عربی کنکور را چگونه بخوانیم
عربی کنکور را چگونه بخوانیم

عربی کنکور را چگونه بخوانیم

بهترین روش خواندن درس زبان عربی آزمون سراسری

عربی کنکور را چگونه بخوانیم
عربی کنکور را چگونه بخوانیم

عربی کنکور را چگونه بخوانیم

سلام اینستا کنکوریا چطورید ؟

ما قبلا راجع به نحوه مطالعه درس دینی ، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی صحبت کردیم و بهتون آموزش دادیم که این درس هارو چجوری مطالعه کنید تا هم رتبه خوبی کسب کنید و هم درصد خوبی داشته باشید . حالا در ادامه امروز قرار هست در رابطه با درس عربی براتون توضیح بدیم که چجوری بتونید هر بخش رو مطالعه کنید و تست بزنید .

یکی از دلایلی که باعث میشه بچه ها معمولا سراغ درس عربی که از بین همه دروس عمومی راحت تر هست نرن و تستاشو نزنن اینه که اصلا نمیدونن چجوری مطالعه کنن این درسو و حتی درس عربی اونقدر راحت و قابل فهم برای همه بچه ها هستش که واقعا با سطح صفرم میتونید سر جلسه کنکور فقط با یکم دقت حداقل ۴۰ درصد بزنید .

اولین مشکل اصلی دانش آموزا اینه که فکر میکنن باید برای سوالات بخش ترجمه همه لغات عربی و ترجمه متون رو بلد باشن درصورتی که این کاملا اشتباه هستش و شما تنها با یاد گرفتن یکم قاعده میتونید سوالات ترجمه رو هم بدون حفظ کردن معنی لغات بزنید .

روش مطالعه عربی رتبه های برتر کنکور

عربی کنکور را چگونه بخوانیم
عربی کنکور را چگونه بخوانیم

عربی کنکور را چگونه بخوانیم

برای حل سوالات ترجمه فقط کافیه شما یکسری فنون از ساده رو بلد باشید از جمله :

  1. جمع بودن و مفرد بودن لغات
  2. افعال و صیغه های مختلف آن
  3. زمان افعال
  4. ضمایر اشاره

شما به راحتی میتونید تست های ترجمه که <8> تا سوال هستش رو به راحتی بزنید و نصفش فارسی به عربی و نصف دیگش عربی به فارسیه که همشم خیلی راحت میتونید بزنید البته اگه این فنون که خیلی هم سادس رو خوب بلد باشید و راحت میتونید از رد گزینه برای زدن تست ها استفاده کنید .

قسمت بعدی سوالات درک مطلب هستش که معمولا برای بچه های غیر انسانی خیلی خیلی ساده هستش و فقط کافیه مفهومش رو بفهمید و اکثر جواب سوالاتش اصلا تو متن هستش و از خود گزینه هام میتونید استفاده کنید که معمولا ازش ۴ تا سوال میاد که ۳تاش به مفهوم متن اشاره میکنه و دونستن معنی لغات میتونه به این قسمت کمک کنه اما نیازی نیست که این لغات رو حفظ کنید .

قسمت بعدی قواعد هستش که معمولا <8>تا سوال ازش میاد و برای بچه های انسانی یکسری از قواعد هستش که خاص رشتشون هست اما راحته .

تنها راه مطالعه قواعد تست زدن هستش البته کسایی که میخوان تازه شروع کنن شاید خیلی در ابتدا نیاز به تست زدن نباشه اما بعد از مرحله یادگیری باید تست بزنن تا این درس براشون روال بشه و هرچقدر بیشتر تست بزنید با تیپ های مختلفی آشنا میشید و براتون راحت تر میشه و این درس دقیقا مثل ریاضیه و نیاز به تمرین با تست داره .

دانش آموز زرنگ کسی هست که راحت بتونه تیپ های مختلف سوالات از مباحث مختلف رو شناسایی کنه و قسمت های سخت قواعد مثل معتلات رو میتونید نزنید ولی واقعا بقیش خیلی راحته .

با این سیستم اگر کسی عربی مطالعه کنه راحت میتونه ۷۰ درصد بزنه ، پس حتما برنامه ریزی مناسبی داشته باشید که بتونید درصد بالا بزنید .

برای منابع هم بهتر است برای هر مقطع آموزشی اول کتاب آموزشی بگیرید و بعد تست بزنید اینجوری راحت میتونید درصد بالا بزنید اما اگه قصدتونه ۴۰ یا ۵۰ درصد بزنید همون کتاب تست براتون کفایت میکنه .

اگر در شروع مطالعه درس عربی مشکل دارید حتما از کلاس های عربی استاد ترکمان مولف کتاب مهرو ماه و استاد درسلایو استفاده کنید .

برای اطلاع از نحوه مطالعه درس دین و زندگی کنکور کلیک کنید .

امیدوارم موفق باشید و این مطالب براتون مفید باشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *