اعتراض به نمرات امتحانات نهایی

اعتراض به سختی امتحان نهایی و نمرات امتحان نهایی

اعتراض به نمرات امتحان نهایی

با سلام خدمت دانش آموزان عزیز، اعتراض به اعتراض به نمرات امتحان نهایی و سطح سوالات ، طبق گفته ی مسوولین آموزش و پرورش، فقط در صورتی مثمر ثمر واقع میشود که تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان،(حداقل 50 درصد آنها،) از وضع امتحان شکایت داشته باشند.یا اینکه بعد از تصحیح امتحانات ، مسوولین ببینند که تعداد زیادی از دانش آموزان ، نمره ی قبولی نگرفتن.

آموزش و پرورش جهت رفع مشکلات ، ساز و کاری رو ایجاد کرده که به نفع همه است، شما بعدا در ماههای آتی میتونید یک بار دیگه و در امتحانات ترمیمی شرکت کنید و دوباره امتحان بدید تا نمرتون بیاد بالا، بنابر این الان الکی وقت خودتون رو با اعتراض کردن تلف نکنید، به خصوص حضور در مراکز آموزش و پرورش شهر به هیچ وجه توصیه نمیشه و هیچ فایده ای نداره، فقط وقتتون تلف میشه و از بقیه ی امتحانات باز میمونید. میتونید شرایط مربوط به ترمیم معدل رو از اینجا بخونید .

چگونگی اعتراض

اگر واقعا به سطح سختی سوالات اعتراض دارید حتما از هر دوراه زیر اقدام کنید :

از طریق ایمیل رسمی زیر به آموزش و پرورش اعلام کنید :

aee@medu.ir

یا برای ایمیل زدن به لینک زیر برید :

همچنین تنها شماره ی پیامک رسمی اعلام شده برای ارسال اعتراضات امتحانات نهایی

3000262596 می باشد .

برای ارسال پیامک باید یکسری از فرمت های ارسال رو رعایت کنید تا درخواستتون مورد بررسی قرار بگیره . که در ادامه بهش اشاره کردیم :

نام و نام خانوادگی
مقطع و رشته
دروس مورد اعتراض
شهر و استان محل سکونت

مثال :
علی مومنی
سوم تجربی
زیست،شیمی
شاهرود،سمنان

اعتراض به نمرات امتحان نهایی

همچنین به عنوان نمونه چند پرسش و پاسخ قدیمی بین دانش آموزان و پاسخ رسمی آموزش و پرورش رو براتون آوردیم تا بخونید و روشن بشید :

پرسش و پاسخ اول

پرسش :

سلام واقعا وقتی سوال های شهریور حسابان را با 4 سال قبل مقایسه کنی معلوم میشه که شهریور امسال سوال هم وزن و یکسان نبوده …. میخواستم اگه کسی زیر 7 بشه قضیه اش چیست؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ :

با سلام قرار نیست که سوالات نوبت های امتحانی مشابه هم باشند ولی سعی طراحان سوال بر این است که سطح سوالات موازی باشند و همچنین اعلام می دارد هیچ گونه اعتراضی در خصوص سوالات درس حسابان به این اداره کل نرسیده است. ضمناً چنانچه دانش آموزی در یک درس نمره حد نصاب قبول را کسب نکند در آن درس تجدید شده و باید در نوبت های بعدی ( دیماه ) ثبت نام و در امتحانات آن برابر ضوابط شرکت نماید.

پرسش و پاسخ دوم

پرسش :

چرا اینقدر تفاوت از نظر سختی سوالات با سال های قبل سوم متوسطه رشته ریاضی

پاسخ :

سوالات امتحان نهایی از متن و محتوای کتاب های درسی و با در نظر گرفتن دانش آموزان قوی ، متوسط و ضعیف طراحی می گردد و از طرفی با عنایت به تأثیر نمرات دروس و پذیرش دانشجو، سوالات امتحان نهایی در نوبت های مختلف امتحانی از سطح تقریباً یکسانی برخوردار خواهند بود.

پرسش و پاسخ سوم

پرسش :

اگر دانش اموزی دارای چنددرس کسری درسال سوم میباشد ایا میتواند درپیش دانشگاهی تغییر رشته بدهد

پاسخ :

باسمه تعالی اگر هنوز فارغ التحصیل دوره متوسطه نشده اید، حق ثبت نام در مراکز پیش دانشگاهی را ندارید.

پرسش و پاسخ چهارم

پرسش :

با سلام . اگر در امتحان نهایی سال سوم نمره کتبی زیر ده بگیرم ، ولی نمرات مستمر طوری باشند که نمره کل آن درس بالای ده شود آیا باید شهریور ماه دوباره امتحان بدهم؟

پاسخ :

خیر اگر ورقه زیر 7 نباشد نیازی به امتحان مجدد نیست

در شاخه نظری ، پس از برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزی در هر یک از درسها قبل شناخته می شود : الف) نمره امتحان نهایی(ورقه) وی در هر درس  کمتر از 7 نباشد. ب ) نمره سالانه یا (ورقه+مستمر) در هر درس کمتر از 10 نباشد.

اعتراض به نمرات امتحان نهایی

2/5 - (2 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیر را حتما بخوانید ...