سایت در حال بارگذاری است ...

استرس امتحان، ۱۰ راهکار کاهش اضطراب

این روز ها خیلی ها میگن استرس داریم! انقدر خوندیم نگرانیم یا حتی انقدر نخوندیم استرس گرفتیم! بهتره بدونین که استرس کمش خوبه اما زیادش به شدت مخربه! امیدوارم راهکار هایی که ارائه دادیم براتون مفید باشه.

راهکار برای کاهش استرس امتحان:

برای کاهش استرس روش های زیادی هست که مهم ترین آن ها عبارتند از:

۱) بشمارید : یک روش موثر برای برخورد با موقعیت های استرس آور، شمارش اعداد است. این کار به شما کمک می کند تا از لحاظ فکری و ورانی، از آن لحظه استرس آور دور شده و چند ثانیه به شما زمان می دهد تا خود را از آن شرایط رها کنید.

۲) موقتا از محیط بگریزید : هنگامی که در خود استرس شدیدی احساس می کنید، بهتر است خود را از محیط دور کنید و به محیطی بروید که بتوانید فکر خود را از محیط دور کنید. کمی قدم زده و نفس تازه کنید و به محیطی بروید که بتوانید فکر خود را از مسائل دغدغه آور رها کنید.

۳) سخت نگیرید : وقتی به دلیل موضوع خاصی دچار استرس می شوید، از خودتان سوال کنید که آیا این موضوع آنقدر اهمیت دارد که به خاطر آن دچار پریشانی شوید. کمی راحت تر گرفتن موقعیت ها، باعث کاهش استرس و فشار های روانی ناشی از آن در شما می شود.

۴) نفس عمیق بکشید : نفس کشیدن غیر از داشتن اثرات حیات بخش، می تواند در آرام نمودن شما نیز بسیار موثر باشد. هنگام استرس سه نفس عمیق بکشید و در فاصله هر دم و بازدم، مکث لازم را حفظ کنید. دم را از بینی کشیده و بازدم را از دهان تخلیه کنید. در هنگام دم و بازدم بدن خود را از تمامی مسائل جدا کنید و خود را کاملا رها کرده و ذهن خود را از تمامی مسائل جدا کنید و خود را از لحاظ روانی آرام کنید.

۵) لبخند بزنید : لبخند زدن باعث افزایش ترشح هورمون اندروفین در بدن شده که در اثر آن به فرد احساس اعتماد به نفس و سر خوشی دست می دهد.

اگه از اون دانش آموزایی هستی که مدام دچار وسواس مطالعاتی میشی ، کلیک کن و این مقالرو از دست نده .

5/5 - (1 امتیاز)

مهندس جمالی

235 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

قوانین جلسه کنکور

قوانین جلسه کنکور

7
دقیـقه مطالعه
مشاهده