سایت در حال بارگذاری است ...

خواب دانش آموز کنکوری

تنظیم خواب کنکوری

خیلی از بچه ها توی این برهه خوابشون تنظیم نیست!
شما چه فارغ التحصیل باشین چه دهم و یازدهم و دوازدهم، به هرحال باید الان خوابتون تنظیم باشه چون زمان مهمیه و امتحاناته!

برای تنظیم خواب به نکات زیر توجه کنین:

به اندازه کافی بخواب:
بعضیا فکر میکنن اگه کم بخوابن در طول روز وقت بیشتری دارن که به کارهاشون برسن که کاملا اشتباهه!
اگر میخواید در طول روز بیشترین سطح انرژی رو داشته باشید باید شب یکساعت مشخص بخوابید و صبح یکساعت مشخص بیدار بشید!
اگر بدنتون به این نظم عادت کنه در طول روز تمرکز و قدرت و انرژی لازم رو دارید و وسط درس خوندن خسته نمیشید!!! خواب دانش آموز کنکوری

ظهرها بخواب اما نیم ساعت:
اینو بدونید که اگه ظهر ۲ ساعت بخوابید ممکنه کسل تون کنه اما با نیم ساعت خوابیدن بیشترین بازدهی رو خواهید داشت!
خواب ظهر رو به خواب زمستونی تبدیل نکنید!

صبح ها بیدار شو:
اگه نمیتونید صبح بیدار شید دو تا راه حل دارید اول اینکه به یکی از اعضای خانواده تون یا یکی از دوستاتون که اونم صبح زود بیدار میشه بسپارید تا بیدارتون کنه و دوم اینکه دوتا ساعت زنگدار داشته باشید. یکی رو بذارید وسط اتاق و یکی رو ته اتاق!
اینجوری صبح مجبورید برای خاموش کردنشون کاملا از جاتون بلند شید و خواب از سرتون بپره!
اینو هم بدونید که این کارا فقط یک هفته لازمه و بعد از اون بدنتون به این نظم عادت میکنه و اتومات بیدار میشید:)

رفع خستگی و خواب آلودگی مطالعه

شما هم وسط درس خوندن حس خواب آلودگی دارین؟

راهکارهای زیر هم #مطالعه کنین خیلی میتونه کمکتون که از شر خواب آلودگی خلاص بشین👇👇👇

۱٫برنامه ریزی برای خوابیدن یکی از مهمترین کارهاییه که خیلی ها انجامش نمیدن. با داشتن یه #برنامه درست برای خواب می تونین خواب آلودگی تون رو تا حد زیادی کم کنین. حالا میپرسین یعنی چی؟
یعنی برای مدت یه هفته دقیقا تو یه نقطه و یه ساعت خاص بخوابین و سعی کنین تو یه ساعت خاص هم از خواب بیدار بشین. این حرکت به بدنتون کمک می کنه به زمان مشخصی عادت کنه و دیگه دچار خواب آلودگی نشه.

راه دوم برای کنترل #خواب_آلودگی یه خواب وسط روزه. حواستون باشه خواب وسط روز نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه طول بکشه چون خواب بیشتر از این تایم می تونه باعث کسلی و بهم خوردن تایم خواب شبانه بشه. برای خواب عصر می تونین از موسیقی های آروم هم استفاده کنین چون تو این شرایط احساس آرامش بیشتری در بدنتون بوجود میاد.

۳٫یکی از دلایل مهمی که باعث خواب آلودگی میشه کم آبی بدنه. سعی کنین در طول روز به اندازه کافی آب بخورین. خوردن یه لیوان آب بعد از بیدار شدن از خواب یکی از بهترین کارهاییه که می تونین انجام بدین چون بعد از یه خواب طولانی بدن آب خودشو از دست می ده و خوردن یک لیوان آب مقدار زیادی از اون آب رو به بدن برمیگردونه.

۴٫عادت های تغذیه ای تون رو تنظیم کنین تا روز بهتر و سرحال تری داشته باشین. اول از هرکاری از خوردن صبحانه شروع میکنیم. توصیه همه پزشکا اینه که حتما یه خوراکی بعد از بیدار شدن از خواب بخورین. بدنتون اولین خوراکی رو میگیره و کربوهیدرات اون رو به گلوکز تبدیل می کنه. این باعث می شه تا بدن انرژی لازم برای یه روز کاری رو داشته باشد. غذاهای چرب و شیرین نخورین چون در این صورت انرژی سریع به بدن شما تزریق میشه و خیلی زودم تخلیه میشه.

۵٫بیرون رفتن از خونه هم باعث میشه خواب آلودگی تون از بین بره. هوای تازه و ارتباط با نور آفتاب بهتون کمک می کنه تا خواب آلودگی تون راحتتر از بین بره. اگه اتاقتون پنجره داره هر ۳ ساعت یه بار یکم بازش کنین تا هوای آزاد خواب آلودگی تون رو از بین ببره.

خواب دانش آموز کنکوری

رفع خستگی 

 

با امتیاز دهی ما را در کیفیت مطالب یاری کنید

مهندس جمالی

235 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !