فیزیک

لیست بهترین اساتید فیزیک

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

لیست بهترین اساتید فیزیک

سلام به کنکوری‌های عزیز امیدوارم خسته‌ی درس‌ها نباشید! در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین استاد فیزیک کشور رو جهت آشنایی شما دانش‌آموزای عزیز ارائه بدیم تا فیزیک کنکور رو به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسونید و درصدهای بالایی چه در آزمون‌های آزمایشی و چه در کنکور سراسری کسب کنید.

بهترین کلاس آنلاین استاد دبیر اساتید دبیران فیزیک کنکور

استاد محمدرضا ذهبی

۱. استاد محمدرضا ذهبی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد ذهبی که در رسته‌ی بهترین استاد فیزیک جا می‌گیره، از دبیرستان البرز فارغ‌التحصیل شده و مدرک کارشناسی فیزیک کاربردی خودش رو از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفته. همچنین ایشون مدرک کارشناسی ارشدش رو هم در همین رشته و دانشگاه اخذ کرده. 

این استاد در مدارس فرزانگان، ابوریحان، نگرش، اندیشه‌سازان و مدارس مناطق ۱، ۳ و ۶ تهران سابقه‌ی تدریس داره. استاد ذهبی همچنین در مجموعه تاملند هم فعالیت می‌کنه.

نحوه تدریس

ایشون برای مباحث مفهومی استاد خوبیه ولی برای حل تست، یکم از روش‌های زمان‌بر استفاده میکنه. پس اگه می‌خواین مفاهیم سخت‌تر رو یاد بگیرید، استاد ذهبی گزینه‌ی خیلی خوبیه، ولی برای حل تست، چندان توصیه نمی‌کنیم.

تألیفات

 • فیزیک را باهم بخوانیم (انتشارات فائق)
 • فیزیک پیش دانشگاهی (انتشارات دریافت)
 • هزار نکته-هزارتست (انتشارات آیندگان)

نمونه تدریس استاد محمدرضا ذهبی

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب فیزیک کنکور

۲. استاد مهدی یحیوی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد یحیوی هم از اساتید تاملنده. ایشون رتبه‌ی ۳۰ کنکور سراسری و عضو بنیاد ملی نخبگان کشوره. این دبیر فیزیک باتجربه و دانشمند، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک داره و عضو انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریفه.

استاد، در برنامه‌های آموزشی گزینه ۴، مسیر برتر، فرصت برابر، باشما و ونوس در صداوسیما، به عنوان کارشناس آموزشی فعالیت می‌کنه. همچنین مدرس مدارس و آموز شگاه‌های برتر تهران، کرج، اصفهان و اهواز هم هست.

نحوه تدریس

ایشون در سطح کتاب و یا یکم بالاتر تدریس میکنه، پس اگه دانش آموز ضعیف یا نسبتا متوسطی هستین، این استاد میتونه کمکتون کنه و در کل کلاس‌هاش خسته کننده نیست. استاد یحیوی شاید بهترین استاد فیزیک کشور نباشه، اما قطعا یکی از بهترین‌هاست. ویدئوهای کلاس‌های آنلاین ایشون رو می‌تونید در سایت موسسه‌ی تاملند ببینید.

تألیفات

مؤلف کتب و محصولات آموزشی ونوس

نمونه تدریس استاد مهدی یحیوی 

استاد علیرضا عربشاهی

۳. استاد علیرضا عربشاهی

رزومه تحصیلی و کاری

آقای عربشاهی که فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه علم‌وصنعته، بنیانگذار موسسه‌های آموزشی کلاسینو و راه اندیشه‌ست. ایشون علاوه بر اینکه در دبیرستان‌های بزرگی مثل علامه حلی، فرزانگان، ابوریحان، دکتر هشترودی، صبا و … تدریس می‌کنه، استاد دانشگاه شهید رجایی هم هست. اما فکر نکنید فعالیت‌های این دبیر فیزیک همینجا تموم میشه، استاد عربشاهی معلم پروازی در شهرهای بندرعباس، اصفهان و شیرازه و در آموزشگاه‌های هدف، راه اندیشه و کلاسینو هم تدریس می‌کنه.

چیزی که ایشون رو در دسته‌ی بهترین استاد فیزیک قرار میده، ۵۰ سال سابقه‌ی تدریس و آموزش صدها رتبه زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی در تمام این سال‌هاست.

نحوه تدریس

همونطور که گفتیم، ایشون استاد بسیار باتجربه‌ای هست، اما تدریسش به ندرت به سمت تست کشیده میشه و بیشتر در راستای تدریس تشریحی پیش میره. پس اگه از لحاظ تشریحی می‌خواید تقویت بشید، ایشون میتونه کمکتون کنه.

نمونه تدریس استاد علیرضا عربشاهی

محمد نوکنده

۴. استاد محمد نوکنده

رزومه تحصیلی و کاری

استاد نوکنده از اساتید کلاس آنلاین فیزیک کلاسینو فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و دارای کارشناسی ارشد مهندسی بیوتکنولوژیه. ایشون مدرس بهترین مدارس تهران و استاد پروازی شهرهای اصفهان و تبریز و اهوازه. 

نحوه تدریس

روش تدریس استاد، مفهومیه و کمتر از روش‌های تستی خاص استفاده میکنه. با این روش قصد داره تا دانش آموز بتونه مفهوم رو به خوبی درک کنه. پس اگه یادگیری در مرحله‌ی اول واستون مهمه، ایشون استاد خوبیه و اینم بگم که سطح تدریسش برای بچه‌های متوسط رو به بالاست. ویژگی‌های کلی‌ای که استاد محمد نوکنده رو در زمره‌ی بهترین استاد فیزیک جا میده، به شرح زیره:

 • تدریس کامل تشریحی و مفهومی مطالب پایه و کنکور
 • ارائه روش‌های تستی بی‌نظیر و آموزش تفکر هوشمندانه و استراتژی حل سوال
 • آموزش مطالب پایه ریاضی، هندسه و شیمی مرتبط با فیزیک
 • تحلیل کامل متن کتاب درسی مسئله‌ها و تمرین‌ها
 • تحلیل سوالات کنکورهای آزمایشی قلمچی گزینه دو و سنجش و کنکور سراسری

تألیفات

 • مولف کتاب تخته سیاه
 • مولف کتاب خیلی سبز
 • مولف کتاب اندیشه فائق

نمونه تدریس استاد محمد نوکنده

مطلب پیشنهادی: معرفی رشته فیزیک

استاد شاهین عباسیان

۵. استاد شاهین عباسیان

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عباسیان دارای 18 سال سابقه تدریس در آموزشگاه‌های مختلف به صورت مجازی و حضوریه. کلاس‌های درس استاد در حال حاضر در آموزشگاه کنکور همگامان دانش و مجموعه آموزشی آقای مشاور به صورت آنلاین در حال برگزاریه.

نحوه تدریس

تعامل بین استاد و دانش‌آموزان در کلاس از طریق چت باکس، وجود داره. کلاس‌های استاد به صورت سالیانه انجام میشه. استاد متن کتاب و تمرین‌های کتاب رو در قالب تست، کار میکنه و توضیح مباحث توسط استاد فقط به صورت خلاصه و مرور انجام میشه. استاد هر جلسه تکالیف مخصوص برای تمرین بیشتر به دانش‌آموزان میده. کلاس دارای آزمون هفتگیه که برای مرور مباحث بسیار کمک‌کننده‌ست.

کلاس جزوه داره و استاد بر اساس جزوه درس میده. تدریس استاد مبحث به مبحثه و ابتدا خلاصه‌ای از مطالب هر بحث بیان میکنه. سپس به سراغ تست‌های اون بخش میره و از طریق حل تست، نکات مهم رو میگه. این کلاس فقط برای دانش‌آموزان متوسط مناسبه. تدریس استاد پایه‌ای نیست به همین خاطر برای دانش‌آموزان ضعیف ممکنه سخت باشه. همینطور کلاس فقط مرور و تست نیست و گاهی در حد کتاب درسی جلو میره. به همین خاطر برای دانش‌آموزان قوی هم مناسب نیست.

تألیفات

 • خط ویژه فیزیک دهم و یازدهم ریاضی جامع گاج
 • خط ویژه فیزیک دوازدهم تجربی جامع گاج

نمونه تدریس استاد عباسیان

استاد پیمان کامیار

6. استاد پیمان کامیار

رزومه تحصیلی و کاری

استاد کامیار با مدرک فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه شریف، سابقه طولانی تدریس فیزیک در مدارس برتر ایران مثل تیزهوشان، فرزانگان و غیره رو داره. ایشون در شبکه های یک و چهار صدا و سیما در برنامه های فرصت برابر و کارنامه بیست، به تدریس درس فیزیک مشغول بودن. همینطور فعالیت در کانون قلمچی و موسسات مختلف کشور در حوزه کنکور نیز فعالیت داشتن. در حال حاضر ایشون در مجموعه حرف آخر به تدریس فیزیک برای کنکور مشغوله.

نحوه تدریس

استاد کامیار در لیست بهرتین اساتید فیزک کنکور قرار داره. در تدریس های یاشون در مجموعه حرف آخر، شیوه های ابداعی برای تدریس هست که روند یادگیری رو سریع تر و از کسل کننده بودن مباحث کم میکنه. روش هایی مثل ابداع الگو برای اموزش مباحث مختلف، استفاده از انیمیشن و همینطور استفاده از تصاویر و نقشه راه، روند یادگیری رو برای دانش آموزان راحت تر میکنه. تدریس های استاد در این مجموعه کاملا با حوصله و دقیقه. استاد بر روی اشکال و تصاویر مختلف، درس میده و جو کلاسش خشک و رسمی نیست.

از معایب کلاس های درس استاد کامیار، اینه که تعامل بین دانش آموز و استاد وجود نداره. همینطور چون در این مجموعه علاوه بر استاد، از یه نفر دیگه هم در روند تدریس کمک گرفته میشه، ممکنه باعث بر هم تمرکز دانش آموزان از مفاهیم بشه. در کل این کلاس رو برای دانش آموزان ضعیف و متوسط توصیه میکنیم که در یادگیری پایه ای مباحث دچار مشکل هستن چرا که مباحث از پایه در این کلاس تدریس میشن. استاد با حوصله تدریس میکنه و تسلط خوبی بر روی مفاهیم داره.

تألیفات

استاد کامیار در حوزه تالیف کتاب، آثار مختلفی در زمینه فیزیک داره. از جمله در انتشارات پیام صادرات، روا، حرف آخر و کانون قلمچی. دی وی دی های آموزشی فیزیک در موسسه حرف آخر هم از سایر فعالیت های ایشونه.

نمونه تدریس استاد پیمان کامیار

استاد مجتبی سادات

7. استاد مجتبی سادات

رزومه تحصیلی و کاری

استاد سادات از جمله بهترین اساتید فیزیک کنکوره که در زمینه تدریس این درس سابقه طولانی داره. ایشون مدت زیادی در مدارس برتر ایران مثل علامه حلی دبیر فیزیک بوده و در برنامه کارنامه بیست، مسیر موفقیت و کنکور 1 هم فیزیک تدریس کرده.

نحوه تدریس

انرژی استاد برای تدریس خوبه و لحنن رسمی یا خشک نداره. روی مباحث فیزیک تسلط خوبی داره و سعی میکنه با بیان ساده، تمامی نکات مهم فیزیک رو قدم به قدم توضیح بده. توضیحات استاد بسیار ساده و روانه و در یادگیری مباحث درسی برای دانش آموزانی که نیاز به یادگیری از پایه دارن، بسیار خوبه. استاد از مثال های زیاد به صورت سوالات تستی و تشریحی برای یادگیری بهتر دانش آموزان استفاده میکنه. هر مبحث، در ابتدا توضیح داده و سپس به حل تست و سوال از اون مبحث به صورت مثال و تمرین، پرداخته میشه.

 این کلاس برای دانش آموزان با سطح ضعیف و متوسط مناسبه چون مباحث از پایه بیان میشن و برای یادگیری بهتر مطالب درسی بسیار موثره. همینطور برای دانش آموزان پایه که در حال تحصیل در مدرسه هستن هم در جهت بهبود یادگیریشون، بسیار خوبه.

تألیفات

تالیف 9 جلد کتاب در نشر الگو در زمینه فیزیک از تالیفات ایشونه. از جمله:

 • جامع فیزیک پایه

 •  

  فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم

 •  

  موج آزمون فیزیک پایه

 •  

  فیزیک جامع

نمونه تدریس استاد مجتبی سادات

8. استاد احمد مصلایی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد سابقه تدریس به عنوان دبیر فیزیک در مدارس سمپاد رو داره. همینطور نویسنده کتاب های مختلفی در حوزه درس فیزیک کنکوره. در حال حاضر کلاس آنلاین فیزیک ایشون در مجموعه دکتر آی کیو زیر نظر موسسه گاج برگزار میشه.

نحوه تدریس

کلاس های درس استاد در حال حاضر در مجموعه دکتر آی کیو به صورت آفلاین قرار داره. یعنی امکان تعامل با استاد در حال حاضر نیست و همینطور پشتیبانی و رفع اشکال هم برای این جلسات آفلاین وجود نداره. انرژی استاد برای تدریس خیلی خوبه. بار علمی بالایی داره و تلاش میکنه همه چیز رو از پایه ای ترین نکته تا بالاترین و مهم ترین نکات بیان کنه. کلاس ها جامع هستن و به صورت پایه ای و مبحثی تدریس میشه. استاد تسلط خوبی بر روی مطالب داره و همینطور توانایی انتقال مفاهیمش به مخاطب، بسیار خوبه.

کلاس طبق گفته خود استاد برای همه دانش آموزان ضعیف، متوسط و قوی مناسبه. چرا که مباحث از پایه هستن که برای ضعیف ها بسیار خوبه. همینطور مباحثی برای کنکور و در سطح قوی بیان میشه که برای دانش آموزان قوی بسیار ایده آله. اما ممکنه کلاس برای افراد قوی تا حدودی خسته کننده باشه.

تألیفات

 • تست فیزیک دهم تجربی خیلی سبز

 • تست فیزیک جامع تجربی خیلی سبز

 • نردبام فیزیک دوازدهم، یازدهم و دهم تجربی خیلی سبز

 • نردبام فیزیک دوازدهم، یازدهم و دهم ریاضی خیلی سبز

 • کتاب درسی زیر دره بین فیزیک دهم ریاضی و تجربی کاپ

 • جزوه کلاس کنکور فیزیک دوازدهم تجربی کاپ

نمونه تدریس استاد احمد مصلایی

استاد قضاتی

9. استاد امیر قضاتی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد قضاتی، از مدرسین فیزیک موسسه‌ی جهشینو هست که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و مدیر دپارتمان فیزیک آموزش و پرورش مطقه یک تهران در سال ۹۱-۹۲ بوده. ایشون در نظر سنجی مشاورین کنکور انجمن کنکور فیزیک، یکی از ۲۰تا بهترین استاد فیزیک کنکور انتخاب شد.

نحوه تدریس

ایشون جزوه‌ی کاملی داره که همه نوع سوال، چه تالیفی و چه کنکور در اون پیدا میشه. استاد قدرت انتقال مطالب فوق‌العاده‌ای داره اما بیشتر برای دانش‌آموزهای متوسط و قوی مفیده. همچنین استاد قضاتی از سایت‌های آزمون ساز در حل تست استفاده می‌کنه.

در کلاس‌های استاد گاهی بیش از اندازه به حاشیه پرداخته میشه و از تدریس دور میشه که این میتونه از طرفی نقطه ضعف کلاس‌های این استاد باشه و از طرفی، دلیلی بر اینکه کلاس‌ها خسته کننده نیستند. سطح تست‌هایی که در کلاس حل میشه، گرچه گاهی از سطح کنکور پایین‌تره اما نکته‌های ریز و خوبی دارن و تست‌های تله‌دار و مفهومی زیادی در کلاس حل میشه.

اما کلاس‌های استاد قضاتی معمولا بخاطر حجم زیاد بچه‌ها و تایم کم، بیشتر یکطرفه‌ست و رفع اشکال چندانی انجام نمی‌گیره. مگر گاهی اوقات که استاد به بعضی از سوالات، یا سوال‌های مطرح شده در چت پاسخ میده. در کل بهتره اگر دانش‌آموز متوسط و قوی‌ای هستید، از کلاس‌های استاد، استفاده کنید اما اگر دانش‌آموز ضعیفی هستید، ما به شما استاد قضاتی رو توصیه نمی‌کنیم.

تألیفات

یکی از مولفین کتاب دور دنیا در نیم ساعت فیزیک گاج

نمونه تدریس استاد امیر قضاتی

ارسلان رحمانی

10. استاد ارسلان رحمانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد رحمانی، که از اساتید برتر فیزیک کنکور و استاد مجموعه‌ی ماز هست، رتبه‌ی ۳ کنکور سراسری ۱۳۷۹ رو کسب کرده. ایشون دانش‌آموخته‌ی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریفه و به رتبه‌های برتر کنکور تدریس کرده.

نحوه تدریس

 تدریس ایشون خیلی روان و با کیفیته و روش‌های نسبتا جدیدی در تدریس استفاده می‌کنه. 

تألیفات

مؤلف کتاب‌های کمک‌ آموزشی فیزیک انتشارات گاج

نمونه تدریس استاد ارسلان رحمانی

 

مازیار غنی

11. استاد مازیار غنی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد غنی، دانش‌آموخته‌ی مهندسی مکانیک و دانش آموخته رشته دندانپزشکی از دانشگاه شیرازه. ایشون مدرس رتبه‌های برتر کنکوره و در موسسه ماز هم فعالیت می‌کنه.

نحوه تدریس

سبک تدریس ایشون، نسبتا معمولی و مبتنی بر حل تسته.

نمونه تدریس استاد مازیار غنی

 

۱2. استاد رضا سبز میدانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد سبزمیدانی، ۲۵ سال سابقه تدریس فیزیک داره و از اساتید کلاس آنلاین فیزیک مجموعه ‌آی‌کلاس هست. ایشون مدیر دپارتمان فیزیک انشارات اندیشه‌سازان، مدیر تالیف انتشارات علمی فار و مدیر تالیف انتشارات خیلی سبزه. این استاد فیزیک، در مدارس مناطق ۱، ۲، ۳، ۴ و۶ از جمله منظومه خرد، شایستگان، اندیشه‌سازان و… تدریس می‌کنه. 

نحوه تدریس

کلاس‌های ایشون تقریبا یکنواخته و تدریس و تست‌های مورد بررسی در کلاس، برش یافته از کتاب کمک آموزشیه.

تألیفات

ایشون ۲۰ سال سابقه تألیف کتاب‌های آموزش فیزیک داره و مؤلف ۲۹ کتاب آموزش فیزیک در انتشارات‌های اندیشه‌سازان، فار و خیلی‌سبزه.

نمونه تدریس استاد رضا سبز میدانی

استاد فرید شهریاری

۱3. استاد فرید شهریاری

رزومه تحصیلی و کاری

استاد شهریاری که جزو بهترین استاد فیزیک هست، دانش‌آموخته مهندسی برق در دانشگاه تهران با رتبه 26 کنکور بوده. فعالیت‌های ایشون از سال 1370، شامل تالیف کتاب و بعد از اون تدریس در مدارس به ویژه فرزانگان رو شامل میشه. آموزشگاه علمی ماهان در سال 1380 توسط ایشون تاسیس و انتشاراتی به نام استاد شهریاری هم راه‌اندازی شد. در حال حاضر ایشون به فعالیت در حوزه تدریس یا چاپ کتاب های آموزشی مشغول هست. کلاس‌های فیزیک ایشون در مجموعه رایان کلاس به صورت آنلاین و حضوری برگزار میشه.

نحوه تدریس

کلاس‌های آنلاین استاد در مجموعه رایان کلاس به چند نوع تدریس فیزیک دسته‌بندی میشه. فیزیک هر سه پایه به صورت جداگانه، فیزیک پایه تجربی و ریاضی کامل و جامع و فیزیک نکته و تست پیشرفته از کلاس‌های درسی ایشونه. از ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین ایشون اینه که قابلیت مشاهده آفلاین کلاس هم وجود داره. همینطور سر کلاس تعامل یک طرفه نیست و ارتباط بین استاد و دانش‌آموزها به صورت پرسش و پاسخ برقرار میشه.

انرژی ایشون به عنوان بهترین استاد فیزیک، برای تدریس خوبه و ارتباط خوبی برقرار میکنه. تدریس استاد از روی جزوه ایشونه. جزوه شامل متن توضیحات درسی و تمرین و تسته که همگی سر کلاس مورد بررسی قرار می‌گیرن. جو کلاس شاده و اصلا بچه‌ها رو کسل و خسته نمیکنه. در برخی از جلسات از دانش آموزها در یک زمان مقرر، آزمونک‌های تستی گرفته میشه و حتی برای تشویق، جایزه هم تعیین میکنن که این از خلاقیت‌های تدریس در این کلاسه.

نحوه تدریس به این شکله که استاد در ابتدا خلاصه‌ای از موارد جلسه قبل و توضیحی درباره مطالبی که قرار هست در جلسه مطرح کنه میگه و بعد شروع به تدریس میکنه. بعد از مباحث توضیحی درس هم به سراغ حل تست و تمرین میره تا با کمک این موارد، فهم مطالب رو راحت‌تر کنه. استاد برای توضیح مطالب عجله‌ای نداره و اجازه میده که همه بچه‌ها به خوبی همه مطالب رو متوجه بشن.

نکات تست زنی و شیوه‌های مطالعه هر بخش توسط ایشون بیان میشه. همینطور یکسری شیوه‌های خاص و جالب هم برای تنوع در کلاس دارن که این از خسته‌کننده بودن روند کلاس کم میکنه.  

تألیفات

تالیفات استاد از سال 1370 با چاپ کتاب دو جلدی مفاهیم مکانیک توسط انتشارات آینده‌سازان آغاز شد. بعد از این، ایشون مجموعه کتاب‌های سفید و مشکی فیزیک رو در انتشارات خودش به چاپ رسوند. جعبه سیاه فیزیک مجموعه دیگری از ایشان بود که در همین انتشارات منتشر شد. از سال 1390 به بعد هم کتاب‌های ایشون توسط انتشارات مبتکران و خیلی سبز به چاپ می‌رسه. کتاب‌های ایشون در انتشارات خیلی سبز، با برند شگفت انگیز منتشر میشه.

نمونه تدریس استاد فرید شهریاری

 

استاد باباخانی

14. استاد مهدی باباخانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد باباخانی از اساتید برجسته ایران در زمینه تدریس فیزیک کنکوره. ایشون سابقه 20 سال تدریس برای مدارس برتر و همینطور به صورت پروازی در شهرهای مختلف رو داره. دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایعه. در راستای تدریس فیزیک، در برنامه‌های تلویزیونی و موسسات مختلفی مثل گاج هم فعالیت کرده. مجموعه‌های درسی ایشون به صورت دی‌وی‌دی‌های مخ در سری آموزش فیزیک موسسه گاج، موجوده. کلاس‌های درس ایشون هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین برگزار میشه.

نحوه تدریس

کلاس‌های استاد باباخانی بسیار باانرژیه. جو کلاس خسته‌کننده نیست و چیزی برای از بین رفتن تمرکز وجود نداره. استاد مباحث رو از پایه تدریس و همه نکات مهم درس رو از پایه تا کنکور بیان میکنه. فرمول‌ها و راه حل‌های مهم رو بیان میکنه. کلاس درس استاد جزوه داره و این جزوه‌ها بسیار کامله. هم توضیح و هم نمونه مثال و تمرین داره. استاد برای یادگیری عمیق نمونه سوالات مختلفی رو حل میکنه که از ساده به سخت جلو میرن و هم تشریحی و هم تستی‌ان.

استاد تلاش میکنه تمام قسمت‌های سوال رو بیان کنه و قدم‌به‌قدم جلو بره تا دانش‌آموزان به خوبی مباحث رو یاد بگیرن. تعامل بین استاد و دانش‌آموزان بر سر کلاس وجود نداره و فقط استاد تدریس میکنه و دانش‌آموزان غالبا مشارکتی ندارن. در کل کلاس‌های ایشون برای سطح ضعیف و متوسط مناسبه چون مباحث از پایه و صفر تدریس میشن و تا کنکور میرسن که این امر ممکنه افراد قوی رو خسته کنه.

تألیفات

 • کتاب فیزیک نشر کارنامه خرد
 • مجموعه دی‌وی‌دی‌های آموزشی فیزیک سری مخ نشر گاج

نمونه تدریس استاد مهدی باباخانی

استاد تهرانچی

۱5. استاد محمدرضا تهرانچی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد تهرانچی، کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای و مبتکر شیوه‌هایی نوین در حل مسائل فیزیکه. ایشون 22 سال سابقه تدریس در صداوسیما، مدارس و آموزشگاه‌های برتر کشور رو در حوزه فیزیک کنکور داره. طراحی سوالات آزمون‌های آزمایشی کنکور و چاپ مقالات معتبر علمی از سایر فعالیت‌های ایشونه. در حال حاضر مجموعه تدریس‌های استاد در مجموعه آموزشی پرواز به صورت دی‌وی‌دی موجوده.

نحوه تدریس

چک‌های آموزشی استاد در موسسه پرواز، به صورت مبحثی، پایه‌ای و جامع در زمینه فیزیک در هر یک از رشته‌های ریاضی و تجربی به صورت مجزا، موجوده. کلاس درس استاد جدیه اما لحن راحتی داره و به سادگی مفاهیم رو توضیح میده. استاد مبحثی جلو میره و تدریسش از پایه‌ست. یعنی هم برای دانش‌آموزان در حال تحصیل مناسبه و هم برای کنکوری‌هایی که در درس فیزیک به نسبت ضعیف هستن. بعد از هر مبحث، استاد تعدادی سوال تستی از اون بخش حل میکنه اما تعداد بسیار محدودن.

از ویژگی‌های منفی این کلاس، نبود تعامل بین دانش‌آموز و استاده که در فرایند یادگیری تاثیرگذاره. در کل، کلاس برای دانش‌آموزان ضعیف و متوسط که میخوان از پایه مفاهیم رو یاد بگیرن، مناسبه.

 

تألیفات

 • کتاب گنجیه مبتکران
 •  

  کتاب کار کنکور دوازدهم نشر فرهنگ گستر

نمونه تدریس استاد تهرانچی

16. استاد خسرو خسروی منش

رزومه تحصیلی و کاری

استاد خسروی‌منش کارشناس برق و مخابرات، دارای 19 سال سابقه تدریس درس فیزیک در مدارس و موسسات برتر کنکوره. در حال حاضر کلاس آنلاین فیزیک ایشون در مجموعه آنلاین آکادمی برگزار میشه.

نحوه تدریس

کلاس‌های درس استاد جوی صمیمانه داره و امکان تعامل بین استاد و دانش آموزان وجود داره. نحوه تدریس استاد به صورت پایه‌ای هست یعنی از پایه دهم در ابتدا شروع به تدریس میکنه تا به مقاطع بالاتر برسه. دلیل استاد اینه که مطابق با آزمون‌های قلمچی جلو بری و بتونی تست‌های بیشتری در این راستا بزنی. تدریس استاد بیشتر بر مبنای تست جلو میره و مباحث در قالب تست توضیح داده میشن. در نتیجه، کلاس‌های درس استاد برای دانش آموزان متوسط و قوی مناسبه تا بتونن در قالب تست، در راستای کنکور مطالعه کنن. دانش‌آموزان ضعیف بهتره از اساتید دیگه در این زمینه کمک بگیرن.

تألیفات

 • کتاب گویای فیزیک 1
 • کتاب آزمون نامه فیزیک نشر تخته سیاه

نمونه تدریس استاد خسروی منش

استاد رشاد براتی

17. استاد رشاد براتی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد براتی دارای 18 سال سابقه کار در حوزه تدریس در مدارس و آموزشگاه‌های مختلف تهران و همینطور دبیر پروازی سایر استان‌هاست. مجموعه کلاس‌های درس فیزیک ایشون در مجموعه آنلاین آکادمی و در بخش‌های مختلفی نظیر کلاس‌های پایه‌ای، سالیانه، نکته و تست، همایش و جمع بندی قرار داره.

نحوه تدریس

کلاس‌های درس استاد جزوه داره و طبق اون جلو میره. استاد انرژی خوبی داره و لحن بیانش در حین تدریس گویا و ساده‌ست. هر جلسه تکلیف به دانش‌آموزان داده میشه. اگر مطابق روند کلاس پیش بری، میتونی مطمئن باشی که تک‌تک سوالات کنکور رو به سادگی حل کنی و درصد بالایی در این درس کسب کنی. کلاس در طی ده ماه، تدریس مباحثه و بعد از اون فقط نکته و تست و تمرین‌های بیشتره تا مباحث بهتر جا بیفته. استاد بر روی مباحث بسیار مسلطه و توانایی انتقال خوبی در مفاهیم داره.

تعامل استاد با دانش‌آموزان در کلاس وجود داره از طریق چت و استاد بعد از هر مبحث با دانش‌آموزان صحبت میکنه تا اگر کسی مشکل داره، بتونه سوالشو بپرسه. همینطور استاد سوال میپرسه و دانش‌آموزان جواب میدن. کلاس‌های درس استاد برای دانش‌آموزان ضعیف، متوسط و قوی مناسبه. اما دانش‌آموزان متوسط و قوی باید در کلاس‌های سالیانه استاد و دانش‌آموزان قوی در کلاس همایش و جمع بندی یا نکته و تست استاد شرکت کنن.

تألیفات

 • مولف کتاب جزوه فیزیک کنکور نشر کتابچی

نمونه تدریس استاد براتی

بهترین اساتید فیزیک در یک نگاه

۱. استاد محمدرضا ذهبی (مدرس تاملند و مدارس بزرگ تهران)

۲. استاد مهدی یحیوی (مدرس دی‌وی‌دی‌های موسسه ونوس)

۳. استاد علیرضا عربشاهی (مدرس برتر در موسسه راه اندیشه)

۴. استاد محمد نوکنده (مدرس فیزیک کلاسینو و مولف خیلی سبز)

۵. استاد شاهین عباسیان (مدرس مجموعه‌های همگامان دانش و آقای مشاور)

6. استاد پیمان کامیار (مدرس دی‌وی‌دی‌های موسسه حرف آخر)

7. استاد مجتبی سادات (مدرس دی‌وی‌دی‌های آفبا)

8. استاد احمد مصلایی (مولف کتاب‌های خیلی سبز)

9. استاد امیر قضاتی (مدرس جهشینو و از مولفین کتاب دور دنیا در نیمساعت گاج)

10. استاد ارسلان رحمانی (مدرس مجموعه ماز و مولف کتاب‌های گاج)

11. استاد مازیار غنی (مدرس ماز و رتبه‌های برتر کنکور)

۱2. استاد رضا سبزه میدانی (مدرس مجموعه آی کلاس و مدیر تالیف انتشارات خیلی سبز و فار)

۱3. استاد فرید شهریاری (نویسنده کتاب‌های خیلی سبز و…  برترین مولف فیزیک)

۱4. استاد مهدی باباخانی (مدرس برنامه فرصت برابر و مدرس دی‌وی‌دی‌های مخ از موسسه گاج)

۱5. استاد محمدرضا تهرانچی (مدرس دی‌وی‌دی‌های پروازی‌ها)

16. استاد خسرو خسروی منش (مدرس مجموعه آنلاین آکادمی)

17. استاد رشاد براتی (مدرس آنلاین آکادمی و مدارس مختلف کشور)

4.5/5 - (13 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.