بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور

بهترین کتاب ادبیات کنکور نظام جدید

بهترین منابع ادبیات کنکور نظام جدید

با سلام خدمت دوستای عزیز نکاتی که در این مطلب ذکر میشه حاصل تجربه ی برترین مشاورین کنکوری و فارغ التحصیلان  بهترین دانشگاههای تهران هستش و میتونید به صورت کامل به این نکات اعتماد کنید. همچنین میشه از تجربه ی دوستاتون بهره ببرید.

هر دانش آموز باید با توجه به سطحی که داره کتابی رو تهیه کنه که به نفعش باشه.اکثر دانش آموزان در آموزش مشکل دارن یعنی هنوزجزوه یا دبیر یا منبع آموزشی مناسبی ندارند، مثلا یک بیت از ادبیات رو میخونن و نمیدونن معنی و مفهوم این بیت به صورت فارسی روان چی میشه!خب قطعا این موضوع خیلی مشکل بزرگیه چون ۱۰ تا سوال قرآبت به صورت مستقیم با این موضوع در گیره و شما تا زمانی که نتونید معنی فارسی کامل یک بیت رو تشخیص بدید و جمله بندی عادیش رو بنویسید نمیتونید برید سراغ تست زنی.بنابراین ابتدا باید مشکل آموزش حل بشه یعنی اول باید به درصد ۲۰-۳۰ درصد برسید و بعد از حل شدن این مشکل به سراغ مهارت های تست زنی بروید.به این نکته توجه داشته باشید که کتاب های جامع برای مطالعه ی کنکوری از صفر به هیچ وجه مناسب نیستن.کتاب های جامع برای کسب درصد ۴۰-۵۰ ماسب است اما اگر کسی بخواد اصولی پیش بره و به درصد بالا ۷۰-۸۰ برسه گام به گام باید جلو بره. چجوری ؟

تجربه ی ما نشون داده که اکثر بچه ها از جزوه یا دبیر مناسبی برخودار نیستند، بهتره برای شروع از کتابهای آموزشی تک مقطعی به سبک کتاب های تک مقطعی نشر الگو، کتاب شگف انگیز فارسی خیلی سبز و سیر تا پیاز گاج استفاده کنید. کتابهای سیر تا پیاز ، برای هر پایه به صورت جداگانه تالیف شدن و خط به خط تمام متون کتاب رو تحلیل و بررسی کردند، و همچنین از تستهای مناسبی برخوردارن.

بهترین کتاب ادبیات کنکور نظام جدید
بهترین کتاب ادبیات کنکور نظام جدید

اما اگر شما دبیر یا جزوه و یا منبع آموزشی مناسبی دارید و معانی تمامی ابیات و آرایه ها را بلدید باید سراغ کتاب های موضوعی یا کتاب های جامع بروید. حالا چه کسانی به سراغ کتاب های موضوعی بروند و چه کسانی به سراغ کتاب های جامع ؟

افرادی که یکبار تمام دروس را خواندن و مفاهیم دروس را بلدند ( معمولا پشت کنکوری ها ) می تونن برن سمت کتاب های موضوعی.

کتاب های موضوعی ادبیات

کتابهای موضوعی یعنی چی ؟ بخریم یا نه؟

توجه داشته باشید که ۲۵ تا سوال ادبیات کنکور، از موضوعات مختلفی تشکیل شده که به شرح زیر هستن  :

  • املا
  • معنی واژه
  • قرابت معنایی
  • تاریخ ادبیات
  • آرایه های ادبی
  • سوالات مربوط به دستور زبان فارسی

کتابهای موضوعی کتابهایی هستند که هر کدوم از این موضوعات رو به صورت جداگونه بررسی میکنن و ممکنه از هر انتشاراتی مثل الگو، خیلی سبز، گاج ،مهر و ماه و.. باشن.

در مورد سه موضوع : معنی واژگان، تاریخ ادبیات و املا ،میتونید از کتابهای موضوعی استفاده کنید، اما در مورد سایر موضوعات به خصوص قرابت معنایی، توصیه نمیکنیم که کتاب جداگونه تهیه کنید. مثلا خیلی از دوستان همین ابتدای کار، کتاب قرابت معنایی هامون سبطی رو میخرن و شروع به خوندن میکنن، در حالی که اصول مطالعه ی قرابت معنایی اصلا این نیست که در ابتدای کار کتاب جداگونه براش بخریم. در مورد قرابت ، اول باید مفهوم تمام داستانها و اشعار کتاب درسی رو درک کنیم و بعد بریم سراغ موضوعی خوندن. بهتره جزوه خوب یا سیرتا پیاز رو بخونید و قرابت رو از روی همونا یاد بگیرید. چون قرابت معنایی مبحثیه که به صورت کامل به درک دانش آموز از داستانها و محتویات کتاب درسی برمیگرده و درست نیست براش کتاب موضوعی جداگونه تهیه بشه. همچنین توجه داشته باشید که انتشارات دریافت رو مبحث قرآبت معنایی خوب کار کرده. مولف کتاب قرابت معنایی نشر دریافت آقای هامون سبطی هستند.

مگر اینکه شخصی در قرابت معنایی به تسلط خیلی بالایی رسیده باشه و بخواد خودش رو محک بیشتری بزنه، در این صورت میتونه بره کتاب جداگونه برای قرابت بخره.

در مورد اینکه برای سه موضوع املا،تاریخ ادبیات،معنی واژگان ، از کدوم انتشارات بهتره کتاب بخریم، لازم به  ذکره که بگیم انتشارات مختلف در مورد کتابهای موضوعی تفاوت خاصی باهم ندارن و همشون تقریبا مثل هم هستن. در مبحث واژگان و معنی واژه نشر الگو کتاب مناسب تری است، در بقیه ی موضوعات هم کتاب خیلی سبز یک مرحله بالاتر است اما این به معنی بد بودن بقیه کتاب ها نیست.

کتاب های موضوعی ادبیات خیلی سبز
کتاب های موضوعی ادبیات خیلی سبز
لغت و املا خیلی سبز
لغت و املا خیلی سبز
کتاب های موضوعی ادبیات نشر الگو
کتاب های موضوعی ادبیات نشر الگو
کتاب قرآبت معنایی هامون سبطی
کتاب قرآبت معنایی هامون سبطی

حالا کتاب های جامع رو جه کسانی بخرن ؟

متاسفانه اکثر دانش آموزان بدون توجه به نکاتی که گفتیم کتاب های جامع رو تهیه می کنن! کتاب های جامع رو افرادی باید تهیه کنند که آموزش خوبی دیدن و پشت کنکوری هم نیستن و و میخوان که تمام موضوعات و مباحث رو به صورت یک جا داشته باشن و فکر می کنند که تمام موضوعات ادبیات رو در یک سطح بلدند.

کتاب های جامع معمولا هزینه بالاتری نسبت به بقیه سبک های کتاب ها دارن و معمولا شامل یک جلد سوال و یک جلد پاسخ هستند. برای کتاب های جامع ما کتاب میکرو گاج رو توصیه می کنیم چون سبک پاسخ های خوبی داره و جمع و جور تر هم هست!

کتاب جامع ادبیات میکرو گاج
کتاب جامع ادبیات میکرو گاج
کتاب ادبیات جامع خیلی سبز
ادبیات جامع خیلی سبز
کتاب ادبیات جامع نشر الگو و قلم چی
ادبیات جامع نشر الگو و قلم چی

در نهایت توصیه ی ما اینه که بهتره اکثر دوستان از( سیرتا پیازهای گاج) یا آموزش ادبیات ها استفاده کنن و اواخر سال تحصیلی چند کتاب موضوعی بخرن برای دوره ی نهایی.

موفق و موید باشید…

.

.

.

.

.

.

بهترین کتاب ادبیات کنکور بهترین کتاب قرابت معنایی برای کنکور کتاب قرابت معنایی گاج بهترین منابع ادبیات کنکور کتاب قرابت معنایی مهروماه بهترین کتاب آرایه های ادبی کنکور قرابت معنایی هامون سبطی نشر الگو خیلی سبز تخته سیاه خرید دانلود ادبیات موضوعی گاج ادبیات جامع نشر الگو کتاب های مبحثی ادبیات نشر الگو کتاب لغت و املا نشر الگو کتاب لغت و املا کلک معلم کتاب لغت و املا نشر الگو لغت و املا خیلی سبز بهترین کتاب املا کنکور هفت خوان ادبیات خیلی سبز تاریخ ادبیات نشر الگو ادبیات موضوعی گاج

درباره مهندس جمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *