباحث از پایه تدریس نمیشن.

تألیفات

از تالیفات دکتر سبطی میتونیم به تالیف کتاب‌های قرابت معنایی، دستور زبان فارسی، آرایه‌های ادبی، املا و لغت و هزار تست ادبیات نشر دریافت اشاره کنیم.

نمونه تدریس استاد هامون سبطی

حنیف افخمی ستوده

۱۰. استاد حنیف افخمی ستوده

رزومه تحصیلی و کاری

استاد افخمی جزو بهترین اساتید علوم و فنون ادبی در دبیرستان‌های برتر مثل علامه حلی و فرزانگانه. دکترای زبان و ادبیات فارسی داره و در حال حاضر به صورت آنلاین در مجموعه اپکس آنلاین در کلاس‌های سالیانه ادبیات، تدریس میکنه. ایشون همچنین مولف کتاب‌های خیلی سبز در این حوزه هم هست. این استاد طراح سوالات آزمون‌های قلمچیه و مدال طلای المپیاد ادبی داره.

نحوه تدریس

از ویژگی‌های قوی این کلاس، ارتباط مستمر استاد با دانش آموزانه. لحن استاد خشکه ولی همین تعامل باعث میشه کلاس خسته کننده نباشه. تدریس مطابق با جزوه‌ست و تمامی نکات در کلاس بر مبنای کنکور گفته میشه. کلاس کاملا کنکور محوره و استاد تست‌های آموزشی و کنکوری رو در کلاس تحلیل و بررسی میکنه. در دوره سالیانه تدریس استاد، از دانش آموزان تست گرفته و آزمون‌های مختلف برگزار میشه. این کلاس برای افرادی که سطح متوسط و قوی دارن مناسبه چرا که مطالب در راستای کنکوره و استاد از پایه تدریس نمیکنه.

تألیفات

از ویژگی‌های قوی این کلاس، ارتباط مستمر استاد با دانش آموزانه. لحن استاد خشکه ولی همین تعامل باعث میشه کلاس خسته کننده نباشه. تدریس مطابق با جزوه‌ست و تمامی نکات در کلاس بر مبنای کنکور گفته میشه. کلاس کاملا کنکور محوره و استاد تست‌های آموزشی و کنکوری رو در کلاس تحلیل و بررسی میکنه. در دوره سالیانه تدریس استاد، از دانش آموزان تست گرفته و آزمون‌های مختلف برگزار میشه. این کلاس برای افرادی که سطح متوسط و قوی دارن مناسبه چرا که مطالب در راستای کنکوره و استاد از پایه تدریس نمیکنه.

نمونه تدریس استاد حنیف افخمی ستوده

استاد علی عطری

۱۱. استاد علی عطری

رزومه تحصیلی و کاری

استاد علی عطری، مشاور آموزشی و دبیر ادبیات فارسی و علوم و فنون ادبی با 10 سال سابقه کاره. ایشون در موسسات و مدارس بسیاری سابقه تدریس داره و هم‌اکنون استاد کلاس آنلاین در موسسه آی کلاس هست. ایشون همچنین عضو هیئت علمی موسسه آموزشی گاج و دبیر پروازی استان‌های آذربایجان، کردستان، بوشهر، مازندران و خراسانه. 

نحوه تدریس

تدریس‌های استاد عطری از پایه‌ست؛ یعنی ابتدا مفاهیم و مباحث رو از پایه آموزش میده و از طریق نمونه مثال و تمرین، اون‌ها رو نهادینه میکنه. از قسمت‌های مهم تدریس ایشون بخش عروض و قافیه است که تا زمانی که دانش آموزان به خوبی یاد نگرفته باشن، سراغ مبحث بعدی نمیره. انرژی استاد در تدریس واقعا خوبه و تمامی مباحث رو از روی جزوه‌های از قبل آماده شده تدریس میکنه. همه مباحث علوم و فنون در کلاس‌های استاد آموزش داده میشه. تنها عیب کلاس‌های ایشون، نبود تعامل با دانش‌آموزه و این امر ممکنه خسته کننده باشه. این کلاس برای دانش آموزان ضعیف و متوسط مناسبه چرا که مباحث پایه‌ای هستن و کمتر نمونه سوال تستی در سطح کنکور کار میشه.

تألیفات

مولف کتاب مجموعه رباعی حرف خصوصی

نمونه تدریس استاد علی عطری

بهترین استاد علوم و فنون ادبی در یک نگاه

بهترین استاد علوم و فنون ادبی در یک نگاه
4.4/5 - (12 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه در “لیست بهترین اساتید علوم و فنون ادبی

  1. konkooriplussssss گفت:

    بچه ها استاد عنبرستانی واسه امتحان نهاییم تدریس داره یا فقط واسه کنکور؟

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.