بهترین کتاب های کمک درسی

بهترین کتاب اقتصاد کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین کتاب اقتصاد کنکور

بهترین کتاب تست اقتصاد کنکور

اقتصاد یه درس تک کتابه که توی پایه دهم اون رو یاد می‌گیری، اما 15 سوال کنکور رو به خودش اختصاص میده. باید بگم تنوعی که این سوالات دارن، نیاز به فهم دقیق اقتصاد داره. از اونجایی که کتاب درسی به طور کامل مباحث رو نگفته، نیاز داریم که به سراغ منابع غیر درسی بریم. در ادامه چندتا منبع ارزشمند هست که برای درک درست از این درس مهم، حسابی کمکت میکنه. بیشتر کتاب‌هایی که معرفی می‌کنیم، به صورت درسنامه، تست و پاسخنامه طبقه بندی میشن و در مورد هر قسمت حسابی راهنماییت می‌کنیم.

1) اقتصاد دهم تست خیلی سبز

درسنامه:

متن درسنامه لحنی صمیمی داره و نوشته‌هاش به گونه‌ایه که چشم خسته نمیشه و گیج‌کننده هم نیست. این قسمت بر اساس کتاب درسی اقتصاده و مبحث به مبحث جلو میره. البته درسنامه کامل نیست یعنی حتما باید قبل از مراجعه به این کتاب، کتاب درسی رو بخونی. اما توضیحات کتاب فوق العاده‌ست. از جدول و نمودار استفاده میکنه تا درس رو به خوبی به مخاطب منتقل کنه. در بخش مسائل، توضیحات خیلی خوبی ارائه کرده و درسنامه‌ای کاملا مفهومی داره. با درسنامه این کتاب میتونی به فهم دقیق‌تر درس اقتصاد برسی.

تست:

این کتاب دارای 700 تسته. تنوع تست‌ها واقعا خوبه و در بخش مسائل هم نمونه سوالات خوبی رو میاره که بسیار به کنکور نزدیکه. در بخش سوالات، ابتدا تست‌های کنکور سراسری و بعد، تست‌های تالیفی قرار داره. سوالات، انواع زیادی داره و در این قسمت، از نمودار و جدول هم برای سوال استفاده کرده. همچنین از سوالات کنکور سراسری سال‌های قبل و سوالات کانون فرهنگی آموزش استفاده کرده.

پاسخنامه:

این بخش به صورت تشریحی به تمامی سوالات پاسخ و حتی در کنار هر پاسخ، به متن کتاب درسی هم ارجاع میده. تست‌ها با تحلیل و تشریح به طور کامل شرح دارن که خیلی کمک کننده‌ست.

نکته: برای کنکوری‌های 1401، جلد این کتاب کرمی رنگ و برای کنکور 1402، جلد کتاب به رنگ قرمزه.

2) اقتصاد جامع کنکور مشاوران آموزش

درسنامه:

این کتاب که بهترین کتاب اقتصاد کنکور محسوب میشه، به ترتیب دروس کتاب درسی اقتصاد و مبحث به مبحث جلو میره. در قسمت درسنامه، در بخش‌هایی که مسائل قرار داره، اگر نیازی به پیش‌نیازهای ریاضی باشه، به طور کامل توضیح میده. مسائل به خوبی گفته میشه و کاملا با این کتاب، در ذهن تثبیت میشه چون گام‌به‌گام ما رو به جلو می‌بره؛ این مزیت کتاب محسوب میشه. لحن کتاب شبیه کتاب درسیه و تمام نکات مهم و کلیدی در متن درسنامه، هایلایت هستن. در بخش دقت کنیدها، نکات خیلی خوبی رو میگه و از جدول در متن درس برای یادگیری بهتر، زیاد استفاده میکنه. همچنین نمونه مثال‌هایی که در متن درسنامه کار میکنه، شبیه به سوالات کنکوره.

تست:

این کتاب 945 تست میکرو طبقه بندی داره که واقعا مناسبه. سطح تست‌ها متوسطه اما تنوع خوبی داره و تیپ‌های مختلف سوال رو شامل میشه. سوال از مسائل و سوالات چند خطی و ترکیبی که دقیقا سوال کنکوری هستن، در این کتاب به چشم میان و مقدار قابل توجهی دارن که مزیت تست‌های این کتابه. تست‌ها مبحثت بندی هستن و بر اساس درسنامه و بعد از متن درسنامه هر درس قرار دارن. همچنین در انتهای هر فصل، یک آزمون 15 سوالی دقیقا مشابه کنکور قرار داره که به خوبی بتونی در انتهای هر فصل از اطلاعات و دانشت، یه ارزیابی کلی داشته باشی.

پاسخنامه:

پاسخ سوالات به صورت تشریحی در انتهای کتابه. توضیحات مفصل و جامعن و در بخش‌هایی، سایر گزینه‌ها هم بررسی میشن. همچنین پاسخ سوالات در بیشتر موارد به کتاب درسی ارجاع داره.

3) اقتصاد کنکور میکرو طلایی گاج

درسنامه:

متن درسنامه لحنی صمیمی داره و نوشته‌هاش به گونه‌ایه که چشم خسته نمیشه و گیج‌کننده هم نیست. این قسمت بر اساس کتاب درسی اقتصاده و مبحث به مبحث جلو میره. البته درسنامه کامل نیست یعنی حتما باید قبل از مراجعه به این کتاب، کتاب درسی رو بخونی. اما توضیحات کتاب فوق العاده‌ست. از جدول و نمودار استفاده میکنه تا درس رو به خوبی به مخاطب منتقل کنه. در بخش مسائل، توضیحات خیلی خوبی ارائه کرده و درسنامه‌ای کاملا مفهومی داره. با درسنامه این کتاب میتونی به فهم دقیق‌تر درس اقتصاد برسی.

تست:

سوالات این کتاب تنوع زیادی دارن و تیپ‌های مختلفی رو شامل میشن. نمونه سوالات تالیفی و سراسری در بین تست‌ها هست که سوالات کنکور، ارجاع به آزمون سال خودشون رو دارن. مزیت تست‌های این کتاب، به تنوع زیادشه چرا که مسئله، نمودار و جدول بسیاری در این کتاب می‌بینیم. همچنین سوالات در انتهای هر بخش بعد از درسنامه‌های کل بخش قرار دارن.

پاسخنامه:

پاسخ تست‌های این کتاب، در انتهای هر بخش و بعد از کل تست‌های هر بخش قرار داره. پاسخنامه، جامع و خوبه و مباحث و نکات رو به خوبی شرح میده.

4) اقتصاد کنکور میکرو طبقه بندی گاج

درسنامه:

مباحث این قسمت بسیار جامع و کامله. مسائل و نکات حفظی رو به خوبی بیان کرده و از نمودار و جدول در راستای آموزش بهره گرفته. در قسمت‌های بیشتر بدانیم برای توضیحات بیشتر و یادگیری دقیق‌تر استفاده میکنه. همچنین درسنامه بر اساس پرسش و پاسخ جلو میره که به یادگیری بهتر مباحث کمک میکنه. در بخش مسائل هم علاوه بر فرمول و مثال، توضیحات تشریحی قرار داره که به فهم دقیق فرمول و راه حل کمک میکنه.

تست و پاسخنامه:

1051 تست در این کتاب هست که تعداد به نسبت خوبیه. در میان سوالات، تست‌های کنکور سال‌های قبل هم هست. همچنین از انواع تیپ‌های مختلف سوال داره. در بخش پاسخنامه، پاسخ تشریحی بیشتر سوالات قرار داره اما یکسری از سوالات هستن که پاسخ تشریحی ندارن. در بین پاسخ‌ها هم گاهی در کادرهای آبی رنگ، یکسری نکات مهمی رو بیان میکنه که کار ارزشمندیه.

5) اقتصاد جامع کنکور مهر و ماه

درسنامه:

این کتاب، جزو بهترین کتاب اقتصاد کنکور هست. متن درسنامه کامل و به صورت کتابنامه‌ست. یعنی متن کتاب درسی به خوبی در این کتاب مورد تحلیل و موشکافی دقیق قرار می‌گیره. راهکارهای تستی مسائل اقتصاد با دقت در این کتاب بیان میشه که در افزایش سرعت حل تست موثره. متن کاملا مطابق با کتاب درسیه و مبحث به مبحث جلو میره. در ابتدای هر درس، بخشی به نام مشاوره درسی وجود داره که نحوه درست خواندن اون درس رو به دانش آموز و داوطلب کنکوری توضیح میده. نکات تستی، نکات ترکیبی با سایر دروس و اشتباهاتی که داوطلب کنکور مرتکب میشه رو به خوبی شرح میده و نکات مناسبی رو بیان میکنه. کادرهای مثال، نکته و فعالیت‌های کتاب درسی در متن درسنامه وجود داره. همچنین از مثال‌های خارج از کتاب هم برا تفهیم بیشتر و بهتر مطالب بهره می‌گیره. از نمودار و جدول‌های زیادی برای تفهیم بیشتر مطالب کمک گرفته و کادرها و خطوط رنگی و نکات کلیدی، پررنگه که این مسئله باعث میشه روی متن درسنامه تمرکز کافی داشته باشی.

تست:

حدود 800 تست طبقه بندی در این کتاب وجود داره. تست‌ها انواع مختلفی رو شامل میشن و از سوالات کانون قلمچی و کنکور سراسری هم در تست‌ها استفاده میشه. سوالات به صورت دسته بندی موضوعی قرار داره که برای تست زنی، مخاطب رو گیج نکنه. همچنین در انتهای کتاب تعدادی آزمون جامع هم برای ارزیابی دقیق‌تر از مباحث هست.

پاسخنامه:

پاسخ سوالات، جامعه و به صورت تشریحی، پاسخ رو برای مخاطب تحلیل میکنه. همچنین در سوالات مسئله‌دار هم، پاسخ رو به صورت کامل شرح میده. در میان پاسخ‌ها، کادر نکات هم هست که مطالب خوبی رو یادآوری میکنه. در پاسخنامه از جدول و نمودار برای توضیح دقیق‌تر سوالات استفاده کرده.

بهترین کتاب تست اقتصاد برای مرور و جمع بندی

1) تیزشیم اقتصاد دهم مشاوران

درسنامه:

این کتاب جزو بهترین کتاب اقتصاد کنکور محسوب میشه. از اون جایی که سطح این کتاب بالاست، از درسنامه خلاصه استفاده کرده که فقط نکات مهم و کلیدی رو میگه. این کتاب به ترتیب کتاب درسی، درس به درس جلو میره. از جدول و نمودار به صوت خیلی خلاصه و کامل برای فهم بیشتر استفاده میکنه. درسنامه در راستای تست طراحی شده. همچنین متن درسنامه مبحث به مبحث جلو میره.

تست:

تعداد تست‌های این کتاب 65 تاست که خیلی کمه و از این کتاب بیشتر برای جمع بندی استفاده میشه. سوالات سخت کنکور در بین تست‌ها قرار داره و تست‌ها مطابق با درسنامه، درس به درس و مبحثی جلو میره. تنوع تست‌ها خوبه و از سوالات نمودار و شکل هم زیاد استفاده کرده. در انتهای هر فصل هم چند آزمون جامع داره که یه ارزیابی کلی از مباحث درس‌های اون فصل بهت ارائه میکنه.

پاسخنامه:

این بخش جامع و مفصل توضیح داره. سوالات، پاسخ‌های جامعی داره و به کتاب درسی هم ارجاع میده. در پاسخ‌ها از نمودار و جدول هم استفاده کرده. همچنین در برخی سوالات، سایر گزینه‌ها هم بررسی میشن.

2) اقتصاد کنکور لقمه طلایی مهر و ماه

درسنامه:

این کتاب، برای مرور و تست زنیه. در نتیجه درسنامه خلاصه‌ای داره و صرفا نکات مهم رو گفته. لحن کتاب مثل لحن کتاب درسیه. در این بخش از نمودار و جدول برای کل متن درس بهره می‌گیره؛ درواقع از حافظه تصویری استفاده میکنه تا نکات حفظی و مفهومی رو توضیح بده. مباحث متن درس کاملا طبقه‌بندیه و روش‌های تحلیل و حل مسائل و تست زنی رو به صورت ساده آموزش میده. مسائل در این کتاب به خوبی آموزش داره و مثال‌های کامل و خوبی در متن درس هست. توضیحاتی که از متن کتاب فراتر هستن، در متن درسنامه در کادرهای سبز و خاکستری رنگ قرار دارن.

تست و پاسخنامه:

این کتاب 200 تست داره که تست‌ها مبحث به مبحث جلو میره و بعد از درسنامه هر درس، قرار داره. در این بخش، نمونه سوالات کنکور سراسری هم هست. تست‌ها، طبقه بندی هستن و از ساده به سخت سطح‌بندی میشن. پاسخنامه این کتاب هم در انتهای کتاب به صورت تشریحی، به توضیح مفصل تست‌ها می‌پردازه و کاملا جامع و پر نکته‌ست.

3) اقتصاد آبی قلمچی

این کتاب برای سطح متوسط رو به بالا طراحی شده. یعنی برای زمان مرور و جمع بندی مناسبه. چون درسنامه این کتاب نسبتا مختصره و نکات کلیدی رو گفته. همچنین تست‌های این کتاب 900 تا تست شناسنامه داره که هر کدوم مربوط به آزمون‌‌های مختلفه و همه نوع سوالی رو پوشش میده. در انتهای هر فصل هم آزمون‌هایی برای جمع بندی فصول داره. پاسخنامه تشریحی سوالات هم در انتهای هر فصل قرار داره که به خوبی سوالات رو بررسی کرده.

بهترین کتاب‌های اقتصاد کنکور در یک نگاه

ممنون که تا این لحظه همراهمون بودی. برای مقاله بهترین روش مطالعه و تست زنی اقتصاد برای کنکور وارد شو.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.