معرفی رشته

معرفی رشته فلسفه

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

معرفی رشته فلسفه

آشنایی با رشته فلسفه

رشته فلسفه از قدیمی ترین رشته‌های انسانیه که به عنوان مادر بقیه علوم هم میشناخته میشه. موضوعاتی مثل جهان هستی و آگاهی فلسفه بررسی میشه و با توجه به طرح سوالات متفاوت گرایش متفاوتی داره؛ مثلا سوالاتی مربوط به دین در فلسفه اسلامی، سوالاتی مربوط به مباحث اخلاقی در فلسفه اخلاق، سوالاتی مربوط به سیر تاریخی رشته فلسفه در گرایش فلسفه غرب و سوالاتی مربوط به علم و معرفت شناسی توی شاخه‌های دیگه‌ی فلسفه پاسخ میدن.

دانشجوهای رشته فلسفه  شناخت کاملی درباره فلسفه غرب به دست میارن. چون باید سیر تاریخی فلسفه از فلسفه یونان تا زمان حاضر رو بررسی کنن. البته تا حدی هم مسیر فلسفه اسلامی رو مطالعه می‌کنن. فلسفه از رشته‌های با کنکور علوم انسانیه که داوطلبان برای تحصیل تو این رشته باید توی کنکور سراسری شرکت کنن ولی تعدادی از رشته های بدون کنکور انسانی هم هست که داوطلبا می‌تونن بر اساس سوابق تحصیلی  شرکت کنن.

رتبه قبولی رشته فلسفه

کارنامه قبولی رشته فلسفه

دروس دانشگاهی رشته فلسفه

دروس پایه رشته فلسفه: روانشناسی، زبان انگلیسی، علم اصول، جامعه شناسی، زبان عربی، علم و تمدن در اسلام

دروس تخصصی رشته فلسفه: منطق قدیم، منتخب متون کلامی و فلسفی، منطق جدید، تاریخ فلسفه اسلامی، علم کلام، فلسفه اسلامی، فلسفه اخلاقی در تفکر غربی، اخلاق در تفکر اسلامی، اخلاق در تفکر اسلامی، عرفان نظری، تاریخ فلسفه یونان، تاریخ فلسفه قرون وسطی تا رنسانس، تاریخ فلسفه از بیکن تا هیوم، تاریخ فلسفه از کانت تا نیمه دوم قرن نوزدهم، تاریخ فلسفه جدید و معاصر، فلسفه معاصر و مکاتب جدید قرن بیستم، متون فلسفه به زبان خارجی، متون فلسفه به زبان عربی، متافیزیک در غرب، فلسفه علوم.

ادامه تحصیل در رشته فلسفه

با امتیاز دهی ما را در کیفیت مطالب یاری کنید
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.