چگونه عربی را 100 بزنیم؟
چگونه عربی را 100 بزنیم؟

چگونه عربی را صد بزنیم ؟

روش مطالعۀ عربی   

چگونه عربی را صد بزنیم ؟ اگر از تابستان شروع به درس خوندن کردین که پیشنهاد میشه از تابستان عربی رو حرفه ای کار کنید. بهتره عربی را درس به درس بخوانید به این صورت که متن درس و ترجمه و قواعد و معنی لغات یک درس را کاملا کار کنید و سپس سراغ درس بعدی بروید و برای این کار  می توانید از کتاب پرسمان گاج یا عربی پایه به پایۀ مهر و ماه استفاده کنید 

خودتون می دونید  که عربی هم مثل سایر دروس عمومی اهمیت فوق العاده ای داره اما مزیتش اینه که با وجود ظاهر سختش اگه مفهومی بخونی و  یاد بگیری میتونه نقطه قوت و تمایزت با بقیه رقبا بشه .


روش مطالعه عربی 

بودجه بندی عربی کنکور 

تو حالت کلی عربی شامل زیر موضوعات ( لغت ، ترجمه ، درک مطلب و قواعد ) میشه. شما برای اینکه حداقل درصد ۴۰ رو توی عربی کسب کنین باید ترجمه رو بلد باشید .

لغات و ترجمه 

برای اینکار باید معنی تمام لغات تمامی کتب عربی که تا الان خوندید رو بلد باشید . بله درست فکر کردید حتی لغات پایه های متوسطۀ اول هم حائز اهمیت هستند چرا ؟ چون توی تست های ترجمه ممکنه شما لغتی رو ببینید که توی کتاب درسیتون نبوده اما از طریق ریشه یابی و حدس کلمات هم خانواده می تونید به معنی اون واژه پی ببرید پس هرچقدر که دایرۀ لغات گسترده تری داشته باشید شانس بیشتری برای ترجمه دارین.

برای خوندن معانی لغات هم به جای اینکه ۶ تا کتاب درسی رو بخونید میشه از یدونه کتاب لغت نامه مثل لغت نامه جیبی خیلی سبز یا واژگان طلایی مهر و ماه یا لغت نامۀ عربی عمار یا هر کتاب دیگه ای استفاده کنید . 

حواستون باشه که عربی بیشتر درس حفظیه و باید اصولا هر شب یه زمانی رو به خوندن مطالبش علی الخصوص ترجمه اختصاص بدین !!!

برای مشاهدۀ “تیپ بندی سوالات ترجمه در کنکور” روی لینک زیر کلیک کنین

تیپ بندی سوالات ترجمۀ عربی در کنکور

وقتی که روی معنی لغات تسلط نسبی پیدا کردین باید سراغ معنی جملات برین یعنی اینکه ترجمۀ متن کتاب درسی، ترجمۀ تمارین کتاب درسی و حتی تمرین هایی که ترجمه نخواسته رو هم بلد باشین. برای اینکار هم میتونین از کتاب هایی مثل پرسمان گاج یا کتاب های پایه به پایۀ انتشارات مبتکران استفاده کنین. 

موردی که بیشتر دانش آموزان توی ترجمه رعایت نمیکنن اینه که همۀ تست های ترجمه لزوما با دونستن معنی لغات حل نمیشه و شما باید ” فرمول ها افعال “ رو هم بلد باشین که اگه تشابه معنایی توی چند گزینه پیدا کردین بتونین سریع از فعل ها کمک بگیرین . باری دسترسی با این مطلب هم میتونین روی لینک زیر کلیک کنین 

فرمول های فعلی

 

قواعد 

برای مطالعۀ قواعد بهتره که پایه به پایه و درس به درس جلو برین چون فهمیدن درست هر درس یکسری پیش نیاز داره که مسلما توی درس قبلیش اورده شده. 

برای دسته بندی مطالب قواعد ” خلاصه نویسی “ معجزه میکنه اینکه شما مثلا همۀ فرمول های ساخت جمع رو توی یک صفحه داشته باشین خیلی بهتره تا اینکه توی هر کتاب دنبال یک نکته باشین. 

توی بحث قواعد تقریبا مطلبی قابل حذف نیست مثلا اگه شما بخواید که مبحث فعل یا انواع باب ها رو مطالعه نکنین باید دور تست های ترجمه رو هم خط بکشین.

روش های مختلفی برای مطالعۀ قواعد وجود داره که شما می تونین با توجه به شرایط خودتون یکی از روش های : خوندن کتب مختلف و یادگیری خودآموز ، شرکت در کلاس های اساتید و یا DVD ها آموزشی استفاده کنین .

ترجیحا اگه در کلاس حضور پیدا می کنید حتما پیش مطالعه داشته باشید تا سرکلاس بهتر و عمیق تر مطالب رو یاد بگیرید.

درک مطلب 
درک مطلب عربی را چگونه بخوانیم ؟ 

شاید اولین سوال شما این باشد که درک مطلب چیست ؟ درک مطلب شامل متنی به زبان عربی است که در برخی از جملات جای خالی قرار دارد و یا زیر کلماتی خط کشیده شده است و پس از پایان متن از شما درمورد نقش کلمۀ خط کشیده در جمله یا ساختار کلمه یا  کامل کردن جای خالی یا موارد صحیح و غلط درمورد متن از شما سوال می شود. با توجه به توضبحات داده شده پس درک مطلب ترکیبی از قواعد و ترجمه است که باید پس از یادگیری عمیق و دقیق این مطالب باید  به سراغ آن بروید .

برای مطالعۀ درک مطلب ابتدا روی مطالب ترجمه و قواعد آمادگی کامل را کسب کنید و سپس بصورت شبانه به چند سوال آن پاسخ دهید برای اینکار هم میتونین از کتب انتشارات مختلف مثل خیلی سبز یا گاج یا … استفاده کنین.

برای اطلاع از.بهترین کتاب عربی کنکور کدام است ؟ کلیک کن.

“شک نکنین زمانی که در مطالعۀ درسی ،  ممارست و برنامه ریزی داشته باشین بعد از گذشت مدتی اون درس به نقطۀ قوت شما تبدیل میشه”

موفق و پیروز باشید 

چگونه عربی را صد بزنیم ؟

اگر هنوز روش مطالعه ادبیات رو نمیدونی کلیک کن و مقالشو بخون .

روش مطالعۀ عربی

چگونه عربی را صد بزنیم

صفر تا صد مطالعۀ عربی 

نکات مهم در تست زنی عربی

چگونه عربی را از صفر شروع کنیم؟

تکنیک قواعد عربی کنکور

چگونه عربی را برای کنکور بخوانیم نظام جدید

فن ترجمۀ افعال در زبان عربی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *