فلسفه و منطق

استاد اصغر حجازیان

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

استاد اصغر حجازیان

4,0
Rated 4,0 out of 5
4,0 از 5 (از 73 رای)

رزومه تحصیلی و کاری

استاد اصغر حجازیان از مدرسین محبوب درسلایو هست که با سی سال تجربه آموزش حرفه‌ای، مدت زمان زیادی دبیر فلسفه و منطق در مدارس نمونه دولتی مثل شاهد و فرهنگ و مدارس معتبر تهران و استاد پروازی مراکز آموزشی مختلفی در شهرهای اصفهان، کیش، کرمان، عسلویه و غیره بوده. مجری و کارشناس آموزش در شبکه چهار و آموزش سیما، مدرسه تلویزیون ایران و مدیر گروه علوم انسانی نشر مبتکران، از جمله فعالیت‌های ایشونه.

 

کیفیت و نحوه تدریس

از اونجایی که سابقه تدریس استاد بسیار زیاده و تجربه ارتباط با دانش آموز رو به خوبی داره، میشه گفت جزو دسته‌ی بهترین استاد فلسفه و منطق به حساب میاد. ایشون کل کلاس فقط به مباحث سنگین درسی نمی‌پردازه. در بین کلاس صحبت‌هایی برای رفع خستگی و کسلی در کلاس میگه که اتفاقا این صحبت‌ها در راستای مطالب درسیه؛ همچنین به نظر میرسه استاد از تجربه‌های خودش به بهترین نحو در مباحث استفاده میکنه. تمامی مطالبی که تدریس میشه از روی جزوه خود استاده.

روش تدریس استاد به این صورته که ابتدا یک مطلب رو درس میده تا جایی که به خوبی مطلب رو متوجه بشی. بعد از روی کتاب و جزوه خودش، نحوه خوانش صحیح درس‌ها رو یاد میده. خوندن مطالب سنگین فلسفه و منطق مخصوصا مباحث حفظی دشواره اما استاد با شرح تک‌تک کلمات و ایجاد رابطه علی و معلولی بینشون، این یادگیری و حفظ کردن رو ساده میکنه. بخش خوب تدریس استاد، تعامل با بچه‌هاست. ازشون سوال می‌پرسه و حتی به سوالاتشون پاسخ میده. پشتیبانی کلاس‌ها بی‌نهایت خوبه و جو صمیمی و دوستانه‌ای در فضای تدریس و کلاس وجود داره. این کلاس برای همه کنکوری‌ها از ضعیف گرفته تا متوسط و قوی مناسبه چون مطالب با انسجام کامل، از پایه‌ست و کاملا مفهومی تدریس میشه.

 

تالیفات

استاد اصغر حجازیان مدیر بخش علوم انسانی نشر مبتکرانه. در نتیجه خیلی از کتاب‌ها با بررسی ایشون به چاپ میرسه. از جمله کتاب‌هایی که تالیف ایشونه به این شرحه:

  • آموزش و آزمون منطق و فلسفه مبتکران
  • فلسفه یازدهم مبتکران
  • منطق و فلسفه کنکور پلاس مبتکران
  • منطق و فلسفه آبی قلمچی

 

نمونه تدریس استاد اصغر حجازیان 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.