بهترین کتاب های کمک درسی

بهترین کتاب ادبیات کنکور

جدیدترین مطالب سایت

بهترین کتاب ادبیات کنکور

بهترین منابع کمک درسی دروس عمومی کنکور نظام جدید

بهترین کتاب ادبیات کنکور

با سلام خدمت دوستای عزیز نکاتی که در این مطلب ذکر میشه حاصل تجربه ی برترین مشاورین کنکوری و فارغ التحصیلان  بهترین دانشگاههای تهران هستش و میتونید به صورت کامل به این نکات اعتماد کنید. همچنین میشه از تجربه ی دوستاتون بهره ببرید.

هر دانش آموز باید با توجه به سطحی که داره کتابی رو تهیه کنه که به نفعش باشه.اکثر دانش آموزان در آموزش مشکل دارن یعنی هنوز جزوه یا دبیر یا منبع آموزشی مناسبی ندارند، مثلا یک بیت از ادبیات رو میخونن و نمیدونن معنی و مفهوم این بیت به صورت فارسی روان چی میشه!خب قطعا این موضوع خیلی مشکل بزرگیه چون 10 تا سوال قرآبت به صورت مستقیم با این موضوع در گیره و شما تا زمانی که نتونید معنی فارسی کامل یک بیت رو تشخیص بدید و جمله بندی عادیش رو بنویسید نمیتونید برید سراغ تست زنی.

بنابراین ابتدا باید مشکل آموزش حل بشه یعنی اول باید به درصد 20-30 درصد برسید و بعد از حل شدن این مشکل به سراغ مهارت های تست زنی بروید.به این نکته توجه داشته باشید که کتاب های جامع برای مطالعه ی کنکوری از صفر به هیچ وجه مناسب نیستن.کتاب های جامع برای کسب درصد 40-50 مناسب هستند  اما اگر کسی بخواد اصولی پیش بره و به درصد بالا 70-80 برسه گام به گام باید جلو بره. چجوری ؟

تجربه ی ما نشون داده که اکثر بچه ها از جزوه یا دبیر مناسبی برخودار نیستند، بهتره برای شروع از کتابهای آموزشی تک مقطعی به سبک کتاب های تک مقطعی نشر الگو، کتاب شگفت انگیز فارسی خیلی سبز و سیر تا پیاز گاج استفاده کنید. کتابهای سیر تا پیاز ، برای هر پایه به صورت جداگانه تالیف شدن و خط به خط تمام متون کتاب رو تحلیل و بررسی کردند، و همچنین از تستهای مناسبی برخوردارن.

بهترین کتاب ادبیات کنکور نظام جدید
بهترین کتاب ادبیات کنکور نظام جدید

اما اگر شما دبیر یا جزوه و یا منبع آموزشی مناسبی دارید و معانی تمامی ابیات و آرایه ها را بلدید باید سراغ کتاب های موضوعی یا کتاب های جامع بروید. حالا چه کسانی به سراغ کتاب های موضوعی بروند و چه کسانی به سراغ کتاب های جامع ؟

افرادی که یکبار تمام دروس را خواندن و مفاهیم دروس را بلدند ( معمولا پشت کنکوری ها ) می تونن برن سمت کتاب های موضوعی.

بهترین کتاب‌های کنکوری برای ادبیات کدامند؟

کتاب های موضوعی ادبیات

کتابهای موضوعی یعنی چی ؟ بخریم یا نه؟

توجه داشته باشید که 25 تا سوال ادبیات کنکور، از موضوعات مختلفی تشکیل شده که به شرح زیر هستن  :

  • املا
  • معنی واژه
  • قرابت معنایی
  • تاریخ ادبیات
  • آرایه های ادبی
  • سوالات مربوط به دستور زبان فارسی

کتابهای موضوعی کتابهایی هستند که هر کدوم از این موضوعات رو به صورت جداگونه بررسی میکنن و ممکنه از هر انتشاراتی مثل نشر الگو، خیلی سبز، گاج ،مهر و ماه و.. باشن.

بهترین کتاب لغت و املا نظام جدید

در مورد سه موضوع معنی واژگان، تاریخ ادبیات و املا ،میتونید از کتابهای موضوعی استفاده کنید، اما در مورد سایر موضوعات به خصوص قرابت معنایی، توصیه نمیکنیم که کتاب جداگونه تهیه کنید. مثلا خیلی از دوستان همین ابتدای کار، کتاب قرابت معنایی هامون سبطی رو میخرن و شروع به خوندن میکنن، در حالی که اصول مطالعه ی قرابت معنایی اصلا این نیست که در ابتدای کار کتاب جداگونه براش بخریم.

در مورد اینکه برای سه موضوع املا،تاریخ ادبیات،معنی واژگان ، از کدوم انتشارات بهتره کتاب بخریم، لازم به  ذکره که بگیم انتشارات مختلف در مورد کتابهای موضوعی تفاوت خاصی باهم ندارن و همشون تقریبا مثل هم هستن. در مبحث واژگان و معنی واژه نشر الگو کتاب مناسب تری است، در بقیه ی موضوعات هم کتاب خیلی سبز یک مرحله بالاتر است اما این به معنی بد بودن بقیه کتاب ها نیست.

بهترین کتاب آرایه های ادبی کنکور نظام جدید

برای آرایه مهم ترین بخش یادگیری اولیه است که میتونید از جزوات اساتید یا درسنامه کتاب های مختلف استفاده کنید . اما تو قدم دوم باید وارد مرحله تست زنی بشید که از تست های آرایه هر کتابی میتونید تهیه کنید علی الخصوص متاب موضوعی انتشارات نشر الگو که فقط برای قرابت هستش هم پیشنهاد خوبیه .

بهترین کتاب قرابت معنایی نظام جدید

در مورد قرابت ، اول باید مفهوم تمام داستانها و اشعار کتاب درسی رو درک کنیم و بعد بریم سراغ موضوعی خوندن. بهتره جزوه خوب یا سیرتا پیاز رو بخونید و قرابت رو از روی همونا یاد بگیرید. چون قرابت معنایی مبحثیه که به صورت کامل به درک دانش آموز از داستانها و محتویات کتاب درسی برمیگرده و درست نیست براش کتاب موضوعی جداگونه تهیه بشه. همچنین توجه داشته باشید که انتشارات دریافت رو مبحث قرآبت معنایی خوب کار کرده. مولف کتاب قرابت معنایی نشر دریافت آقای هامون سبطی هستند.

مگر اینکه شخصی در قرابت معنایی به تسلط خیلی بالایی رسیده باشه و بخواد خودش رو محک بیشتری بزنه، در این صورت میتونه بره کتاب جداگونه برای قرابت بخره.

بهترین کتاب ادبیات کنکور

بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور

منابع کمک درسی ادبیات و زبان فارسی کنکور

حالا کتاب های جامع رو جه کسانی بخرن ؟

متاسفانه اکثر دانش آموزان بدون توجه به نکاتی که گفتیم کتاب های جامع رو تهیه می کنن! کتاب های جامع رو افرادی باید تهیه کنند که آموزش خوبی دیدن و پشت کنکوری هم نیستن و و میخوان که تمام موضوعات و مباحث رو به صورت یک جا داشته باشن و فکر می کنند که تمام موضوعات ادبیات رو در یک سطح بلدند.

کتاب های جامع معمولا هزینه بالاتری نسبت به بقیه سبک های کتاب ها دارن و معمولا شامل یک جلد سوال و یک جلد پاسخ هستند. برای کتاب های جامع ما کتاب میکرو گاج رو توصیه می کنیم چون سبک پاسخ های خوبی داره و جمع و جور تر هم هست!

بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور
بهترین کتاب ادبیات کنکور

در نهایت توصیه ی ما اینه که بهتره اکثر دوستان از( سیرتا پیازهای گاج) یا آموزش ادبیات ها استفاده کنن و اواخر سال تحصیلی چند کتاب موضوعی بخرن برای دوره ی نهایی.

موفق و موید باشید..

بهترین کتاب ادبیات کنکور

برای کسب آخرین اخبار کنکور 1401 اینستاگرام ما رو دنبال کنید :

با امتیاز دهی ما را در کیفیت مطالب یاری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =

2 دیدگاه در “بهترین کتاب ادبیات کنکور

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.