سایت در حال بارگذاری است ...

لیست بهترین اساتید فیزیک

سلام به کنکوری‌های عزیز امیدوارم خسته‌ی درس‌ها نباشید! در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین استاد فیزیک کشور رو جهت آشنایی شما دانش‌آموزای عزیز ارائه بدیم تا فیزیک کنکور رو به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسونید و درصدهای بالایی چه در آزمون‌های آزمایشی و چه در کنکور سراسری کسب کنید.

بهترین استاد دبیر اساتید دبیران فیزیک کنکور

استاد محمدرضا ذهبی

۱. استاد محمدرضا ذهبی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد ذهبی که در رسته‌ی بهترین استاد فیزیک جا می‌گیره، از دبیرستان البرز فارغ‌التحصیل شده و مدرک کارشناسی فیزیک کاربردی خودش رو از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفته. همچنین ایشون مدرک کارشناسی ارشدش رو هم در همین رشته و دانشگاه اخذ کرده. 

این استاد در مدارس فرزانگان، ابوریحان، نگرش، اندیشه‌سازان و مدارس مناطق ۱، ۳ و ۶ تهران سابقه‌ی تدریس داره. استاد ذهبی همچنین در مجموعه تاملند هم فعالیت می‌کنه.

نحوه تدریس

ایشون برای مباحث مفهومی خیلی استاد خوبیه ولی برای حل تست، یکم از روش‌های زمان‌بر استفاده میکنه. پس اگه می‌خواین مفاهیم سخت‌تر رو یاد بگیرید، استاد ذهبی گزینه‌ی خیلی خوبیه، ولی برای حل تست، چندان توصیه نمی‌کنیم.

تألیفات

 • فیزیک را باهم بخوانیم (انتشارات فائق)
 • فیزیک پیش دانشگاهی (انتشارات دریافت)
 • هزار نکته-هزارتست (انتشارات آیندگان)

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب فیزیک کنکور

۲. استاد مهدی یحیوی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد یحیوی هم از اساتید تاملنده. ایشون رتبه‌ی ۳۰ کنکور سراسری و عضو بنیاد ملی نخبگان کشوره. این دبیر فیزیک باتجربه و دانشمند، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک داره و عضو انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریفه.

استاد، در برنامه‌های آموزشی گزینه ۴، مسیر برتر، فرصت برابر، باشما و ونوس در صداوسیما، به عنوان کارشناس آموزشی فعالیت می‌کنه. همچنین مدرس مدارس و آموز شگاه‌های برتر تهران، کرج، اصفهان و اهواز هم هست.

نحوه تدریس

ایشون در سطح کتاب و یا یکم بالاتر تدریس میکنه، پس اگه دانش آموز ضعیف یا نسبتا متوسطی هستین، این استاد میتونه کمکتون کنه و در کل کلاس‌هاش خسته کننده نیست. استاد یحیوی شاید بهترین استاد فیزیک کشور نباشه، اما قطعا یکی از بهترین‌هاست. ویدئوهای کلاس‌های آنلاین ایشون رو می‌تونید در سایت موسسه‌ی تاملند ببینید.

تألیفات

مؤلف کتب و محصولات آموزشی ونوس

استاد علیرضا عربشاهی

۳. استاد علیرضا عربشاهی

رزومه تحصیلی و کاری

آقای عربشاهی که فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه علم‌وصنعته، بنیانگذار موسسه‌های آموزشی کلاسینو و راه اندیشه‌ست. ایشون علاوه بر اینکه در دبیرستان‌های بزرگی مثل علامه حلی، فرزانگان، ابوریحان، دکتر هشترودی، صبا و … تدریس می‌کنه، استاد دانشگاه شهید رجایی هم هست. اما فکر نکنید فعالیت‌های این دبیر فیزیک همینجا تموم میشه، استاد عربشاهی معلم پروازی در شهرهای بندرعباس، اصفهان و شیرازه و در آموزشگاه‌های هدف، راه اندیشه و کلاسینو هم تدریس می‌کنه.

چیزی که ایشون رو در دسته‌ی بهترین استاد فیزیک قرار میده، ۵۰ سال سابقه‌ی تدریس و آموزش صدها رتبه زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی در تمام این سال‌هاست.

نحوه تدریس

همونطور که گفتیم، ایشون استاد بسیار باتجربه‌ای هست، اما تدریسش به ندرت به سمت تست کشیده میشه و بیشتر در راستای تدریس تشریحی پیش میره. پس اگه از لحاظ تشریحی می‌خواید تقویت بشید، ایشون میتونه کمکتون کنه.

مطلب پیشنهادی: فیلم تحلیل درس فیزیک 

محمد نوکنده

۴. استاد محمد نوکنده

رزومه تحصیلی و کاری

استاد نوکنده از اساتید فیزیک کلاسینو فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و دارای کارشناسی ارشد مهندسی بیوتکنولوژیه. ایشون مدرس بهترین مدارس تهران و استاد پروازی شهرهای اصفهان و تبریز و اهوازه. 

نحوه تدریس

روش تدریس استاد، مفهومیه و کمتر از روش‌های تستی خاص استفاده میکنه. با این روش قصد داره تا دانش آموز بتونه مفهوم رو به خوبی درک کنه. پس اگه یادگیری در مرحله‌ی اول واستون مهمه، ایشون استاد خوبیه و اینم بگم که سطح تدریسش برای بچه‌های متوسط رو به بالاست. ویژگی‌های کلی‌ای که استاد محمد نوکنده رو در زمره‌ی بهترین استاد فیزیک جا میده، به شرح زیره:

 • تدریس کامل تشریحی و مفهومی مطالب پایه و کنکور
 • ارائه روش‌های تستی بی‌نظیر و آموزش تفکر هوشمندانه و استراتژی حل سوال
 • آموزش مطالب پایه ریاضی، هندسه و شیمی مرتبط با فیزیک
 • تحلیل کامل متن کتاب درسی مسئله‌ها و تمرین‌ها
 • تحلیل سوالات کنکورهای آزمایشی قلمچی گزینه دو و سنجش و کنکور سراسری

تألیفات

 • مولف کتاب تخته سیاه
 • مولف کتاب خیلی سبز
 • مولف کتاب اندیشه فائق

مطلب پیشنهادی: معرفی رشته فیزیک

استاد مهدی براتی

۵. استاد مهدی براتی

رزومه تحصیلی و کاری

آقای براتی هم توی کلاسینو فعالیت میکنه. ایشون كارشناس مهندسى مكانيك از دانشگاه شريفه. استاد براتی، طراح آزمون‌هاى قلم چى و گاج، مدرس و تحليلگر انتشارات گاج، كارشناس علمى كتاب دور دنياى فيزيك گاج، طراح فيزيك انتشارات خيلی سبز، مدرس دوره ICWD دانشگاه شريف و دارای ٨ سال سابقه تدريس در بهترين مدارس و آموزشگاه‌های تهران، كرج، مشهد، اصفهان، زنجان و بابل هست.

نحوه تدریس

ایشون استاد با سوادی هست و دل دادن به کلاساشون میتونه شما رو علاقه مند به فیزیک بکنه. رضایتمندی دانش‌آموزان از تدریس این استاد، ایشون رو در دسته‌ی بهترین استاد فیزیک قرار میده.

استاد علیرضا عبداللهی

۶. استاد علیرضا عبداللهی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عبداللهی، با رتبه ۱۷ کنکور کارشناسی ارشد و رتبه ۴۹ کنکور دکتری، دانش‌آموخته‌ی مهندسی صنایع گرایش انتقال تکنولوژی هست. ایشون همچنین، مدرس فیزیک برترین آموزشگاه‌های ایرانه و بیش از ۱۵ سال سابقه تدریس، در مدارس تهران و شهرستان‌ها داره. دکتر عبداللهی، بیشترین درصد پیش‌بینی سوالات کنکور در سال‌های اخیر رو داشته و طراح آزمون‌های آزمایشیه. ایشون توی مجموعه هم درسلایو تدریس میکنه.

نحوه تدریس

آقای عبداللهی عزیز جزو دبیران جوان و با استعداد کشوره و توی تست و کنکور، مهارت قابل توجهی داره. ایشون جزو دبیرهایی هست که راه حل‌های تستی مفیدی ارائه میدن و این موضوع از جمله دلایلیه که ایشون رو بهترین استاد فیزیک می‌کنه. در کل اگه فیزیک کنکور براتون مهمه، این استاد میتونه کمکتون کنه.

تألیفات

 • مولف کتاب‌های فیزیک انتشارات مهر و ماه

 •  

  مولف کامل‌ترین و منحصربه‌فردترین جزوه‌ی فیزیک کنکور

استاد قضاتی

۷. استاد امیر قضاتی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد قضاتی، از مدرسین فیزیک موسسه‌ی جهشینو هست که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و مدیر دپارتمان فیزیک آموزش و پرورش مطقه یک تهران در سال ۹۱-۹۲ بوده. ایشون در نظر سنجی مشاورین کنکور انجمن کنکور فیزیک، یکی از ۲۰تا بهترین استاد فیزیک کنکور انتخاب شد.

نحوه تدریس

ایشون جزوه‌ی کاملی داره که همه نوع سوال، چه تالیفی و چه کنکور در اون پیدا میشه. استاد قدرت انتقال مطالب فوق‌العاده‌ای داره اما بیشتر برای دانش‌آموزهای متوسط و قوی مفیده. همچنین استاد قضاتی از سایت‌های آزمون ساز در حل تست استفاده می‌کنه.

در کلاس‌های استاد گاهی بیش از اندازه به حاشیه پرداخته میشه و از تدریس دور میشه که این میتونه از طرفی نقطه ضعف کلاس‌های این استاد باشه و از طرفی، دلیلی بر اینکه کلاس‌ها خسته کننده نیستند. سطح تست‌هایی که در کلاس حل میشه، گرچه گاهی از سطح کنکور پایین‌تره اما نکته‌های ریز و خوبی دارن و تست‌های تله‌دار و مفهومی زیادی در کلاس حل میشه.

اما کلاس‌های استاد قضاتی معمولا بخاطر حجم زیاد بچه‌ها و تایم کم، بیشتر یکطرفه‌ست و رفع اشکال چندانی انجام نمی‌گیره. مگر گاهی اوقات که استاد به بعضی از سوالات، یا سوال‌های مطرح شده در چت پاسخ میده. در کل بهتره اگر دانش‌آموز متوسط و قوی‌ای هستید، از کلاس‌های استاد، استفاده کنید اما اگر دانش‌آموز ضعیفی هستید، ما به شما استاد قضاتی رو توصیه نمی‌کنیم.

تألیفات

یکی از مولفین کتاب دور دنیا در نیمساعت فیزیک گاج

ارسلان رحمانی

۸. استاد ارسلان رحمانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد رحمانی، که از اساتید برتر فیزیک کنکور و استاد مجموعه‌ی ماز هست، رتبه‌ی ۳ کنکور سراسری ۱۳۷۹ رو کسب کرده. ایشون دانش‌آموخته‌ی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریفه و به رتبه‌های برتر کنکور تدریس کرده.

نحوه تدریس

 تدریس ایشون خیلی روان و با کیفیته و روش‌های نسبتا جدیدی در تدریس استفاده می‌کنه. 

تألیفات

مؤلف کتاب‌های کمک‌ آموزشی فیزیک انتشارات گاج

مازیار غنی

۹. استاد مازیار غنی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد غنی، دانش‌آموخته‌ی مهندسی مکانیک و دانش آموخته رشته دندانپزشکی از دانشگاه شیرازه. ایشون مدرس رتبه‌های برتر کنکوره و در موسسه ماز هم فعالیت می‌کنه.

نحوه تدریس

سبک تدریس ایشون، نسبتا معمولی و مبتنی بر حل تسته.

۱۰. استاد راضیه قنادباشی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد قنادباشی، مدرک کارشناسی فیزیک خودش رو از دانشگاه تهران اخذ کرده و فوق لیسانسش رو با رتبه‌ی ۲۸۴، از دانشگاه شهید بهشتی گرفته. ایشون همینطور، پذیرفته شده‌ی دبیرستان استعداد درخشان (سمپاد) و دارای رتبه سوم المپیاد علوم تجربی استان تهرانه. 

 برخی از سوابق تدریس استاد قنادباشی: تدریس در کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)؛ تدریس به مجموعه دبیران شرکت دانش‌بنیان لکو؛ مجتمع غیرانتفاعی ساعی (یوسف آباد)؛ مجتمع غیرانتفاعی صالحات (پاسداران)؛ مجتمع غیرانتفاعی تلاش (مرزداران)؛ مدرسه علم وادب (پاسداران) و…

حسن عباسی

۱۱. استاد حسن عباسی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عباسی، فوق‌لیسانس فیزیک از دانشگاه شهید بهشتی تهران داره و در دسته‌ی بهترین استاد فیزیک کنکور قرار می‌گیره. سوابق تدریس این استاد باتجربه، به شرح زیره:

 • تدریس دروس دبیرستان و مشاوره کنکور از سال ۹۱
 • تدریس در آموزشگاه‌های قلمچی و علوی
 • کلاس‌های حل تمرین دانشگاه
 • تدریس دانشجویان علوم پایه و مهندسی
 • تدریس دروس ریاضی و فیزیک به انگلیسی
 • تدریس آنلاین درس‌های ریاضی و فیزیک از سال ۹۷ الی ۱۴۰۰ 
 • تدریس در سرای محله‌ها
 • تدریس خصوصی در منطقه‌های ۱ و ۲ تهران به صورت حرفه‌ای
 • تدریس در مجموعه‌های انجمن علمی ریاضی و فیزیک
 • تدریس در جهاد دانشگاهی در دانشگاه شهید بهشتی
حافظ نظری

۱۲. استاد حافظ نظری

رزومه تحصیلی و کاری

استاد نظری، دبیر فیزیک مدرسه برتر تهران، علامه طباطبایی، آموزشگاه علوی، مدرسان شریف و استاد دانشگاهه. ایشون سابقه‌ی تدریس به قبولی‌های رشته‌های پزشکی، سراسری و مهندسی در دانشگاه شریف و… رو داراست. استاد، مدرس ریاضی پنجم و ششم، هفتم، هشتم و نهم تیزهوشان هم هست. علاوه بر این‌ها سابقه‌ی تدریس خصوصی آنلاین به دانش‌آموزان و دانشجویان داخل و خارج از کشور رو داره و در دانشگاه هم تدریس داشته. 

آقای نظری، جزوه فشرده و کاملی در فیزیک کنکور، دبیرستان و دانشگاه داره.

۱۳. استاد رضا سبز میدانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد سبزمیدانی، ۲۵ سال سابقه تدریس فیزیک داره و از اساتید مجموعه کلاس هست. ایشون مدیر دپارتمان فیزیک انشارات اندیشه‌سازان، مدیر تالیف انتشارات علمی فار و مدیر تالیف انتشارات خیلی سبزه. این بهترین استاد فیزیک، در مدارس مناطق ۱، ۲، ۳، ۴ و۶ از جمله منظومه خرد، شایستگان، اندیشه‌سازان و… تدریس می‌کنه. 

نحوه تدریس

کلاس‌های ایشون تقریبا یکنواخته و تدریس و تست‌های مورد بررسی در کلاس، برش یافته از کتاب کمک آموزشیه.

تألیفات

ایشون ۲۰ سال سابقه تألیف کتاب‌های آموزش فیزیک داره و مؤلف ۲۹ کتاب آموزش فیزیک در انتشارات‌های اندیشه‌سازان، فار و خیلی‌سبزه.

۱۴. استاد علی ایرانشاهی

رزومه تحصیلی و کاری

آقای ایرانشاهی، فارغ التحصیل مهندسی مکانیک و دبیر برترین مراکز تهران و شهرهای اهوازه. ایشون در دبیرستان‌های کوشش، آموزشگاه علم و صنعت، آریا، پرستو، راه اندیشه، فرزانگان و گاج زاهدان و اندیشه‌های شرف رشت، تدریس می‌کنه. این دبیر فیزیک، مدرس ۱۱ رتبه دو رقمی در کنکور ۹۶ و ۹۷ بوده. استاد ایرانشاهی همچنین، توی آی کلاس تدریس میکنه.

۱۵. استاد روح الله علی پور

رزومه تحصیلی و کاری

استاد علی‌پور، مولف، طراح و مدرس فیزیک کنکوره. ایشون از اساتید آی کلاس هم هست.

تألیفات

 • فصل آزمون فیزیک
 • شب امتحان فیزیک خیلی سبز
 • فیزیک سبز قلم چی
 • ۱۰۰۰ تست فیزیک کنکور نشر دریافت

بهترین اساتید و دبیران فیزیک ایران

۱: استاد مهدی باباخانی (مدرس برنامه فرصت برابر و مدرس دی‌وی‌دی‌های مخ از موسسه گاج)

۲: استاد احمد مصلایی (مولف کتاب‌های خیلی سبز)

۳: استاد مهدی یحیوی (مدرس دی‌وی‌دی‌های موسسه ونوس)

۴: استاد علیرضا عبداللهی (مدرس کلاس‌های آنلاین درسلایو)

۵: استاد فرید شهریاری (نویسنده کتاب‌های خیلی سبز و…  برترین مولف فیزیک)

۶: استاد علیرضا عربشاهی (مدرس برتر در موسسه راه اندیشه)

۷: استاد محمد علی عباسی (نویسنده کتاب فیزیک مبتکران)

۸: استاد کامیار (مدرس دی‌وی‌دی‌های موسسه حرف آخر)

۹: استاد تهرانچی (مدرس دی‌وی‌دی‌های پروازی‌ها)

۱۰: استاد مجتبی سادات (مدرس دی‌وی‌دی‌های آفبا)

5/5 - (1 امتیاز)

محمدرضا سلیمی

66 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !