بهترین کتاب های کمک درسی

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور

بهترین منابع فلسفه و منطق جامع کنکور

فلسفه و منطق در کنکور، 15 تست رو به خودش اختصاص میده و خیلی درس مهمی محسوب میشه. پس برای تثبیت بیشتر مطالب درسی، نیاز داری که از یکی دو منبع برای مرور و تست برای ارزیابی اطلاعاتت، استفاده کنی. در ادامه ما چند تا از منابعی که میتونه کمکت کنه معرفی می‌کنیم.

بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور

1) فلسفه و منطق جامع خیلی سبز

این کتاب با لحن دوستانه و صمیمی اطلاعات مهم درسی رو برات شرح میده. سه بخش درسنامه، تست و پاسخ نامه تشریحی داره و مباحث کتاب درسی رو به صورت پایه به پایه و درس به درس پیش می‌بره.

درسنامه:

این کتاب درسنامه جامع و خوبی از مباحث کتاب داره اما توجه کن که تقریبا خلاصه‌ست و حتما سعی کن روی کتاب درسیت مسلط باشی. درسنامه شامل نکته و جدول‌های مهمه که بخش‌های مختلف کتاب رو بررسی کرده. در انتهای هر درسنامه، مباحث اون درس رو به صورت خلاصه دسته بندی کرده که برای مرور و جمع بندی مناسبه. در انتها هم جدول «از دید طراح» داره که نکات مهم تستی رو که موجع به انحراف میشه قرار داره. 

تست:

این کتاب دارای 2600 تست تالیفی و آموزشیه که سطح دشوارتری نسبت به سایر کتاب‌ها داره. پس فقط زمانی به این کتاب مراجعه کن که فلسفه و منطق رو به خوبی فهمیده باشی. بعد از هر درس، تست قرار داده شده که به دو بخش تست‌های معمولی و تست‌های کمی دشوارتر تقسیم میشه. تست‌ها تمامی تالیفی هستن و بخش‌هایی هم از سوالات کانون فرهنگیه.

پاسخنامه:

تست‌های این کتاب دارای پاسخنامه تشریحیه که به صورت جامع، نکات مهم هر تست رو تحلیل کرده. این پاسخنامه‌ها به صورت درس به درس بعد از تست‌های هر درس قرار داره. در برخی از تحلیل‌ها، سایر گزینه‌ها هم بررسی شدن. در اکثر این تست‌ها، روشی که برای رسیدن به پاسخ در نظر گرفته، روش رد گزینه است. درنتیجه، میتونی به راحتی با روش رد گزینه آشنا بشی و در کنکور ازش استفاده کنی. پس سعی کن زمان کافی برای بررسی پاسخنامه تشریحی قرار بدی تا نکات مهمش رو به خوبی یاد بگیری.

2) منطق و فلسفه جامع میکرو طبقه بندی گاج

این کتاب برای زمانی مناسبه که در مسیر شروع مطالعه‌ی دروس فلسفه و منطق هستی. کتاب دارای سه بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحی تست‌هاست.

درسنامه:

مباحث به صورت درس به درس و پایه به پایه چیده شده که این به انسجام و نظم مطالب در ذهنت کمک میکنه. در ابتدای درسنامه هر درس، بخشی به نام تخت گاز وجود داره که در این قسمت، نکات در قالب نمودار درختی، ارائه شده و برای مرور مطالب مناسبه. همینطور بهت کمک میکنه بفهمی در حالت کلی، درس قراره درباره چی حرف بزنه. در قسمت درسنامه جدول‌های نکات مفهومی و جدول‌های به کار ببندیم، بررسی و بازبینی قرار داره که نمونه‌ای از سوالات اون مبحث رو بررسی کرده.

تست:

در این کتاب حدود 3600 تست تالیفی، آموزشی و کنکوری از کنکورهای داخلی و خارجی، وجود داره. تست‌ها، درس به درس و بعد از درسنامه هر درس قرار دارن. مزیت تست‌های این کتاب در اینه که از همه جای کتاب حتی پاورقی‌ها و نکاتی که بهش توجه نکردی هم سوال طراحی کرده. بنابراین، این تست‌ها به فهم دقیق‌ترت از مطالب کلیدی و مهم کمک میکنه.

پاسخنامه:

پاسخ تشریحی تست‌ها به صورت پاسخنامه‌ای جامع، در انتهای کتاب قرار داره. پاسخ تشریحی تست‌ها شامل نکات مهم تستیه که خود کتاب نکات مهم رو مشخص کرده. همچنین برای برخی از سوالات، سایر گزینه‌ها هم مورد بررسی قرار گرفتن.

3) فلسفه و منطق جامع مشاوران آموزش

همونطور که میدونی، نشر مشاوران آموزش، ناشر تخصصی کتاب‌های رشته انسانیه. این کتاب که جزو بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور هست، اولین کتاب جامع سه ساله در درس فلسفه و منطق که به قلم احمد خداداد حسینی تالیف شده و مطالب بسیار مهم و نکات ارزشمندی رو بهت آموزش میده.

درسنامه:

کتاب بیشتر سعی کرده بر اساس خلاصه مباحث و مرور اون‌ها پیش بره. پس نمیتونه منبع اصلیت برای مطالعه باشه اما برای مرور میتونی به عنوان یه منبع عالی در نظر بگیریش. درس‌ها کاملا منطبق با دروس کتاب درسی و بر اساس پایه تحصیلیه که این به نظم ذهنیت کمک میکنه. در این بخش، قسمت‌هایی قرار دارن که نکات مهم یا راه حل‌هایی رو که کمتر بهشون توجه میشه رو بررسی کرده. همچنین از جدول و شکل برای فهم بیشتر استفاده کرده. در قسمت اشتباهات رایج، یکسری از نکات مهمی که ممکنه به اشتباه گرفته بشن رو دسته بندی میکنه و در بخش درسنامه را جمع و جور کنیم هم یه خلاصه از کل مبحث درس، ارائه میکنه.

تست و پاسخنامه:

حدود 2400 تست سطح بندی شده وجود داره که از آسون به سخت پیش میره. یعنی تست‌ها کاملا هدف‌دار چینش شدن. در پایان هر پایه 4 آزمون شبیه سازی شده کنکور داره که میتونی از اون‌ها برای ارزیابی اطلاعاتت استفاده کنی. تست‌ها بعد از درسنامه هر درس قرار دارن و شامل دو بخش هستن. بخش اول در سطح کنکوره و بخش دوم شامل سوالاتیه که از سطح کنکور بالاتره. پاسخ تست‌ها به طور جامع در انتهای کتاب و درس به درس قرار داره. در اکثر تست‌ها، همه گزینه‌ها یا دلیل رد سایر گزینه‌ها هم بررسی شدن.

4) فلسفه و منطق جامع میکرو طلایی

کتاب میکرو طلایی از انتشارات گاجه که ابراهیم امینی و حیدر جلالی تالیف کردن. این کتاب در دو جلد هست. جلد اول به درسنامه اختصاص داره و جلد دوم شامل تست و پاسخ تشریحیه. این کتاب که جزو دسته‌ی بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور به حساب میاد، درسنامه محوره و میتونی ازش در راستای مطالعه‌ی کتاب‌های درسیت استفاده کنی. در این کتاب حتی تمرین‌های کتاب درسی هم قرار گرفته.

نکته: تفاوت این کتاب با کتاب میکرو طبقه بندی گاج در این هست که کتاب‌های میکرو طلایی، به صورت جامع درسنامه‌های هر سه سال رو پوشش میدن اما کتاب‌های میکرو طبقه بندی گاج، برای هر پایه، جلد جداگانه‌ای طراحی کرده. پس به این مسئله دقت کن.

جلد اول: درسنامه‌های منطق و فلسفه کامل کنکور میکرو طلایی گاج

این کتاب که فقط درسنامه کتاب‌های منطق دهم، فلسفه یازدهم و فلسفه دوازدهم رو شامل میشه، یه منبع قوی برای مطالعه عمیق‌تر کتاب‌های درسیه. در درسنامه این کتاب، تمرین‌های کتاب پاسخ داده شدن و در انتهای هر درس، نمونه سوال امتحانی و تشریحی قرار داره که برای امتحانات هم میتونه کمکت کنه.

جلد دوم: بانک تست منطق و فلسفه کامل کنکور میکرو طلایی گاج

تست‌های این کتاب به صورت درس به درس پیش میره. نکته خوبی که در تست‌ها هست اینه که نه تنها درس به درس بلکه مبحث به مبحث پیش رفته و در ابتدای هر بخش از تست‌ها، نام مبحث و صفحه کتاب درسی، نوشته شده. در انتهای تست‌های هر درس هم یک مجموعه تست به نام یک گام تا صد و دو آزمون جامع قرار داره که از مباحث کل اون درس و در سطح کنکور، سوال طراحی کرده. حدود 3100 تست داره که شامل سوالات کنکور سراسری هم میشه. همچنین تست‌ها از ساده به سخت، دسته بندی شدن. پاسخنامه تشریحی تست‌ها هم در آخر کتاب قرار دارن که از روش رد گزینه و بررسی سایر گزینه‌ها، نکات مهم رو بیان میکنه.

5) فلسفه و منطق جامع مهر و ماه

این کتاب که جزو بهترین کتاب فلسفه و منطق کنکور هست، توسط انتشارات مهر و ماه و به دست سید حسام الدین جلالی طهرانی و نیما جواهری نوشته شده و در یک نگاه کلی میتونیم بگیم که کتاب خیلی خوبیه. البته این کتاب درسنامه نداره و بیشتر تست محوره. در ابتدای کتاب هم ذکر کرده که اگر نیاز به درسنامه برای این درس داری، به کتاب لقمه طلایی فلسفه و منطق از همین انتشارات مراجعه کن. این کتاب برای تست زنی و ارزیابی و تثبیت اطلاعاتت عالیه.

تست و پاسخنامه:

تست‌های این کتاب سطح بالایی داره و بهتره به عنوان منبع دوم بعد از مطالعه دقیق کتاب درسیت ازش استفاده کنی. حدود 4200 تست داره که از ساده به سخت در سه عنوان برای شروع، برای مهارت و برای انفجار دسته بندی میشه. برای شروع، تست‌های ساده‌ای هستن که تقسیم بندی موضوعی شدن. برای مهارت هم برای تثبیت مطالبیه که مطالعه کردی تا بیشتر تسلط پیدا کنی و برای انفجار، شامل سوالات سطح بالایی میشه که نیازه برای حلشون مهارت کافی پیدا کنی. در قسمت پاسخنامه هم سایر گزینه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیره و پر از نکات مهم و کلیدیه. 

بهترین منابع منطق دهم

بهترین منابع منطق دهم

1) کتاب منطق دهم تست خیلی سبز

این کتاب شامل سه بخش اصلی درسنامه، تست و پاسخ تشریحیه و درس به درس دسته بندی شده. در ابتدا ما درسنامه یک درس رو داریم، بعد از اون سوالات تستی همون درسه و بعد درس بعدی به همین ترتیب. در آخر کتاب هم پاسخنامه تشریحی تمام سوالات دروس قرار داره. این کتاب برای درک عمیق‌تر مطالب درسی بسیار مناسبه و اگر کنکوری هستی میتونی در کنار مطالعه کتاب درسیت، این کتاب رو هم پیش ببری.

درسنامه:

این کتاب، بسیار قوی و جامعه. با قسمت «درس در یک نگاه» آغاز میشه که خلاصه‌ای از درس میگه و بعد در ادامه ما اصطلاحات مهم اون درس رو می‌بینیم و سپس به سراغ توضیح کل درس میره. در این قسمت، مثال، جدول، نمودار و حل مسئله قرار داره که به شدت کاربردیه. بخش « حواسمان باشد»، نکات تستی رو که ممکنه باعث ایجاد انحراف بشه بیان کرده. همچنین در قسمت «خلاصه اینکه»، ما خلاصه‌ای از درس رو میبینیم که برای مرور و جمع بندی مناسبه. متن درسنامه‌های کتاب بسیار قوی و مفصله و برای درک عمیق‌تر مطالب کتاب درسی، کاربردیه.

تست و پاسخنامه:

ما با تعداد 440 تست تالیفی مواجهیم. تست‌ها درس به درس هستن و تست‌های درس‌های مهم‌تر، بیشتره. همچنین در این قسمت سوالات تستی از کنکورهای سراسری داخلی و خارجی هم هست. بودن این تست‌ها در کنار هر درس باعث میشه که مطالبی که میخونی، به خوبی برات تثبیت بشه. پاسخنامه در پایان کتاب به صورت تشریحی اومده. در قسمت «زمینه»، در پایان کتاب، نکات مهم تمام تست‌ها قرار داره. در پاسخنامه تشریحی، در برخی موارد، ارجاع توضیحات به کتاب درسی رو هم می‌بینیم.

2) کتاب منطق دهم میکرو طبقه بندی گاج

این کتاب که بیشتر به صورت آموزش و تست هست، تمرین‌های کتاب درسی رو هم پاسخ میده. مطالب کتاب رنگیه و چشم رو خسته نمیکنه.

درسنامه:

درسنامه مفصل این کتاب به درک بهتر مطالب کتاب درسی کمک میکنه. جدول نکات، جمع بندی، نمودار و مثال داره که در بهبود روند مطالعه موثره. همچنین در انتهای هر درس، نکات رو در جدول، دسته بندی میکنه. این کتاب نمونه سوال امتحانی هم داره که برای دانش آموزهای پایه دهم کاربردیه. در اینجا قبل از شروع درس، نکات کلی اون درس رو به صورت نمودار و خلاصه، در یک صفحه نوشته.

تست:

تست‌های این کتاب غالبا تالیفی هستن و تست‌های کنکور سراسری داخلی و خارجی هم در این کتاب میبینیم. در قسمت پاسخنامه تشریحی، در برخی از سوالات، سایر گزینه‌ها هم بررسی میشه.

3) کتاب منطق دهم هدفدار مشاوران آموزش

این کتاب، از نمونه کتاب‌های کمک درسیه که هم برای دانش‌آموز دهمی مناسبه و هم برای داوطلب کنکوری. البته برای کنکوری‌ها بهتره فقط در ابتدای شروع مطالعه و در راستای فهم بیشتر مطالب کتاب درسی مورد استفاده قرار بگیره.

درسنامه:

این کتاب درسنامه جامع و مفصلی داره. درس به درس طبقه بندی شده و هر درس، حاوی درسنامه و تست همون درسه. این بخش شامل تصویر، جدول نکات، سوال و جواب و مثال از داخل و خارج کتابه که برای درک عمیق‌تر مطالب بسیار کاربردیه.

تست و پاسخنامه:

در این کتاب ما شاهد 840 تست تالیفی و کنکوری هستیم. در قسمت «پرسش‌های کنکوری و تکمیلی» نیز در کنار هر سوال، ذکر کرده که سوال در کدوم دسته مفهومی، حفظی یا کنکاشی قرار می‌گیره. پاسخنامه تشریحی این سوالات هم در پایان کتاب به صورت جامع و به ترتیب دروس، وجود داره.

4) کتاب گذرنامه منطق دهم مبتکران

این کتاب که بر پایه آموزش و تسته، شامل تست‌های تالیفی و کنکور سراسری داخلی و خارجه. درسنامه این کتاب کاملا جامع و دسته بندی شده‌ست ولی تست‌های این کتاب طبقه بندی نیست. همچنین این کتاب نمونه سوالات امتحانی هم داره که برای دانش‌آموزهای پایه دهم کاملا مناسبه.

 

 

بهترین منابع فلسفه یازدهم

بهترین منابع فلسفه یازدهم

1) کتاب فلسفه یازدهم تست خیلی سبز

این کتاب که شامل سه قسمت درسنامه، تست و پاسخ نامه تشریحیه، برای دانش آموز‌های یازدهمی مناسبه و داوطلب‌های کنکوری هم میتونن برای شروع مطالعه‌شون در این درس، از این کتاب استفاده کنن.

درسنامه:

بسیار جامع ولی خلاصه‌ست. هدف این کتاب، رفع ابهامات کتاب درسیه. حتی لحن کتاب و شیوه جملات هم به سبک کتاب درسیه. درسنامه و تست‌ها به صورت درس به درس جلو میره و حتی در این کتاب پاسخ سوالات درسی رو هم می‌بینیم. در بخش «حواسمان باشد»، نکات مهمی که موجع به انحراف از تست‌ها میشه رو بیان کرده.

تست و پاسخنامه:

تست‌های این کتاب 450 تاست که طبقه بندی شده و متنوع نیست. پاسخنامه در انتهای کتاب هست که تشریحیه و در آخر کتاب، یک آزمون جامع هم قرار داره.

2) کتاب فلسفه یازدهم میکرو گاج

این کتاب مبتنی بر درسنامه و تسته. درسنامه کامله و همراه با تست، درس به درس جلو میره.

درسنامه:

در این بخش، نمودار، جدول و مثال قرار داره و پاسخ تمرینات کتاب رو هم می‌بینیم. همچنین نکات در پایان درسنامه به صورت مرور و جمع بندیه. توجه کن که این کتاب، در کنار کتاب درسی و برای شروع مطالعه کنکور توصیه میشه و اگر در میان راه هستی یا روی مطالب کتاب درسی تسلط کافی داری، این کتاب برات مناسب نیست.

تست و پاسخنامه:

تست‌های کتاب مشتمل بر تالیفی و تست‌های سراسری داخلی و خارجیه و درس به درس در کنار درسنامه جلو میره. در انتهای کتاب هم پاسخنامه تشریحی این تست‌ها به ترتیب دروس، قرار داره. در این کتاب نمونه سوال امتحانی همراه با پاسخ تشریحی هم می‌بینیم که اگر دانش‌آموز پایه یازدهم هستی، برات کاربردیه.

3) کتاب گذرنامه فلسفه یازدهم مبتکران

این کتاب که از بهترین‌های کتاب فلسفه و منطق کنکور هست، بر مبنای تست و آموزشه و درسنامه کامل و مفصلی داره. سوالات تستی همراه با نکات تستی بسیار کابردی در کتاب میبینیم. همچنین این کتاب شامل نمونه سوالات امتحانی همراه با پاسخه که اگر در این پایه تحصیل میکنی، مطالعه این کتاب رو بهت توصیه می‌کنیم.

بهترین منابع فلسفه دوازدهم

بهترین منابع فلسفه دوازدهم

1) کتاب فلسفه دوازدهم تست خیلی سبز

کتاب تست خیلی سبز در سه بخش درسنامه، تست و پاسخ تشریحی تست‌هاست. درسنامه کتاب کامل و قویه و از نکات تستی و کنکوری تا نکات آموزشی و تستی رو دربرمی‌گیره. لحن کتاب هم صمیمی و سرگرم‌کننده ‌ست و به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کنه. اگر دانش آموز دوازدهمی هستی، این کتاب هم برای مدرسه و هم برای کنکور، بسیار مناسبه. اما اگر سطح قوی داری، اون رو برای مطالعه کنکور بهت توصیه نمی‌کنیم.

درسنامه:

این کتاب، درس به درس جلو میره. در ابتدای هر درس، بخشی با عنوان «دورنما» هست که مباحث اون درس رو به طور خلاصه بیان کرده. بعد، کلیه مطالب درس رو به صورت مفصل توضیح میده. در این قسمت، نمودار، جدول و نکات خوبی قرار داره و در جدول‌های صورتی رنگ، مطالب به صورت نکته به چشم می‌خورن. در پایان هر درس، قسمتی تحت عنوان «بخش خلاقانه» وجود داره که نکات تستی و مهم هر درس رو در اون قسمت میبینیم. همچنین جدولی برای بررسی نکات انحرافی تست‌ها هم در این قسمت هست.

تست و پاسخنامه:

تست فلسفه خیلی سبز، 1010 تست تالیفی و سراسری داره و درس به درس بعد از درسنامه، جلو میره. اما نکته مهم اینجاست که تست‌های تالیفی، میکرو طبقه بندی نیست و یکنواختن. پاسخنامه تشریحی در آخر کتاب اومده. این پاسخنامه نکات مهم تستی رو در خودش داره اما در برخی جاها، در توضیح تشریحی تست‌ها، کاستی می‌بینیم.

2) کتاب فلسفه دوازدهم میکرو گاج

فلسفه دوازدهم میکرو گاج بر پایه‌ی آموزش و تسته. درسنامه بسیار کاملی داره و شامل نمودار و جدول و مثاله. همچنین تمرین‌های کتاب درسی همراه با پاسخ در این کتاب هست. تست‌های تالیفی و سراسری در این کتاب همراه با پاسخ تشریحی قرار داره. پاسخنامه تشریحی در انتهای کتابه. این کتاب برای شروع مطالعه برای کنکور و همچنین برای امتحانات بسیار کاربردیه. اگر سطح قوی داری و مطالب کتاب درسی رو به خوبی درک کردی، این کتاب رو بهت پیشنهاد نمی‌کنیم

5/5 - (7 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.