زیست شناسی

بهترین استاد زیست کنکور

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

بهترین استاد زیست کنکور

با توجه به اهمیت بسیار زیاد درس زیست شناسی در کنکور تجربی و همچنین تغییر رویه طرح سوال در کنکور سراسری، برای بچه‌های تجربی بسیار مهم و حیاتی هست که در راستای آموزش زیست کنکور به درستی گام بردارند. با توجه به اینکه این روزها بخش اعظم آموزش بچه‌های کنکوری از طریق کلاس آنلاین صورت می‌گیره؛ در این مقاله سعی شده تا بهترین استاد زیست کشور معرفی بشه و رزومه‌ی تحصیلی و کاری‌ش شرح داده بشه. تا شما به راحتی بتونید استاد مناسب با سطح و هدف خودتون رو انتخاب کرده و در زیست کنکور به درصد مطلوب برسید.

بهترین دبیر زیست آنلاین

کدوم استاد بهتره؟ سوالیه که همه‌ی دانش‌آموزها باهاش درگیرن و دنبال معیار مناسب برای انتخاب می‌گردن. توصیه‌ی ما به شما اینه که بعد از بررسی رزومه‌ی اساتید، حتما نمونه‌ای از کلاس‌های اساتید رو هم ببینید تا با رفتار استاد سر کلاس و مدل درس دادنش بهتر آشنا بشید. 

اساتید مطرح در درس زیست چه کسانی هستند؟ اینجا براتون لیست کردیم:

۱. محمد همدانی

۲. سینا معصوم نیا

۳. حنیف عظیمی

۴. محمد پازوکی 

۵. فرزاد فرهمندنیا

۶. پوریا خیراندیش

۷. موسی بیات

۸. علی محمد عمارلو

۹. علی پناهی شایق

۱۰. مهدی آرام فر

۱۱. رضا امیر

بهترین استاد زیست کنکور

استاد محمد همدانی

۱. استاد محمد همدانی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد همدانی دبیر زیست کلاسینو، در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه تهران مدرک کارشناسی گرفته و همچنین فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژیه. استاد، مدرک مدیریت دکترای کسب و کار رو هم از دانشگاه اصفهان گرفته.

استاد همدانی دارای سابقه کاری پرباری بوده، که در ادامه به شرح اون‌ها می‌پردازیم. ایشون طراح آزمون‌های آنلاین تخته سیاهه و در مراکز برتر از جمله کلاسینو، راه اندیشه تهران _ اوج، آگاهانه تهران، فخیم تهران، موفق قلم چی تهران، گزینه 2 قزوین، فکور مشهد، فرزانگان اندیشه، بعثت تهران، فرزانگان تهران، کوشش تهران، قلم چی (سرای دانش)، ندای نواندیش، ندای زینب، حضرت زهرا، مفاخر علوم ایران، دیباگران دانش، مدارس ماهبد و… تدریس می‌کرده. بعلاوه جزو استادهای پروازی کشور بوده و در شهرستان‌های متعددی از جمله اهواز، مشهد و …. تدریس داشته. آقای همدانی در صداوسیما هم برنامه‌های متعددی داشته و مدرس شبکه آموزش، شبکه یک و شبکه ۳ بوده.

همچنین استاد همدانی در کارنامه خود پاسخگویی به شش دوره کنکور سراسری یعنی از سال ۹۱ تا ۹۸ رو در موسسه خیلی سبز، بیست و مهروماه داره.

نحوه تدریس

تدریس استاد همدانی دارای کیفیت خوبی بوده و با زبانی ساده و گویا و رسم شکل، تمام مفاهیم کتاب درسی رو برای دانش‌آموز شرح می‌ده. سرعت تدریس استاد بسیار مناسب بوده و می‌تونه حداکثر بازدهی رو برای دانش آموز داشته باشه.

از نقاط قوت کلاس آقای همدانی میشه به جزوه‌های متنوع اشاره کرد.

جزوه درسنامه، شامل تشریح مطالب کتاب درسیه و آموزش مناسبی برای دانش آموز فراهم می‌سازه.

جزوه آذوقه، با بررسی کردن مفاهیم کل کتاب به صورت جملات صحیح و غلط، به ریزترین نقاط کتاب دقت کرده و دقت دانش‌آموز رو افزایش میده.

به علاوه، به ازای هر چند جلسه تدریس، جلسه‌ای تحت عنوان تست پلاس برگزار میشه که در اون، انواع و اقسام تست‌های دشوار تحلیل میشه.

با توجه به اینکه تدریس استاد خیلی پایه‌ای و ریشه بوده، معمولا دانش‌آموزهای ضعیف و متوسط جذب این کلاس‌ها می‌شن و می‌تونن از این کلاس‌ها حداکثر استفاده رو ببرن. برنامه این کلاس‌ها، آزمون‌های قلم چی هست ولی معمولاً قبل از عید نوروز مفاهیم کتاب درسی به صورت کامل تدریس می‌شن.

شیوه کلی تدریس استاد به صورت پرسش و پاسخه و باعث میشه سوالاتی که در ذهن دانش‌آموزان به وجود میاد، برطرف بشه. به علاوه در سیستم کلاسینو، سامانه‌ای فراهم شده که دانش آموزان می‌تونن سوالات خودشون رو از استاد بپرسن. لازم به ذکره که نکات تکمیلی و سوالاتی که در کلاس بررسی میشن، سطحی بالاتر از کنکور داشته اما به فهم بهتر کتاب درسی کمک می‌کنن و دانش‌آموزان رو برای مواجهه با سوالات سخت کنکور آماده می‌کنن.

تألیفات

 • مولف 10 آزمون- تخته سیاه
 • مولف تست طبقه بندی شده زیست دهم انتشارات نانو
 • طراح تست جامع 40 استاد انتشارات نانو
 • مولف کتاب زیست شناسی دهم و یازدهم سیمی انتشارات گاج
 • مولف مجموعه 6 جلدی دوپینگ زیست شناسی نظام قدیم
 • نویسنده مجموعه 3 جلدی آموزش جامع زیست شناسی نظام جدید
 • همکار تألیف، ناظر علمی و ویراستار:
  • دستگاه‌های بدن انسان انتشارات مهروماه
  • صحیح و غلط‌های زیست‌شناسی انتشارات مهروماه
  • کتابنامه زیست ۲ انتشارات مهر و ماه
  • کتاب آموزشی زیست ۳ انتشارات مهر و ماه

نمونه تدریس استاد محمد همدانی

معصوم نیا

۲. استاد سینا معصوم نیا

رزومه تحصیلی و کاری

یکی دیگه از اساتید در معرفی بهترین استاد زیست دکتر معصوم نیا رتبه ۲۷ کنکور سراسری و فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهرانه. ایشون طراح سوالات گزینه دو و زیست آزمون تستره. همچنین در مدارس سمپاد تدریس کرده و در موسسه درسلایو، کلاس‌های آنلاین زیست شناسی برگزار می‌کنه. ایشون در مدارس برتر از جمله حلی 3، علامه طباطبائی کارگر و فاطمی، حنان، راه رشد، دکتر حسابی و دیگر مدارس تهران هم تدریس کرده. علاوه بر این، دکتر معصوم نیا در شهرهای تهران، زنجان، همدان، اهواز، گرمسار، گنبدکاووس، اصفهان و  … هم تدریس داشته.‌ از دیگر سوابق ایشون میشه به مدیریت “محتوای درس کاکائو” اشاره کرد.

نحوه تدریس

استاد معصومی نیا با خوندن متن کتاب، تحلیل شکل‌های کتاب و حاشیه نویسی کتاب به صورت کامل، مطالب کتاب رو توضیح داده و دانش‌آموزان رو از جزوات زیست کنکور بی‌نیاز می‌‌کنه. استاد معصوم نیا همچنین ارتباط خوبی با دانش آموزان برقرار می‌کنه. ایشون در ابتدای کلاس، قسمت‌هایی که برای کنکور مهم‌تر هستند را بیان می‌کنه و در ادامه به تدریس کامل آنها می‌پردازه.

تألیفات

ایشون در حال همکاری با موسسه گاج جهت چاپ کتاب میکرو جامع زیست کنکور برای سال بعده.

نمونه تدریس استاد معصوم نیاحنیف عظیمی

۳. استاد حنیف عظیمی

رزومه تحصیلی و کاری

استاد عظیمی هم مثل آقای عمارلو از دانشجوهای رشته پزشکیه و از دانشگاه ایران فارغ التحصیل شده‌ ولی در حال حاضر مشغول تدریس زیست شناسی کنکوره. ایشون در چند سال اخیر، در تولید کلاس‌های تقویتی زیست، نقش بسزایی داشته و در زمره‌ی بهترین استاد زیست به حساب میاد. استاد عظیمی سابقه تدریس در مدارس عالی کشور از جمله فرزانگان ۲، علامه حلی، نگرش و.. را داره و در سال‌های اخیر با برگزاری کلاس‌های زیست تام‌لند، شهرت زیادی کسب کرده. همچنین با ارائه جزوات بسیار کامل همراه با کلاس‌های آنلاین زیست، توانسته به دانش آموزان در  سطوح مختلف کمک کنه.

نحوه تدریس

استاد حنیف عظیمی با علم به اینکه متن کتاب درسی مهم‌ترین بخش در زیست کنکور سراسریه، جزوه‌ای طراحی کردن که شامل متن کتاب هم میشه و در حاشیه آزاد اون، نکات تکمیلی و شرح شکل‌های کتاب درسی به صورت کامل آورده شده.

این کار باعث شده که جزوات استاد عظیمی از بهترین جزوات بازار باشن و بتونن کمک حداکثری‌ای به دانش آموزان بکنن.

شیوه تدریس استاد به صورت گفتار به گفتاره اما از گفتن نکات ترکیبی هم غافل نشده‌ و پوشش خوبی بر تمامی محتوای کتاب درسی در حین تدریس داره.

فن بیان:

دکتر حنیف عظیمی با توجه به رشته تحصیلی خودش که پزشکیه، تسلط بسیار بالایی نسبت به کتاب و مطالب درسی داره و توان ساده گفتن مطالب دشوار کتاب رو به خوبی داره. این فن بیان ساده باعث شده تا جزو محبوب‌ترین اساتید زیست شناسی کشور باشه. ایشون معتقده که بسیاری از مفاهیم زیست شناسی رو باید مثل یک قصه به ذهن بسپاریم و با تکرار، مانع فراموشی اون بشیم. برای مثال قصه ساختن از پروتئین یا قصه فتوسنتز.

از نقاط قوت شیوه تدریس استاد میشه به این موضوع اشاره کرد که مطالب کلاس، کسل کننده نمیشن و بعد از تدریس مطلبی کوتاه، تست‌های اون مبحث هم تحلیل میشن.

در قسمت رفع اشکال، استاد عظیمی بسیار خوب عمل کرده و با گوش کردن به مشکلات دانش‌آموزان و تحلیل علمی اون‌ها، کاملاً مشکلات رو برطرف کرده که ابهامی باقی نمونه.

در بالا ذکر کردیم استاد عظیمی به کتاب درسی بسیار اهمیت میده. بعد از متن کتاب درسی، شکل‌های کتاب درسی مهم‌ترین بخش زیست کنکوره، استاد عظیمی با تحلیل کامل شکل‌های کتاب درسی، کمک کرده تا دانش آموزان بتونن سوالاتی که از شکل‌ها طراحی می‌شن رو هم به درستی جواب بدن.

نقاط ضعف:

آقای حنیف عظیمی هم مثل هر معلم دیگه‌ای، نقطه ضعف‌هایی داره. از جمله نقطه ضعف‌های این استاد، میشه به سطح بالای کلاس‌ها اشاره کرد. البته این مسئله می‌تونه در عین حال نقطه قوت هم به حساب بیاد، چراکه دانش آموزان سطح بالا می‌تونن به خوبی از این کلاس استفاده کنن؛ اما متاسفانه دانش‌آموزان سطح پایین به دلیل پراکندگی‌ای که بعضا در بیان مطالب وجود داره، نمی‌تونن به خوبی با کلاس‌ها ارتباط برقرار کنن.

نقطه ضعف دیگه‌ای که شاید بتونه استاد عظیمی رو از دسته‌ی بهترین استاد زیست جدا کنه، زبان تلخ ایشونه که بعضی اوقات باعث آزرده شدن خاطر دانش‌آموزان میشه. البته به احتمال زیاد هدف استاد از این رفتار، اصلاح روند دانش آموزان و بهتر شدن وضعیت درسی اون‌هاست.

تألیفات

استاد دارای جزوات بسیار ارزشمندی تحت عنوان جزوه زیست شناسی گیاهی و جزوات سالیانه هست که با پوشش کامل کتاب درسی و ارائه نکات تکمیلی می‌تونه دانش آموزان رو به سطوح خیلی بالا برسونه.

نمونه تدریس استاد حنیف عظیمی

استاد محمد پازوکی

۴. استاد محمد پازوکی

رزومه تحصیلی و کاری

پنجمین استاد در بهترین استاد زیست، استاد محمد پازوکی فارغ التحصیل رشته زیست شناسیه که ۲۴ سال سابقه تدریس در درس زیست شناسی داره. آقای پازوکی در مدارس برتر ایران از جمله: فرزانگان ١ و ۴، خرد، مهدوی، روشنگر، نیکان، راه رشد و دکتر حسابی تدریس کرده.

نحوه تدریس

تدریس استاد پازوکی به زبان ساده‌ست و مفاهیم پایه کتاب رو تحلیل می‌کنه. از این رو، کلاس‌های ایشون، برای شروع مطالعه زیست شناسی، بسیار مناسبه. از نقاط قوت کلاس‌های استاد پازوکی میشه به این قضیه اشاره کرد که به لطف استودیوی قوی تاملند، شکل‌های بسیار خوبی تحلیل و بررسی می‌شن. البته بعضی شکل‌ها خارج از کتاب درسیه و ممکنه دانش آموزان رو گمراه کنه.

تست‌های بررسی شده در کلاس استاد پازوکی معمولاً برای سطح متوسط رو به پایین بوده و در سطح سوالات کنکور ۹۹ به ۱۴۰۰ نیست.

تألیفات

از تالیفات استاد میشه به کتاب‌های زیست شناسی کنکور، ژنتیک کنکور و … اشاره کرد.

همچنین ایشون طراح سوالات آزمون‌های قلمچیه و در بخش تدریس زیست تام‌لند هم فعالیت داره.

نمونه تدریس استاد محمد پازوکی 

استاد فرزاد فرهمندنیا

۵. استاد فرزاد فرهمندنیا

رزومه تحصیلی و کاری

این دکتر و دبیر زیست باهوش، فارغ التحصیل رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیرازه و در المپیادهای کشوری هم مدال کسب کرده. از سوابق کاری استاد، میشه به تدریس در گروه ماز و برگزاری همایش‌های کشوری زیست شناسی اشاره کرد.

نحوه تدریس

استاد فرهمندنیا، حین تدریس از کتاب درسی استفاده می‌کنه و سعی می‌کنه تمام نکات گفته شده رو در حاشیه کتاب یادداشت کرده و دانش آموزان رو به مطالعه هر چه بیشتر کتاب درسی وابسته کنه. چراکه همونطور که در قسمت ابتدایی مقاله ذکر کردیم، خوندن کتاب درسی از اهمیت بسیار بالایی در زیست شناسی برخورداره.

فن بیان ساده و گویای استاد، در بیان مفاهیم سخت زیست شناسی به دانش آموزان کمک می‌کنه تا مطالب رو فرا بگیرن و کلاس برای اون‌ها، جذاب باشه. ایشون همچنین مطالب رو از دیدگاه پزشکی بررسی کرده و سعی می‌کنه که با دیدی بالاتر از کتاب درسی، مطالب رو توضیح بده تا دانش آموزان به صورت کامل اون‌ها رو فرا بگیرن.

تألیفات

آقای فرهمندنیا دارای تالیفات گسترده‌ای در حیطه کنکوره. از جمله: زیست جامع خیلی سبز، بانک تست دوازدهم میکرو گاج، زیست میکرو طلایی گاج، جزوه طلایی ماز و زیست نردبام خیلی سبز.

نمونه تدریس استاد فرزاد فرهمند نیا

استاد پوریا خیراندیش

۶. استاد پوریا خیراندیش

رزومه تحصیلی و کاری

دکتر خیراندیش پزشک و معلم جوان زیست شناسی، فارغ‌التحصیل رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیرازه که در چند سال اخیر به تدریس زیست شناسی و کلاس‌های تقویتی زیست پرداخته. از سوابق کاری این دکتر جوان میشه به تدریس در کلاس‌های زیست آنلاین ماز و برگزاری همایش‌های کشوری زیست شناسی اشاره کرد.

نحوه تدریس

ایشون هم مثل استاد فرهمندنیا، نکات رو در کتاب درسی یادداشت کرده و جزوه خاصی نداره. تسلط بالای دکتر خیراندیش روی مطالب کتاب درسی و بیان شیوای ایشون باعث میشه که دانش‌آموزان به خوبی مطالب رو یاد بگیرن و مشکلی در درس زیست‌شناسی نداشته باشن. همچنین استفاده از لفظ‌های عامیانه و شوخی‌های به جا در کلاس، مانع از خستگی و کسل شدن دانش آموزان میشه. به همین دلیل به اعتقاد بسیاری از دانش‌آموزان ایشون بهترین استاد زیست به حساب میاد. 

تألیفات

ایشون تالیف‌های موفقی در حیطه کنکور از جمله زیست جامع خیلی سبز، زیست میکرو طلایی گاج، بانک تست دوازدهم میکرو گاج، زیست نردبام خیلی سبز و جزوه طلایی ماز داره.

نمونه تدریس استاد پوریا خیراندیش

استاد موسی بیات

۷. استاد موسی بیات

رزومه تحصیلی و کاری

یکی از مهم‌ترین اساتیدی که در مقاله بهترین استاد زیست باید معرفی کنیم، استاد بیات، فارغ التحصیل زیست شناسی از دانشگاه تهران و شهید بهشتیه. ایشون جزو معلم‌های برجسته زیست کنکوره. استاد بیات داری سابقه تدریس در بهترین مدارس تهران و مدارس تیزهوشانه.

به علاوه، استاد بیات با انتشارات خیلی سبز همکاری داشته و کتاب‌های موفقی به چاپ رسونده. همچنین در طراحی سوالات موسسات مختلف مثل لرنیتو و گزینه دو هم همکاری داشته.

استاد بیات مدرس درس زیست شناسی در رادیو سلام هم بوده.

نحوه تدریس

استاد بیات با تدریس زیست شناسی کنکور در مجموعه زیست درسلایو، تونسته قدمی بسیار مناسب در راستای آموزش زیست کنکور برداره.

از نقاط قوت استاد بیات، میشه به پایبندی به حدود کتاب درسی رو نام برد. به گونه‌ای که نقاط خارج از کتاب معمولاً تدریس نمیشه ولی مطالب کتاب به صورت کاملا مفهومی تدریس میشه و باعث میشه مطالب آموزش داده شده در کلاس‌ها، به شدت کاربردی باشه و دانش‌آموز بتونه به کمک اون‌ها، سوالات کنکور رو به آسونی جواب بده.

سطح تست‌های تهیه شده در کلاس استاد، برای دانش آموزان متوسط و قوی مناسبه. دانش آموزانی که تازه شروع به یادگیری زیست کردن بهتره از کتاب درسنامه ی خیلی سبز که تالیف خودشون هست بهره ببرند.

البته ناگفته نمونه، در کنکور ۴۰۱، چندین رتبه‌ی تک رقمی با تدریس استاد بیات به هدفشون رسیدند. مثلا آقای پارسا لطفی و خانم ترنم توکلی از دانش آموزان تک رقمی امسال استاد بیات بودند.

به علاوه، تحلیل کامل تست‌ها توسط استاد هم دارای نکات بسیار کاربردیه که به بالا رفتن سطح دانش‌آموزان، کمک میکنه. سوالات دانش آموزان و اشکالات اون‌ها هم به خوبی در کلاس پاسخ داده میشه و ابهاماتشون برطرف میشه.

تألیفات

استاد بیات در حیطه زیست کنکور تالیفات بسیار موفقی داشته، مثل: “درسنامه جامع زیست شناسی” که از کتاب‌های بسیار موفق بازاره، همچنین با طراحی سری کتاب‌های “شب امتحان” در دوران امتحانات، به داد دانش‌آموزان رسیده.

نمونه تدریس استاد موسی بیات


استاد دکتر علی محمد عمارلو

۸. استاد علی محمد عمارلو

رزومه تحصیلی و کاری

دکتر عمارلو فارغ التحصیل رشته‌ی پزشکیه. ایشون با رتبه 14 کنکور سراسری، تونسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران راه پیدا کنه، ولی در حال حاضر دبیر زیست کنکوره و از اساتید برجسته و موفقیه که تدریس زیست کلاسینو رو برعهده داره. استاد عمارلو، سابقه‌ی تدریس در مراکز آموزشی برتر کشور از جمله هدف تهران، قلم سفید اصفهان، مطهری کرمان و … رو داره. علاوه بر این، با انتشار ویدیوهای تقویتی زیست و کتاب‌های همایش، تونسته تا امروز کمک بسیاری به دانش آموزان بکنه و اون‌ها رو در کنکور یاری کنه.

نحوه تدریس

این استاد ۵۲ ساله که تدریس کلاس آنلاین زیست کلاسینو رو برعهده داره، از اساتید برجسته نظام قدیمه که خودش رو با تدریس میزان جدید وفق داده. سبک اصلی تدریس دکتر عمارلو بر پایه کسب تجربه از تست‌هاست و به دانش‌آموزان کمک می‌کنه تا اشتباهات خودشون رو اصلاح کنن و در زیست کنکور پیشرفت داشته باشن.

نقد جدی:

از نقدهای جدی که میشه به کار استاد عمارلو داشت، اینه که کلاس‌های تدریس ایشون، تا حدودی یکنواخت و ساده‌ست و این قضیه باعث میشه تا دانش‌آموزان، سر کلاس بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی کسل شده و نتونن مطالب رو به خوبی فرا بگیرن.

از نقاط مثبت تدریس استاد میشه به تحلیل بسیار تخصصی تست‌ها اشاره کرد، به طوری که باعث میشه، دانش آموزان همگام با تحلیل تست‌ها کتاب درسی رو هم مرور کرده و یاد بگیرن. تست‌های بررسی شده توسط استاد، معمولاً تست‌های تالیفی و بالاتر از سطح کنکورن.

استاد عمارلو موقع تدریس، ترتیب کتاب درسی رو رعایت کرده و با تکیه بیشتر بر قسمت‌های سوال‌خیز کتاب، دانش‌آموزان رو از منابع دیگه بی‌نیاز می‌کنه. جزوه استاد عمارلو شامل تمامی مطالب کتاب، شکل‌های کتاب و نکات خط به خط هست و با توجه به نقش محوری متن و شکل کتاب در زیست شناسی کنکور، این جزوه می‌تونه کمک بسیار زیادی به دانش‌آموزان بکنه.

تجربه بسیار زیاد ایشون در طرح تست‌ها، باعث شده تا تست‌های کاملا استانداردی، در آزمون‌هایی که استاد از دانش‌آموزان می‌گیره، ببینیم.

از مهم‌ترین دلایلی که استاد عمارلو رو در مقاله‌ی بهترین استاد زیست، قرار میده اینه که استاد در حین برگزاری کلاس‌ها، مشکلات دانش آموزان رو برطرف کرده و سوالات احتمالی اون‌ها رو پاسخ میده. همچنین با تحلیل آزمون‌های برگزار شده، از ایجاد هر ابهامی جلوگیری کرده و باعث میشه که دانش آموزان تمامی مفاهیم زیست شناسی رو به خوبی یاد بگیرن.

تألیفات

از تالیفات این استاد موفق، میشه از کتاب‌های خط فکری نشر دریافت، ۱۰۰۰ تست زیست شناسی و کتاب‌های همایش هواشناسی اسم برد. کتاب‌های همایش از موفق‌ترین مجموعه‌های کتاب زیست کنکورن که برای کنکور نظام قدیم چاپ می‌شن. این کتاب‌ها، کل زیست شناسی رو در دو جلد خلاصه می‌کنن و رئوس اصلی مطالب رو به دانش‌آموزان انتقال میدن.

نمونه تدریس استاد علی محمد عمارلو

استاد شایق

۹. استاد علی پناهی شایق

رزومه تحصیلی و کاری

این دبیر زیست با تجربه، دارای مدرک کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه تهرانه و در حال حاضر مشغول تدریس زیست شناسیه. استاد پناهی سابقه ۲۸ سال تدریس در مقطع دبیرستان و در مدارس برتر از جمله علامه حلی، مفید، ابوریحان، سرای دانش، علوی و … رو داره.

نحوه تدریس

این استاد با تجربه، علی‌رغم سن بالا، انرژی بالایی داره و ارتباط خوبی با دانش آموزان برقرار می‌کنه. برای استاد بسیار مهمه که ترتیب کتاب درسی رو رعایت کنه و مطابق با آزمون‌ها پیش بره.

تدریس استاد مبتنی بر کتاب درسیه و نکات آموزشی رو در دل کتاب درسی یادداشت می‌کنه. به علاوه با ذکر نکات ترکیبی و تحلیل کامل مطالب به دانش آموزان، کمک می‌کنه تا مطالب رو به خوبی فرابگیرند.

در کلاس استاد، تست‌هایی با سطح مناسب تحلیل و بررسی میشن و به دانش‌آموزان هم روش برخورد با تست‌های سخت رو آموزش میده، هم نکات درسی که در تست وجود داره به صورت کامل، تحلیل و بررسی میشن. مجموعه‌ی این ویژگی‌ها، از ایشون بهترین استاد زیست می‌سازه.

تألیفات

از ایشون کتاب‌های بسیار خوبی در حیطه زیست کنکور به چاپ رسیده که در ادامه به ذکر اون‌ها می‌پردازیم.

 • جامع زیست شناسی یازدهم مهروماه
 • جامع زیست شناسی دهم مهروماه
 • کتاب جامع زیست شناسی دوازدهم مهروماه
 • بانک تست زیست شناسی یازدهم اندیشه فائق
 • جمع بندی زیست شناسی کنکور مهروماه

نمونه تدریس استاد علی پناهی شایق

استاد مهدی آرام فر

۱۰. استاد مهدی آرام فر

رزومه تحصیلی و کاری

دکتر مهدی آرام فر، از اساتید مطرح زیست شناسی کنکوره. ایشون فارغ التحصیل پزشکی شهید بهشتی و فارغ التحصیل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشانه. این استاد زیست، با 25 سال سابقه تدریس، از اساتید زیست شناسی موسسه آنلاین آکادمیه. 

نحوه تدریس

 کاستاد آرام فر لحن بیان رسمی اما مسلطی در تدریس زیست شناسی داره. کلاس ایشون خسته کننده نیست و با روش‌های مختلفی که برای تدریس گرفته میشه و تعامل با دانش‌آموزان، حالت پویایی داره. تمرکز اصلی این استاد روی آموزش پایه‌ای زیست شناسیه و نکات پرتکرار کنکور و آزمون‌های آزمایشی رو بیان می‌کنه. تست‌های متنوعی سر کلاس حل میشه که متوسط رو به بالاست. برای حل این تست‌ها از خود دانش‌آموزان هم کمک گرفته میشه. رفع اشکالات دانش‌آموزان هم سر کلاس انجام می‌گیره. در کل اما بهتره بگیم که این کلاس بیشتر برای دانش‌آموزان ضعیف و متوسط مناسبه و شاید دانش‌آموزان قوی‌تر، بخاطر تمرکز زیاد کلاس روی آموزش مفهومی و بیان نکات پرتکرار آزمون‌ها، سر این کلاس احساس خستگی کنن. 

تألیفات

۲۱ جلد کتاب در زمینه پزشکی. ۱۰ کتاب در زمینه کمک آموزشی از جمله ژنتیک کنکور، گیاهی، تانک تست زیست شناسی، زیر ذره بین، لغت نامه زیست شناسی و زیست پیش دانشگاهی (یک) انتشارات تخته سیاه

نمونه تدریس استاد آرام فر

استاد رضا امیر

۱۱. استاد رضا امیر

رزومه تحصیلی و کاری

استاد رضا امیر از اساتید بسیار محبوب درس زیست شناسیه. ایشون 30 سال سابقه تدریس در بهترین مدارس تهران و برای مدتی در موسسه آی کلاس رو داره. 

نحوه تدریس

استاد امیر شیوه‌ی تدریس صمیمانه‌ای داره. ایشون سر کلاس با بچه‌ها شوخی می‌کنه و جو خشک کلاس رو می‌شکنه. همچنین رفع اشکال و تعامل با دانش‌آموز هم سر کلاس استاد برقراره. بسیاری از داوطلبین کنکور به واسطه تدریس خط به خط زیست شناسی به صورت رایگان که استاد در کانال تلگرامیش از سال 94 بارگزاری کرده و شیوه تدریس به صورت ویس رو در فضای مجازی باب کرده، آشنا شدن. 

نمونه تدریس استاد رضا امیر

بهترین اساتید زیست در یک نگاه

بهترین استاد زیست
4.6/5 - (17 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 دیدگاه در “بهترین استاد زیست کنکور

 1. Hadis گفت:

  هیچکس نمیشه استاد رضا عسگری و متاسفانه اسمی ازشون برده نشده 💔

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.