دانشگاه فرهنگیان

تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

سلام همراه عزیز! به مقاله تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان خوش اومدی. امروز در این مقاله قراره به همراه آقای اکبرپور از مشاورین ارشد مجموعه و فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان، درمورد تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان صحبت کنیم. قراره برات توضیح بدیم که چه کارهایی از طریق این رشته میشه انجام داد و حقوق و درآمدش یا شرایط تحصیل در این رشته به چه صورته. پس تا انتها همراهمون باش.

معرفی رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

اول باید بگیم که رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی هم در دانشگاه فرهنگیان و هم در دانشگاه‌های سراسری و پیام نور ارائه میشه. کد رشته تربیت بدنی فرهنگیان، با عنوان آموزش تربیت بدنی ارائه میشه. تنها رشته در دانشگاه فرهنگیان که نیاز به آزمون عملی داره، رشته تربیت بدنیه. این رشته آزمون عملی داره که میتونی با مراجعه به سایت سنجش، کارت آزمون عملی رو خریداری کنی. فقط افرادی که کارت آزمون عملی رو خریداری میکنن، میتونن در آزمون عملی شرکت کنن.

 چند ماه قبل هم در یک دوره این آزمون عملی برگزار شد اما الان مجددا قراره این آزمون برگزار بشه. پس اگه تراز لازم یعنی 6500 رو کسب کردی میتونی این کارت رو خریداری کنی و در آزمون عملی شرکت کنی. البته اگر ترازت مناسب نیست هم این امکان برات وجود داره که در ادامه برات شرح میدیم.

انتخاب رشته تربیت بدنی با تراز پایین

این مورد وجود داره که داوطلب‌ها، تراز مجاز 6500 برای انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان رو کسب نکردن اما میتونن رشته تربیت بدنی این دانشگاه رو جزو لیستشون، انتخاب کنن و مشکلی ایجاد نمیشه. از اونجایی که قبولی در دانشگاه فرهنگیان به دو مورد بستگی داره؛ یکی کنکور و آزمون عملی و دیگری مصاحبه و از اونجایی که آزمون عملی بعد از برگزاری کنکور انجام میشه، دقیقا مشخص نیست که چه افرادی در آزمون قبول میشن و چه افرادی قبول نمیشن. به همین دلیل، اعلام میکنن که همه افراد میتونن این کد رشته رو در لیست انتخاب رشتشون وارد کنن.

 البته همه چیز به آزمون عملی بستگی داره. چون نمره آزمون عملی اهمیت ویژه‌ای داره. پس اگه ترازی که داری زیر 6500 هست و علاقه مند به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان هستی، میتونی از راه انتخاب رشته تربیت بدنی و شرکت در آزمون عملی، در این دانشگاه و در این رشته تحصیل کنی. البته باید توانایی بالایی برای قبولی در این رشته داشته باشی.

شغل و درآمد

این رشته استخدام فرهنگیان داره و مثل سایر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، تضمین استخدام داره. درآمد دانشجویان در هنگام تحصیل با سایر دانشجوها برابره. بعد از فارغ التحصیلی هم با توجه به مکان و ساعتی که خدمت میکنی، حقوقت متغیره. این درآمد برای سال‌های اول، 5 میلیون و 600 هست و بعد از اون، در سال‌های بعد مقداری افزایش پیدا میکنه.

در ایام کار هم حقوق بازنشستگی افراد بسته به مدرکی که دارن، متغیره و این به این معناست که میتونی تا هر مقطعی که بخوای ادامه تحصیل بدی. البته به محل کار و میزان سابقه فعالیت هم بستگی داره. ماکزیمم حقوق هم در طول دوران کاری تا بازنشستگی، با توجه به مواردی که گفتیم، 15 میلیونه.

لازمه بدونی که آیا در این حوزه علاقه مند به فعالیت و کار هستی یا نه و با مطالعه و آگاهی پیش بری و از این رشته به خوبی اطلاع داشته باشی. چون تضمین‌هایی باید بدی و میشه گفت که امکان پشیمونی وجود نداره. در صورت انصراف، باید دو برابر حقوق و مزایایی که بهت تعلق میگرفته رو پرداخت کنی. شرایط استخدامیه و باید کاملا با علاقه مندی و داشتن توانایی بودن در محیط رسمی، وارد این حوزه بشی.

ظرفیت تربیت بدنی در استان‌ها

میشه بگیم اکثر استان‌ها، نیروی تربیت بدنی جذب می‌کنن و محل خدمت هم داره. اما چون یکسری امکانات خاصی رو نیاز داره، ممکنه برای مقاطع بالاتر در برخی از شهرها، تمام استان‌ها این رشته رو در دانشگاه ارائه ندن و دانشجو مجبور به ادامه تحصیل در شهر دیگری باشه. ولی برای استخدام باید به استان خودشون برگردن و تعهد بدن که در طول زمان مشخص، مشغول به کار میشن.

تعهد به خدمت

طول زمان تعهد به خدمت برای این دانشگاه در این رشته، دو برابر زمان تحصیله که یعنی اگر کارشناسیت رو در طی چهارسال بخونی، باید هشت سال تعهد برای خدمت و کار بدی. یعنی در واقع چهارسال تحصیل میکنی و هشت سال کار میکنی و در مجموع میشه 12 سال.

بعد از این دوزاده سال، میتونی انتقالی بگیری، بازخرید کنی یا از این شغل بیرون بیای. البته شرایط انتقالی اندکی سخت میشه. نکته مهم اینجاست که برای کسی که در طول تعهد به خدمته، شرایط انتقالی وجود نداره و برای کسی که تعهد نداره هم یه مقداری سخته اما امکان پذیره.

 

شرایط خدمت سربازی

برای آقایون، خدمت سربازی به صورت تعهد به خدمت با حقوقی که براشون در نظر گرفته میشه، ادامه پیدا میکنه. و این خودش یه مزیته اما ممکنه با روحیه برخی سازگار نباشه. بستگی به علاقه شخص داره. و اگر فکر میکنی که نمیتونی محدودیت ها و چارچوب های مشخص استخدام رو برای سال های طولانی تحمل کنی، رشته مناسبی برات نیست.

نحوه مصاحبه رشته تربیت بدنی

معمولا مصاحبه فرهنگیان شامل دو بخشه. مصاحبه تخصصی و مصاحبه عمومی. در بخش مصاحبه عمومی معمولا از مباحثی مثل احکام سوال پرسیده میشن اما در بخش تخصصی ممکنه یک یا دو سوال پرسیده بشه و حتی سوالی نپرسن. برای اطلاع از نحوه مصاحبه، مقاله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رو مطالعه کن.

معاینه پزشکی در مصاحبه:

این قسمت در مصاحبه توسط نماینده سازمان سنجش و خود وزارت علوم گرفته میشه و مربوط به دانشگاه فرهنگیان نیست. معاینه پزشکی در رشته‌های مختلف، وابسته به گزینش هر استانه که آیا دانشگاه متقاضی داشتن معاینه پزشکی در مصاحبه هست یا نه. برای استخدام، صد در صد معاینه پزشکی وجود داره اما برای خود دانشگاه فرهنگیان، سخت‌گیریش وابسته به خود استان محل تحصیله.

برای ورود به این دانشگاه در این رشته، مواردی هست که افراد در صورت دارا بودنشون امکان تحصیل در این دانشگاه رو ندارن. بینایی خیلی ضعیف چشم، لکنت زبان شدید به نحوی که امکان صحبت کردن و آموزش دادن وجود نداشته باشه، همه از مواردی هستن که امکان استخدام رو از مخاطب سلب میکنن اما در صورت داشتن بیماری‌هایی مثل دیابت، در فرم درج میشه. ولی صرف داشتن این بیماری دلیلی بر رد شدن نیست و قبولی‌هایی با این مشکلات هم تاکنون وجود داشته. مسائلی مثل عمل جراحی در گذشته، مشکلی در روند استخدام ایجاد نمیکنه.

آزمون عملی

زمان آزمون در 27 و 28 مرداد ماه برای پسران و دخترانه. میتونی توی این دو سه روز اخیر با ورود به سایت سنجش، برای خرید اعتبار اقدام کنی. در طول این مدت، از طریق پیامک بهت اعلام میشه که شرایط شرکت در این آزمون رو داری یا نه و بعد در صورت داشتن شرایط میتونی در آزمون شرکت کنی و بعد منتظر نتایج نهایی کنکور باشی.

میتونی با پرداخت هزینه‌ی ۱۰۵ هزار تومانی، برای اعلام علاقه مندی به تربیت بدنی فرهنگیان و سایر تربیت بدنی‌ها اقدام کنی. ضمنا هزینه‌ی معاینات پزشکی تربیت بدنی فرهنگیان ۱۰۴ هزار تومانه.

4.3/5 - (11 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.