روش درس خواندن برای تست زدن

روش درس خواندن برای تست زدن

روش درس خواندن برای تست زدن

 سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه .امروز میخوایم درمورد یه موضوع مهم صحبت کنم که سوال خیلی از شماها ممکنه باشه . در رابطه با اینکه چه زمانی تست بزنید و کی شروع به مطالعه کنید قرار هست صحبت کنیم .برای استارت مطالعه شما نیاز به یکسری پارامترها دارید که به مرور و در ادامه براتون هر کدوم از این هارو بررسی خواهیم کرد .

چگونه برای تست زدن درس بخوانیم

برای استارت مطالعه شما اول باید راجع به منابع آموزشی که سازمان سنجش معرفی کرده اطلاع کسب کنید که ما هم تو پیج اینستاگراممون این منابع رو براتون معرفی کردیم و ضمنا تو سایت سازمان سنجش هم اعلام شده که برای کنکور هر سال شما نیاز دارید که چه منابعی رو مطالعه کنید . بعد از آشنایی نسبت به منابع باید با مراحل و فاز های مختلف مطالعاتی آشنا بشید که بدونید کی تست بزنید و کی مطالعه کنید و ….پس لطفا تا آخر این مطلب مارو همراهی کنید .

روش صحیح تست زنی برای کنکور

روش مطالعه و تست زنی صحیح برای کنکور

روش درس خواندن برای تست زدن

خوب اینستا کنکوری های عزیز برای آشنایی با نحوه تست زنی اول باید یکسری مراحل و نکات رو در نظر بگیرید و پله پله سراغ تست زنی برید . مطالعه هر درسی ۳ فاز مختلف داره که ازجمله :یادگیری ، تست زنی و خلاصه نویسی هستش . روش مطالعه و تست زنی صحیح برای کنکور هر سه فاز مختلف مطالعاتی رو براتون در ادامه تشریح کردیم :

صفر تا صد تکنیک و روش های تست زنی کنکور

 تست زنی صحیح برای کنکور

تست زنی صحیح برای کنکور

اولین کاری که یه دانش اموز کنکوری باید انجام بده مطالعه دقیق و یادگیری مطالب کتاب هستش که باید با نحوه و تکنیک مطالعه هر درس اشنا بشه و برای هر درسی برنامه خاصی داشته باشه به طور مثال نحوه مطالعه دینی با ریاضی کاملا متفاوت هستش مثلا تو درس دینی دانش اموز باید به این فاز اول خیلی خیلی توجه کنه چون دینی یه درس حفظیه و نیاز به مطالعه بیشتری داره اما درس ریاضی نیاز به مطالعه خیلی زیاد نداره و به جای اون دانش اموز باید به فاز دوم خیلی توجه کنه که همون تست زنی هستش .
پس ابتدا روش مطالعه درساتونو پیدا کنید و سعی کنید قسمت آموزش و یادگیری رو تکمیل کنید و بعد سراغ مراحل بعدی از جمله خلاصه نویسی و تست زنی برید  . سعی کنید برای این مرحله حتما منابع آموزشی مناسب با سطح خودتون رو انتخاب کنید چون در غیر این صورت به مشکل میخورید .

تست زدن را از کی شروع کنیم

روش مطالعه و تست زنی صحیح برای کنکور

روش درس خواندن برای تست زدن

حالا که خوب خوب مطالبو مطالعه کردید ، وارد فاز بعدی میشیم حالا بریم سراغ قسمت مهم واسه بچه های کنکوری که شمارو اماده میکنه واسه مسابقه کنکور ، تست زنی و تکنیک های اون …….. یه نکته مهمی که حتما بهش توجه کنید اینکه به هیچ وجه بدون مطالعه وارد تست زنی نشید تا انگیزه و اشتیاقتون حفظ بشه و حتما این فاز هارو به ترتیب انجام بدید.

نحوه درس خواندن و تست زدن

روش مطالعه و تست زنی صحیح برای کنکور

روش درس خواندن برای تست زدن

اخرین فاز مورد بحث خلاصه نویسیه که همون چیزیه که میخوایم بگیم بهتون که چجوری باید انجام بشه ، خوب بچه های عزیز اول توجه کنید که خلاصه نویسی از فاز مطالعه و تست زنی جدا نیستش و هر ۳ باید باهم انجام بشن ولی تو درسای مختلف اهمیت فاز ها متفاوته که به این مسیله هم حتما توجه کنید
۱- اولین کاری که برای خلاصه نویسی باید انجام بدید اینه که یه قسمت جداگانه ای برای هر درس در نظر بگیرید که خلاصه هاتونو اونجا بنویسید که بعدا اگه خواستین مطالعه کنید سر در گم نشید و حتما بین پایه های مختلفتون تفکیک قایل بشید
۲- دوین قدم اینه که برید سراغ نکات مهم که این نکات مهم رو یا خودتون هنگام مطالعه بهش برخوردین یا تو تستا دیدینش که چندین بار تکرار شده پس حتما مطلب مهمیه و باید دوباره مطالعش کنید و احتمال اینکه تو کنکور ازش سوال بیاد زیاده ،حالا این نکات استخراج شده رو که در حکم کلید واژس باید تو قسمتی که برای هر درس در نظر گرفتین یادداشت کنید که شبهای قبل از ازمون بهش یه نگاه بندازین و اگه این نکات رو خوب یاد گرفته باشین ، تمام مطالب که مطالعه کردید تو ذهنتون میاد
۳-بچه ها یادتون باشه که خلاصه برداری این نیست که کتابو بزارید جلوتون و همون مطالب رو یادداشت کنید، این کار هم ازتون وقت زیادی میگیره و هم بی فایدس پس برید سراغ نکات مهم که از تحلیل تستا به چشمتون خورده که ارزش دوباره نوشتن و دوباره خوندن رو داره خوب اینستا کنکوریا حالا که با روش خلاصه برداری اصولی و کنکوری اشنا شدید امیدوارم که خوب مطالعه کنید و با به کارگیری مطالب گفته شده مشکلتونو حل کنید و کنکور خوبی رو پشت سر بزارید.
دوستان خوب اینستا کنکوری حالا که با مراحل مختلف مطالعاتی آشنا شدبد و جواب سوالتون رو گرفتید ، احتمالا متوجه شدید که اگر نمیتونید تست بزنید دلیللش چیه چون هنوز یادگیری شما تکمیل نشده . برای اینکه بتونید در یادگیری و تست زنی دروس مختلف مهارت کسب کنید همه این موارد رو به ترتیب رعایت کنید . شک نکنید از پسش برمیاید . روش مطالعه و تست زنی صحیح برای کنکور
برای اشنایی با نحوه خلاصه نویسی بچه های رتبه برتر و مشاورامون از طریق لینک زیر وارد کانال تلگرام بشید :
5/5 - (6 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

جمع بندی کنکور

جمع بندی کنکور

4
دقیـقه مطالعه
مشاهده
منابع کنکور ریاضی 1400 نظام جدید

منابع کنکور ریاضی

2
دقیـقه مطالعه
مشاهده

جدیدترین محصولات

%10
تخفیف
اقتصاد کنکور iQ گاج

اقتصاد کنکور iQ گاج

203 هزار تومان
0
%10
تخفیف
لقمه ریاضی تجربی یازدهم مهر و ماه

لقمه ریاضی یازدهم تجربی مهر و ماه

36 هزار تومان
0