بهترین کتاب های کمک درسی

بهترین کتاب فیزیک کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب فیزیک کنکور

سلام بر تموم کنکوری‌های زحمتکش! می‌خوایم تو این مقاله در مورد بهترین کتاب فیزیک کنکور صحبت کنیم که انشالله شما بتونید کتاب مناسب با سطح و پایه خودتون انتخاب کنید و درصد خوبی از این درس مهم تو کنکور سراسری کسب کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

دسترسی سریع به مطالب این مقاله:

بهترین منابع فیزیک جامع کنکور

درس فیزیک یکی از تاثیرگذارترین درس‌های کنکوره که دانش‌آموزان تجربی باید به 30 سوال اون در ۳۷ دقیقه جواب بدن. پس برای کسب مهارت کافی در این درس لازمه که دانش آموزان از کتاب تست فیزیک استفاده کنند. در ادامه می‌خوایم بهترین کتاب فیزیک جامع کنکور رو از انتشارات‌های مختلف معرفی کنیم. و در آخر هم مقایسه کتاب‌های فیزیک رو در یک جدول برای شما گذاشتیم.

این انتشارات در سری کتاب‌های جامع دارای دو کتاب کمک درسی فیزیکه. 1. کتاب تست پایه (که فقط مربوط به پایه دهم و یازدهمه.) 2. کتاب تست جامع سه پایه

فیزیک پایه تجربی تست خیلی سبز:

فیزیک پایه ریاضی تست خیلی سبز:

کتاب تست فیزیک پایه خیلی سبز یک مجموعه کتاب دو جلدیه که جلد اول شامل سوالات و پاسخنامه کلیدی و جلد دوم شامل پاسخنامه و درسنامه‌ست. این کتاب نسبت به کتاب‌های دیگه‌ی پایه دهم و یازدهم، دیدگاه کنکوری‌تری نسبت به فیزیک داره.

در جلد اول این کتاب در ابتدا در مورد مهارت‌های مهم ریاضی که در حل سوالات فیزیک کاربرد داره صحبت می‌شه و در ادامه به سوالات تستی فصل‌های مختلف، پرداخته شده.                                      

در قسمت سوالات، علاوه بر سوالات کنکورهای سراسری چند سال اخیر و سوالات تالیفی، یک سری سوال تحت عنوان سوالات سری Z برای دانش آموزانی که سطح بالایی دارن و میخوان به درصد 100 در درس فیزیک برسن، قرار داده شده‌. به علاوه یک سری سوال تحت عنوان سوالات رنگی موجوده که برای کسب نمره حداقلی در کنکور طراحی شده.

جلد دوم این کتاب شامل یک درسنامه کاملاً آموزشی و مفهومیه که مفاهیم کتاب درسی رو به صورت واضح برای دانش آموز تدریس می‌کنه. در ادامه کتاب، پاسخ‌های تشریحی سوالات رو می‌بینیم که شامل نکات آموزشی تحت عنوان “حواستون باشه” هست که توصیه می‌شه همه دانش‌آموزان حتی کسانی که سوالات رو درست پاسخ دادن، این قسمت رو مطالعه کنند.

 این کتاب برای دانش آموزان کنکوری که تسلط کمتری روی مطالب پایه دارن، مناسبه. همچنین دانش‌آموزان پایه میتونن به عنوان منبع دوم از این کتاب استفاده کنند.

فیزیک جامع ریاضی و تجربی تست خیلی سبز:

این کتاب هم مثل کتاب‌های دیگه‌ی جامع بازار، سعی داره با حداقل تست‌ها بتونه حداکثر مطالب کتاب درسی رو شامل بشه و دانش آموزان رو برای کنکور آماده کنه.

نقطه قوت این کتاب درسنامه‌های کوتاهه و سعی بر این شده که بعد از ارائه یک درسنامه، به تست‌های مربوط به اون درسنامه پرداخته شه. با وجود اینکه این کتاب سعی کرده تا همه مباحث رو تدریس کنه و درسنامه کاملی داشته باشه، اما برای دانش‌آموزانی که آشنایی قبلی با مباحث ندارن، ممکنه سنگین و مبهم باشه.

 مولف در بعضی از قسمت‌ها،  ترتیب ارائه مطالب در کتاب درسی رو رعایت نکرده و سعی بر منسجم گفتن مطالب داره. این ویژگی باعث میشه که دانش آموزان کنکوری در استفاده از این کتاب، راحت‌تر باشن اما دانش‌آموزان پایه نتونن به درستی از این کتاب استفاده کنن. 

2. انتشارات گاج:

در ادامه  بررسی منابع فیزیک کنکور به انتشارات گاج می‌رسیم. از این مجموعه سه کتاب تست فیزیک رو بررسی خواهیم کرد.

فیزیک جامع کنکور تجربی IQ گاج:

این کتاب مجموعه تست بسیار فوق‌العاده‌ایه که می‌تونه برای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان مفید باشد. از نقطه ضعف‌های این کتاب، میشه به تاکید بیشتر روی تست‌های ترکیبی اشاره کرد که سبب میشه، دانش آموزان سطح ضعیف نتونن به خوبی از اون استفاده کنن. این کتاب، قسمتی تحت عنوان درسنامه نداره و مولف سعی کرده که آموزش رو در بطن پاسخ‌های تشریحی بگنجونه و قسمت‌هایی تحت عنوان “حواستون باشه” و “حتماً بخونش” طراحی کرده تا دانش آموزان بتونن نکات مهم را یاد بگیرن.

این کتاب برای دانش آموزان ضعیف و متوسط، پیشنهاد نمیشه و برای دانش آموزان سطح قوی که قبلاً منبع دیگری رو مطالعه کردن، میتونه مناسب باشه.

فیزیک کامل کنکور تجربی میکرو طلایی گاج:

این کتاب یک مجموعه دو جلدیه که جلد اول شامل سوالات و پاسخ تشریحی و جلد دوم شامل درسنامه‌ست.

در جلد اول این کتاب سعی شده که سوالات طبقه بندی شده هر فصل به صورت کامل مطرح بشن. توی هر فصل، تعدادی سوال ستاره دار مشخص شده که دانش‌آموزان می‌تونن از اون‌ها در زمان جمع بندی و همچنین زمانی که تایم کافی برای حل کردن همه سوالات وجود نداره، استفاده کنن. بعضی سوالات هم با علامت “بمب” مشخص شدن که سوالات دشوارن.

جلد دوم این کتاب شامل یک درسنامه کامله که مفاهیم رو به صورت پایه‌ای تدریس می‌کنه.

این کتاب برای دانش آموزان قوی مناسب نیست و بهتره از منابع دیگه‌ای استفاده کنن. اما برای دانش آموزان متوسط که با مطالب کتاب کاملاً بیگانه نیستن، می‌تونه منبعی بسیار مناسب باشه.

کتاب فیزیک پایه کنکور تجربی سری میکرو طبقه بندی:

کتاب فیزیک پایه کنکور ریاضی سری میکرو طبقه بندی:

این مجموعه کتاب در دو جلد طراحی شده که جلد اول شامل سوالات به اضافه پاسخنامه کلیدیه. سوالات کاملاً طبقه بندی شده، برای مطالب پایه دهم و یازدهم به صورت کامل آورده شدن. در جلد دوم این کتاب، درسنامه‌هایی تحت عنوان خلاصه نکات به اضافه پاسخنامه کاملا تشریحی رو می‌تونیم ببینیم. تست‌های یک قدم تا 100، در آخر هر فصل می‌تونه کاربردی باشه! 

این کتاب برای دانش آموزان متوسط که در مقاطع دهم و یازدهم در حال تحصیلن، می‌تونه مناسب باشه.

3. انتشارات مهر و ماه:

در ادامه مقایسه کتاب‌های فیزیک جامع، به انتشارات مهروماه می‌رسیم.

جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی مهروماه:

جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم ریاضی مهروماه:

کتاب فیزیک جامع مهر و ماه یک مجموعه دو جلدیه که در اون، مباحث پایه یازدهم و دوازدهم، آورده شدن.

جلد اول کتاب، شامل سوالات و درسنامه‌ست و جلد دوم، حاوی پاسخ تشریحیه.

چینش مناسب سوالات، درسنامه و پاسخ تشریحی، باعث شده که این کتاب، مرجعی برای همه دانش آموزان در هر سطح باشه و همه بتونن از این کتاب استفاده کنن و سطح خودشون رو ارتقا بدن.

در ابتدای بعضی فصل‌ها که نیاز به پیش نیاز ریاضی هست، مطالب پایه به صورت ساده آورده شدن تا برای دانش‌آموز مرور بشن. در ادامه هر فصل، تست‌های تحت عنوان هایپر تست می‌بینیم که شامل سوالات دشواره و برای رسیدن به درصدهای بالای ۹۰، مناسبه.

همچنین در پایان هر فصل، آزمون‌هایی گنجونده شده تا دانش‌آموز بتونه با حل کردن اون‌ها، مهارتش رو افزایش بده.

4. انتشارات نشر الگو:

موج آزمون جامع فیزیک تجربی و ریاضی:

این کتاب شامل نمودارهای درختیه که می‌تونه به فهم بهتر مطالب در زمان جمع بندی کمک کنه.

 بخش سوالات این کتاب، به صورت آزمونی بوده و برای هر پایه، تعدادی آزمون طراحی شده که به دانش آموز کمک می‌کنه، سرعتش رو در حل سوالات ارتقا بده. قسمت پاسخ تشریحی با ارائه نکات لازم و تشریح گزینه‌ها، به فهم بهتر مطالب کمک می‌کنه.

 این کتاب می‌تونه در دوران جمع بندی بسیار مفید باشه و برای کسانی که قبلاً کتاب دیگه‌ای رو مطالعه کردن، می‌تونه نکات تکمیلی و مفید داشته باشه. ولی اصولا این کتاب شامل سوالاتی با سطح دشواره.

بهترین منابع فیزیک پایه‌ای کنکور

در قسمت ابتدایی این مقاله، به مقایسه کتاب‌های فیزیک جامع کنکور پرداختیم.

 در ادامه می‌خوایم کتاب تست فیزیک هر پایه رو به صورت جداگانه بررسی کرده تا شما عزیزان بتونید منابع فیزیک کنکور موجود در بازار رو بشناسید و کتاب متناسب با سطح خودتون رو انتخاب کنید.

بهترین منابع فیزیک پایه دوازدهم

1. انتشارات خیلی سبز:

آموزش شگفت انگیز فیزیک دوازدهم تجربی و ریاضی:

کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز فیزیک پایه دوازدهم به منظور آموزش از سطح صفر طراحی شده و به دانش‌آموزان کمک می‌کنه که حتی بدون حضور در کلاس، با خوندن این کتاب، به سطح خوبی از فیزیک برسن.

درسنامه بسیار مفصل این کتاب‌ها و استفاده از شیوه خلاقانه سوال و جواب، طی درسنامه، به دانش‌آموزان کمک می‌کنه تا ابهامات ذهنیشون رو برطرف کنن.

ابتکار دیگه‌ای که در این کتاب شاهدش هستیم، استفاده از سری سوالات “من‌وتو” هست.  به این صورت که سوالات سری “من” رو خود مولف حل کرده و حل سوالات سری “تو” بر عهده دانش‌آموزه. لازم به ذکره که این دو سوال، هر دو روش حل یکسانی داشته و با فرمول‌های مشابه حل میشن.

 در ادامه این سری کتاب‌ها، بانک تست رو مشاهده می‌کنیم که تعداد بسیار زیادی سوال از هر موضوع در اون مطرح شده و می‌تونه نیازهای دانش‌آموزان رو برطرف کنه. پاسخ تشریحی این مجموعه به تشریحی‌ترین فرم ممکن به سوالات جواب داده و تمام سوالاتی که ممکنه در طی حل سوالات در ذهن دانش‌آموز ایجاد بشه رو پاسخ داده. به این صورت در ذهن دانش آموز فضای کلاس تداعی شده و آموزشی هرچه تمام‌تر، در اختیارش قرار می‌گیره.

با توجه به توضیحات داده شده، کاملاً واضحه که این کتاب، ممکنه برای دانش آموزان متوسط رو به بالا و دانش آموزان قوی، خسته کننده باشه و منبع مناسبی برای این افراد نباشه. اما برای دانش‌آموزانی که آموزش کافی ندیدن، به عنوان منبع اول بسیار مناسب بوده و می‌تونه به اون‌ها کمک کنه.

نردبام فیزیک دوازدهم تجربی و ریاضی:

سری کتاب‌های نردبام به دانش آموزان کمک می‌کنه که به سطحی فراتر از کتاب درسی برن و بتونن به دشوارترین سوالات کنکور هم پاسخ بدن. درسنامه و سوالات طراحی شده در این کتاب، در سطحی بالاتر از عموم دانش‌ آموزان قرار گرفته و برای مطالعه به عنوان منبع اول، پیشنهاد نمیشه.

درسنامه این کتاب، کامل بوده و همه مطالب کتاب درسی رو پوشش میده، اما با زبانی ساده این مطالب توضیح داده نشده و فرض بر این قرار داده شده که دانش آموز منبع دیگه‌ای رو قبل از شروع این کتاب، مطالعه کرده. 

سوالات این کتاب عموماً تالیفی بوده و از سوالات المپیاد فیزیک هم استفاده شده تا دانش آموز بتونه با سوالات سخت، روبرو بشه و از پس سوالات فیزیک کنکور بربیاد.

اگر دانش آموزی هستید که سطحی متوسط رو به بالا و قوی در فیزیک دارید، این کتاب کاملا می‌تونه برای شما مناسب باشه و شما رو به سطحی بالاتر از اونچه هستید، می‌بره. اما اگر دانش آموزی هستی در سطح متوسط رو به پایین، ترجیحاً از این کتاب استفاده نکنید.

2. گاج:

فیزیک دوازدهم تجربی IQ گاج:

کتاب IQ فیزیک دوازدهم با ارائه سوالات با سطح بالا به دانش آموزان کمک می‌کنه تا سطحشون رو ارتقا بدن.

این کتاب برای افرادی مناسبه که قبل از این منبع، کتاب دیگه‌ای رو مطالعه کردن و الان به عنوان منبع تکمیلی، از این کتاب استفاده می‌کنن.

فیزیک دوازدهم تجربی میکرو گاج:

فیزیک دوازدهم ریاضی میکرو گاج:

میکرو فیزیک دوازدهم کتابیه که برای آموزش ابتدایی دانش آموزان طراحی شده اما متاسفانه به عنوان منبع اول ممکنه دانش آموز نتونه به خوبی با اون ارتباط بگیره. اگرچه با ارائه تست‌های متنوع، در تعداد زیاد، می‌تونه در پیشرفت مهارت‌های تستی دانش‌آموز کمک کننده باشه.

تست‌های یک قدم تا 100 این مجموعه، برای تثبیت مطالب و ارتقاء سطح، عالی هستند.

این کتاب، برای دانش آموزان پایه دوازدهم که در فیزیک پایه دهم و یازدهم کم کاری تستی دارن، می‌تونه مناسب باشه.

سیر تا پیاز فیزیک دوازدهم تجربی و ریاضی:

کتاب سیر تا پیاز فیزیک دوازدهم، شامل قسمت آموزش، تست و امتحانه. در قسمت آموزش، سعی شده تا مطالب به صورت کامل و عمقی تدریس بشن و دانش آموز بتونه بر مطالب کتاب به صورت کامل مسلط بشه.

سوالاتی در قسمت تست قرار داده شده تا دانش آموز بتونه به خوبی مطالب را فرا بگیره اما سوالات در حدی نیستند که دانش‌آموز، در آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری، درصد خوبی رو به دست بیاوره. در نتیجه برای دانش آموزان سطح متوسط و بالاتر، پیشنهاد می‌کنیم که کتاب تست دیگه‌ای رو کنار این کتاب داشته باشن تا بتونن تمرین‌های لازم رو انجام بدن.

قسمت امتحان این کتاب به دانش آموزان کمک می‌کنه که بتونن سوالات تشریحی طرح شده از فیزیک رو جواب بدن.

این منبع، می‌تونه کتابی مناسب برای شروع خوندن فیزیک باشه، اما برای ادامه مسیر و موفقیت در کنکور، قطعاً نیاز به منابع دیگری هم خواهید داشت.

بهترین منابع فیزیک پایه یازدهم

1. انتشارات خیلی سبز:

آموزش شگفت انگیز فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی:

کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز فیزیک یازدهم که به منظور آموزش از سطح صفر طراحی شده و به دانش آموزان کمک می‌کنه که حتی بدون حضور در کلاس با خوندن این کتاب، به سطح خوبی از فیزیک برسند.

درسنامه بسیار مفصل این کتاب‌ها و استفاده از شیوه خلاقانه سوال و جواب طی درسنامه به دانش آموزان کمک می‌کنه که ابهامات ذهنی خودشون رو برطرف کنن.

ابتکار دیگه‌ای که در این کتاب شاهد هستیم، استفاده از سری سوالات “من‌ و تو” هست.  به این صورت که سوالات سری “من” رو خود مولف حل کرده و حل سوالات سری “تو” بر عهده دانش آموزه. لازم به ذکره که این این دو سوال، هر دو روش حل یکسانی داشته و با فرمول‌های مشابه، حل میشن.

 در ادامه این سری کتاب‌ها، بانک تست رو داریم که تعداد بسیار زیادی سوال از هر موضوع در اون مطرح شده و می‌تونه نیازهای دانش آموزان رو برطرف کنه. پاسخ تشریحی این مجموعه، به تشریحی‌ترین فرم ممکن به سوالات جواب داده و تمام سوالاتی که ممکنه در طی حل سوالات در ذهن دانش آموز ایجاد بشه رو پاسخ داده. به این صورت در ذهن دانش‌آموز، فضای کلاس تداعی شده و آموزشی هرچه تمام‌تر در اختیار او قرار می‌گیره.

با توجه به توضیحات داده شده، کاملاً واضحه که این کتاب ممکنه برای دانش آموزان متوسط رو به بالا و دانش آموزان قوی، خسته کننده باشه و منبع مناسبی برای این افراد نباشه؛ اما برای دانش‌آموزانی که آموزش کافی ندیدن، به عنوان منبع اول بسیار مناسبه و می‌تونه به اون‌ها کمک کنه.

نردبام فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی:

سری کتاب‌های نردبام، به دانش آموزان کمک می‌کنه تا به سطحی فراتر از کتاب درسی برن و بتونن به دشوارترین سوالات کنکور هم پاسخ بدن. درسنامه و سوالات طراحی شده در این کتاب، در سطحی بالاتر از عموم دانش‌ آموزان قرار گرفته و برای مطالعه به عنوان منبع اول پیشنهاد نمیشه.

درسنامه این کتاب، کامله و همه مطالب کتاب درسی رو پوشش میده، اما با زبانی ساده این مطالب توضیح داده نشده و فرض بر این قرار داده شده که دانش آموز منبع دیگه‌ای رو قبل از شروع این کتاب، مطالعه کرده. 

سوالات این کتاب، عموماً تالیفی بوده و از سوالات المپیاد فیزیک هم استفاده شده تا دانش آموز بتونه با سوالات سخت روبرو بشه و از پس سوالات فیزیک کنکور بربیاد.

اگر دانش آموزی هستید که سطحی متوسط رو به بالا و قوی در فیزیک دارید، این کتاب کاملا می‌تونه برای شما مناسب باشه و شما رو به سطحی بالاتر از اونچه هستید، ببره. اما اگر دانش آموزی هستید در سطح متوسط رو به پایین، ترجیحاً از این کتاب استفاده نکنید.

2. انتشارات گاج:

فیزیک یازدهم تجربی IQ:

کتاب IQ فیزیک یازدهم، با ارائه سوالات با سطح بالا به دانش آموزان کمک می‌کنه سطح خودشون رو ارتقا بدن.

این کتاب، برای افرادی مناسبه که قبل از این منبع، کتاب دیگه‌ای رو مطالعه کردن و الان به عنوان منبع تکمیلی، از این کتاب استفاده می‌کنن.

سیر تا پیاز فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی:

کتاب سیر تا پیاز فیزیک یازدهم، شامل قسمت آموزش، تست و امتحانه.

 در قسمت آموزش، سعی شده تا مطالب، به صورت کامل و عمقی، تدریس بشه و دانش آموز بتونه بر مطالب کتاب به صورت کامل مسلط بشه.

سوالاتی در قسمت تست قرار داده شده تا دانش آموز بتونه، به خوبی مطالب را فرا بگیره، اما سوالات در حدی نیستن که دانش آموز در آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری، درصد خوبی را به دست بیاوره. در نتیجه، برای دانش آموزان سطح متوسط و بالاتر، پیشنهاد می‌کنیم که کتاب تست دیگه‌ای رو کنار این کتاب داشته باشن تا بتونن، تمرین‌های لازم رو انجام بدن.

قسمت امتحان این کتاب، به دانش آموزان کمک می‌کنه تا بتونن سوالات تشریحی طرح شده از فیزیک رو جواب بدن.

این منبع، می‌تونه کتابی مناسب برای شروع خوندن فیزیک باشه، اما برای ادامه مسیر و موفقیت در کنکور، قطعاً نیاز به منابع دیگری هم خواهید داشت.

بهترین منابع فیزیک پایه دهم

1. انتشارات خیلی سبز:

آموزش شگفت انگیز دهم تجربی و ریاضی:

کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز دهم، به منظور آموزش از سطح صفر طراحی شده و به دانش آموزان کمک می‌کنه تا حتی بدون حضور در کلاس، با خوندن این کتاب، به سطح خوبی از فیزیک برسن.

درسنامه بسیار مفصل این کتاب‌ها و استفاده از شیوه خلاقانه سوال و جواب در درسنامه، به دانش آموزان کمک می‌کنه تا ابهامات ذهنیشون رو برطرف کنن.

ابتکار دیگه‌ای که در این کتاب شاهد هستیم، استفاده از سری سوالات “من‌وتو” هست.  به این صورت که سوالات سری “من” رو خود مولف حل کرده و حل سوالات سری “تو” بر عهده دانش آموزه. لازم به ذکره که این این دو سوال، هر دو روش حل یکسانی داشته و با فرمول‌های مشابه حل میشن.

 در ادامه این سری کتاب‌ها، بانک تست رو مشاهده می‌کنیم. تعداد بسیار زیادی سوال از هر موضوع مطرح شده و می‌تونه نیازهای دانش آموزان رو برطرف کنه. پاسخ تشریحی این مجموعه، به تشریحی‌ترین فرم ممکن به سوالات جواب داده و تمام سوالاتی که ممکنه در طی حل سوالات در ذهن دانش آموز ایجاد بشه رو پاسخ داده. به این صورت که در ذهن دانش آموز، فضای کلاس تداعی شده و آموزشی هرچه تمام‌تر در اختیارش قرار می‌گیره.

با توجه به توضیحات داده شده، کاملاً واضحه که این کتاب، ممکنه برای دانش آموزان متوسط رو به بالا و دانش‌آموزان قوی، خسته کننده باشه و منبع مناسبی برای این افراد نباشه؛ اما برای دانش‌آموزانی که آموزش کافی ندیدن، به عنوان منبع اول بسیار مناسبه و می‌تونه به اون‌ها کمک کنه.

نردبام فیزیک دهم تجربی و ریاضی:

سری کتاب‌های نردبام، به دانش آموزان کمک می‌کنه که به سطحی فراتر از کتاب درسی برن و بتونن به دشوارترین سوالات کنکور هم پاسخ بدن. درسنامه و سوالات طراحی شده در این کتاب در سطحی بالاتر از عموم دانش‌ آموزان قرار گرفته و برای مطالعه به عنوان منبع اول پیشنهاد نمی‌شه.

درسنامه این کتاب کامله و همه مطالب کتاب درسی رو پوشش میده. اما زبان این کتاب ساده نیست و فرض بر این قرار داده شده که دانش آموز منبع دیگه‌ای رو قبل از شروع این کتاب، مطالعه کرده. 

سوالات این کتاب عموماً تالیفی‌ان و از سوالات المپیاد فیزیک هم استفاده شده تا دانش آموز بتونه با سوالات سخت روبرو بشه و از پس سوالات فیزیک کنکور بربیاد.

اگر دانش آموزی هستید که سطحی متوسط رو به بالا و قوی در فیزیک دارید، این کتاب کاملا می‌تونه برای شما مناسب باشه و شما رو به سطحی بالاتر از اونچه هستید، ببره. اما اگر دانش آموزی هستید در سطح متوسط رو به پایین، ترجیحاً از این کتاب استفاده نکنید.

2. انتشارات گاج:

فیزیک دهم تجربی IQ گاج:

کتاب گاج آی‌کیو فیزیک پایه دهم، با ارائه سوالات با سطح بالا به دانش آموزان کمک می‌کنه سطحشون رو ارتقا بدن.

این کتاب برای افرادی مناسبه که قبل از این منبع، کتاب دیگه‌ای رو مطالعه کرده و الان به عنوان منبع تکمیلی ازش کتاب استفاده می کنن.

فیزیک دهم تجربی و ریاضی میکرو گاج:

میکرو فیزیک دهم کتابیه که برای آموزش ابتدایی دانش آموزان طراحی شده اما متاسفانه به عنوان منبع اول ممکنه دانش آموز نتونه به خوبی باهاش ارتباط بگیره. اگرچه با ارائه تست‌های متنوع در تعداد زیاد، می‌تونه در پیشرفت مهارت‌های تستی دانش‌آموز، کمک کننده باشه.

تست‌های یک قدم تا 100 این مجموعه برای تثبیت مطالب و ارتقاء سطح عالی‌ان.

سیر تا پیاز فیزیک دهم تجربی و ریاضی گاج:

کتاب سیر تا پیاز فیزیک دهم شامل قسمت آموزش، تست و امتحانه.

 در قسمت آموزش، سعی شده تا مطالب به صورت کامل و عمقی تدریس بشه و دانش آموز بتونه بر مطالب کتاب به صورت کامل مسلط بشه.

سوالاتی در قسمت تست قرار داده شده تا دانش آموز بتونه به خوبی مطالب را یاد بگیره اما سوالات در حدی نیستند که دانش آموز در آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری درصد خوبی رو به دست بیاوه. در نتیجه برای دانش آموزان سطح متوسط و بالاتر، پیشنهاد می‌کنیم که کتاب تست دیگه‌ای رو کنار این کتاب داشته باشن تا بتونن تمرین‌های لازم را انجام بدن.

قسمت امتحان این کتاب، به دانش آموزان کمک می‌کنه تا بتونن سوالات تشریحی طرح شده از فیزیک رو جواب بدن.

این منبع می‌تونه کتابی مناسبی برای شروع خوندن فیزیک باشه اما برای ادامه مسیر و موفقیت در کنکور، قطعاً نیاز به منابع دیگه‌ای هم خواهید داشت.

بهترین کتاب فیزیک کنکور در یک نگاه

بهترین کتاب فیزیک کنکور در یک نگاه

مطلب پیشنهادی: بهترین کتاب زیست کنکور

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.